مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
سلام
یک سیستم می خوام برای کارهای میکس و ... با ادیوس و افتر افکت کار می کنم ، حداکثر رزولیشن ویدئوهام 720P هست و 60 فریم ...
محدودیت بودجه هم شدیدا دارم :d تا 2.5
فکر کنم بیشتر گرافیک و Ram مهم باشه ... هارد هم SSD و HHD اگه شد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,177
نام
∂αнмα
کدوم برند رو بگیرم ؟
از بین برند ASUS و GIGABYTE بگیر (البه GIGABYTE کولینگ بهتری داره برا همین کمی گرون تره)

- - -ویرایش - - -

البته من نمی خوام بازی روی تنظیمات High اجرا کنم. رو همون تنظیمات معمولی مشکلی ندارم.
الان بهترین کارت که قیمت کمی داشته باشه و برای این بازی مناسب باشه چیه؟ بعد بجز گرفتن کارت گرافیک دیگه نیازی به ارتقا سایر قطعات نیست؟
در ضمن مشخصات پاورم هم اینه.
GREEN GP685B
الان بهرین کارت گرافیکی که نسبت به قیمت خودش راندمان خوبی داره GTX 760 هست و بسته به برند از 1 تومن تا 1.200 قیمت داره ...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
البته من نمی خوام بازی روی تنظیمات High اجرا کنم. رو همون تنظیمات معمولی مشکلی ندارم.
الان بهترین کارت که قیمت کمی داشته باشه و برای این بازی مناسب باشه چیه؟ بعد بجز گرفتن کارت گرافیک دیگه نیازی به ارتقا سایر قطعات نیست؟
در ضمن مشخصات پاورم هم اینه.
GREEN GP685B

اگه انتظارت زیاد نیست که همون 560 هم هنوز جوابگو هست، اگر می خوای فریم مناسب بگیری که باید یه کارتی برداری که تفاوتش با کارت خودت واقعا محسوس باشه که ارزش خرید داشته باشه
همونطور که دوستمون گفتن 760 می تونه انتخاب مناسبی برای شما باشه.

سلام
یک سیستم می خوام برای کارهای میکس و ... با ادیوس و افتر افکت کار می کنم ، حداکثر رزولیشن ویدئوهام 720P هست و 60 فریم ...
محدودیت بودجه هم شدیدا دارم :d تا 2.5
فکر کنم بیشتر گرافیک و Ram مهم باشه ... هارد هم SSD و HHD اگه شد

نرم افزارای فوق حرفه ای با بودجه ی شدیدا محدود!

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 650 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 600w
CASE:MAGNUM2

بیشتر پردازنده و بعد هم رم مهم هستن. برای همین قویترین انتخاب شدن. SSD رو لطفا بزار برای وقتی که درآمد خوبی از این سیستم کسب کردی!

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
دوستان یه توافقی حاصل شده که قسمت کوچیکی از تحریم ها و دارایی های ایران آزاد شده . البته در حدی نیست که انتظار کاهش قیمت منطقی داشته باشیم اما شوک وارده به بازار میتونه قیمت هارو دچار کاهش و نوسان بکنه احتمالا . اگه قصد خرید دارید بهتره چندماه صبر کنید به نفعتون هستش

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام
از Macbook pro 2013 چیزی تو ایران اومده ؟ قیمت ؟

مدل جدیدش رو هنوز ندیدم، اما مدل های قبلی زیاد هستن.

دوستان یه توافقی حاصل شده که قسمت کوچیکی از تحریم ها و دارایی های ایران آزاد شده . البته در حدی نیست که انتظار کاهش قیمت منطقی داشته باشیم اما شوک وارده به بازار میتونه قیمت هارو دچار کاهش و نوسان بکنه احتمالا . اگه قصد خرید دارید بهتره چندماه صبر کنید به نفعتون هستش

در کوتاه مدت تاثیری نداره، اگر این روند ادامه داشته باشه ممکنه باعث کاهش بیشتر قیمت دلار بشه و قیمتها هم افت کنن.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,535
سلام
من 2 سال پیش یه سیستم high end خریدم...
اما حالا کم کم داره اذیت میکنه مجبورم bf 4 رو روی تنظیمات high بزارم تا فریم خوبی بگیرم.
یه سیستم high end پیشنهاد میدین؟برند ها رو هم بهترین در نظر بگیرید و البته میخوام sli کنم تو فکر GTX 780 بودم اما مثل اینکه TITAN بهتره.نظر شما چیه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام
من 2 سال پیش یه سیستم high end خریدم...
اما حالا کم کم داره اذیت میکنه مجبورم bf 4 رو روی تنظیمات high بزارم تا فریم خوبی بگیرم.
یه سیستم high end پیشنهاد میدین؟برند ها رو هم بهترین در نظر بگیرید و البته میخوام sli کنم تو فکر GTX 780 بودم اما مثل اینکه TITAN بهتره.نظر شما چیه؟

در مورد کارت گرافیک فعلا GTX 780Ti از TITAN هم سریعتره و در واقع سریعترین کارت تک هسته ای در دنیاست

در مورد ارتقا هم اول مشخصات سیستم فعلی رو بگید تا بشه نظر داد، اما فکر کنم برای شما هم تعویض اون دو کارت گرافیکی کفایت می کنه.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,535
در مورد کارت گرافیک فعلا GTX 780Ti از TITAN هم سریعتره و در واقع سریعترین کارت تک هسته ای در دنیاست

در مورد ارتقا هم اول مشخصات سیستم فعلی رو بگید تا بشه نظر داد، اما فکر کنم برای شما هم تعویض اون دو کارت گرافیکی کفایت می کنه.

cpu: core i7 2600k مثل اینکه بعضی مدل های i5 بهترن
vga:GTX 580 ASUS دوتا دارم
m/b:P8Z68V-PRO
ram:8 gig
ssd:2X60 GB & 2X 120 GB
power:GREEN 1035W
case:GREEN X9

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
cpu: core i7 2600k مثل اینکه بعضی مدل های i5 بهترن
vga:GTX 580 ASUS دوتا دارم
m/b:P8Z68V-PRO
ram:8 gig
ssd:2X60 GB & 2X 120 GB
power:GREEN 1035W
case:GREEN X9

خیر، I5 ها ضعیفتر از I7 ها هستن( از نظر توان خام، در بازی تفاوت زیادی ندارن هنوز)

همونطور که خاطرم بود سیستم شما فقط نیاز به ارتقای کارت گرافیکی داره تا کیفیت حداکثر رو در اون سطحی که توقع دارید بگیرید، بقیه ی قطعات کاستی ندارن.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,535
خیر، I5 ها ضعیفتر از I7 ها هستن( از نظر توان خام، در بازی تفاوت زیادی ندارن هنوز)

همونطور که خاطرم بود سیستم شما فقط نیاز به ارتقای کارت گرافیکی داره تا کیفیت حداکثر رو در اون سطحی که توقع دارید بگیرید، بقیه ی قطعات کاستی ندارن.

حواسم نبود ..580 msi دارم.
cpu قویتر بخوام بزارم باید مادر بورد عوض بشه؟میخوام رم رو هم افزایش بدم.
پس چند تا سوال:
780 بهترین برندش چیه و چند؟
cpu قویتر در صورتی که مادر برد عوض نشه چند؟
ram بهترین برندش چند ؟میخوام 16 گیگ کنم 4 تا 4 گیگ.
ssd میخوام فقط 2 تا داشته باشم .250 گیگ بهترین برند چیه و چند؟
قطعاتی که میخوام عوض کنم رو چند ازم بر میدارن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
حواسم نبود ..580 msi دارم.
cpu قویتر بخوام بزارم باید مادر بورد عوض بشه؟میخوام رم رو هم افزایش بدم.
پس چند تا سوال:
780 بهترین برندش چیه و چند؟
cpu قویتر در صورتی که مادر برد عوض نشه چند؟
ram بهترین برندش چند ؟میخوام 16 گیگ کنم 4 تا 4 گیگ.
ssd میخوام فقط 2 تا داشته باشم .250 گیگ بهترین برند چیه و چند؟
قطعاتی که میخوام عوض کنم رو چند ازم بر میدارن؟

580 از برند MSI داشتید و تازه بهترین سریش هم بود!
780 بهترین مدلهاش از ASUS و MSI هستن، البته مدلهای مرجعش فرقی نمی کنه از کدوم برند باشن.
تعویض پردازنده بدون مادربرد امکان نداره، چون شما قویترین پردازنده ی اون سوکت رو دارین، البته می تونید 3770 هم بگیرید که باز با پردازنده ی شما تفاوت محسوسی نداره
رم هم هنوز بهترین برند همونی هست که دارید
SSD هم باز فرقی نمی کنه، اما الان SAMSUNG 840 PRO/EVO سریعترین مدلهای دنیا هستن

قطعات رو که اگه اصرار دارید عوض بشه باید به تفکیک قیمت گذاری کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر