مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ببخشید 5.5 میلیون منظورم از مدل پایین تر ‏CORE i7‏ های ارزون تر هست‎ ‎

Core i7 فقط یه مدل ارزونتر داره که اونم 4770 بدون پسوند K هست که تفاوت قیمتشوت خیلی کمه و ارزش نداره که مدل پایینتر رو انتخاب کنید، مگر اینکه کلا Core i5 رو انتخاب کنید.

CPU:INTEL Core I7 4770K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z87-A
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 840 PRO
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:750W GREEN
CASE:GREEN X7

این حدود 5760 میشه.

سلام به همه ی دوستان

ببخشید از کجا بفهمم که برای یک بازی سیستم من از لحاظ گرافیک می کشه

مثلا سیستم مورد نیاز یک بازی

OS : Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) or Windows 8 (Please note that we only support 64 bit OSs
Processor : Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66Ghz or AMD Phenom II X4 940 @ 3.0Ghz
Memory : 4 GB RAM
Graphics : DirectX 11 graphics card with 1 GB Video RAM – Nvidia Geforce GTX 460 or AMD Radeon HD 5770
DirectX : Version 11
Hard Drive : 25 GB available space
Sound Card : DirectX 9.0c Compatible Sound Card with Latest Drivers

وسیستم من

و سوال دومم اینکه از کجا بفهمم directx سیستمم چنده ؟

و سوال سومم اینکه چند تا ویندوز می شه نصب کرد؟ من الان xp و 7 32 بیتی دارم وحالا می خوام 7 64بیتی رو هم نصب کنم مشکلی به وجود نمی اد؟

شما فقط مدل کارتت رو با سیستم پیشنهادی مقایسه کنی می فهمی که می کشه یا نمی کشه! البته باید نسل های گرافیکی، مدلها و تفاوتهاشون رو هم بشناسی

سیستم خودت هم از رده خارج محسوب میشه و دیگه مناسب اجرای بازیهای روز نیست.

آخرین ویرایش:

legend warrior

کاربر سایت
Oct 22, 2011
36
نام
علیرضا جوادی فر
من یه تحقیق در باره قطعات و قیمتاشون کردم کاملا حق باشما بود بی خود رو ‏I7‏ اصرار داشتم در کل ببخشید اذیتتون کردم
کلا 1.5 واسهMB‏ و ‏CPU‏ بسه بقیه هزینه رو باید رو گرافیک کرد حرف شما از اول درست بود

آخرین ویرایش:

7i7az

کاربر سایت
Jan 3, 2012
17
سلام آقایون
شما سیستم های باحالی پیشنهاد میکنید!
من تا سقف 6.6 میلیون یه سیستم بدون هارد و با ssd 128 ببندم،از چه قطعاتی استفاده کنم بهتره؟
انتخاب مادر برد دیوونه کرد منو
خیییلی متنوعه مدل ها
مخصوصا امکاناتشون
منتظر یک استاد هستم که بتونه منو قانع کنه کدوم مادربرد رو بردارم
ممنون

Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من یه تحقیق در باره قطعات و قیمتاشون کردم کاملا حق باشما بود بی خود رو ‏I7‏ اصرار داشتم در کل ببخشید اذیتتون کردم

خواهش،
هدف ما اینه که بتونید به جمع بندی مطلوب برسید و به انتخاب بهترین سیستم تا جای ممکن نزدیک بشید. اگر سوالی باقی هست بپرسید، امابهتره که به توصیه های قبلی هم اعتماد کنید.

سلام آقایون
شما سیستم های باحالی پیشنهاد میکنید!
من تا سقف 6.6 میلیون یه سیستم بدون هارد و با ssd 128 ببندم،از چه قطعاتی استفاده کنم بهتره؟
انتخاب مادر برد دیوونه کرد منو
خیییلی متنوعه مدل ها
مخصوصا امکاناتشون
منتظر یک استاد هستم که بتونه منو قانع کنه کدوم مادربرد رو بردارم
ممنون

RAM:CORSAIR 4*4GB DDR3 2000
M/B:ASUS MAXIMUS VI HERO
VGA:Geforce GTX 780Ti 3GB DDR5/MSI R9 290X GAMING

برای مادربرد هم انتخاب خیلی سخت نیست، امکانات جانبی تعیین کننده هست.

7i7az

کاربر سایت
Jan 3, 2012
17
خواهش،
هدف ما اینه که بتونید به جمع بندی مطلوب برسید و به انتخاب بهترین سیستم تا جای ممکن نزدیک بشید. اگر سوالی باقی هست بپرسید، امابهتره که به توصیه های قبلی هم اعتماد کنید.

RAM:CORSAIR 4*4GB DDR3 2000
M/B:ASUS MAXIMUS VI HERO
VGA:Geforce GTX 780Ti 3GB DDR5

برای مادربرد هم انتخاب خیلی سخت نیست، امکانات جانبی تعیین کننده هست.

بعله،دقیقا چیزیه که شما میفرمایید
ببخشید این سوال رو میپرسم،الان چرا بین vii hero وvii ranger اون مادر رو انتخاب کردید؟
و اینکه من میخوام سیستمی بگیرم که بتونم اقلا دو سال رو اولترا بازی کنم
پس دو سال دیگه نیاز میشه که اورکلاک درست حسابی بکنم ولی این کیس ظرفیت واترکولینگ هایی مثل h110 رو نداره
اصن ارزشش رو داره پول واسه فول تاور و واترکولینگ بدم؟

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
بعله،دقیقا چیزیه که شما میفرمایید
ببخشید این سوال رو میپرسم،الان چرا بین vii hero وvii ranger اون مادر رو انتخاب کردید؟
و اینکه من میخوام سیستمی بگیرم که بتونم اقلا دو سال رو اولترا بازی کنم
پس دو سال دیگه نیاز میشه که اورکلاک درست حسابی بکنم ولی این کیس ظرفیت واترکولینگ هایی مثل h110 رو نداره
اصن ارزشش رو داره پول واسه فول تاور و واترکولینگ بدم؟

به نظرم برای گیم اونقدر CPU رو اورکلاک نکن که نیاز به واترکولینگ باشه.کسانی که کارهای سنگین رندرینگ انجام میدن و از CPU های LGA 2011 مثل Corei7 4930k یا 4960x استفاده میکنن با اورکلاک کردن اون پروسسورهای بسیار قوی و استفاده از واترکولینگ قوی مثل H110 ، پرفورمنس بسیار عالی در کار رندرینگ از CPU اورکلاک شده میگیرن ولی برای گیم اورکلاک سنگین معنی نمیده و عمر قطعه هم کاهش پیدا میکنه.مادربوردی که حداقل دو درگاه PCIe 3.0 داشته باشه و قابلیت پشتیبانی از رمهای فرکانس بالا هم داشته باشه کار یک سیستم گیم رو راه میندازه.البته با توجه به ارائه رمهای جدید DDR 4 که با فرکانس 2600 شروع میشن و تا 3000 هم ارائه شده اند مادربوردهای Z97 که هم قابلیت اورکلاک کردن دارند و هم از رمهای تا mhz 3200 پشتیبانی میکنند گزینه های بهتری خواهند بود.الکی برای خوشگلی مادربورد پول ندید چرا که یک Z97 معمولی هم کار اون Vll Ranger رو انجام میده. در ضمن پیشنهاد من برای اینکه بتونید ۲ سال رو حالت اولترا بازی کنید با توجه به بودجه شما 2x GTX 770 4GB SLI هست که از یک GTX 780ti هم به مراتب قویتر عمل میکنند.

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

7i7az

کاربر سایت
Jan 3, 2012
17
به نظرم برای گیم اونقدر CPU رو اورکلاک نکن که نیاز به واترکولینگ باشه.کسانی که کارهای سنگین رندرینگ انجام میدن و از CPU های LGA 2011 مثل Corei7 4930k یا 4960x استفاده میکنن با اورکلاک کردن اون پروسسورهای بسیار قوی و استفاده از واترکولینگ قوی مثل H110 ، پرفورمنس بسیار عالی در کار رندرینگ از CPU اورکلاک شده میگیرن ولی برای گیم اورکلاک سنگین معنی نمیده و عمر قطعه هم کاهش پیدا میکنه.مادربوردی که حداقل دو درگاه PCIe 3.0 داشته باشه و قابلیت پشتیبانی از رمهای فرکانس بالا هم داشته باشه کار یک سیستم گیم رو راه میندازه.البته با توجه به ارائه رمهای جدید DDR 4 که با فرکانس 2600 شروع میشن و تا 3000 هم ارائه شده اند مادربوردهای Z97 که هم قابلیت اورکلاک کردن دارند و هم از رمهای تا mhz 3200 پشتیبانی میکنند گزینه های بهتری خواهند بود.الکی برای خوشگلی مادربورد پول ندید چرا که یک Z97 معمولی هم کار اون Vll Ranger رو انجام میده. در ضمن پیشنهاد من برای اینکه بتونید ۲ سال رو حالت اولترا بازی کنید با توجه به بودجه شما 2x GTX 770 4GB SLI هست که از یک GTX 780ti هم به مراتب قویتر عمل میکنند.

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

ممنون از راهنمائیتون
در مورد sli قبلا تصمیم داشتم دو تا 770 یا 760 sli کنم،واقعا هم تاثیر چشمگیری داره
ولی بعد از اندکی تحقیق،متوجه شدم که خیلی از بازی ها از کارت های sli نمیتونن استفاده کنن،واونایی هم که میتونن استفاده کنن مثل BF4، گاها افت فریم های بسیار شدیدی به مدت یکی دو ثانیه میدن که ميتونه خریدار رو پشیمون بکنه!!
اکثرا میگن sli نکنم فعلا و یه 780 بخرم که قبمتش مناسبه و در آینده در صورت نیاز،اون رو sli بکنم
و در مورد مادربرد،چون خیلی پیچیده تشریف دارن و من تفاوت رو نمیدونم،(منظورم تفاوت در مورد در مدار های تغذیه،کیفیت خازن و قطعات هستش) واسه همین فکر میکنم با هزینه زیر 800 تومن،مادبرد چرتی میگیرم که در آینده باز هم اگه نیاز به ارتقا بود،مجبور به تعويض مادربرد میشم
میشه یه لینکی،مقاله ای چیزی در مورد اختلاف مدل های مادربرد های چیپست z97 لطف کنید؟
شرمنده اينهمه سوال میپرسم
خیلی ممنون

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
دوستان میخواستم ببینم کدوم یکی از این مادربوردها بهتره.البته با توجه به اینکه هم قیمت هم هستن؟؟
1. Gigabyte Z97X-SLI
2. GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3
اگر میشه یه توضیح مختصری هم بدید که ایا به درد میخورن یا خیر؟؟ چون میخوام یه مادربورد بخرم و میخوام تا 700 هزینه کنم.
ممنون میشم کلا یه راهنمایی بکنید
اقا یه سوال دیگه
به نظره شما این سیستم خوبه؟
CPU : CORE I5 4690
MATHERBOARD که با راهنمایی شما میخوام بردارم
RAM: 8GB GSKILL 2400 BUS هم مده نظرم این مشخصات است.
گرافیک هم که الان دارم و استفاده میکنم GTX 760 است
POWER 700W HP GREEN
CASE : GREEN HUNTER که الان دارمش.ا این کیس جای MOTHERBOARD که شما معرفی میکنید را دارد یا خیر؟
با این سیستم تا چه زمان میشه الترا بازی کرد؟؟
ممنونم

آخرین ویرایش:

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
من میخواستم یه سیستم پیشنهادی بدین البته فقط cpu و VGA :) که واسه بازی خوب باشه و تا جند سالی جواب بده تا ( یک و دویصد ) یعنی هر کدوم مثلا 600 یا دیگه خیلی زیاد شه 700 :);;)
cpu خودم : Intel Core i3 2100 @ 3.10GHz و VGA : NVIDIA GeForce GT 520 و (MB : ASUSTeK Computer INC. P8H61 (LGA1155

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام دوستان نظرتون در مورد این دو قطعه چی هست ؟ GIGABYTE Z97-D3H + i7 4790K به نظرتون ارزش داره وایستم تا نسل 5 اینتل بیاد یا همین Cpu رو وقتی اومد بگیرم.
به نظر من که ارزش پولی که پاشون میدی رو ندارن. خود CPU شاید بشه بگیم اختلافشون زیاد نیست، ولی مادربوردشون خیلی گرونه!

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
به نظر من که ارزش پولی که پاشون میدی رو ندارن. خود CPU شاید بشه بگیم اختلافشون زیاد نیست، ولی مادربوردشون خیلی گرونه!
ممنون
یه مادربرد میخواستم که اگر در آینده خواستم رم ارتقا بدم مشکلی نداشته باشه و همچنین نسل جدید اینتل هم ساپورت کنه. اگر از رم صرف نظر کنم H97 با قیمت 450 چطوره ؟

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
ممنون
یه مادربرد میخواستم که اگر در آینده خواستم رم ارتقا بدم مشکلی نداشته باشه و همچنین نسل جدید اینتل هم ساپورت کنه. اگر از رم صرف نظر کنم H97 با قیمت 450 چطوره ؟
اگه قصد اورکلاک و SLI نداشته باشی خوبه. ولی اول پورت های موجود رو نگاه کن ببین نیازت رو برطرف می کنه یا نه.
پ.ن: احساس می کنم Z/H97 از DDR4 پشتیبانی نمی کنه، شاید X99 پشتیبانی کنه که مسلما رم های بسیار گرونی خواهد داشت.

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
دوستان میخواستم ببینم کدوم یکی از این مادربوردها بهتره.البته با توجه به اینکه هم قیمت هم هستن؟؟
1. Gigabyte Z97X-SLI
2. GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3
اگر میشه یه توضیح مختصری هم بدید که ایا به درد میخورن یا خیر؟؟ چون میخوام یه مادربورد بخرم و میخوام تا 700 هزینه کنم.
ممنون میشم کلا یه راهنمایی بکنید
اقا یه سوال دیگه
به نظره شما این سیستم خوبه؟
CPU : CORE I5 4690
MATHERBOARD که با راهنمایی شما میخوام بردارم
RAM: 8GB GSKILL 2400 BUS هم مده نظرم این مشخصات است.
گرافیک هم که الان دارم و استفاده میکنم GTX 760 است
POWER 700W HP GREEN
CASE : GREEN HUNTER که الان دارمش.ا این کیس جای MOTHERBOARD که شما معرفی میکنید را دارد یا خیر؟
با این سیستم تا چه زمان میشه الترا بازی کرد؟؟
ممنونم
اقا کسی از دوستان راهنمایی نکرد که
من سیستم زیر رو سفارش دادم و قرار شد تا روز سه شنبه بهم تحویل بدهند.
MOTHERBOARD : GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3
CPU: CORE I7 4790
RAM: GSKILL 8GB 2400 BUS
VGA: ASUS 760GTX که البته این کارت گرافیکی رو داشتم از قبل
الان برام سوال پیش اومده که ایا این سیستم توی کیس GREEN HUNTER جا میشن یا نه؟؟ چون که الان این کیس رو دارم
و هم اینکه ایا این سیستم احتیاج به فن و خنک کننده ا داره یا خیر؟؟
و ایا این سیستم برای بازی های اینده جوابگو هست یا خیر؟؟
برای اسنبل کردن این سیستم اگر جایی سراغ دارید تهران ممنون میشم بهم پ.خ کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از راهنمائیتون
در مورد sli قبلا تصمیم داشتم دو تا 770 یا 760 sli کنم،واقعا هم تاثیر چشمگیری داره
ولی بعد از اندکی تحقیق،متوجه شدم که خیلی از بازی ها از کارت های sli نمیتونن استفاده کنن،واونایی هم که میتونن استفاده کنن مثل BF4، گاها افت فریم های بسیار شدیدی به مدت یکی دو ثانیه میدن که ميتونه خریدار رو پشیمون بکنه!!
اکثرا میگن sli نکنم فعلا و یه 780 بخرم که قبمتش مناسبه و در آینده در صورت نیاز،اون رو sli بکنم
و در مورد مادربرد،چون خیلی پیچیده تشریف دارن و من تفاوت رو نمیدونم،(منظورم تفاوت در مورد در مدار های تغذیه،کیفیت خازن و قطعات هستش) واسه همین فکر میکنم با هزینه زیر 800 تومن،مادبرد چرتی میگیرم که در آینده باز هم اگه نیاز به ارتقا بود،مجبور به تعويض مادربرد میشم
میشه یه لینکی،مقاله ای چیزی در مورد اختلاف مدل های مادربرد های چیپست z97 لطف کنید؟
شرمنده اينهمه سوال میپرسم
خیلی ممنون

دوست عزیز، برداشت شما از عملکرد SLI درست نیست! به خاطر اینکه در 80 درصد بازیها ساپورت داره و حتی اگر در ابتدای عرضه ی بازی راندمانش خوب نباشه، پس از عرضه ی درایور جدید وضعیت بهتر میشه.
اما در مورد نخریدن دو کارت ضعیفتر برای SLI موافقم، چون همیشه کارت سریعتر معادل دو کارت ضعیفتر ارجحیت داره.

راندمان SLI در BF4 عالی هست، هیچ لگ و افت فریمی هم نیست، ساپورت داشتن یعنی کمترین ایرادی نداشتن تو ی بازی!

من میخواستم یه سیستم پیشنهادی بدین البته فقط cpu و VGA :) که واسه بازی خوب باشه و تا جند سالی جواب بده تا ( یک و دویصد ) یعنی هر کدوم مثلا 600 یا دیگه خیلی زیاد شه 700 :);;)
cpu خودم : Intel Core i3 2100 @ 3.10GHz و VGA : NVIDIA GeForce GT 520 و (MB : ASUSTeK Computer INC. P8H61 (LGA1155

فقط گرافیک رو عوض کنید، پردازنده فعلا تا حد زیادی جوابگو هست.
کارت GTX 760 یا R9 280 توصیه میشه.

سلام دوستان
نظرتون در مورد این دو قطعه چی هست ؟

GIGABYTE Z97-D3H + i7 4790K

به نظرتون ارزش داره وایستم تا نسل 5 اینتل بیاد یا همین Cpu رو وقتی اومد بگیرم.

الان اومدن اینا، پردازنده هم حدود 20 روز دیگه میرسه و مزیتش اورکلاک بهتر قراره باشه.

ممنون

تمام مدلهای Z87/97 تنها تا 32 گیگ رو ساپورت می کنن، از این نظر پردازنده هست که میزان نهایت رم رو تعیین می کنه، نه مادربرد!

اقا کسی از دوستان راهنمایی نکرد که
من سیستم زیر رو سفارش دادم و قرار شد تا روز سه شنبه بهم تحویل بدهند.
MOTHERBOARD : GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3
CPU: CORE I7 4790
RAM: GSKILL 8GB 2400 BUS
VGA: ASUS 760GTX که البته این کارت گرافیکی رو داشتم از قبل
الان برام سوال پیش اومده که ایا این سیستم توی کیس GREEN HUNTER جا میشن یا نه؟؟ چون که الان این کیس رو دارم
و هم اینکه ایا این سیستم احتیاج به فن و خنک کننده ا داره یا خیر؟؟
و ایا این سیستم برای بازی های اینده جوابگو هست یا خیر؟؟
برای اسنبل کردن این سیستم اگر جایی سراغ دارید تهران ممنون میشم بهم پ.خ کنید

در مورد جا شدن کارت گرافیک نمیشه مطمئن بود، تا تست نکنی فایده ای نداره.
سیستم هم از کافی کافی تر هست، البته گرافیکش رو بالاتر ببری بد نیست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر