مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

arad1

کاربر سایت
Aug 26, 2011
21
عرض سلام خدمت استاد عزیز فرشید خان
قربان من باز کارم گیر کرد مزاحم شما شدم.غرض از مزاحمت یکی از سیستم های محل کارم که قدیمی هست از دیروز روشن نشد و وضعیتش به اینصورته که خدمتتون عرض میکنم
بعد از زدن دکمه کیس تنها اتفاقی که می افته روشن شدن فن پاور و فن سی پی یو هست و همینطور چشمک زدن چراغ سی دی رام برای چند ثانیه و بعد اونم خاموش میشه.فن گرافیک خاموشه و مانیتور هم همینطور کیبورد و ماوس هم اصلا روشن نمیشن
روی مین بورد یه ال ای دیه نارنجی رنگ روشنه که زیرش نوشته شده dimm_led_conn
حالا بزرگوار تشخیص شما چی هست؟قابل تعمیر هست یا کارش تمومه؟.لطفا راهکاررو بفرمایید تا همونو انجام بدم.قبلا هم از لطفتون ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
با سلام
دوستان یک سوال ایا این Core i3 530 2.93mHz و مادربرد H55m-s2 برای این کارتGTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 گلوگاه ایجاد می کنه ؟
و ایا این کارت که ذکر شد بهتر است یا HD 7790 یا
R7 260X 2GB GDDR5 کدوم از این سه کارت ذکر شده قویتر هستند اگه کارت بهتری در رنج قیمتی 500-600 هست که بهتر از این کارت عمل می کنند معرفی کنید لطفاً
( این کارت ها رو برای بازی با رزولویشن 768 می خوام که حداقل بتونه با تنظیمات مدیوم بازی های روز رو بالا بیاره)

پردازنده ی شما در هر حالتی گلوگاه هست و کاریش هم نمیشه کرد
برای گرافیک هم همون 260X توصیه میشه که جایگزین 7790 شده. برای رزولوشن شما مناسب هست.

در کل این سه کارت همرده هستند اما750Ti می تونه با مصرف کمتر بعضی مواقع 5 درصد هم راندمان بهتر بده.

مانیتور ‏ASUS VX238H‏ خودش اسپیکر داره آیا برای بازی مناسبه ؟ اگه نه یه اسپیکر مناسب که خیلی گرون نباشه پیشنهاد بدین آخه قیمت های نجومی هم دیدم‎!‎

کدوم مانیتور اسپیکر داری مناسب بازی کردن بوده که این دومی باشه؟!
نجومی هم برای هر فرد تعریفی داره، برای من از اینجا تا کهکشان عقرب میشه نجومی، شاید برای شما از اینجا تا ماه بشه نجومی! نسبتها فرق می کنه.

کلا مدلای معتبر با ترکیب 2.1 از 100 تومن به بالا هستن.

عرض سلام خدمت استاد عزیز فرشید خان
قربان من باز کارم گیر کرد مزاحم شما شدم.غرض از مزاحمت یکی از سیستم های محل کارم که قدیمی هست از دیروز روشن نشد و وضعیتش به اینصورته که خدمتتون عرض میکنم
بعد از زدن دکمه کیس تنها اتفاقی که می افته روشن شدن فن پاور و فن سی پی یو هست و همینطور چشمک زدن چراغ سی دی رام برای چند ثانیه و بعد اونم خاموش میشه.فن گرافیک خاموشه و مانیتور هم همینطور کیبورد و ماوس هم اصلا روشن نمیشن
روی مین بورد یه ال ای دیه نارنجی رنگ روشنه که زیرش نوشته شده dimm_led_conn
حالا بزرگوار تشخیص شما چی هست؟قابل تعمیر هست یا کارش تمومه؟.لطفا راهکاررو بفرمایید تا همونو انجام بدم.قبلا هم از لطفتون ممنون

تاپیک رو اشتباه اومدید اما مشکل از خرابی پاور اون دستگاه قدیمی هست. سوالتون رو به تاپیک مربوطه منتقل کنید.

legend warrior

کاربر سایت
Oct 22, 2011
36
نام
علیرضا جوادی فر
شما درست می گین ولی من از اسپیکر چیزی سر در نمیارم خودتون با توجه به کیس 5.5 میلیونی و مانیتور 800 تومنی یه چیزی پیشنهاد بدین که گرون نباشه

best2best

کاربر سایت
Jul 25, 2013
101
نام
محسن
پس اقا فرشید یعنی من الان با Core i3 530 2.93mHz نمی تونم کارت گرافیک رو ارتقا بدم ؟
اگه این کارت 260X رو بندازم یعنی پردازندم نیمی تونه از کل قدرت گارفیک بهره ببره ؟
و درکل شما توصیه می کنید با این پردازنده این کارت گرافیک رو بندازم ؟

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
کسی میدونه مادربردهای H97 کی وارد بازار ایران میشن؟ ( به جز اون یدونه که مال گیگا هست و الان تو بازار ایران هست )و اینکه کیس های NZXT رو میشه تو بازار پیدا کرد؟

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
پس اقا فرشید یعنی من الان با Core i3 530 2.93mHz نمی تونم کارت گرافیک رو ارتقا بدم ؟
اگه این کارت 260X رو بندازم یعنی پردازندم نیمی تونه از کل قدرت گارفیک بهره ببره ؟
دوست عزیز سی پی یو شما نسل اول و از سری ضعیف i3 به حساب میاد که خیلی فرقی با نسل قبل از خودش نداره.شما بهتره کل سیستم رو عوض کنی! چون مادربوردت هم قدیمی به حساب میاد.

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

بین این دو اس اس دی کدوم بهتره؟AData Premier Pro SP900 64GB SATA3 SSD و AData XPG SX900 64GB SATA3 SSD
حدودا SX900 بهتره

Last edited by a moderator:

best2best

کاربر سایت
Jul 25, 2013
101
نام
محسن
دوست عزیز سی پی یو شما نسل اول و از سری ضعیف i3 به حساب میاد که خیلی فرقی با نسل قبل از خودش نداره.شما بهتره کل سیستم رو عوض کنی! چون مادربوردت هم قدیمی به حساب میاد.

دوست عزیز در حال حاضر بودجه تعویض کل سیستم رو ندارم
به نظر شما این گرافیک(260X) رو بندازم مشکلی که پیش نمی یاد ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
شما درست می گین ولی من از اسپیکر چیزی سر در نمیارم خودتون با توجه به کیس 5.5 میلیونی و مانیتور 800 تومنی یه چیزی پیشنهاد بدین که گرون نباشه

خب برای بازی اسپیکرهای 5.1 و با صدای محیطی مناسبتر هستند. مدل 5.1 از Logitech و CREATIVE توصیه میشن. مدل CREATIVE A520 یه گزینه هست.

می تونی ارتقا بدی ولی بازیهای این نسل دیگه با ضعف پردازنده کنار نمیان و شوخی ندارن!
بسته به بازی ممکنه افت کارایی کم باشه یا زیاد.

کسی میدونه مادربردهای H97 کی وارد بازار ایران میشن؟ ( به جز اون یدونه که مال گیگا هست و الان تو بازار ایران هست )و اینکه کیس های NZXT رو میشه تو بازار پیدا کرد؟

به تدریج وارد میشن و مدلهای رده متوسط و با قیمت پایینشون هم زیاد خواهند شد.
کیسهای NZXT زو هم ندیدم وارد کننده ی مشخصی داشته باشه، اما تک و توک پیدا میشه.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
سلام اساتید. یه کارت گرافیک + پاور می‌خواستم تهیه کنم برای یک سیستم. هدف هم تماشای فیلم Full HD و کانال‌های ماهواره‌ای هست و اصلاً برای بازی از سیستم استفاده نخواهد شد. هزینه هم هر چی کمتر بهتر.

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
سلام اساتید. یه کارت گرافیک + پاور می‌خواستم تهیه کنم برای یک سیستم. هدف هم تماشای فیلم Full HD و کانال‌های ماهواره‌ای هست و اصلاً برای بازی از سیستم استفاده نخواهد شد. هزینه هم هر چی کمتر بهتر.
دوست عزیز اگر فقط برای کارهای ذکر شده میخواید ، گرافیک داخل سی پی یو های اینتل نسل چهارم برای این منظور کاملا کافی بوده و نیازی به تهیه کارت جداگانه نیست.کمترین هزینه خرید یک cpu Intel Core i3 4130 با چیپ گرافیکی Intel HD 4400 هست که حتی رزولوشن 4k هم ساپورت میکنه.قیمت حدود ۳۵۰ تومن هست.مادربورد سیستمتون چیه؟ سیستم کلا پاور نداره؟

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
دوست عزیز اگر فقط برای کارهای ذکر شده میخواید ، گرافیک داخل سی پی یو های اینتل نسل چهارم برای این منظور کاملا کافی بوده و نیازی به تهیه کارت جداگانه نیست.کمترین هزینه خرید یک cpu Intel Core i3 4130 با چیپ گرافیکی Intel HD 4400 هست که حتی رزولوشن 4k هم ساپورت میکنه.قیمت حدود ۳۵۰ تومن هست.مادربورد سیستمتون چیه؟ سیستم کلا پاور نداره؟

دست و پنجولت درد نکنه اوستا.
اینو که فرمودید رو می‌دونستم. CPU و مادربورد قدیمی‌تر از این حرفا هستن. i5 750 روش نصب هست، واسه همین هم گفتم یه پاور + گرافیک معرفی کنید. پاور هم نداره سیستم، یعنی داره، ولی چند ساله کار کرده، پاور درجه یک هم نیست، عوض شه بهتره!

عامو علیک
biggrin1.gif

دوستان یه کیس برای بازی در حد 1.700 معرفی کنن ممنونشون میشویم
biggrin1.gif

PS4 :d
با 1.700 کیس گیمینگ نمی‌شه بست اخوی!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر