مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
نام
مـحـمـد
خسته نباشید
میخواستم بدونم cpu intel 4770 k با توجه به اینکه پردازند قدرتمندیه چند درصد میتونه به کارت گرافیکی مثه 550 ti کمک کنه ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خسته نباشید
میخواستم بدونم cpu intel 4770 k با توجه به اینکه پردازند قدرتمندیه چند درصد میتونه به کارت گرافیکی مثه 550 ti کمک کنه ؟

بستگی به بازی و موتور گرافیکی اون داره

کارت شما بعلت اینکه رده پایین هست با پردازنده های خیلی ضعیفتر هم می تونه از تمام قدرتش استفاده کنه ، اما کارتهای گرافیکی قویتر برای بهره بری از تمام توانشون نیاز به پشتیبانی یه پردازنده ی قوی هم دارن.

در اکثر بازیها فرق 4770 با پردازنده ی 4670 زیاد نیست و کارایی تقریبا یکسانی در بازیها دارن، اما در برخی بازیهایی که بطور همزمان از تعداد پردازشهای بیشتر از 4 می تونن استفاده کنن اونجا راندمان Core i7 4770 بیشتر میشه، مثل BF4
البته قابل ذکر هست که پردازش بازیها فقط گرافیک نیست و فیزیک و محاسبات دیگه ای هم ممکنه در راندمان بازی تاثیرگذار باشه، نمونه ی بازیهایی که به پردازنده هم بسیار فشار میارن می تونه CIVILIZATION V باشه.

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
سلام
مشخصات سیستم اینه :
CPU : Intel Q6600
MB : Asus P5Q Pro
Ram : 4Gb Bus800
Power : Green 680B
میخوام VGA رو ارتقاء بدم. به نظر دوستان برای این سیستم چه گرافیکی مناسب هست ؟
بودجه هم مهم نیست ( آخه قسطی میخوام خرید کنم :d )

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
نام
مـحـمـد
بستگی به بازی و موتور گرافیکی اون داره

کارت شما بعلت اینکه رده پایین هست با پردازنده های خیلی ضعیفتر هم می تونه از تمام قدرتش استفاده کنه ، اما کارتهای گرافیکی قویتر برای بهره بری از تمام توانشون نیاز به پشتیبانی یه پردازنده ی قوی هم دارن.

در اکثر بازیها فرق 4770 با پردازنده ی 4670 زیاد نیست و کارایی تقریبا یکسانی در بازیها دارن، اما در برخی بازیهایی که بطور همزمان از تعداد پردازشهای بیشتر از 4 می تونن استفاده کنن اونجا راندمان Core i7 4770 بیشتر میشه، مثل BF4
البته قابل ذکر هست که پردازش بازیها فقط گرافیک نیست و فیزیک و محاسبات دیگه ای هم ممکنه در راندمان بازی تاثیرگذار باشه، نمونه ی بازیهایی که به پردازنده هم بسیار فشار میارن می تونه CIVILIZATION V باشه.
فرشید عزیز منظور من رو درست متوجه نشدی
من میخوام بدونم ایم cpu با توجه به اینکه پروسسور گرافیکی تو خودش داره کمکی میکنه به گرافیک یا نه
اگه هم کمک میکنه چند درصدی میتونه کمک کنه
Processor Graphics [SUP]‡[/SUP]Intel® HD Graphics 4600
Graphics Base Frequency350 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency 1.25 GHz

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سلام
مشخصات سیستم اینه :

خب برو دو تا 780 بگیر!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
مشخصات سیستم اینه :

ارتقای گرافیک به تنهایی کارساز نیست. سیستم شما در کل برای بازیهای روز ضعیف شده هر چند که در زمان خودش توان بالایی داشته
از اونجایی که پاور شما برای قویترین کارته هم توان کافی داره می تونید کارت GTX 760 یا 770 رو با قیمتهای حدود 1100 و 1550 خرید کنید، اما باید انتظار افت فریم و یا لگ در بازیهای سنگین رو داشته باشید، چون پردازنده برای تامین تمام توان گرافیک و محاسبات دیگه کافی نیست.

یعنی چی که بعضی دوستان میگن 780ti نهایت 3-4 ماه دیگه وارد میشه؟!:|
780 خودش مگه یک ماه بعد وارد ایران نشد؟!

کارت 780tiهم اگر در بازار جهانی عرضه ی خوبی داشته باشه و کمیاب نشه با فاصله ی کمی به ایران میرسه.
موضوع اینه که فعلا بجز 2 یا سه تا از سازنده های همکار NVIDIA، بقیه هنوز بردهای با کولینگ اختصاصی خودشون رو هم معرفی نکردن، بنابراین زمان می بره تا برسه، مخصوصا که تقاضا براش زیاد هست و به تعطیلات سال نوی میلادی هم نزدیک میشیم.

فرشید عزیز منظور من رو درست متوجه نشدی
من میخوام بدونم ایم cpu با توجه به اینکه پروسسور گرافیکی تو خودش داره کمکی میکنه به گرافیک یا نه
اگه هم کمک میکنه چند درصدی میتونه کمک کنه
Processor Graphics [SUP]‡[/SUP]Intel® HD Graphics 4600
Graphics Base Frequency350 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency1.25 GHz

خیر؛ کمکی نمی کنه، اصلا توانی نداره که بخواد با کارت گرافیک جمع بسته بشه، در واقع برای سیستمهای غیر بازی و کم کردن هزینه فقط مناسب هست.
شرکت اینتل برنامه ای به نام Lucid رو توسعه داده که می تونه خروجی گرافیک پردازنده رو با کارت گرافیک مجزا جمع بزنه که بعلت عدم پشتیبانی خوب خودش و سازنده ها عملا کاربردی نداشت و بخاطر باگهای فراوان نباید توی سیستم هیچ گیمری حتی نصب بشه!

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
نام
مـحـمـد
پس این پروسسور گرافیکی دقیقا کارش چیه تو cpu?
من بنچمارکهایی که دیدم از این cpu
بدون وجود کارت گرافیک تو بازیهایی مثه metro ,tombrider,bishok
30 فریم گرفته بود

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
ارتقای گرافیک به تنهایی کارساز نیست. سیستم شما در کل برای بازیهای روز ضعیف شده هر چند که در زمان خودش توان بالایی داشته
از اونجایی که پاور شما برای قویترین کارته هم توان کافی داره می تونید کارت GTX 760 یا 770 رو با قیمتهای حدود 1100 و 1550 خرید کنید، اما باید انتظار افت فریم و یا لگ در بازیهای سنگین رو داشته باشید، چون پردازنده برای تامین تمام توان گرافیک و محاسبات دیگه کافی نیست.

فرشید عزیز تا چه حدی تو بازیها لگ میزنه ؟ اگه ارزشش رو نداره الکی هزینه نکنم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پس این پروسسور گرافیکی دقیقا کارش چیه تو cpu?
من بنچمارکهایی که دیدم از این cpu
بدون وجود کارت گرافیک تو بازیهایی مثه metro ,tombrider,bishok
30 فریم گرفته بود

کارش اینه که وقتی محدودیت بودجه داری و می خوای برنامه های کاربردی و اینترنت و در کنارش برخی بازیها رو هم بتونی گاهی با تنظیمات و رزولوشن پایین بازی کنی این گرافیک جوابگو باشه، در صورت استفاده از این گرافیک داخلی، نیازی به خرید کارت گرافیک جدا نیست، ولی بعنوان سیستم گیمینگ هم دیگه محسوب نمیشه.

فرشید عزیز تا چه حدی تو بازیها لگ میزنه ؟ اگه ارزشش رو نداره الکی هزینه نکنم.

بستگی به بازی و موتور اون داره، بعضی بازیها بیشتر و بعضی کمتر،
شما اگه الان هر کدوم از کارتا رو بگیری می تونی استفاده کنی و بعدا هم روی سیستم آینده نصبش کنی، باید تصمیم بگیری که سیستم رو کی می تونی ارتقا بدی، در هر صورت خرید کارت جدید با همین قطعات هم تفاوت ایجاد می کنه، اما نه با 100 درصد تجربه ای که می تونه توی یه سیستم جدید داشته باشه.

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
آقایون من یه لپتاپ MSI GE60 0NC/0ND دارم چند تا سوال داشتم .

1. صفحه نمایش لپتاپ من از نوع Matte ـه 768 * 1366 با نسبت 16:9 و اندازه 6'15 اینچ ـه . مطمئن نیستم دقیقا بخاطر Matte بودن صفحه نمایش باشه یا نه ولی با توجه به اندازه صفحه نمایش اون کیفیتی که باید بده رو نداره ، من چند جا خوندم یکی از ضعف های صفحه های Matte همین Blurry بودنشونه ، این مشکل به حدی آزار دهنده است که حتی وقتی تنظیمات AA رو روی حداکثر قرار میدم ، بازم بریدگی لبه های مدل های سه بعدی توی بصورت واضح توی چشم میزنه .
خلاصه کلام : قصد دارم صفحه نمایش رو 1080 p بکنم ، ولی مطمئن نیستم صفحه نمایش رو Matte بردارم یا Glossy ؟ چون از طرفی حتی مدل GE60 2OD که مدل جدید تر این لپتاپه هم matte ـه و دوم اینکه تجربه کار با Glossy رو نداشتم می ترسم بعد از نصبش میزان براق بودنش بیش از حد باشه و اصلا نشه تحمل کرد !

نظر شما چیه Glossy یا matte ?
هزینه خرید و نصبش چقدر میشه ؟ (گارانتی ماتریس هم هست )

امکان ارتقاء GPU لپتاپ وجود داره ؟ اگه آره چطوری می تونم به سری GTX ارتقاء بدم (منظورم بخاطر تفاوت توی آرشیتکت و پین های GPU ـه ) ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقایون من یه لپتاپ MSI GE60 0NC/0ND دارم چند تا سوال داشتم .

1. صفحه نمایش لپتاپ من از نوع Matte ـه 768 * 1366 با نسبت 16:9 و اندازه 6'15 اینچ ـه . مطمئن نیستم دقیقا بخاطر Matte بودن صفحه نمایش باشه یا نه ولی با توجه به اندازه صفحه نمایش اون کیفیتی که باید بده رو نداره ، من چند جا خوندم یکی از ضعف های صفحه های Matte همین Blurry بودنشونه ، این مشکل به حدی آزار دهنده است که حتی وقتی تنظیمات AA رو روی حداکثر قرار میدم ، بازم بریدگی لبه های مدل های سه بعدی توی بصورت واضح توی چشم میزنه .
خلاصه کلام : قصد دارم صفحه نمایش رو 1080 p بکنم ، ولی مطمئن نیستم صفحه نمایش رو Matte بردارم یا Glossy ؟ چون از طرفی حتی مدل GE60 2OD که مدل جدید تر این لپتاپه هم matte ـه و دوم اینکه تجربه کار با Glossy رو نداشتم می ترسم بعد از نصبش میزان براق بودنش بیش از حد باشه و اصلا نشه تحمل کرد !

نظر شما چیه Glossy یا matte ?
هزینه خرید و نصبش چقدر میشه ؟ (گارانتی ماتریس هم هست )

امکان ارتقاء GPU لپتاپ وجود داره ؟ اگه آره چطوری می تونم به سری GTX ارتقاء بدم (منظورم بخاطر تفاوت توی آرشیتکت و پین های GPU ـه ) ؟

موردی که شما رو آزرده کرده به نظر نمیاد از نوع لایه ی محافظ صفحه باشه، احتمالا کیفیت پنل بکار رفته همین هست و با توجه به رزولوشن پایینش نبایدم انتظار کیفیت بالایی رو ازش داشت، مولفه های نور، کنتراست و تطابق رنگ هم باید در آزمایشگاه بررسی بشن

در مورد تعویض پنا هم باید در نظر داشته باشید جایگزینی اون با یه پنل 1080 می تونه به شدت راندمانتون رو توی بازیها کاهش بده و سرعت فریم رو پایینتر بیاره و در کل باز هم شما رو به هدف مورد نظر نرسونه، در کل فکر نکنم کار خیلی درستی باشه.
GPU رو هم نمیشه روی لپ تاپها ارتقا داد.

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
جای مناسبتری واسه پرسیدن پیدا نکردم، مودمای adslـه Netis که وایرلس هستن از لحاظ کیفیت چطورن؟

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
دوستان این سیستم ها اگه کسی بخواد بفروشه چند برمیدارن یعنی ارزش گذاریش چقدره؟

سیستم1:

cpu: amd x6/1100/9.5mb cache/3300 up to 4200mhz

mb: msi 970 ga45 ddr3/2000/16gb

ram:8gb ddr3

dvd rw pioneer x3

vga: asus gtx 430

power:green 480 to 630 real auto voltage
-----------------------------------------------------------------------------
سیستم 2:

cpu: intel core2 quad q9300 2.50 mhz

vga :radeon hd 5850

ram: 4gb coresair xms3 1333

mb: intel xterme dx38bt

power: cooler master real power 520

ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
جای مناسبتری واسه پرسیدن پیدا نکردم، مودمای adslـه Netis که وایرلس هستن از لحاظ کیفیت چطورن؟

این برند به نظر معتبر هست اما نه توی ایران فعالیتی داره و نه در سطح دنیا! اگرم شرکتی اختصاصی آورده و داره روی کیفیتش بیش از حد تاکید می کنه تا حدی زیادی برای فروش مونوپلی محصول هست و فکر نکنید که از برندهای دیگه سرتر هست!
برندهایی که در ایران نمایندگی و فروش رسمی دارن انتخابهای بهتری می تونن برای خرید باشن.

دوستان این سیستم ها اگه کسی بخواد بفروشه چند برمیدارن یعنی ارزش گذاریش چقدره؟

سیستم1:

cpu: amd x6/1100/9.5mb cache/3300 up to 4200mhz

mb: msi 970 ga45 ddr3/2000/16gb

ram:8gb ddr3

dvd rw pioneer x3

vga: asus gtx 430

power:green 480 to 630 real auto voltage
-----------------------------------------------------------------------------
سیستم 2:

cpu: intel core2 quad q9300 2.50 mhz

vga :radeon hd 5850

ram: 4gb coresair xms3 1333