مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.یه مشاوره کلی واسه خرید مادربورد بیزحمت.اول اینکه چون اولویت گیم هست و اهل اور نیستم کدوم برند تو مادربورد ها بهتره و تو زمینه گیم بیشتر جوابگو هست؟نظرتون درباره مادربورد های گیمینگ چیه،واقعا ارزش خرید دارن یا به قول Farshidstar2012 عزیز تو پست بالا پول دور ریختن هست ؟واقعا تفاوتی بین کارایی مادربورد های گیمینگ و غیر گیمینگ هست یا در حد تبلیغاته؟؟اگر بخواین یه مادربورد با اولویت گیم معرفی کنید بدون توجه به بودجه مطابق با نسل هاسول چه چیزی رو معرفی میکنید؟از اونجایی که برند کارت گرافیکی که مد نظرم هست گیگابایت هست بهتره مادربورد هم گیگا باشه یا نه تفاوتی تو راندمان کارت رافیک نداره؟؟ممنون

دوست عزیز، من کجا راجع به مادربرد گیمینگ نظر دادم؟! من صحبت رم فرکانس بالا کردم که گفتم خریدشون دور ریختن پول هست.
مادربرد گیمینگ هم بستگی به مدل، قیمت و امکاناتش داره که توصیه بشه یا نه، وگرنه در طول سالیان گذشته مدلهای گیمینگ(ROG از ASUS و GAMING از MSI) مدلهای زیادی بوده که توصیه کردید و جوایز زیادی هم بردن، اما صرف این تصور که هر کس با هر بودجه ی بخواد سیستم گیمینگ بخره باید مادربرد مخصوص بازی هم بگیره خیر، همچین چیزی درست نیست.

برای نسل هاسول، بهترین مدلهایی که معرفی شدن از نظر فنی و شخصی ASUS MAXIMUS HERO و MSI Z87 XPOWER توی مدلهای گرون بوده، مدلهای ارزونتر هم انتخابها زیادن، بستگی به بودجه داره،
برند گرافیک به مادربرد هم ربطی نداره.

hidden_3000

کاربر سایت
Apr 17, 2010
276
دوست عزیز، من کجا راجع به مادربرد گیمینگ نظر دادم؟! من صحبت رم فرکانس بالا کردم که گفتم خریدشون دور ریختن پول هست.
مادربرد گیمینگ هم بستگی به مدل، قیمت و امکاناتش داره که توصیه بشه یا نه، وگرنه در طول سالیان گذشته مدلهای گیمینگ(ROG از ASUS و GAMING از MSI) مدلهای زیادی بوده که توصیه کردید و جوایز زیادی هم بردن، اما صرف این تصور که هر کس با هر بودجه ی بخواد سیستم گیمینگ بخره باید مادربرد مخصوص بازی هم بگیره خیر، همچین چیزی درست نیست.

برای نسل هاسول، بهترین مدلهایی که معرفی شدن از نظر فنی و شخصی ASUS MAXIMUS HERO و MSI Z87 XPOWER توی مدلهای گرون بوده، مدلهای ارزونتر هم انتخابها زیادن، بستگی به بودجه داره،
برند گرافیک به مادربرد هم ربطی نداره.
ممنون از راهنماییت عزیز.منظور بنده رو متوجه نشدین.من از تکه کلام پول دور ریختنتون استفاده کردم.منظورم این بود که وافعا خرید یک مادربورد گیمینگ برای یه گیمر نیاز هست یا به قول تکه کلام شما پول دور ریختن هست.اگر تا 500 تومن مادربورد با اولویت گیم معرفی کنید چی معرفی می کنید؟؟
نگفتین بهترین برند تو مادربورد چی هست؟

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
ممنون از راهنماییت عزیز.منظور بنده رو متوجه نشدین.من از تکه کلام پول دور ریختنتون استفاده کردم.منظورم این بود که وافعا خرید یک مادربورد گیمینگ برای یه گیمر نیاز هست یا به قول تکه کلام شما پول دور ریختن هست؟

بستگی به شرایط اقتصادی و سطح کیفی خریدار داره! اگر خیلی حرفه ای و پر توقع باشه و از امثال بازی کراسیس 3 بخواد بالای 70 فریم بگیره و بودجه اش هم ok باشه، بله! باید قطعاً مادربرد گیمینگ خرید به قیمت بالای 1 و نیم میلیون تومان! در غیر اینصورت، همون مادربرد در حد رنج قیمت بین 500 تا 800 کاملاً کفایت می کنه و نیاز به ولخرجی نیست!

hidden_3000

کاربر سایت
Apr 17, 2010
276
بستگی به شرایط اقتصادی و سطح کیفی خریدار داره! اگر خیلی حرفه ای و پر توقع باشه و از امثال بازی کراسیس 3 بخواد بالای 70 فریم بگیره و بودجه اش هم ok باشه، بله! باید قطعاً مادربرد گیمینگ خرید به قیمت بالای 1 و نیم میلیون تومان! در غیر اینصورت، همون مادربرد در حد رنج قیمت بین 500 تا 800 کاملاً کفایت می کنه و نیاز به ولخرجی نیست!
حالا با دو مدل بودجه تا500 و 500تا800 چه مدل های رو مناسب میدونین؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از راهنماییت عزیز.منظور بنده رو متوجه نشدین.من از تکه کلام پول دور ریختنتون استفاده کردم.منظورم این بود که وافعا خرید یک مادربورد گیمینگ برای یه گیمر نیاز هست یا به قول تکه کلام شما پول دور ریختن هست.اگر تا 500 تومن مادربورد با اولویت گیم معرفی کنید چی معرفی می کنید؟؟
نگفتین بهترین برند تو مادربورد چی هست؟

حالا با دو مدل بودجه تا500 و 500تا800 چه مدل های رو مناسب میدونین؟؟

اول بگم که میزان فریم بازی هیچ ربطی به مادربرد نداره، چه مادربرد 300 تومن باشه و چه 1500، میزان تفاوت فریم 5 درصد هم نمیشه.

تا 550 تومن میشه ASUS Z87-K رو توصیه کرد، بازم بسته به بودجه ی کلی کیس داره
تا 800 تومن هم نمیشه مدل متفاوت دیگه ای گرفت، اما مدل ASUS MAXIMUS HERO حدود 1100 تومن بود آخرین بار،

مادربردهای گیمینگ چیز خاصی ندارن، بجز کارت صدای با کیفیتتر و امکانات اورکلاکینگ بیشتر.

Last edited by a moderator:

STORMRAGE

کاربر سایت
Mar 23, 2013
31
سلام من میخام یه رم وگرافیک به این مشخصات بگیرم
گرافیک: asus-geforce gt 630-2gb ddr3-128bit
رم:corsair-8gb-1600
حالا سوالم اینه که آیا این قطعات به مادربوردم میخوره؟ مادربوردم اینه:gigabyte p41t-d3
خیلی ممنون میشم سریعتر جوابمو بدین

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
حالا سوالم اینه که آیا این قطعات به مادربوردم میخوره؟ مادربوردم اینه:gigabyte p41t-d3

خیر! هیچکدوم رو به خوبی ساپورت نمی کنه! نه حجم رمتون رو ساپورت می کنه و نه فرکانسش رو! کلاً در سطح اون مادربرد نیست!
کارت گرافیم شما هم از اسلات PCI Express 2 بهره می بره که مادربرد شما فاقد این اسلات هست. طبیعیه که نمی تونید از تمام ظرفیت کارت گرافیک خود استفاده کنید. چه بسا اینکه حتی اگر ساپورت هم می کرد، این کارت گرافیک برای بازی های متوسط به پایین بود.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

شما فقط ماجول 4 گیگی می تونی بزاری روی اون مادربرد، اصلا 8 گیگی به چه درد این سیستم ضعیف می خوره؟!
در مورد گرافیک مشکلی نیست، می تونید نصب کنید.

البته اگه اینکار رو برای بازی می کنید متاسفانه 630 برای بازی مناسب نیست. کمتر از 650 بدرد بازی نمی خوره.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
سلام دوستان.
من لپتاپ N46VZ از برند Asus خریدم به تازگی، می خواستم روش یه مودم وایرلس کلفت:D بندازم برای این که قوی وایرلس های اطراف رو بگیره. چجوری می تونم این کار رو بکنم؟ چه مدل مودمی رو به نظرتون بگیرم؟ کلاً پیشنهادی دارید؟

amir-b

کاربر سایت
Jan 23, 2012
274
سلام دوستان.
من لپتاپ N46VZ از برند Asus خریدم به تازگی، می خواستم روش یه مودم وایرلس کلفت:D بندازم برای این که قوی وایرلس های اطراف رو بگیره. چجوری می تونم این کار رو بکنم؟ چه مدل مودمی رو به نظرتون بگیرم؟ کلاً پیشنهادی دارید؟

بودجه؟

STORMRAGE

کاربر سایت
Mar 23, 2013
31
شما فقط ماجول 4 گیگی می تونی بزاری روی اون مادربرد، اصلا 8 گیگی به چه درد این سیستم ضعیف می خوره؟!
در مورد گرافیک مشکلی نیست، می تونید نصب کنید.

البته اگه اینکار رو برای بازی می کنید متاسفانه 630 برای بازی مناسب نیست. کمتر از 650 بدرد بازی نمی خوره.

خب پس نتیجه گرفتیم کارت گرافیک میخوره بهش! :d
یه چیزی بگم من این سیستمو سه سال پیش گرفتم وتقریبآ همه بازی های معروف که تا الان اومده روش بازی کردم بعضیارم حتی باآخرین تنظیمات گرافیکی! :))
اینه که من زیاد چیز خفن نمیخام واگه gta v روفقط روسیستمم اجرا کنم کافیه ;)
الانم اگه من اون رم 8گیگوبندازم یعنی نمیتونم از تمام قدرتش رو سیستمم استفاده کنم?اگه اینجوریه بگید تا یه 4گیگ بندازم :d
ممنون

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
خوب با این وضع سیستم هایی که برای بازی های جدید و مقدار رم مورد نیازشون اعلام شد باید بریم تو کار Up
از اونجا که مین هم بیشتر از 4 رو ساپورت نمیکنه باید هم مین هم رم هم cpu و به احتمال زیاد Psu رو هم تعیوض کنم

دوستان یک کانفیگ از Cpu و ram و main برام میزارید ؟
بودجه تا 1 تومان در بیاد

Psu هم Green GB635US هست و Gpu هم Evga gtx 460 FPB
فکر کنم PSu هم باید عوض بشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان.

به اون نمیگن مودم، می گن آنتن وایرلس، چون فقط گیرندست، نه فرستنده
بعدم اون خودش آنتن وایرلس داخلی داره، دیگه چه نیازی به آنتن دیگه هست؟ اگه منظورت Access Point هست که میشه خرید و کنارش گذاشت تا نقش تقویت کننده رو بازی کنه.

خوب با این وضع سیستم هایی که برای بازی های جدید و مقدار رم مورد نیازشون اعلام شد باید بریم تو کار Up
از اونجا که مین هم بیشتر از 4 رو ساپورت نمیکنه باید هم مین هم رم هم cpu و به احتمال زیاد Psu رو هم تعیوض کنم

دوستان یک کانفیگ از Cpu و ram و main برام میزارید ؟
بودجه تا 1 تومان در بیاد

Psu هم Green GB635US هست و Gpu هم Evga gtx 460 FPB
فکر کنم PSu هم باید عوض بشه

شما اول از همه باید گرافیکت رو ارتقا بدی واسه بازی، بعد سایر قطعات

با 1 تومن هم نمیشه چیز خوب برداشت، اینا رو توصیه می کنم:

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS

حدود 1450 تومن میشن.

خب پس نتیجه گرفتیم کارت گرافیک میخوره بهش!
:d
یه چیزی بگم من این سیستمو سه سال پیش گرفتم وتقریبآ همه بازی های معروف که تا الان اومده روش بازی کردم بعضیارم حتی باآخرین تنظیمات گرافیکی! :))
اینه که من زیاد چیز خفن نمیخام واگه gta v روفقط روسیستمم اجرا کنم کافیه ;)
الانم اگه من اون رم 8گیگوبندازم یعنی نمیتونم از تمام قدرتش رو سیستمم استفاده کنم?اگه اینجوریه بگید تا یه 4گیگ بندازم :d
ممنون

با اون سیستم می خوای GTA V بازی کنی؟! شوخی می کنی؟
نه پردازنده و نه رم شما جوابگوی این بازی نیست، مگر اینه فقط در حد کیفیت PS1 بخوای بازی رو اجرا کنی، من اصلا توصیه نمی کنم نه واسش گرافیک بخری و نه رم، بودجه رو اضافه کن، همرو یکجا ارتقا بده

شما برای رم 8 گیگ باید 2 تا 4 گیگی بخری روش نصب کنی، هر چند که ارتقای رم به تنهایی کفاف اون بازی رو نخواهد داد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر