مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام من یک هارد4ترابایت wd سری بلک میخوام قیمتش چقدره و از کجا میتونم تهیه کنم(تو مشهد اگه جایی هست)

سری بلک خیلی گرونه اگرم پیدا بشه، اینجا هم حدود 1650 تومن هست!
توصیه من اینه که دو تا 2 ترابایتی SEAGATE 7200 64MB بخری که حدود 570 تومن درمیاد باهمون راندمان.

من فکر کردم باید دوروبر600تومن باشه. هارد الانم2ترابایت سیگیت بارکودا هستش . هارد3ترابایت مدل
Western Digital Caviar Green64mb اون چطوره؟قیمتش توبرخی سایتها دیدم375تومنه

HOSΣIN

کاربر سایت
Mar 15, 2012
2,932
نام
HOSΣIN
با 2 تومن 2 تومن و نیم چه PC ـی میشه بست؟! بازی هایی مثله کرایسیس و بتلفیلد 4 و واچ داگز رو روی چه حالتی میتونه اجرا کنه و تا چند سال عمر میکنه که بازی هارو روی آخرین رزولوشن و گرافیک بتونیم بازی کنیم؟!

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,792
نام
علی
با 2 تومن 2 تومن و نیم چه PC ـی میشه بست؟! بازی هایی مثله کرایسیس و بتلفیلد 4 و واچ داگز رو روی چه حالتی میتونه اجرا کنه و تا چند سال عمر میکنه که بازی هارو روی آخرین رزولوشن و گرافیک بتونیم بازی کنیم؟!
با 2 تومن که بعید میدون بشه سیستمی بست که امثال واچ داگز و بتل 4 رو بشه رو نهایت روزلوشن و جزئیات گرافیکی بازی کرد!!!

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,792
نام
علی
با چقدر میشه؟!
من که اینجا در حدی نیستم جواب بدم و اصلا تخصصش رو ندارم! ولی فک کنم اگه به دنبال سیستمی هستی که امثال کرایسیس و بازی های بزرگ پیش رو رو بتونی رو نهایت کیفیت بازی کنی باید خیلی بیشتر از 2 تومن خرج کنی!! شاید حداقل 4 تومن!
مثلا برا این سیستم حداقل باید یک 770 بگیری که حدودا فقط همین کارت یک و نیم میلیون پولشه !!
باید مشاورای این بخش بیا نظر دقیق رو بگن! من سررشته ای ندارم! و این اندک اطلاعات رو هم تو همین جا یاد گرفتم!:d

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
من از میکروفون استفاده نمیکنم آخه :d مثله یه چیزه اضافی میمونه واسم !
برای گیم هم میخوام و تا حدی موزیک
نگفتی که اینا با موبایل هم کار میکنن ؟:-/
شما بگو Kraken یا Electra ؟ حرفت واسه من سنده ;)
اینم لینک جفتش :
Amazon.com: Razer Kraken Over Ear Headphones - Black: Electronics
Amazon.com: Razer Electra Over Ear PC and Music Headset - Black: Computers & Accessories

این دو مدل هم میکروفون دارن، فرقی نمی کنه که،

با موبایل هم فقط برای موزیک کار می کنن، برای Call Answering و Dialing امکانی ندارن.
البته سطح کیفی و کلاس قیمت KRAKEN بالاتر هست و مشخصه که سرتره، هم سبزش هست و هم مشکی، خودم خیلی می پسندمش.

سری بلک خیلی گرونه اگرم پیدا بشه، اینجا هم حدود 1650 تومن هست!
توصیه من اینه که دو تا 2 ترابایتی SEAGATE 7200 64MB بخری که حدود 570 تومن درمیاد باهمون راندمان.

من فکر کردم باید دوروبر600تومن باشه. هارد الانم2ترابایت سیگیت بارکودا هستش . هارد3ترابایت مدل
Western Digital Caviar Green64mb اون چطوره؟قیمتش توبرخی سایتها دیدم375تومنه

شما مشخص کن دنبال سرعت هم هستی یا فقط ظرفیت بالا؟
اگر فقط ظرفیت برات مهمه که یه Storage معمولی 3 یا 4 ترابایتی هم کفایت می کنه، هم می تونی از سری WD GREEN بگیری که دور پایین هست و هم همون SEAGATE که گفتم .
اگر سرعت هم مهمه که فقط SEAGATE 7200 یا WD BLACK باید بگیری که دومی الکی گرونه، میمونه اولی

CPU:Core i3 4130
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:B85-PLUS
VGA:GIGA GTX 760 OC3X 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE: GREEN X1

حدود 2600 میشه

با چقدر میشه؟!

با 900 تومن بالاتر میشه سیستمی خرید که بازیهای مورد نظر شما رو با بالاترین تنظیمات و دست کم 30 فریم بتونه روی رزولوشنFHD اجرا کنه.

HOSΣIN

کاربر سایت
Mar 15, 2012
2,932
نام
HOSΣIN
این دو مدل هم میکروفون دارن، فرقی نمی کنه که،

با موبایل هم فقط برای موزیک کار می کنن، برای Call Answering و Dialing امکانی ندارن.
البته سطح کیفی و کلاس قیمت KRAKEN بالاتر هست و مشخصه که سرتره، هم سبزش هست و هم مشکی، خودم خیلی می پسندمش.

شما مشخص کن دنبال سرعت هم هستی یا فقط ظرفیت بالا؟
اگر فقط ظرفیت برات مهمه که یه Storage معمولی 3 یا 4 ترابایتی هم کفایت می کنه، هم می تونی از سری WD GREEN بگیری که دور پایین هست و هم همون SEAGATE که گفتم .
اگر سرعت هم مهمه که فقط SEAGATE 7200 یا WD BLACK باید بگیری که دومی الکی گرونه، میمونه اولی

VGA:GIGA GTX 760 OC3X 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
CASE: GREEN X1

حدود 2600 میشه

با 900 تومن بالاتر میشه سیستمی خرید که بازیهای مورد نظر شما رو با بالاترین تنظیمات و دست کم 30 فریم بتونه روی رزولوشنFHD اجرا کنه.

برای 4K چقدر باید هزینه شه؟!

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
سلام آقا فرشید خسته نباشید
میخواستم ببینم در مورد تبلت هم مشاوره میدید؟
راستش برای بچه خواهرم میخواستیم گوشی بگیریم و یک کامپیوتر برای بازی اما دیدیم اول راهنماییه و سنش کمه و نمیارزه این همه پول خرج کنیم گفتیم به جاش یک تبلت بگیریم که هم بتونه سیم کارت بندازه و نقش گوشی رو براش بازی کنه هم بتونه باهاش چنتا گیم اجرا کنه و خونه دلش نگیره و بزرگتر هم شد نت داشته باشه
برای بازی های خیلی شاخ هم بیاد خونمون با همین سیس من بازی کنه
خلاصه :d به نظرتون میشه یک تبلت برای اجرای بازی و استفاده ای شبیه گوشی هوشمند با قیمت 700 یا 800 تومن گرفت ؟
ممنون

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,035
نام
اسماعیل
راستش برای بچه خواهرم میخواستیم گوشی بگیریم و یک کامپیوتر برای بازی اما دیدیم اول راهنماییه و سنش کمه و نمیارزه این همه پول خرج کنیم گفتیم به جاش یک تبلت بگیریم که هم بتونه سیم کارت بندازه و نقش گوشی رو براش بازی کنه هم بتونه باهاش چنتا گیم اجرا کنه و خونه دلش نگیره و بزرگتر هم شد نت داشته باشه
خلاصه :d به نظرتون میشه یک تبلت برای اجرای بازی و استفاده ای شبیه گوشی هوشمند با قیمت 700 یا 800 تومن گرفت ؟
ممنون

با 800ت اصلا تبلت گیمینگ توصیه نمیشه!!!بجاش میتونی گوشی بگیری!!بهترین انتخاب شما تو رنج 800ت xperia sp هست!cpu دو هسته ای با فرکانس 1.7ghz با معماری کیریت!و پردازنده گرافیکی adreno 320 که جزو قویترینها محسوب میشه!رم 1 گیگ که خوب هست برای این گوشی!!اندازه صفحه ش هم 4.6 اینچ هست و با رزولیشن 1280*720!!خلاصه فوق العاده هست برای بازی!!!اگرم میتونی بیشتر هزینه کنی برو سمت گوگل نکسوس 5 که اینم خوبه ولی گرونه!!
راستی سوالت رو باید تو بخش موبایل میپرسیدی!!

*** tlou***

کاربر سایت
Mar 15, 2013
47
دوستان میشه لطفا یه سیستم تا 2,000 معرفی کنید (2ترا هارد داشته باشه حتما)
با این سیستم میشه بازی هایی مثل bf4 رو با res 720p با تنظیمات Mediumیا highبا 60 فریم اجرا کرد ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
برای 4K چقدر باید هزینه شه؟!

بازی 4K؟
دو برابر هزینه ی سیستم بالا! دوتا گرافیک قدرتمند احتیاج داره.

ممنون

پاسخ در پروفایل داده شد.

دوستان میشه لطفا یه سیستم تا 2,000 معرفی کنید (2ترا هارد داشته باشه حتما)
با این سیستم میشه بازی هایی مثل bf4 رو با res 720p با تنظیمات Mediumیا highبا 60 فریم اجرا کرد ؟

سیستم 2 تومنی برای بازیهایی در سطح متوسط مناسب هست فقط، رزولوشن 720 هم استاندارد کنسول هست، نه PC

RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:H81-M
VGA:AMD 270X DDR5
HDD:SEAGATE 2TB
CASE:GREEN X1

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا
سلام فرشید جان -۳ تا سیستم اکستریم برای کار تدوین فیلم میخوام اگه لطف کنی ۳تا کانفیگ بهم بدی ممنون میشم ازت ( تقریبا؛ برای هر سیستم هم میتونم تا ۷ بدم - اگر سیستم پیشنهادیت بالاتر هم باشه مشکلی نیست )

ادیت : حتما" نیاز ندارم که بر پایه Quadro یا Firepro باشه :)

آخرین ویرایش:

mehrdad122

کاربر سایت
Sep 8, 2012
194
سلام دوستان یه سیستم برای یکی از اشنایام میخوام سقف بودجه 3 ملیون واسه یک مقدار بازی و کارای روز مره میخواد لطفا مانیتورم معرفی کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
سلام فرشید جان -۳ تا سیستم اکستریم برای کار تدوین فیلم میخوام اگه لطف کنی ۳تا کانفیگ بهم بدی ممنون میشم ازت ( تقریبا؛ برای هر سیستم هم میتونم تا ۷ بدم - اگر سیستم پیشنهادیت بالاتر هم باشه مشکلی نیست )

ادیت : حتما" نیاز ندارم که بر پایه Quadro یا Firepro باشه :)

CPU:INTEL Core I7 4930K
FAN:ANTEC 920 H2O
RAM:CORSAIR Vengeance 4*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P9X79-PRO
VGA:MSI Geforce GTX 760 2GB DDR5
SSD:SAMSUNG 840 EVO 120GB
HDD:Seagate 7200.12 2 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:785W GREEN
CASE:GREEN X7

این سیستم حدود 6400 درمیاد و برای ادیت و تدوین قویترین پردازنده ی موجود PC رو داره، کارتش هم معمولیه و برای Viewport گرفتن قوی هست، اما کارت رندر حرفه ای نیست( ضرورتی هم نداره باشه)
اگر سیستم قویتر می خوای می تونی توی رنج قطعات سروری دنبال مادربردی باشی که دو سوکته باشه و بجای 6 هسته می تونی 12 یا 16 هسته ی پردازشی داشته باشی!

سلام دوستان یه سیستم برای یکی از اشنایام میخوام سقف بودجه 3 ملیون واسه یک مقدار بازی و کارای روز مره میخواد لطفا مانیتورم معرفی کنید

CPU:Core i5 4430
VGA:GTX 760 2GB DDR5
HDD:SEAGATE 2TB
CASE:GREEN X1

اینا حدود 2840 میشه، مانیتور هم ارزونترینش 19 اینچ هست که حدود 370 تومن هست اما برای بازی توصیه نمیشه، دست کم یه 20 اینچ با رزولوشن 1600*900 بگیرید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر