مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام
معمولا توصیه نمیشه که کیس رو زیاد جابه جا کنید. کیس سنگین هستش و حملش هم برای دفعات زیاد احتمال صدمه دیدن زیاده. خصوصا هارد PC که قطعه بسیار حساسی هستش و زود اسیب می بینه. اما برای یک بار جابه جایی باید کیس در جعبه با محافظش قرار بگیره و با مراقبت زیاد حمل بشه.
سلام داداش
آره کیسو کاملاً پوشش میدم اما بازم ریسکش زیاده کیس تو خونه باشه بهتره ! ساکی چیزی مخصوص کیس مسافرتی نساختن ؟:d مثه کیف لپ تاپ ؟:)) تو خوده جعبشم همونطور که میگین بد نیست بذارم ، باید یه طوری گذاشت کلاً جاش ثابت باشه دیگه ؟ اصلاً هیچ تکونی هم نخوره ! ممنون .

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
مزاحم همیشگی اومد :d
آقا دوست من می خواد رمش رو از 8 به 12 ارتقا بده و مینش هم giga h77-ds3h هست! آیا میشه 12 کنه ؟! چون حالا نمی دونم این مین 1155 هست یا نه چون برخی مین ها رو میگن نمیشه 12 کرد یا 4 باید باشه یا 8 یا 16! درسته؟!
----------
سوال دوم هم در مورد گرافیک بود بارها و بارها پرسیدم ولی حالا یک مدل دیگه می پرسم . چقدر احتمال می دید که 8970 بهتر از 780 باشه؟!

Arman210

کاربر سایت
Apr 26, 2009
714
نام
Arman
سلام داداش
آره کیسو کاملاً پوشش میدم اما بازم ریسکش زیاده کیس تو خونه باشه بهتره ! ساکی چیزی مخصوص کیس مسافرتی نساختن ؟:d مثه کیف لپ تاپ ؟:)) تو خوده جعبشم همونطور که میگین بد نیست بذارم ، باید یه طوری گذاشت کلاً جاش ثابت باشه دیگه ؟ اصلاً هیچ تکونی هم نخوره ! ممنون .

لپ تاپ یا 360 نیست که کیف برای حمل داشته باشه مخصوصا این که کیس اندازه هاش باهم فرق داره و اگه قطعات سیستم پیشرفته باشن خیلی سنگین هست

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
مزاحم همیشگی اومد :d
آقا دوست من می خواد رمش رو از 8 به 12 ارتقا بده و مینش هم giga h77-ds3h هست! آیا میشه 12 کنه ؟! چون حالا نمی دونم این مین 1155 هست یا نه چون برخی مین ها رو میگن نمیشه 12 کرد یا 4 باید باشه یا 8 یا 16! درسته؟!
----------
سوال دوم هم در مورد گرافیک بود بارها و بارها پرسیدم ولی حالا یک مدل دیگه می پرسم . چقدر احتمال می دید که 8970 بهتر از 780 باشه؟!

این قضیه به مادربرد ربطی نداره، به کنترلر حافظه ی درون خود پردازنده مربوط هست که این پلاتفرم 1155 و همچنین سوکتهای 1150 و 1156 همگی دو کاناله هستن و تعداد ماجولها برای کارکرد بهینه باید زوج باشه، یعنی 4 ، 8 یا 16 گیگ باید روی این سیستمها نصب بشه، ماجول حافظه ی 6 گیگی نداریم که بخواد 12 گیگ روی سیستم نصب کنه! (بدیهی هست که می تونه 3 تا ماجول هم روی مادربرد بزاره اما راندمان حافظه شدیدا افت می کنه)
تنها پلاتفرم سه کاناله سوکت 1366 بود که منقرض شد و میشد 12 گیگ روش نصب کرد، سوکت 2011 هم 4 کاناله هست که همزمان باید 4 تا ماجول روش نصب کرد.

در مورد گرافیک هم کار ما احتمالات و پیشگویی و فال گیری و هاله ی نور دیدن نیست، مقایسه و پردازش مشخصات فنی ثابت شده بر اساس بررسیها و آزمایشات هست!! اما منطق حکم می کنه که نسل بعدی AMD دست کم همسرعت 780 باشه اگر نتونه TITAN رو بگیره.

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
شما نمی تونی دو تا مودم رو به یه سیستم وصل کنی و همزمان ازشون استفاده کنی، دنبال راهکار دیگه ای باش.

راهکار Load Balancing مربوط به سازمانها و شرکتهای بزرگ هست و می تونه ترافیک اینترنتی رو از چند مسیر مسیریابی و عبور بده اما دستگاههای گرون قیمت و شیوه های پیاده سازی در سطح حرفه ای لازم داره .

مدل روتر معرفی شده هم دارای 2 پورت WAN هست که می تونه دو خط مجزای ADSL 2+ رو پشتیبانی کنه و کاری شبیه به همون Load Balancing اما با امکانات ضعیفتر و بدون انعطاف انجام بده، اما جزییات کارش رو اطلاعی ندارم.

سلام من برای ترکیب دو خط میخوام یکی از این دو مدل مودم زایکسل نوع وایرلسvmg4325-b10aیانوع معمولی51-p-663h روبگیرم. میخواستم بدونم قیمتش چقدره؟ایا تو مارکهای دیگه مشابهش هست؟ قسمتی که گفتید امکانات ضعیفتر و بدون انعطاف یعنی چی میشه بیشتر توضیح بدید؟(من فقط سرعت باز کردن صفحات وخصوصا دانلودشو میخوام امکانات دیگه ازش نمیخوام)

KaranDevilOCS

کاربر سایت
Feb 22, 2010
199
خرید هارد!

سلام دوستان من قراره یه هارد بگیرم 2 ترا به بالا یکی دیدم حدود 300 هستش ولی مشخصات دقیقش رو نمیدونم!!!

من از شما میخوام بپرسم که الان با چه مارکی هارد بگیرم مشخصات دقیقش چی باشه و چی بهترینه (مثل 7200 و 5400 , cache و چیزای دیگه)

بعد قیمت 3 ترا هم میخواستم و اینکه به صرفه هستش نسبت به قیمت 2ترا و اینگونه چیز ها یا نه!

کلاً من زیاد در مورد هارد نمیدونم و فکر نکنم تا 3-4 سالی هم عوضش کنم و اینم بگم 1 ترا ملا پارتیشن فیلم میشه ! کلاً یه چیزی میخوام با قیمت خوب و بالاترین امکانات و با دوام بالا!

ممنون

Click4u

کاربر سایت
Oct 25, 2011
158
نام
Abolfazl

سلام آقا فرشید
یکی از دوستام یه سیستم خریده با این مشخصات ↓
MB : Asus RamPage IV Extreme
CPU : 3820 i7 (3.9)Main Catch 10
VGA : MSi N570 GTX
Power : 750 Green OC ( Over Clock )
Ram : 8*2 Corsair Vengeance 1600
DvD player Plextor *2
Case X7
CPU Cooler
HDD:1t.b.silicon power
SSD AData 128 GB

میخواست بدونه خوب خریده یا نه ؟
کلاً 5 و 800 در اومد واسش.
اینم یه اسکرین شات ↓
137773048644053_Capture.PNG

و اینکه اگه امکانش هست در مورد گرافیکش توضیح بدین انتخاب خوبی بوده یا نه ؟ 920 خریده این گرافیک رو.
پیشاپیش ممنون
q95.gif

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
شما نمی تونی دو تا مودم رو به یه سیستم وصل کنی و همزمان ازشون استفاده کنی، دنبال راهکار دیگه ای باش.

سلام من برای ترکیب دو خط میخوام یکی از این دو مدل مودم زایکسل نوع وایرلسvmg4325-b10aیانوع معمولی51-p-663h روبگیرم. میخواستم بدونم قیمتش چقدره؟ایا تو مارکهای دیگه مشابهش هست؟ قسمتی که گفتید امکانات ضعیفتر و بدون انعطاف یعنی چی میشه بیشتر توضیح بدید؟(من فقط سرعت باز کردن صفحات وخصوصا دانلودشو میخوام امکانات دیگه ازش نمیخوام)

راجع به نحوه ی استفاده و بکارگیری این مدل خاص باید با بخش فنی نمایندگی تماس بگیرید و از قطعاتی که قصد خرید دارید اطمینان حاصل کنید، این مدل مشابهی توی برندهای دیگه نداره(حداقل در بخش محصولات بازاری و End User) و خود سایتش هم مستندات دقیقی برای کاربری قرار نداده.
امکان ضعیفتر یعنی کارش رو بصورت خودکار و با اسکریپت از پیش تعیین شده بدون امکان تنظیم متغیرهایی که در دستگاههای حرفه ای وجود داره انجام میده

سلام دوستان من قراره یه هارد بگیرم 2 ترا به بالا یکی دیدم حدود 300 هستش ولی مشخصات دقیقش رو نمیدونم!!!

من از شما میخوام بپرسم که الان با چه مارکی هارد بگیرم مشخصات دقیقش چی باشه و چی بهترینه (مثل 7200 و 5400 , cache و چیزای دیگه)

بعد قیمت 3 ترا هم میخواستم و اینکه به صرفه هستش نسبت به قیمت 2ترا و اینگونه چیز ها یا نه!

کلاً من زیاد در مورد هارد نمیدونم و فکر نکنم تا 3-4 سالی هم عوضش کنم و اینم بگم 1 ترا ملا پارتیشن فیلم میشه ! کلاً یه چیزی میخوام با قیمت خوب و بالاترین امکانات و با دوام بالا!

ممنون

شما باید دنبال مدل 7200 دور و کش 64(64 مگابایت بافر) باشی که سری محصولاتت SEAGATE 7200.14 و WESTERN CAVIOR BLACK این مشخصات رو دارن اما مدلهای BLACK خیلی گرونتر هستن.
فعلا مدل 3 ترا هم کم شده و هم گرون، شاید به نسبت 2 ترابایتی ها ارزش خرید نداشته باشه.

اگر به سرعت بالا احتیاج نداری و استفاده ی آرشیوی داری بهتره از سری WESTERN GREEN خرید بکنی که دور بالا نیستن اما برای این کارها مناسبن.

سلام آقا فرشید
یکی از دوستام یه سیستم خریده با این مشخصات ↓
MB : Asus RamPage IV Extreme
CPU : 3820 i7 (3.9)Main Catch 10
VGA : MSi N570 GTX
Power : 750 Green OC ( Over Clock )
Ram : 8*2 Corsair Vengeance 1600
DvD player Plextor *2
Case X7
CPU Cooler
HDD:1t.b.silicon power
SSD AData 128 GB

میخواست بدونه خوب خریده یا نه ؟
کلاً 5 و 800 در اومد واسش.
اینم یه اسکرین شات ↓

و اینکه اگه امکانش هست در مورد گرافیکش توضیح بدین انتخاب خوبی بوده یا نه ؟ 920 خریده این گرافیک رو.
پیشاپیش ممنون
q95.gif

این سیستم چه زمانی خریده؟!
متاسفانه ترکیبی ناهمگون و خرج اضافی و غیر بهینه برای بازی هست.
استفاده از پردازنده ی 3820 و سوکت 2011 برای سیستم بازی با قیمت و راندمانی که داره کاملا اشتباه بوده و از اون مهمتر خرید کارت گرافیکی دو نسل قبل در حالی که با همون بودجه می تونسته کارت قویتری از نسل جدیدتر برداره هم اشتباه بزرگتری بوده.

در کل با این بودجه می تونست الان سیستمی ببنده که دست کم 30 یا 40 درصد راندمان بالاتری توی بازی داشته باشه.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
ممنون امیر جان
فقط یه مورد دیگه ایه که اگه الان بگیرم با 1 یا 2 ماه دیگه قیمتا فرق خواهد کرد یا نه؟
تغییر قیمت ها وابسته به عرضه کالا، قیمت دلار، ورود سایر برند ها و امدن سری جدید 9000 شرکت amd داره.

maziar_360

کاربر سایت
Oct 9, 2007
452
نام
maziar
سلام دوستان
آقا من میخوام یه کامپیوتر خوب ببندم یه چیزی که BF 4 رو خیلی خوب اجرا کنه
میخواستم یه مشورت بگیرم از شما چی بگیرم
یه مشخصات میدین و اگه قیمتی دارین میگین اگه زحمتی نمیشه
ممنون

18sika99

کاربر سایت
Aug 17, 2010
131
نام
..........
سلام دوستان
آقا من میخوام یه کامپیوتر خوب ببندم یه چیزی که BF 4 رو خیلی خوب اجرا کنه
میخواستم یه مشورت بگیرم از شما چی بگیرم
یه مشخصات میدین و اگه قیمتی دارین میگین اگه زحمتی نمیشه
ممنون
سلام
شما اگه نهایت بودجه خودتون رو اعلام کنید راحتتر میشه سیستم پیشنهاد داد

Click4u

کاربر سایت
Oct 25, 2011
158
نام
Abolfazl
این سیستم چه زمانی خریده؟!
متاسفانه ترکیبی ناهمگون و خرج اضافی و غیر بهینه برای بازی هست.
استفاده از پردازنده ی 3820 و سوکت 2011 برای سیستم بازی با قیمت و راندمانی که داره کاملا اشتباه بوده و از اون مهمتر خرید کارت گرافیکی دو نسل قبل در حالی که با همون بودجه می تونسته کارت قویتری از نسل جدیدتر برداره هم اشتباه بزرگتری بوده.

در کل با این بودجه می تونست الان سیستمی ببنده که دست کم 30 یا 40 درصد راندمان بالاتری توی بازی داشته باشه.

این سیستم رو دو روزه که بسته
اگه گرافیکش خوب نیست ،شما تو همون رنج قیمت یعنی 900 الی 1 میلیون چی پیشنهاد میدین ؟ تا همونو بگیریم و اینو پسش بدیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر