مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
من میخوام یه اسپیکر حرفه ای بگیرم تا قیمت 1.300 اینا
چی پیشنهاد میدید? خودم لاجیتک 906z مد نظرم هست
چون دوستم داره واقعا کیفیتش عالیه!
راستی کارت صدا هم باید بخرم? چه قیمت و مدلی باشه?
ممنون

BOBBY ROODE

کاربر سایت
Feb 27, 2014
113
نام
ParsiGift
سلام

سیستم { فقط کیس } تا قیمت 3.5 چی پیشنهاد میدید ؟

میخوام بازی ها رو با کیفیت بالا و فریم بالا راحت بازی کنم ، و تا چند سال اینده سیستم به روز و قوی برای گیم باشه

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
368
نام
علی
نمی تونی اینکارو بکنی! اون دفه هم بهت گفتم
اولا باید کارتای گرافیکی هم مدل باشن، دوما باید مادربرد SLI باشه که مادربرد شمانیست.

برند سازنده های پردازنده و گرافیک هیچ ربطی به راندمان ترکیبی نداره، در این مورد اتفاقا پردازنده ی اینتل سریعترین هست و گرافیک AMD در رده ی خودش از بهترین ها، البته کارت GTX 760 همرده ی 270X و کمی سریعتر هست و قیمتش هم همونه.

به نظر شما 760 بهتره یا 270x ؟
760 حدودا 5% بهتره و از physx پشتیبانی مکنه از اون ور کنسول های جدید برپایه معماری amd هستن و mantle که جدیدا معرفی شده !!

موس خوب واسه گیم تا 100 تومن چیزی پیدا میشه؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
من میخوام یه اسپیکر حرفه ای بگیرم تا قیمت 1.300 اینا
چی پیشنهاد میدید? خودم لاجیتک 906z مد نظرم هست
چون دوستم داره واقعا کیفیتش عالیه!
راستی کارت صدا هم باید بخرم? چه قیمت و مدلی باشه?
ممنون

بهترین گزینه همون Z906 هست و بهتر از اون دیگه نداریم
کارت صدا هم حتما لازم هست، برای کارت صدا هم CREATIVE SoundBlaster ZX توصیه میشه که حدود 600 تومن هست.

سلام

سیستم { فقط کیس } تا قیمت 3.5 چی پیشنهاد میدید ؟

میخوام بازی ها رو با کیفیت بالا و فریم بالا راحت بازی کنم ، و تا چند سال اینده سیستم به روز و قوی برای گیم باشه

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 770 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X7
حدود 3530 میشه و بهترین انتخابها هست.

به نظر شما 760 بهتره یا 270x ؟
760 حدودا 5% بهتره و از physx پشتیبانی مکنه از اون ور کنسول های جدید برپایه معماری amd هستن و mantle که جدیدا معرفی شده !!

موس خوب واسه گیم تا 100 تومن چیزی پیدا میشه؟

تراشه های کنسولی و Mantle API تاثیری در انتخاب کارت و برند ندارن، همونطور که PhySx نداره، چون هیچ یک کاربری گسترده و عملیاتی ندارن و به بازیهای معدودی وابسته هستن.

ماوس هم G400s با 150 تومن توصیه میشه.

ADSL

کاربر سایت
Mar 23, 2008
1,077
نام
رضا
نمیدونم جای درستی هست یا نه ولی اینم سخت افزار حساب میشه ! واقعیتش من میخوام 3 تا سرویس اینترنت که میشه 1 خط مخابرات 1 خط های وب و 1 عدد وایمکس که الان هرکدوم یک مودم دارند رو باهم ترکیب کنم به وسیله لود بالانسر پس یوزر خونگی هستم دو سه تا لود بالانسر دیدم که این یکی نظرمو جلب کرد ولی کلا منظورشو از 2 آنتن نفهمیدم یعنی خروجی به من وای فای میده ؟ و 4 تا هم ورودی داره برای ترکیب کردن پهنا باند ؟ یعنی تا 4 مودم بهش وصل میشن و در آخر از طریق وای فای به من خروجی میده ؟؟

D-Link 4-Port Load Balancing Router DI-LB604 - دی لینک روتر DI-LB604

حالا اگر موارد دیگه ای هم تا همین 400 تومان در نظر دارید اعلام کنید ممنون میشم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نمیدونم جای درستی هست یا نه ولی اینم سخت افزار حساب میشه ! واقعیتش من میخوام 3 تا سرویس اینترنت که میشه 1 خط مخابرات 1 خط های وب و 1 عدد وایمکس که الان هرکدوم یک مودم دارند رو باهم ترکیب کنم به وسیله لود بالانسر پس یوزر خونگی هستم دو سه تا لود بالانسر دیدم که این یکی نظرمو جلب کرد ولی کلا منظورشو از 2 آنتن نفهمیدم یعنی خروجی به من وای فای میده ؟ و 4 تا هم ورودی داره برای ترکیب کردن پهنا باند ؟ یعنی تا 4 مودم بهش وصل میشن و در آخر از طریق وای فای به من خروجی میده ؟؟

D-Link 4-Port Load Balancing Router DI-LB604 - دی لینک روتر DI-LB604

حالا اگر موارد دیگه ای هم تا همین 400 تومان در نظر دارید اعلام کنید ممنون میشم
خیر این مدل 2 تا ورودی داره و 4 تا خروجی (به نوعی سوئیچ 4 پورت) از WIFI هم پشتیبانی نمیکنه.

ƝIǤHṪӍᾼRE

کاربر سایت
May 24, 2010
511
نام
احسان
من موندم چکار کنم راهنمایی میخواستم .
گرینه اول تعویض مانیتور هست . مانیتور فعلی : lg w2261vp
گزینه دوم ارتقاء گرافیک !
مشخصات سیستم :
cpu : intel core i5 3570k
ram : apacer 2*4GB DDR3 1333
m/b : asrock z77 pro3
vga : gtx 660 ti
power : 650W Green
بودجه هم تا حدود 1.5 میلیون .

ADSL

کاربر سایت
Mar 23, 2008
1,077
نام
رضا
خیر این مدل 2 تا ورودی داره و 4 تا خروجی (به نوعی سوئیچ 4 پورت) از WIFI هم پشتیبانی نمیکنه.

پس دوتا به کار نمیاد !!

این چی ؟ اینجوری که زده 4 تا wan داره !!
TP-Link Load Balance Broadband Router TL-R480T Plus

Click here to view the original image of 800x600px.
main.jpg

این رو زده 393

TP-Link Gigabit Load Balance Broadband Router TL-ER5120

main.jpg

این 783

فرقشون تو چیه ؟

کلا این کاری که من میخوام بکنم رو انجام میدن ؟؟ طایه من یکی 2 مگ یکی 8 مگ و وایمکس 2 مگ هست روی هم یعنی 12 مگ رو میده ؟ با این روتور ها ؟

اینم در نظر دارم که سرویسا روی سرورهای خاجری فول پهنا باند نمیدن ولی توی داخل فول هستن منم دنبال 12 مگ رو داخل هستم یعنی توی اسپید تست سرور تهران میخوام برایم 11-12 رو ثبت کنه خارج دیگه بسته به حال احوال اینترنت داره که از 8 تا 12 بده بهم !

و اینکه توی دانلود منجری مثل IDM هم قاعدتا میخوام به سرعت 12 مگ برسم میتونن ؟ یا هزینه الکی هست ؟

از اونور peplink هست که دوتا wan میده ! ولی 1 تومان !!! فرقش چیه با اینا که با دوتا ورودی که به درد من نمیخوره ولی 1 تومن هست ولی اینجا 393 تومان tp link 4 تایی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
پس دوتا به کار نمیاد !!

این چی ؟ اینجوری که زده 4 تا wan داره !!
TP-Link Load Balance Broadband Router TL-R480T Plus

این رو زده 393

TP-Link Gigabit Load Balance Broadband Router TL-ER5120

این 783

فرقشون تو چیه ؟

کلا این کاری که من میخوام بکنم رو انجام میدن ؟؟ طایه من یکی 2 مگ یکی 8 مگ و وایمکس 2 مگ هست روی هم یعنی 12 مگ رو میده ؟ با این روتور ها ؟

اینم در نظر دارم که سرویسا روی سرورهای خاجری فول پهنا باند نمیدن ولی توی داخل فول هستن منم دنبال 12 مگ رو داخل هستم یعنی توی اسپید تست سرور تهران میخوام برایم 11-12 رو ثبت کنه خارج دیگه بسته به حال احوال اینترنت داره که از 8 تا 12 بده بهم !

و اینکه توی دانلود منجری مثل IDM هم قاعدتا میخوام به سرعت 12 مگ برسم میتونن ؟ یا هزینه الکی هست ؟

از اونور peplink هست که دوتا wan میده ! ولی 1 تومان !!! فرقش چیه با اینا که با دوتا ورودی که به درد من نمیخوره ولی 1 تومن هست ولی اینجا 393 تومان tp link 4 تایی

فرق این دو مدل اینه که اول پورت 10/100 داره و دومی همون امکانات و پورت گیگابیت داره و پردازنده ی قویتر.

اما موضوع اصلی اینه که Load Balancer ها برای شرکتها و سازمانهایی که ترافیک اینترنتی بالایی دارن استفاده میشه و ترافیک اینترنت رو بین چند خط توزیعشون می کنه به صورتی که نه سرعت کلاینت ها کم بشه و نه هیچ کدوم از لینکهای اینترنتی Overhead پیدا کنن

این عملیات با چیزی که شما خواهانش هستید متفاوت هست و بهتون کمک نمی کنه! این دستگاهها پهنای باند دو یا چند خط رو برای یک ارتباط جمع نمی کنن، فقط اون رو به تساوی توزیع می کنن!

کیس با بودجه 4 تومن برای گیم چی پیشنهاد میدین؟

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 4220 میشه.

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
اقا دوتا سوال
1.کیس های GREEN MAGNUM2 & GREN ORBI & GREEN HUNTER از نظر جادار بودن و امکانتاشون چجورین؟فضای لازم برای SLI کردن دارن؟
2.به نظر شما بازدهی گرافیک ASUS ROG GTX 760 MARS بازدهی بیشتری داره با اینکه یه گرافیک ASUS GTX760 دیگه با گرافیک الانم که اونم ASUS GTX760 است SLI کنم بازدهیش بیشتره؟

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
481
نام
پوریا
سلام به همه ی دوستان
سیستم زیر با چه قیمتی میتونم برای فروش بزارم ؟
cpu : I7 4770
MB: asus z87 a
Vga : evga 760 GTX
Ram : 8gig x2 gail evo veloc
SSD: Plextor 128g m5s
power : GREEN GP885B
Case : green magnum2
قطعات 2 ماه خریداری شدن و همگی گارانتی دارن
ممنونم
موفق باشید

ADSL

کاربر سایت
Mar 23, 2008
1,077
نام
رضا
فرق این دو مدل اینه که اول پورت 10/100 داره و دومی همون امکانات و پورت گیگابیت داره و پردازنده ی قویتر.

اما موضوع اصلی اینه که Load Balancer ها برای شرکتها و سازمانهایی که ترافیک اینترنتی بالایی دارن استفاده میشه و ترافیک اینترنت رو بین چند خط توزیعشون می کنه به صورتی که نه سرعت کلاینت ها کم بشه و نه هیچ کدوم از لینکهای اینترنتی Overhead پیدا کنن

این عملیات با چیزی که شما خواهانش هستید متفاوت هست و بهتون کمک نمی کنه! این دستگاهها پهنای باند دو یا چند خط رو برای یک ارتباط جمع نمی کنن، فقط اون رو به تساوی توزیع می کنن!

آخه من در مورد ش پرسیدم بهم گفتن به دنبال لود بالانسر ها بگرد ! که بتونی اینترنت هایی که داریو جمع بزنی و یک خروجی واحد بگیری !

اینم یه کلیپ از کاری که لو بالانسر ها انجام میدن که اینجا به peplink اشاره داشته

http://www.aparat.com/v/Gy80R

اینم حتما ببینید تا متوجه کار اصلی لود بالانسر ها بشید
حتما پیشنهاد میشه که ببینید

http://www.youtube.com/watch?v=YDUfP8a5zNY

http://www.youtube.com/watch?v=gp9eApNKii4

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
اقا دوتا سوال
1.کیس های GREEN MAGNUM2 & GREN ORBI & GREEN HUNTER از نظر جادار بودن و امکانتاشون چجورین؟فضای لازم برای SLI کردن دارن؟
2.به نظر شما بازدهی گرافیک ASUS ROG GTX 760 MARS بازدهی بیشتری داره با اینکه یه گرافیک ASUS GTX760 دیگه با گرافیک الانم که اونم ASUS GTX760 است SLI کنم بازدهیش بیشتره؟

1-فضاشون محدوده، اصلا فکر SLI کردن رو با این کیس ها نکن!
2-راندمانشون نزدیک به هم میشه، اگر یه 760 داری بهترین کار همونه که یه 760 دیگه بگیری باهاش SLI کنی.

آخه من در مورد ش پرسیدم بهم گفتن به دنبال لود بالانسر ها بگرد ! که بتونی اینترنت هایی که داریو جمع بزنی و یک خروجی واحد بگیری !

اینم یه کلیپ از کاری که لو بالانسر ها انجام میدن که اینجا به peplink اشاره داشته

مزایای لود بالانسر Peplink

اینم حتما ببینید تا متوجه کار اصلی لود بالانسر ها بشید
حتما پیشنهاد میشه که ببینید

Combining up to 4 Broadband Connections with TP-Link Load Balance Broadband Router TL-R470T+ V2 - YouTube

TP-Link TL-R470T+ load balance broadband router unboxing and review - YouTube

کی باید متوجه کار اصلی این دستگاهها بشه؟! اگه اینا رو خودت دیدی توضیحاتش هم داخل همون ویدیوی معرفی محصول هست.

در مورد کارکردشون هم هم خودت داری می گی و هم بهت گفتن که: " اینترنت هایی که داریو جمع بزنی و یک خروجی واحد بگیری ! " این با جمع زدن خروجی ها تفاوت داره، فقط انتخاب بهترین مسیر رو به عهده ی دستگاه میزاره، یعنی همزمان هم آنلاین بازی کنی و هم در کنارش با یه برنامه از یه لینک دیگه دانلود کنی. اما نه اینکه یه لینک Stream رو از چند لینک دریافت کنی یا برای بازی آنلاین بتونی از مجموع این لینکها استفاده کنی و مثلا لگ بازی 64 نفری برطرف بشه/

تست Speedtest و برنامه های دانلود منیجر می تونن از مزیت همزمانی ارسال و دریافت داده ها استفاده کنن چون می تونن Concurrent Connection و Session های همزمان ایجاد کنن و همزمان یک فایل رو دریافت و ارسال کنن ولی در بقیه موارد حکم یه لینک پرسرعت رو نداره!

سلام به همه ی دوستان
سیستم زیر با چه قیمتی میتونم برای فروش بزارم ؟
cpu : I7 4770
MB: asus z87 a
Vga : evga 760 GTX
Ram : 8gig x2 gail evo veloc
SSD: Plextor 128g m5s
power : GREEN GP885B
Case : green magnum2
قطعات 2 ماه خریداری شدن و همگی گارانتی دارن
ممنونم
موفق باشید

حدود 3350 میشه قیمت گذاری کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند