مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
شما اگه جواب این چند تا سوال منو بدید دیگه مشکلم حل میشه
شما که آقایی کردید تا اینجا راهنمایی کردید آقا فرشید عزیز این چند تا سوال رو هم پاسخ بدید
تشکــــــــــــــر

آقا فرشید عزیز لطفا این جند تا سوال رو خواهشا جواب بدید ..... من جایی رو مطمئن تر از اینجا برای دریافت سوالم پیدا نکردم ..... خواهشا جواب بدید لطفا
@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

شما اگه دست گل هم نمیدادی جواب سوالت رو گرفته بودی، اداره ی دولتی اومدی مگه می خوای اینجوری کارت رو را بندازی آخه عزیز من؟!!!
باید دوباره جواب بدم وگرنه بد گرفتارم می کنی شما.

ممنون از راهنمایی کاملتون من کاملا متقاعد شدم فقط چند سوال
1) من الان این پردازنده i7 رو که گرفتم تا 6 سال بعد کافیه که بازیها رو با نهایت چزییات گرافیکی اجرا کنم؟؟؟ (البته گرافیک رو بعد سه سال ارتقا میدم فقط پردازنده رو نمیدم)
2) من میخوام کارت گرافیک gtx 780 بگیرم آیا با گرفتن این کارت بعد از سه سال باید ارتقاش بدم تا بازیها رو با نهایت جزییات گرافیکی اجرا کنم و آخرین تکنولوژی ها و افکتها رو داشته باشم؟؟؟
3)شما فرمودید که سی پی یو های i7 2500k تا الان که حدود سه سال ازشون میگذره هنوز هم دارند به بهترین نحو کار میکنند آیا فقط سی پی یو بعد سه سال اینطوری خوب کار میکنه یا رم هم اینطوری دوام میاره؟؟؟
4)در ضمن من الان میخوام مادربردی بگیرم که اسمش asus rampage هست که حدود 1/200/000 تومان هست آیا این مادربرد تا 3 یا 6 سال آینده تمامی قطعاتی که وارد بازار میشوند مانند کارت گرافیک و سی پی یو های آینده رو به خوبی ساپورت میکنه یا اینکه باید مادربرد هم تعویض کنم؟؟؟
5) در ضمن این کنسول ها چطوری هستند که تا 7 سال بازیها رو عالی اجرا میکنند و قدیمی نمیشوند مانند pc ها؟؟؟

1-من کجا حرف 6 سال رو زدم؟! گفتم بعد از 3 سال دیگه نمیشه بالاترین کیفیت بازی رو انتظار داشت، بعد از 6 سال هر چی باشه دیگه باید بزاری کنار یه سیستم دیگه بگیری، مگر اینکه کاربری سیستم رو تغییر بدی.
2- بله، ممکنه لازم بشه ارتقا بدید
3-خیر، تمام قطعات، بجز کارت گرافیک
4-خیر، کی گفته تمام قطعات رو ساپورت می کنه؟! فقط پردازنده های همین نسل و سوکت 1150 رو ساپورت می کنه،اما کارت گرافیکهای 3 نسل بعد -حتی اگر رابط PCI -Ex 4.0 رو هم داشتن یه زمانی- بخوبی ساپورت می کنه
5- کنسولها اصلا از اول طوری طراحی میشن که برای مدت طولانی کارایی داشته باشن، بازیها هم با قدرت همون سخت افزار طراحی میشن، اما بازیهای PC سال به سال قویتر میشن.

قیمت دسته دو OCZ 2GB 1600GHz DRR3 و ATI Radeon HD(TM) 5770 1GB GDDR5 رو میخواستم
قیمت کارت گرافیک های asus 560Ti Boost DCu II و 650Ti و 660Ti چنده الان؟کدومشون برای گیمینگ بهتره ، کلا چه فرق محسوسی دارن (بودجه ی من بین 750 تا 800 هست) بعد اگر اینا رو اور کنم رو کاراییشون خیلی تاثیر داره؟
3 ماجول رم 4 گیگی چه برندی رو پیش نهاد میکنید؟قیمت چند در میاد؟در باره ی 3 ماجول 2 گیگی چه طور؟(با سرعت 1600)
ممنون;

قیمت دست دوم رو باید توی بازارچه جستجو کنید، قیمت 5770 رو حدود 300، 560Ti رو 500 , 650Ti رو 800 میشه پیدا کرد، 660Ti هم حدود 1 تومن
شما بهتر بود از اول بودجه رو می گفتی، کارت رو ما توصیه می کردیم.

hidden_3000

کاربر سایت
Apr 17, 2010
276
سلام.من دنبال یه سی پی یو مختص گیم میگردم یعنی اولویتم گیم هست.بین این دو گیر کردم i5 4670 و i7 4770 موندم.اهل اور هم نیستم.به نظر شما کدوم گزینه رو انتخاب کنم؟ممنون

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
سلام.من دنبال یه سی پی یو مختص گیم میگردم یعنی اولویتم گیم هست.بین این دو گیر کردم i5 4670 و i7 4770 موندم.اهل اور هم نیستم.به نظر شما کدوم گزینه رو انتخاب کنم؟ممنون

بین این دو تفاوت محسوسی در گیم نیست! اگر محدودیت بودجه ندارید، حتماً 4770 بخرید که از آینده ی خوبی هم برخورداره.
در غیر اینصورت 4670 براتون مناسب هست و تمام بازی های روز به بهترین نحو پتشیبانی می کنه.

hidden_3000

کاربر سایت
Apr 17, 2010
276
بین این دو تفاوت محسوسی در گیم نیست! اگر محدودیت بودجه ندارید، حتماً 4770 بخرید که از آینده ی خوبی هم برخورداره.
در غیر اینصورت 4670 براتون مناسب هست و تمام بازی های روز به بهترین نحو پتشیبانی می کنه.
میشه منظورتون از آینده رو بفرمائین؟؟من فقط اهل گیم هستم و اهل اور هم نیستم.بیشتر رویه گرافیک میخوام زوم کنم فقط میخوام مطمئن بشم که بازی های نسل اینده رو i5 بکشه و میشه به i5 اعتماد کرد؟کم نمیاره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام رایتر 60.70تومن چی خوبه؟؟

از برندهای SAMSUNG ,ASUS و از LITEON می تونید انتخاب کنید.

اگر بودجه ی زیر 4 تومن دارید خرید پردازنده ی Core i5 4670 حتی بیش از نیاز امروز بازیها پاسخگو هست، اگر بودجه ی بیشتری دارید و بدون لحاظ کردن قیمت قصد خرید سیستم دارید در اونصورت 4770 هم می تونه پردازنده ی اصلی باشه.

snake*

کاربر سایت
Aug 8, 2013
42
درود

نظرتون رو درباره این سیستم اقا فرشاد میشه بگین؟

46478378096930436299.png

gtkiller

کاربر سایت
Jan 9, 2008
473
نام
سروش
دوست عزیز از اقا فرشاد پرسیدن ولی منم با اجازه تون نظرمو میگیم من اگر جای شما بودم و میخواستم همچین بودجه ای اختصاص بدم از هزینه کیس و مادر برد کم میکردم و 2 تا geforce gtx 780 sli و 16 گیگابایت رم جاش هزینه میکردم چون کارت های انویدیا از بعضی تکنیک ها پشتیبانی میکنندکه کارتهای ای تی ای پشتیبانی نمیکنند مثل nvidia physics در ضمن با دو تا 780 اگر مانیتور 4k بگیرید میتونید بازیهای قوی رو تا 30 فریم هم بگیرید البته نظر شخصی است

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
سلام
یه سیستم میخوام جمع کنم برای کاربانرم افزار 3Dرندرگرفتن برام خیلی مهمه
ازاساتیدلطفاراهنمایی کنن که چی جمع کنم

سقف بودجه تون رو بفرمایید...
فقط کیس یا با مانیتور و تجهیزات کامل؟
هارد چند گیگ نیاز دارید؟
کارت گرافیک در چه وضعیتی باشه؟
بازی هم می کنید؟

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,170
سقف بودجه تون رو بفرمایید...
فقط کیس یا با مانیتور و تجهیزات کامل؟
هارد چند گیگ نیاز دارید؟
کارت گرافیک در چه وضعیتی باشه؟
بازی هم می کنید؟
تا4تومن میخوام هزینه کنم فقط کیس میخوام جمع کنم هارد هم 1T میخوام باشه کارت گرافیک هم طوری باشه که راحت رندربگیرم بازی هم نمیخوام باهاش کنم سیستم کاریه

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
از برندهای SAMSUNG ,ASUS و از LITEON می تونید انتخاب کنید
ممنون.چند مغازه قیمت کردم
SAMSUNGیه10تومن تزLITEONارزونتر بود.
بهترینشون کدومه برا خودم نیست خوب نباشه دوستم پدرمودرمیاره:D

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا

سلام من میخوامcpu i5-3470دارم رو عوض کنم برای راندمان بهتر با حداکثر رم(16گیگ باس2400) گزینه بهتر چیه ؟مادربوردم asus p8z77v

Hessam II

کاربر سایت
Oct 16, 2013
89
نام
Hessam
تا4تومن میخوام هزینه کنم فقط کیس میخوام جمع کنم هارد هم 1T میخوام باشه کارت گرافیک هم طوری باشه که راحت رندربگیرم بازی هم نمیخوام باهاش کنم سیستم کاریه

حداقل حدود 5 میلیون اگر می تونستید هزینه کنید، بهتر بود!

اما این سیستم حداقل شرایط کاری رو داره:
اگر انتظار و توقعتون بالا باشه و شرایط کاریتون هم اینقدر سنگین باشه که این سیستم رو حسابی تحت فشار ببره، باید بگم سیستم مناسبی برای شما نخواهد بود!
چرا رندرینگ هر چقدر سنگین تر باشه، بودجه ی به مراتب بالاتری رو هم نیازمنده تا بتون انتظارات کاربر رو بر آورده کنه!
ضمناً فعلاً می تونید بدون کارت گرافیک از سیستم زیر استفاده کنید و بعد که افزایش بودجه دادین، می تونید کارت گرافیک هم اضافه کنید:
ظاهراً کارت گرافیک در اولویت شما نیست و می تونید فعلاً ازش صرف نظر کنید تا بتونید سیستم قدرتمندی در جهت کاربری رندرینگ خریداری کنید.

0031436983.png

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
درود

نظرتون رو درباره این سیستم اقا فرشاد میشه بگین؟

فکر می کنم یه بار دیگه هم راجع به این لیست صحبت کردیم، قطعات اونقدرنابجا انتخاب شدن که قابل اصلاح نیست، بودجه رو بگید که خودم یه لیست مجزا بدم

سلام
یه سیستم میخوام جمع کنم برای کاربانرم افزار 3Dرندرگرفتن برام خیلی مهمه
ازاساتیدلطفاراهنمایی کنن که چی جمع کنم

کارت گرافیک توی رندر نهایی تاثیری نداره، بنابراین یه مدل معمولی توصیه شده

CPU:INTEL Core I7 4770
RAM:CORSAIR 4*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z87-C
VGA:Geforce GTX 650 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:750W GREEN
CASE:GREEN HUNTER

حدود 3840 تومن میشه، اگه تا حدود 5 تومن می تونستید هزینه کنید امکان خرید سیستمی با پردازنده ی 6 هسته ای هم برای شما فرآهم بود که راندمان خیلی بالاتری می داد.

ممنون.چند مغازه قیمت کردم
SAMSUNGیه10تومن تزLITEONارزونتر بود.
بهترینشون کدومه برا خودم نیست خوب نباشه دوستم پدرمودرمیاره:D

دوست عزیز، به قیمت کار نداشته باش، همشون خوب بودن که گفتم،
دیسک مکانیکی اپتیکی هر چی هم باشه امکان خرابی یا ضعیف شدنش هست، پس وسواس نکن. معمولا بعد از 2 یا 3 سال کاربری مداوم نیاز به تعویضشون پیش میاد.

سلام من میخوامcpu i5-3470دارم رو عوض کنم برای راندمان بهتر با حداکثر رم(16گیگ باس2400) گزینه بهتر چیه ؟مادربوردم asus p8z77v

بالاترین چیزی که میشه خرید همون 3770K هست که در تئوری و محاسبات از پردازنده ی شما بطور محسوسی قویتر هست اما اگر برای بازی هست بالاتر از 3570K توصیه نمیشه، ولی من توصیه نمی کنم که برای بازی پردازنده رو عوض کنید،
برای رم هم بارها توی این چند پست اخیر تذکر دادم که ماجولهای فرکانس بالاتر از 2000 نه از نظر راندمان و نه هزینه ارزش خرید ندارن، پولتون رو دور نریزید!

آخرین ویرایش:

hidden_3000

کاربر سایت
Apr 17, 2010
276
سلام.یه مشاوره کلی واسه خرید مادربورد بیزحمت.اول اینکه چون اولویت گیم هست و اهل اور نیستم کدوم برند تو مادربورد ها بهتره و تو زمینه گیم بیشتر جوابگو هست؟نظرتون درباره مادربورد های گیمینگ چیه،واقعا ارزش خرید دارن یا به قول Farshidstar2012 عزیز تو پست بالا پول دور ریختن هست ؟واقعا تفاوتی بین کارایی مادربورد های گیمینگ و غیر گیمینگ هست یا در حد تبلیغاته؟؟اگر بخواین یه مادربورد با اولویت گیم معرفی کنید بدون توجه به بودجه مطابق با نسل هاسول چه چیزی رو معرفی میکنید؟از اونجایی که برند کارت گرافیکی که مد نظرم هست گیگابایت هست بهتره مادربورد هم گیگا باشه یا نه تفاوتی تو راندمان کارت رافیک نداره؟؟ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر