مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
سلام دوستان؛
یکی از دوستام میخواد کارت گرافیک بخره، میگه تا 400 تومن میتونم هزینه کنم. بهش گفتم که بعیده چیز خوبی گیرش بیاد. واسه Gaming میخواد. میخواستم بپرسم با این بودجه چیز به درد بخوری پیدا میشه؟ اگه آره، ممنون میشم بهم معرفی کنید.
مرسی.

MNDelta

کاربر سایت
Dec 11, 2013
13
CPU:Core i3 4310
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
HDD:SEAGATE 1TB
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S19B315

حدود 2100 میشه و برای بازی هم در سطح پایین یا متوسط مناسب هست.

رم 1333 با رم 1600 تفاوت قیمت انچنانی نداره. چرا 1333؟

تفاوت مادربورد GA P75 D3 با مادربوردی که شما معرفی کردی چیـه؟

و سوال اخر این که قیمت این گرافیک پیشنهادی شما چنده الان؟

3پاس فراوان
249.gif

S1rus

کاربر سایت
Feb 25, 2012
40
سلام
دوستان بنده یه دونه Sapphire 7870 دارم و می خواستم بدونم با این درایور Mantle و افزایش کارایی که همراهش هست از نظر قدرت می تونه به گرافیکی مثله Gtx 670 و مدل های هم رده از Nvidia تبدیل بشه یا نه !‌
با تشکر !

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
سلام
دوستان بنده یه دونه Sapphire 7870 دارم و می خواستم بدونم با این درایور Mantle و افزایش کارایی که همراهش هست از نظر قدرت می تونه به گرافیکی مثله Gtx 670 و مدل های هم رده از Nvidia تبدیل بشه یا نه !‌
با تشکر !

670 چیه باو به اندازه تایتان بلک فریم میده :| خیر همچین چیزی نیست !! فقط توی بازی های که از این تکنولوژی استفاده کنن بسته به بقیه قطعات سیستمت افزایش فریم ریت داری ولی نه اون طور که شما فکر می کنی ... !!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
رم 1333 با رم 1600 تفاوت قیمت انچنانی نداره. چرا 1333؟

تفاوت مادربورد GA P75 D3 با مادربوردی که شما معرفی کردی چیـه؟

و سوال اخر این که قیمت این گرافیک پیشنهادی شما چنده الان؟

3پاس فراوان
249.gif

بودجه ی شما محدود هست و اگر میشد باید تفاوت قیمت 1333 و 1600 رو خرج خرید دوتا ماجول 4 گیگی به جای ماجولهای 8 گیگی می کردیم، برای سیستمی با این توان باس 1600 خیلی تفاوتی ایجاد نمی کنه.
مادربرد GA P75 D3 هم سوکت 1155 هست و به این پردازنده ی نسل جدید که سوکت 1150 می خواد نمی خوره
گرافیک پیشنهادی هم حدود 400 تومن هست که کمترین و ضعیفترین مدل مناسب بازی هست.

سلام
با تشکر !

Mantle اول باید تو خود بازی تعبیه شده باشه و سازنده ی بازی اینکار رو کرده باشه که فعلا سازنده هایی که اینکار رو کردن از عدد انگشتان یک دست هم کمتره
دوم اینکه راندمان اون بیشتر در سیستمی با پردازنده های ضعیف یا APU های خود AMD تاثیرگذار هست که حدود 30 تا 40 درصد افزایش راندمان دارن، در بقیه ی سیستمها تفاوت 10 تا 15 درصد هست. در واقع نرخ فریم بازی بخاطر برداشتن بار پردازنده بیشتر میشه، نه به خاطر قدرتمندتر شدن کارت گرافیکی!

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,925
نام
آن مرد !
سلام
من cpuم q8300
مادربوردم هم tp35 بیواستار هست
میخواستم یدونه هارد اضافه کنم .
میخواستم ببینم میشه و مشکلی ایجاد نمیشه ؟
پیشاپیش هم ممنون

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
سلام
نمیدونم برای خرید پرینتر باید اینجا پرسید یا نه
یه چند کاره {پرینت اسکن کپی و ترجیحا فکس} جوهر افشان تا نهایتا 350 - 400 تومن میخوام برای کارای خونه...
فقط

1. کیفیتش چاپ رنگیش مناسب باشه....
2. قابلیت استفاده و بستن تانک رو حتما داشته باشه

کلا میخوام بعدا برای هزینه های جوهرش به مشکل نخورم

3. حتما هم قابلیت WIFI داشته باشه

خودم این هارو پیدا کردم
ولی نمیدونم کدوم بهتره و قابلیت بستن تانک رو داره...
Canon PIXMA MX394 Multifunction Inkjet Printer

حدود 270 هزار تومن

HP Photosmart 5515
حدود 320 هزار تومن

HP Officejet 4620
حدود 280 هزار تومن

Epson Stylus SX435W

حدود 450

پیشاپیش ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
من cpuم q8300
مادربوردم هم tp35 بیواستار هست
میخواستم یدونه هارد اضافه کنم .
میخواستم ببینم میشه و مشکلی ایجاد نمیشه ؟
پیشاپیش هم ممنون

بله، می تونید اضافه کنید و مشکلی هم نداره.

سلام
نمیدونم برای خرید پرینتر باید اینجا پرسید یا نه
یه چند کاره {پرینت اسکن کپی و ترجیحا فکس} جوهر افشان تا نهایتا 350 - 400 تومن میخوام برای کارای خونه...
فقط

1. کیفیتش چاپ رنگیش مناسب باشه....
2. قابلیت استفاده و بستن تانک رو حتما داشته باشه

کلا میخوام بعدا برای هزینه های جوهرش به مشکل نخورم

3. حتما هم قابلیت WIFI داشته باشه

خودم این هارو پیدا کردم
ولی نمیدونم کدوم بهتره و قابلیت بستن تانک رو داره...
Canon PIXMA MX394 Multifunction Inkjet Printer

حدود 270 هزار تومن

HP Photosmart 5515
حدود 320 هزار تومن

HP Officejet 4620
حدود 280 هزار تومن

Epson Stylus SX435W

حدود 450

پیشاپیش ممنون

توی مدلهایی که نوشتید مدل آخری باید قابلیت اضافه کردن مخزن جوهر رو داشته باشه

از طرفی مدل CANON MX 394 هم کیفیت خوبی داره اما مطمئن نیستم که بشه کارتریج قابل شارژ و مخزن بهش اضافه کرد.

hosein tv

کاربر سایت
Dec 24, 2013
251
نام
حسین
سلام خسته نباشید
رابطه ای بین حجم هارد و آسیب پذیری اون وجود داره؟با این توجیه که دیسکهای اون زیاد میشن و باعث حساس شدن هارد بشه؟
بعد اگه یه ویندوز مخصوص بازی(فقط نرم افزارهای مورد نیاز برای اجرای بازی نصب شده باشه:directx,... و خود بازی ها هم که تعدادشون هم خیلی زیاده ،نصب شده باشه)ویندوز با کندی مواجه خواهد شد یا خیر؟

راستی میگن seagate از لحاظ ضربه و تکان خوردن،ضعیفه،این موضوع صحت داره؟!و این که این برند با western black از نظر performance یکی هستند؟
ممنون.

MNDelta

کاربر سایت
Dec 11, 2013
13
درسته سوکت مادبرد 1155 هست ولی سیستم یکی از دوستام اینه :

GA P75 D3
core i3 3220

چجوری این سیستمو بسته؟

----------------------------------------------

یه جا رفته بودم یه پیش فاکتور بهم داد با این مدل گرافیک : GALAXY GT 630 2G DDR3

این مدل گلکسی چجوریه؟ من تا حالا نشنیده بودم

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام خسته نباشید
رابطه ای بین حجم هارد و آسیب پذیری اون وجود داره؟با این توجیه که دیسکهای اون زیاد میشن و باعث حساس شدن هارد بشه؟
بعد اگه یه ویندوز مخصوص بازی(فقط نرم افزارهای مورد نیاز برای اجرای بازی نصب شده باشه:directx,... و خود بازی ها هم که تعدادشون هم خیلی زیاده ،نصب شده باشه)ویندوز با کندی مواجه خواهد شد یا خیر؟

راستی میگن seagate از لحاظ ضربه و تکان خوردن،ضعیفه،این موضوع صحت داره؟!و این که این برند با western black از نظر performance یکی هستند؟
ممنون.

خیر، تا اونجا که من می دونم رابطه ای وجود نداره،مثلا سال 2012 یه سری از مدلهای 1.5 ترابایتی SEAGATE به ختطر مشکلات فریم ور خرابی و مرجوعی زیادی داشتن در حالی که این مشکل در ظرفیتهای بالاترش وجود نداشت.
مشکل آسیب پذیری در مقابل ضربه هم به برند خاصی مربوط نیست، برای تمام برندها یکسان هست، ریسک خرابی داده ها روی دیسک مکانیکی همیشه هست( برندها و مدلهای مختلفشون آمار خرابی متفاوتی در بازه ی زمانی خاص دارن که عواملش یکسان نیست)

راندمان مشکل سی گیت 7200 و 64مگابایتی برابر یا بهتر از مدل WD BLACK با ظرفیت یکسان هست.

بازیها هم معمولا ویندوز رو سنگین نمی کنن.

درسته سوکت مادبرد 1155 هست ولی سیستم یکی از دوستام اینه :

GA P75 D3
core i3 3220

چجوری این سیستمو بسته؟

----------------------------------------------

یه جا رفته بودم یه پیش فاکتور بهم داد با این مدل گرافیک : GALAXY GT 630 2G DDR3

این مدل گلکسی چجوریه؟ من تا حالا نشنیده بودم

چجوری نداره، رفته فروشگاه ، خریده!
اما سیستم دوست شما از سیستمی که به شما توصیه شد قدیمی تر و برای بازی ضعیفتر هست، چیزی که توصیه شده بهترین انتخاب هست، بیش از حد وسواس نکنید.

dark_shadow

کاربر سایت
Nov 28, 2009
137
یک مودم وایرلس با قیمت حدودا 100 تومن معرفی کنید.اگر مدل بهتری تا 150 تومن وجود داره هم بگید( البته میخوام از همین فی لتر نت خودمون استفاده کنم.نمیدونم اصلا این فی لتر نت ارزش مودم با کیفیت تر رو داره یا نه!!!)
با تشکر :)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
یک مودم وایرلس با قیمت حدودا 100 تومن معرفی کنید.اگر مدل بهتری تا 150 تومن وجود داره هم بگید( البته میخوام از همین فی لتر نت خودمون استفاده کنم.نمیدونم اصلا این فی لتر نت ارزش مودم با کیفیت تر رو داره یا نه!!!)
با تشکر :)

بهترین انتخاب فعلی TPLINK 8951 هست که 95 تومن هست و همچنین DLINK 2750 که همین قیمت هست.
مدل بهتر فقط آنتن های قویتر و یا امکانات جنبی بیشتری داره، وگرنه از نظر سرعت تفاوتی ندارن،

فی لتر ما که ارزش سطل زباله رو داره! ولی برای انتخاب با قیمتی که هست همون 100 تومن انتخاب مناسبیه.

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42
سلام.میخواستم بدونم فرق زیادی بین گرافیک 7790 1 گیگ با 2 گیگ هست ارزش داره به خاطرش 100 تومان بیشتر بدم.اول میخواستم gtx 650 ti بگیرم بعد دیدم تو فریم دهی این کارت بهتر از اونه.حالا نمیدونم مدل یک گیگیش بهتر از اونه یا دو گیگیش.بعد اگه قیمت دقیق 7790 هر دو مدلشو اگه دارین میتونین بگین.مرسی

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر