مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
هر دو مدل کیفیت بالایی دارن، اگه باشه 885OC Gaming و اگر نباشه همون 1000 Gold رو بخرید یه عمری براتون کفایت می کنه!
سازندهای اصلی هر دو معتبرن و از اون مهمتر کیفیت قطعات بکار رفته از اون 685 وات قدیمی شما خیلی بالاتره.
فرشيدجان امروز بازار رو اسكن كردم.
اون مدل 1000Gold ساخت HighPower‌نيست. همون GP1000B-OC ساخت CWT رو مي‌گيرم. مشكلي نداره به نظرت؟

شلغم‌الدین

کاربر سایت
Feb 15, 2012
22
نام
شلغم الدین
منظور از اعمال چیه دقیقا؟!
سطح گرافیک رو از این پایینتر نیارید، دیگه راندمانش واسه بازی واقعا افت می کنه، اما یه پله پایینتر میشه GTX 650Ti، قیمتش یه 200 تومنی کمتر میشه

اما در مورد CPU اتفاقا توصیه میشه که پایینش بیارید و 3570K بگیرید و بجاش گرافیک رو تبدیل به GTX 760 بکنید. که راندمانش خیلی بالاتر میره.

با CPU 3570K مادربورد نیاز به عوض شدن نداره؟ (به من P8B75-V رو پیشنهاد کرده بودین)
+بنظر شما اگه یه SSD 128GB اضافه کنم با 3570K راندمان بهتری داره یا از همون 3770 استفاده کنم؟
++ با 3570K و GTX 760 به چه پاوری نیاز دارم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

فرشيدجان امروز بازار رو اسكن كردم.
اون مدل 1000Gold ساخت HighPower‌نيست. همون GP1000B-OC ساخت CWT رو مي‌گيرم. مشكلي نداره به نظرت؟

خودم هم مدلOC روترجیح می دم.

با CPU 3570K مادربورد نیاز به عوض شدن نداره؟ (به من P8B75-V رو پیشنهاد کرده بودین)
+بنظر شما اگه یه SSD 128GB اضافه کنم با 3570K راندمان بهتری داره یا از همون 3770 استفاده کنم؟
++ با 3570K و GTX 760 به چه پاوری نیاز دارم؟

اگه اورکلاک نمی کنی یا اصلا تجربه ای ازش نداری لزومی به خرید مدلK نیست، همون 3770 معمولی روی مادربرد فعلی هم بخوبی کار می کنه.
خرید SSD که در هر صورت توصیه میشه ، البته اگر پر سرعت و نسل جدید باشه.

برای GTX 760 یه پاور 600 وات گرین هم کفایت میکنه.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
خودم هم مدلOC روترجیح می دم.
فرشيدجان خودم دلم با اون يكي بود ولي الان مشخصات كاملش رو ديدم نظرم عوض شد. مدل OC كل توانش روي 12 ولت رو روي تك ريل ارائه ميده. اين عاليه.
ممنون.

POPY

کاربر سایت
Jul 19, 2012
325
تفاوت مادربورد سوکت LGA1366 با مادر بورد LGA1150 چیه ؟

تا اونجای که فهمیدو به CPU ربط داره .........به غیر از CPU چه تفاوتی داره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

فرشيدجان خودم دلم با اون يكي بود ولي الان مشخصات كاملش رو ديدم نظرم عوض شد. مدل OC كل توانش روي 12 ولت رو روي تك ريل ارائه ميده. اين عاليه.
ممنون.

12 ولت تک ریل رو اولین بار CORSAIR توی پاورای High Endش دوباره عرضه کرد، الان هم توی مدلای قوی توافق بر سر اینکه تک ریل 12 ولت اتلاف توان کمتری داره و مناسبتر هست قطعی شده.

تفاوت در کل پلاتفرم ها هست، سوکت 1366 چند نسل قدیمی هست و دیگه تولید نمیشه، اما سوکت 1150 جدید هست و آخرین و قویترین پردازنده های PC تحت این سوکت عرضه میشن.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود

سوکت 1366 که قدیمی شده و سال 2009 عرضه شد.
سوکت 1150 امسال معرفی شد و از جدید ترین پردازنده های شرکت Intel روی این سوکت نصب می شوند.
ضمنا سوکت 1366 از Triple Channel برای رم ها پشتیبانی می کنه.
اما سوکت 1150 از Dual Channel.
----------
در کل خرید سوکت 1366 توصیه نمیشه.
سوکت های 1150،1155 و 2011 مناسب هستند.

آخرین ویرایش:

nirvana1370

کاربر سایت
Oct 9, 2009
105
نام
POUYA
مرسی فرشید جان

بستگی به بودجه ی شما و قطعات دیگه داره
از Z77 میشه مدلهای ASUS P8Z77V/LK یا MSI Z77-GD65/45 رو هم انتخاب کرد.
مرسی فرشیدجان . حقیقتش من اون گیگابایتو گفتم چون توی یه سایتی که 5 تا از بهترین ها رو بررسی کرده بود این یکی از بهترین مادربورد ها بود . این لیستی که من خوندم:
1.MSI Z87 MPower Max
2.Gigabyte GA-Z77X-UD5H
3.Asus P9X79 Deluxe
4.Asus P8Z68-V Pro
5.Intel Desktop Board DZ77GA-70K
Best Motherboard Reviews | Top 5 Motherboards | Computer Shopper

فقط من دوتا سوال دارم ...
اول اینکه
اگر مثلا مدل مادربورد من Asus باشه و مثلا کارت گرافیک هم Asuse Gforce GTX 780 3gb باشه اونوقت تاثیری روی performance دستگاه داره یا نه ( یعنی اگه هر دو Asus باشه )؟
سوال دوم اینکه
مادربورد های z87 فقط با intel Haswall سازگارن یا با ivy bridge یا sandy bridge که نسل سوم هستن هم کار میکنن ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مرسی فرشیدجان . حقیقتش من اون گیگابایتو گفتم چون توی یه سایتی که 5 تا از بهترین ها رو بررسی کرده بود این یکی از بهترین مادربورد ها بود . این لیستی که من خوندم:
1.MSI Z87 MPower Max
2.Gigabyte GA-Z77X-UD5H
3.Asus P9X79 Deluxe
4.Asus P8Z68-V Pro
5.Intel Desktop Board DZ77GA-70K
Best Motherboard Reviews | Top 5 Motherboards | Computer Shopper

فقط من دوتا سوال دارم ...
اول اینکه
اگر مثلا مدل مادربورد من Asus باشه و مثلا کارت گرافیک هم Asuse Gforce GTX 780 3gb باشه اونوقت تاثیری روی performance دستگاه داره یا نه ( یعنی اگه هر دو Asus باشه )؟
سوال دوم اینکه
مادربورد های z87 فقط با intel Haswall سازگارن یا با ivy bridge یا sandy bridge که نسل سوم هستن هم کار میکنن ؟

سایتی که شما خوندی خیلی تخصصی کار نمی کنه و گذشته از این مدلهای همرده رو توی یه پلاتفرم مقایسه نکرده و رتبه بندی فوق فقط بر اساس بیشترین امتیازاتی هست که در طول زمان مادربردهای بررسی شده دریافت کردن.

در مورد سوال اول، خیر، هیچ تاثیری نداره و مرتبط نیست، چون کارکرد تراشه های اصلیشون بر اساس استانداردهای طراحی پلاتفرم مربوطه هست و در کل سازنده ها یکسان و منطبق هست.
در مورد سوال دوم، بله، فقط با پردازنده های Haswell سازگارن و سوکتشون 1150 هست که به پردازنده های دیگه اصلا نمی خوره، اونا 1155 هستن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
به نظرتون این سیستم با هم مچ هست ؟
اگه نیست معرفی کنید
اگر هست بگید میتونه بازی هایی مث واچ داگز و بتل 4 رو رو جزئیات بالا اجرا کنه؟
وتا چند سال خوبه؟
s0%20%2825%29.gif

mother board: msi b75ma-e33
cpu : intel i3 3220
ghraphic : amd 7770 1g ddr 5
hud: toshiba 1tb
ram : 8g ddr 3 1600 mhz
case : green magnom 2
اگه میشه قیمتشونم بگید

سیستمی که لیست کردید از نظر قدرت اجرای بازیها متوسط یا پایین محسوب میشه، بازیهایی که عنوان کردید هم احتمالا از سنگینترین گرافیک برخوردارن، یا سطح توقعتون رو کمتر کنید یا بودجه رو افزایش بدید!
جمع کل حدود 1800 میشه، برای یه سیستم قابل قبولتر برای عنوانهای آینده باید 2 برابر این هزینه اختصاص بدید.

سلام.
می خوام از بازارچه پرشین تولز یه مانیتور دست دو بگیرم.
قابل اعتماد هستند؟
عزیز آخه سایت همسایه به اینجا مربوط نمیشه، در مورد فروم های فارسی دیگه نمیشه اظهار نظر کرد، هر چند کی برخی از دوستان فروم ما هم اونجا فعال هستن.

ahmad.sadeqi

کاربر سایت
Mar 27, 2008
75
نام
ahmad
لطفا یه سیستم ارزون قیمت معرفی کنید
در حد وبگردی و آفیس و اینجور چیزا
یه جوری هم نباشه که دو سه تا نرم افزار با هم در حال اجرا بود کم بیاره
ظرفیت هارد 1 ترا کافیه
قیمت رو با و بدون مانیتور بگید لطفا. مانیتور 19 اینچ فکر کنم مناسب باشه
کیس و اسپیکر هم خیلی چیز شاخی نباشه. کار راه انداز باشه کافیه

fori

کاربر سایت
May 11, 2011
46
عزیزان یه mp3 پلیر معرفی کنید با قیمت مناسب. نهایت 80 تومن
کیفیت خروجی صداش بالا باشه. این snr ش عالی باشه. قویترین خروجی پلیر dB 92 هست در حال حاضر؟
شکل و قیافه و حجمش مهم نیست, 2 گیگ بیشتر هم فضا نداشت مهم نیست فقط اون خروجیش قوی باشه
بهتر بگم یه چیزی باشه نشه تا آخر زیادش کرد, کر کننده باشه !!
راستی اکولایزر مختلف هم داشته باشه با بیس قوی همراه کیفیت.
البته کیفیت صدا خواننده گم نشه زیر بیس, یه چیز باحال با کیفیت
راستی mp4 اصلا لازم نیست بخونه, فقط mp3 اجرا کنه تمومه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر