مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
سلام.
نظر دوستان درباره این سیستم رو میخواستم و اینکه قیمتش چند میشه.

ASUS - H87M-E

Intel Core i5 - 3.0GHz - 4430

KINGSTON - Dual Channel 8GB - 1600-(2x4GB) - HyperX

Western Digital - SATA 3 - 500 GB / 64mb buffer

CORSAIR SSD - GS F128GB

GIGABYTE - GeForce GTX 760 - 2GB- DDR5

Raidmax - RX-600AF - 600W

GREEN - X-5

و همچنین قیمت سیستم زیر رو بگین.
Processor: Intel Core i7-4770K
Motherboard: Gigabyte Z87-UD3H
GPU: Sapphire Radeon HD 7790 Dual-X
Memory: 8GB (4GB x 2) Kingston HyperX Black DDR3-1600 Dual-Channel Kit
Case: GREEN - X-5
OS drive: AData SX900 128GB SSD
Bulk storage: WD Caviar Blue 500GB, 7200RPM, 64MB Cache HDD
PSU: Raidmax - RX-600AF - 600W
سیستم اولی خوبه فقط پاورش رو به GREEN تغییر بدید. قیمت هارد 500 هم الان به هارد 1 ترابایتی بسیار نزدیک هست بنابراین 1 ترابایتی بگیرید که برای بازی به سرعت کم میاد. قیمتش هم حدود 3700 میشه
سیستم دوم اگر برای بازی هست که اصلا بالانس نیست و باید تغییراتی درش ایجاد بشه. حدود 4400 میشه
اون SSD رو برای بازی انتخاب کردم دیگه. 500 گیگ هم برای فیلم و عکس فکر کنم کافی باشه. مشکل اصلیم هم با هارد یک ترا دردسر های مدیریت فایلها هست.
اون سیستم اول رو برای این انتخاب کردم که گویا سی پی یو برای بازی ها بسیار مناسب هست و اینکه نمیخواستم هم اورکلاک کنم.
اگر یک سی پیو 4770k انتخاب کنم و مادربرد مناسب، آیا اورکلاک کردن باعث کاهش عمر قطعات میشه؟
آیا دائما اورکلاک بودن سیپیو کار درستی هست؟
4770k برای شبیه سازی های دانشگاهی گزینه مناسبی هست؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اون SSD رو برای بازی انتخاب کردم دیگه. 500 گیگ هم برای فیلم و عکس فکر کنم کافی باشه. مشکل اصلیم هم با هارد یک ترا دردسر های مدیریت فایلها هست.
اون سیستم اول رو برای این انتخاب کردم که گویا سی پی یو برای بازی ها بسیار مناسب هست و اینکه نمیخواستم هم اورکلاک کنم.
اگر یک سی پیو 4770k انتخاب کنم و مادربرد مناسب، آیا اورکلاک کردن باعث کاهش عمر قطعات میشه؟
آیا دائما اورکلاک بودن سیپیو کار درستی هست؟
4770k برای شبیه سازی های دانشگاهی گزینه مناسبی هست؟

در مورد SSD که بحثی نیست، باید باشه، در مورد هارد هم گفتم بخاطر تفاوت ناچیز قیمتی و حجم بازیهای روز دیگه کمتر از 1 ترابایت منطقی نیست، بحث مدییریت و غیره بحث شیوه ی کاربری هست که به سخت افزار مربوط نیست.
پردازنده ی 4770 هم مشخصه که برای بازیها مناسبه اما برای سیستمی که گرافیکش رده متوسط باشه خیلی زیاده، توی سیستم بازی اولویت با کارت گرافیک هست و بعد پردازنده.

اورکلاک متناسب و پایدار هم هیچ مشکلی در هیچ سطحی ایجاد نمی کنه. حتی اگه تا عمر داره اورکلاک باشه!
4770 برای شبیه سازها زیاد هم هست، شما همون 4670K بگیری و گرافیک رو قویتر کنی کار درستی کردی.

اگه برای این سیستم:

CPU-Intel Corei7-3770
MB: Asus P8B75-V
VGA: Geforce GTX 660
RAM Corsair 4.0 GB DDR3 (2x)l
Power Green 600W
Green Fusion X6
HDD WD 1T.B

یکم سطحِ گرافیک رو بدونِ اعمالِ پردازش بیاریم پایین چه سیستمی میشه؟ و اگه یکم پردازش رو با اعمال گرافیک بیاریم پایین چی میشه و تا چه حدی جوابگو هست؟

منظور از اعمال چیه دقیقا؟!
سطح گرافیک رو از این پایینتر نیارید، دیگه راندمانش واسه بازی واقعا افت می کنه، اما یه پله پایینتر میشه GTX 650Ti، قیمتش یه 200 تومنی کمتر میشه

اما در مورد CPU اتفاقا توصیه میشه که پایینش بیارید و 3570K بگیرید و بجاش گرافیک رو تبدیل به GTX 760 بکنید. که راندمانش خیلی بالاتر میره.

سلام
می‌خوام پاورم رو عوض کنم.
GP685B گرین که سازنده‌ی اصلیش Seventeam‌ هست.
بین مدل 885OC از CWT و 1000Gold‌ از HighPower از Green‌ کدوم انتخاب بهتریه؟
بیشتر سازنده‌های اصلی مد نظرمه.

هر دو مدل کیفیت بالایی دارن، اگه باشه 885OC Gaming و اگر نباشه همون 1000 Gold رو بخرید یه عمری براتون کفایت می کنه!
سازندهای اصلی هر دو معتبرن و از اون مهمتر کیفیت قطعات بکار رفته از اون 685 وات قدیمی شما خیلی بالاتره.

سلام به همه ی دوستان بالاخره سیستم رو گرفتم :
m.b: giga z77x d3h
ram : kingstone hyperx 2*4gb
vga: gigabyte 760
cpu: i5 3570k
p.s: green 650 oc
این سیستم برای گیم مناسبه؟تا چندسال رو بالاترین تنظیمات و تا چندسال روی کمترین تنظیمات جواب میده ؟
oc پاور برای چیه و چه کاربردی داره ؟
هوای داغی از کیس خارج میشه و منم روی کیس فنی نصب نکردم ایا این مورد باعث مشکل میشه و باید فن روی کیس ببندم یا فن گرافیک و cpu برای خنک کردن کافیه؟
اگه کارت گرافیک به کیس پیچ نشده باشه مشکلی برای مادربرد ایجاد میکنه ؟
با تشکر از کمک همه ی دوستان به خصوص اقا امیر و اقا فرشید

بله، مشکلی نداره و تا 18 ماه یا 2 سال براحتی بازیها رو با تنظیمات بالا جوابگو هست، اگر خواستید تاریخ انقضاش رو هم روی تقویم بهتون می گم!!
OC جزء مدلش هست، یعنی برای اورکلاکینگ هم مناسبه و توان بالایی داره
روی کیس حتما فن مناسب و قوی نصب کنید که تهویه کیس بهتر بشه
کارت گرافیک به کیس پیچ نشه؟!چ سوالاتی می کنید! هم ممکنه خود کارت سنگینی کنه و آسیب ببینه و هم اینکه موقع جا زدن کانکتور مانیتور سهوا از اسلات دربیاد، با واشر پلاستیکی پیچ کنید.

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
کارت گرافیک به کیس پیچ نشه؟!چ سوالاتی می کنید! هم ممکنه خود کارت سنگینی کنه و آسیب ببینه و هم اینکه موقع جا زدن کانکتور مانیتور سهوا از اسلات دربیاد، با واشر پلاستیکی پیچ کنید.
اقا فرشید این روزها عصاب نداریا:d:d:d
کیس جای پیچ نداره و کیسم بیش از حد داغ میشه ایا باید کیسو عوض کنم ؟فن کیس کم صدا و کیس گرین تا 100 ت چه مدلی رو پیشنهاد میکنید ؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
کیس جای پیچ نداره و کیسم بیش از حد داغ میشه ایا باید کیسو عوض کنم ؟فن کیس کم صدا و کیس گرین تا 100 ت چه مدلی رو پیشنهاد میکنید ؟

تا 100 هزار تومن می تونی Green Magnum بگیری.
به نظر من بودجه رو تا 200 هزار تومن افزایش بده و Green X3 بگیر که تهویه خوبی هم داره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید روی این سیستم GTX 770 بندازم چطور میشه ؟
http://up.vbiran.ir/uploads/137773048644053_Capture.PNG
بازدهیش بهتر میشه آیا ؟

آقا فرشید ، واتر کولینگ چی پیشنهاد میدین ؟
حدودا قیمتشون چنده ؟
گرافیک هم که ایسوس بندازم دیگه ؟
قطعا بازدهیش توی بازی بهتر میشه، مشکلی نیست
واترکولینگ خوب فعلا توی بازار چیزی موجود نیست، از برند CORSAIR از 400 تومن به بالا هست
گرافیک رو هم می تونی ASUS یا GIGA بندازی.

اعصاب که دارم، طعنه می زنم که اثرش بیشتر بشه!
خب خودت باید بهتر بدونی که بعضی کارا رو اگه اصولی انجام ندید ممکنه برامون گرون تموم بشه، نبستن پیچ گرافیک هم مثل نبستن پیچ چرخ ماشین بعد از تعویض با زاپاس هست! معلومه که منطقی نیست
کیست هم اگر اینجوری که می گی باشه شک نکن که باید عوض کنی، اگر فکر خودت نیستی فکر اون کارت گرافیک بی زبون باش!
مدلاش رو هم امیرمحمود عزیز گفتن.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
یکی یه سیستم برای بازی بده تا 2 میلیون ، فقط کیس مانیتور نیازی نیست ، به LED 40 متصلش میکنم، ممنون
CPU:Core i5 3450
Main:ASUS P8B75-V
Ram:Corsair 2*4GB DDR3 1600
VGA: Galaxy GTX 760
ODD:Samsung 24x
HDD:Seagate 1TB
Power:Green600eu
Case:Green Magnum

این کیس حدودا 2550 میشه. برای Gaming میشه گفت ارزان ترین کیس ممکن هستش که کارایی بسیار خوبی نسبت به قیمتش داره.
پیشنهاد می کنم بودجه رو افزایش بده این قطعات رو تهیه کن. اگر امکان افزایش بودجه نیست باید کارت گرافیک و سی پی یو رو مدل پایین تر بگیری که توصیه نمیشه.

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
راهکار Load Balancing مربوط به سازمانها و شرکتهای بزرگ هست و می تونه ترافیک اینترنتی رو از چند مسیر مسیریابی و عبور بده اما دستگاههای گرون قیمت و شیوه های پیاده سازی در سطح حرفه ای لازم داره .

مدل روتر معرفی شده هم دارای 2 پورت WAN هست که می تونه دو خط مجزای ADSL 2+ رو پشتیبانی کنه و کاری شبیه به همون Load Balancing اما با امکانات ضعیفتر و بدون انعطاف انجام بده، اما جزییات کارش رو اطلاعی ندارم.

شما نمی تونی دو تا مودم رو به یه سیستم وصل کنی و همزمان ازشون استفاده کنی، دنبال راهکار دیگه ای باش.

سلام من برای ترکیب دو خط میخوام یکی از این دو مدل مودم زایکسل نوع وایرلسvmg4325-b10aیانوع معمولی51-p-663h روبگیرم. میخواستم بدونم قیمتش چقدره؟ایا تو مارکهای دیگه مشابهش هست؟ قسمتی که گفتید امکانات ضعیفتر و بدون انعطاف یعنی چی میشه بیشتر توضیح بدید؟(من فقط سرعت باز کردن صفحات وخصوصا دانلودشو میخوام امکانات دیگه ازش نمیخوام)

سلام .تجهیزاتpeplinkخیلی گرونه وبه نظرم بصرفه تره یه سیستم درپیت برای اینکار بگیرم تا اینکه واسه ارزون ترین مدل این دستگاه975تومن پول بدم.
راه کار اول:ایا امکان داره که من با یه مودم وایرلس به وایرلس مادربورد وبا یه مودم دیگه بوسیله کابل لن یا یو اس بی به اینترنت متصل بشم؟
راه کار دوم:نصب ویندوز مجازی؟
راه کار سوم: خرید مودم زایکسل بالا(من تنظیمات خاصی نمیخوام فقط همین که پهنای باند دو خط رو باهم یکی کنه وسرعت رو ببره بالا کافیه)؟
لیست قیمت محصولاتpeplink
Peplink - Pepwave Price List.pdf | PutLocker

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام .تجهیزاتpeplinkخیلی گرونه وبه نظرم بصرفه تره یه سیستم درپیت برای اینکار بگیرم تا اینکه واسه ارزون ترین مدل این دستگاه975تومن پول بدم.
راه کار اول:ایا امکان داره که من با یه مودم وایرلس به وایرلس مادربورد وبا یه مودم دیگه بوسیله کابل لن یا یو اس بی به اینترنت متصل بشم؟
راه کار دوم:نصب ویندوز مجازی؟
راه کار سوم: خرید مودم زایکسل بالا(من تنظیمات خاصی نمیخوام فقط همین که پهنای باند دو خط رو باهم یکی کنه وسرعت رو ببره بالا کافیه)؟
لیست قیمت محصولاتpeplink
Peplink - Pepwave Price List.pdf | PutLocker

من که گفته بودم اون راهکار خونگی نیست، واسه بیزینس هست! هزینش هم با همون نسبت بالاتره.
فقط باید همون مودمه رو بخری که شاید یه شبه کارکردی از اونی که می خوای داشته باشه( که من خبر ندارم) وگرنه راه حل نرم افزاری مثل گزینه های اول و دوم نداره.

Tornado73

کاربر سایت
Sep 1, 2013
42
نام
iHsan
قطعا بازدهیش توی بازی بهتر میشه، مشکلی نیست
واترکولینگ خوب فعلا توی بازار چیزی موجود نیست، از برند CORSAIR از 400 تومن به بالا هست
گرافیک رو هم می تونی ASUS یا GIGA بندازی.
.
جی تی ایکس 780 بندازم چی ؟
سی پی یو م کم نمیاره ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
جی تی ایکس 780 بندازم چی ؟
سی پی یو م کم نمیاره ؟

واسه اون هم تا 90 درصد جوابگو هست، پردازنده ی شما هنوز هم راندمان خوب( نه عالی) واسه بازیها داره،
بعدا اگر قصد ارتقا داشتی باید مادربرد و پردازنده رو یکجا عوض کنی.

Tornado73

کاربر سایت
Sep 1, 2013
42
نام
iHsan
واسه اون هم تا 90 درصد جوابگو هست، پردازنده ی شما هنوز هم راندمان خوب( نه عالی) واسه بازیها داره،
بعدا اگر قصد ارتقا داشتی باید مادربرد و پردازنده رو یکجا عوض کنی.
به نظرتون 770 بندازم بهتره یا 780 برای این سیستم ؟
خودتون کدوم رو پیشنهاد میدین ؟

nirvana1370

کاربر سایت
Oct 9, 2009
105
نام
POUYA
سلام دوستان .
خواستم اگه میشه چنتا مادربورد با سوکت اینتل برای سیستم زیر پیشنهاد بدید :
Intel Core i7 3770K (3.50Ghz)

Corsair Ram Desktop DDR3 Vengeance PRO SERIES 2X 8GB PC1600 BLACK
Gigabyte GTX 780 GDDR5-3GB 2xDVI/HDMI/Display Port Graphics Card GV-N780D5-3GD-B

نظر خودم روی این بود :
Gigabyte GA-Z77X-UD5H

ولی اگر مدل جدید تر یا بهتر میشناسید معرفی کنید لطفا

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
به نظرتون 770 بندازم بهتره یا 780 برای این سیستم ؟
خودتون کدوم رو پیشنهاد میدین ؟

شما گرافیک رو صرفا برای این سیستم انتخاب نکن، کارتی بگیر که اگر در آینده خواستی سیستم رو ارتقا بدی با قطعات سریعتر هم بتونه راندمان بالاتری بده و خودش دیگه بهترین مدل باشه، قطعا 780 شما رو 20 تا 30 درصدی توی راندمان بازیها جلوتر می بره. البته به بودجه ی شما هم بستگی داره. اما فعلا چون قطعات دیگه سیستم شما حداقل های لازم برای تغذیه ی گرافیک رو دارن هر کدوم رو انتخاب بکنی فعلا مشکلی نخواهی داشت اما اگر یه سیستم ضعیفتر از این داشتی حتما می گفتم که یه کارت ارزونتر مثل 770 یا حتی 760 بگیری و بقیه ی بودجه رو واسه پردازنده و مادربرد هزینه کنی.

سلام دوستان .
خواستم اگه میشه چنتا مادربورد با سوکت اینتل برای سیستم زیر پیشنهاد بدید :
Intel Core i7 3770K (3.50Ghz)

Corsair Ram Desktop DDR3 Vengeance PRO SERIES 2X 8GB PC1600 BLACK
Gigabyte GTX 780 GDDR5-3GB 2xDVI/HDMI/Display Port Graphics Card GV-N780D5-3GD-B

نظر خودم روی این بود :
Gigabyte GA-Z77X-UD5H

ولی اگر مدل جدید تر یا بهتر میشناسید معرفی کنید لطفا
بستگی به بودجه ی شما و قطعات دیگه داره
از Z77 میشه مدلهای ASUS P8Z77V/LK یا MSI Z77-GD65/45 رو هم انتخاب کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر