مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
سلام دوستان
برای پردازنده AMd X4 965 Black خودم فعلا کولر Deepcool Iceedge 300 دارم.که از کارکردش به دلیل گرما زیاد هوا تو بوشهر راضی نیستم!!
به نظرتون ارتقاع بدم به واتر کولر انتک 620 ارتقاع خوبی هست؟

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
هیچی! گفتم دیگه، 19 اینچش الان 400 تومن هست و بالاتر هم میشه 22 و 23 اینچ که دور و بر 800 تومن هستن.

خب منم گفتم تا 550 تومن! یعنی اینکه بیخیال 22 و 23 اینچ شدم!:d منظورم این بود از 550 تومن به پایین یه دو تا مدل led 19 اینچ بهم معرفی کنید که ارزش خرید داشته باشه! مارکش هم اصلا مهم نیست! چون اصلا با مدلای 19 اینچی آشنایی ندارم!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
خب منم گفتم تا 550 تومن! یعنی اینکه بیخیال 22 و 23 اینچ شدم!:d منظورم این بود از 550 تومن به پایین یه دو تا مدل led 19 اینچ بهم معرفی کنید که ارزش خرید داشته باشه! مارکش هم اصلا مهم نیست! چون اصلا با مدلای 19 اینچی آشنایی ندارم!

اگر برای بازی می خوای اصلا زیر 22 اینچ و رزولوشن 1920*1080 نباید بگیری، اگه واسه کار اداری می خوای یه 19 اینچ SAMSUNG S19B315 کفایت می کنه.

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
اگر برای بازی می خوای اصلا زیر 22 اینچ و رزولوشن 1920*1080 نباید بگیری، اگه واسه کار اداری می خوای یه 19 اینچ SAMSUNG S19B315 کفایت می کنه.
خدا خیرت بده!:d من که نگفتم برای بازی میخوام! اصلا برای خودم نمی خوام!:d برای یه بنده خداییه که اصلا اهل بازی روی pc نیست! برای خونه میخواد! بیشتر وبگردی و ...!
همین که گفتی کارمونو راه میندازه!
دستت هم درد نکنه که با حوصله جواب دادی!:d

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام
فن cpu رو چه وقتی عوض میکنند؟ایا همان فن برای cpu که اور نشده کافی نیست؟
داخل کیس x3 فن cpu تا چه ابعادی جا میگیره؟

بستگی به خود پردازنده و نحوه کاربری هم داره، مثلا اگه یه پردازنده ی قوی Core i7 و فرکانس بالا باشه با فن ود باکس هم کار می کنه اما باید مدام در سرعت بالا باشه و سر و صدای زیادی هم ایجاد می کنه، اگر این صدا برای کاربر آزار دهنده تشخیص داده بشه اونوقت میشه برای تعویض با یه مدل حرفه ای و کم صداتر اقدام کرد

گاهی اوقات هم کاربر خودش تمایل داره که پردازنده رو تیونیگ کنه و در سرعت بالاتر از سرعت عادی استفاده کنه که باعث افزایش حرارت میشه و ممکنه فن استوک از پسش برنیاد، در اینصورت هم باد یه فن حرفه ای و مناسب رو برای استفاده انتخاب کنه.

کیس X3 بخاطر فن بزرگ 20 سانتی روی دربش با برخی کولینگ های بازار تداخل ایجاد می کنه، باید ارتفاعش رو در نظر داشته باشید.

lycan222

کاربر سایت
Jul 20, 2010
234
نام
مسعود
سلام
یکی از اقوام سپرده به من تا یه سیستم تمیز براش ببندم
در حد 1.5 تا 2 (فقط کیس)
برای بازی می خواد
گیم خور نیست ولی بازی می کنه و دوست داره سیستم کم نیاره
از اونجایی که 2 سالی میشه طرف سخت افزار نرفتم , قیمت ها کلا از دستم در رفته و اومدم اینجا دست به دومان شوما شم :d
کارت گرافیک هم ترجیحا OC شده باشه
ممنون :x

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,535
سلام
وسایل کامپیوتری با دلار چند تومنی وارد میشن؟
من دوتا ssd میخوام (الان 4 تا دارم که دوتاش RAID 0 هستند اما اون دوتای دیگه اذیت میکنن ) حجم های بین 200 تا 300 گیگ چه برند هایی هست؟و چه قیمتی؟

CybeRy

کاربر سایت
Sep 7, 2010
878
نام
Ali
دوستان من یک موس Logitech G700 خریدم . الان ازش ناراضیم.به خاطر بزرگ بودن واسه ی دست من و بالطبع اینکه نمی تونم توی بازی های شوتر Aiming خوبی داشته باشم.
راست دست هستم!
الان میخوام یک چیز از Razer بگیرم. بین Taipan و Imperator و Deathadder موندم. یک نکته ی دیگه ای هم هست که دست من 4 سال پیش شکسته و پلاتین هست توی دستم و مچم هم آسیب شدیدی دید موقع شکستگی و از درد مچ دست هم رنج میبرم.
خودم بیشتر به Taipan چشم دوختم ( فکر نکنم با دست من ناسازگار باشه ). از طرفی یک ویدیو دیدم بین مقایسه ی Imperator و Taipan که خب فکر کنم با طریقه ی گرفتن موس دست من سازگار نباشه چون من Palm نمیگیرم و Finger هستم.
خواستم نظر دوستان که توی این مبحث سر رشته ای دارند بدونم
ممنون:)

آخرین ویرایش:

PiKO PiKO

کاربر سایت
Oct 2, 2010
324
نام
علیرضا
بچه ها یا کارت گرافیک 2گیگ در حدود قیمت 200 - 300 هست و اگه هست چه مدلی؟البته فقط میخوام بدونم چون جایی شنیدم میخوام ببینم درست شنیدم یا نه؟

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
دوستان با دو تومن سیستم در چه حد میشه بست؟ جواب بازیای جدیدو نسل بعدیو میتونه بده؟ یه چیز کاملا خوب میخوام که کلافه م نکنه ، مثلا یه بازیو مجبورنباشم aa و رزولوشنشو پایین بیارم تا فریمم ثابت باشه :| !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام
یکی از اقوام سپرده به من تا یه سیستم تمیز براش ببندم
در حد 1.5 تا 2 (فقط کیس)
برای بازی می خواد
گیم خور نیست ولی بازی می کنه و دوست داره سیستم کم نیاره
از اونجایی که 2 سالی میشه طرف سخت افزار نرفتم , قیمت ها کلا از دستم در رفته و اومدم اینجا دست به دومان شوما شم :d
کارت گرافیک هم ترجیحا OC شده باشه
ممنون :x

تو رو خدا یه نفر راه نمایی کنه , من بعد از ظهر باید برم سفارش بدم :(

اگر دیر نیست اینا رو بگیر:

CPU:INTEL CORE i3 3220
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B:ASUS P8B75V-LX
VGA:AMD 7770 DDR5
ODD:SAMSUNG 22X
HDD:SEAGATE 7200.12
CASE:MAGNUM2
POWER:600W GREEN

سلام
وسایل کامپیوتری با دلار چند تومنی وارد میشن؟
من دوتا ssd میخوام (الان 4 تا دارم که دوتاش RAID 0 هستند اما اون دوتای دیگه اذیت میکنن ) حجم های بین 200 تا 300 گیگ چه برند هایی هست؟و چه قیمتی؟

بستگی به کالا داره و گمرکی، اما همه دلار آزاد هستن
برای SSD هم الان ارزونترین مدلای 256 گیگابایتی حدود 850 هزار تومن هستن، بالاتر میشه 512 گیگابایتی که خیلی گرونترن

دوستان من یک موس Logitech G700 خریدم . الان ازش ناراضیم.به خاطر بزرگ بودن واسه ی دست من و بالطبع اینکه نمی تونم توی بازی های شوتر Aiming خوبی داشته باشم.
راست دست هستم!
الان میخوام یک چیز از Razer بگیرم. بین Taipan و Imperator و Deathadder موندم. یک نکته ی دیگه ای هم هست که دست من 4 سال پیش شکسته و پلاتین هست توی دستم و مچم هم آسیب شدیدی دید موقع شکستگی و از درد مچ دست هم رنج میبرم.
خودم بیشتر به Taipan چشم دوختم ( فکر نکنم با دست من ناسازگار باشه ). از طرفی یک ویدیو دیدم بین مقایسه ی Imperator و Taipan که خب فکر کنم با طریقه ی گرفتن موس دست من سازگار نباشه چون من Palm نمیگیرم و Finger هستم.
خواستم نظر دوستان که توی این مبحث سر رشته ای دارند بدونم
ممنون:)

منم با این اوصاف Imperator رو توصیه می کنم، Taipan ابعادش کمی کوچکتر هست فقط اما کاربری عالیی داره.

فکر کنم جا موند!:(

اون مدلی که شما می گی خیلی وقته دیگه توی بازار داخلی نیست، اگر می خوای یه کولر حرفه ای بگیری فکر یه ایرکولینگ خوب مثل THERMALRIGHT SILVER Arrow یا پایینتر مدل MACHO باش. واترکولینگ توی بازار ما فعلا موجود نیست.

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
بی زحمت یه مادربورد با سوکت 1150 تا سقف 500 الی 550 هزار ت معرفی کنید که رم با باس 2000 هم ساپورت کنه و قابلیت اورکلاک هم داشته باشه.کلا برای گیم مناسب باشه.حالا یکم بالاتر شد قیمتش اشکال نداره.میخوام با سی پی یو core i5 4670k یا core i7 4770k و گرافیک 760gtx هماهنگ باشه

آخرین ویرایش:

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
اگر دیر نیست اینا رو بگیر:

CPU:INTEL CORE i3 3220
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B:ASUS P8B75V-LX
VGA:AMD 7770 DDR5
ODD:SAMSUNG 22X
HDD:SEAGATE 7200.12
CASE:MAGNUM2
POWER:600W GREEN

بستگی به کالا داره و گمرکی، اما همه دلار آزاد هستن
برای SSD هم الان ارزونترین مدلای 256 گیگابایتی حدود 850 هزار تومن هستن، بالاتر میشه 512 گیگابایتی که خیلی گرونترن

منم با این اوصاف Imperator رو توصیه می کنم، Taipan ابعادش کمی کوچکتر هست فقط اما کاربری عالیی داره.

اون مدلی که شما می گی خیلی وقته دیگه توی بازار داخلی نیست، اگر می خوای یه کولر حرفه ای بگیری فکر یه ایرکولینگ خوب مثل THERMALRIGHT SILVER Arrow یا پایینتر مدل MACHO باش. واترکولینگ توی بازار ما فعلا موجود نیست.
ممنون داداش . یدونه دست دوم با قیمت مناسب گیرم اومده. و اینکه چون کلا بوشهر هوا گرمه و دمای خود کیس نیز گرمه به نظرم واتر بهتر از ایر کولر عمل میکنه به همین خاطر میخوام اینو بخرم وگرنه اگه ایر بخوام بگیرم نوکچوا d14 به نظرم بهتر باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر