مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
سلام من Black Roze هستم. به خاطر یه دلیل اکانتم بن شد تا یک ماه ولی چون واقعا برام این تاپیک مهم بود مجبور شدم یه اکانت بسازم وگر نه به گفته خود سایت دیگه اکانت نمیساختم الکی.
خوب امیر اقا من رفتم یه چنتا مادر بورد و سی پی یو و گرافیک دیدم بی زحمت ببنید این ها خوب هستن؟!
مادر بورد: Asus P8Z77-V LK و یا msi Z77A-GD80.
گرافیک: Gigabyte GTX 650. در مورد گرافیک، کارت های با پردازش amd بهترن یا nvidia؟!
CPU : هم همون i5 3570K یا 3470. میگیرم.
یه سوال دیگه مادر بوردی که شما توی امضاتون گزاشتین چه طوره خوبه؟! و همچنین کارت گرافیکی که گذاشتین از پردازنده amd هست درسته؟! داغ نمیکنه یا سر و صدا نداره؟!
برای فروش سیستمی که الان دارم با چه قیمت هایی بدم خوبه؟!
M.B: ASrock 970 Extreme 4
VGA : EVGA GeForce GTX 560
CPU : AMD Phenom II X6 1090
قیمت هر کدوم رو بیزحمت بگین که میخوام ردشون کنم ضرر نکنم.
ممنون

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام
من امروز رفتم رم 4gb 1333 بخرم نظر خودم corsair بود
اما خیلیا گفتن که تو ایران همش تقلبیه گارانتیم یا نداره یا اگه باشه تقلبیه
الان موندم چی بخرم
ممنون میشم کمک کنید
سلام
برند Corsair معتبر هستش . گارانتی LifeTime داره.
همینجا هم از برند Corsair زیاد توصیه شده.
مدل XMS3 یا Vegeance

سلام میدونم سوالم مسخره است ولی الآن بهترین سیستمی که باهاش بشه برنامه های سنگین گرافیکی و بازی های گیمینگ رو بازی کرد با بودجه یک و نیم میلیون چیه!میخام یه کیس بگیرم (برون در نظر گرفتن هارد)
امیدوارم جوابگو باشید

سلام
با بودجه 1.5 میلیون تومن متاسفانه نمیشه سیستم مناسب بازی و برنامه های گرافیکی خرید.
این سیستم بدون هارد با بودجه 1.5 میلیون تومن:
CPU:Intel Core i3 3220
Main: ASUSP8B75-V
Ram:Corsair XMS3 2*4GB DDR3 1600
VGA:Nvidia GT630
ODD:Samsung 24x
Power:Green600eu
Case:Green Magnum

این سیستم حدودا 1450 میشه.

سلام من Black Roze هستم. به خاطر یه دلیل اکانتم بن شد تا یک ماه ولی چون واقعا برام این تاپیک مهم بود مجبور شدم یه اکانت بسازم وگر نه به گفته خود سایت دیگه اکانت نمیساختم الکی.
خوب امیر اقا من رفتم یه چنتا مادر بورد و سی پی یو و گرافیک دیدم بی زحمت ببنید این ها خوب هستن؟!
مادر بورد: Asus P8Z77-V LK و یا msi Z77A-GD80.
گرافیک: Gigabyte GTX 650. در مورد گرافیک، کارت های با پردازش amd بهترن یا nvidia؟!
CPU : هم همون i5 3570K یا 3470. میگیرم.
یه سوال دیگه مادر بوردی که شما توی امضاتون گزاشتین چه طوره خوبه؟! و همچنین کارت گرافیکی که گذاشتین از پردازنده amd هست درسته؟! داغ نمیکنه یا سر و صدا نداره؟!
برای فروش سیستمی که الان دارم با چه قیمت هایی بدم خوبه؟!
M.B: ASrock 970 Extreme 4
VGA : EVGA GeForce GTX 560
CPU : AMD Phenom II X6 1090
قیمت هر کدوم رو بیزحمت بگین که میخوام ردشون کنم ضرر نکنم.
ممنون

MSI Z771-GD80 از ASUS P8Z77-V-LK بهتر هستش.
اگر قصد SLI یا اورکلاک حرفه ای ندارین ، می تونین مادبورد ارزان تر تهیه کنید.
این مدل هم مناسب هستش. MSI Z77 G43 Gaming
بین کارت های گرافیک AMD و Nvidia در کیفیت گرافیک بازی ها تفاوتی نیست. فعلا سری 700 برای سیستم های گیم بیشتر توصیه میشه. به دلیل اینکه سری 9000 شرکت amd هنوز عرضه نشده و سری 700 در سیستم های پیشنهادی زیاد حضور داره.
سی پی یو i5 3570k هم برای بازی مناسب هستش.
مادربوردی که من دارم هم از Z77 های ارزان و مناسب بازار هستش. ضمنا کارت 780 که از AMD نیست!!! از شرکت Nvidia هستش. در کل 3570K و 780 هر دو نویز بسیار کمی دارند و در حالت LOAD تقریبا بی صدا هستند. دماشون هم پایین هستش.

اون سه تا قطعه شما هم حدودا 1 میلیون تومن ارزش داره. قیمت سی پی یو و کارت گرافیک تون قبلا بهتون عرض کردم.

سلام

سوالی از استادان محترم داشتم :

" بهترین خمیر سلیکون حال حاضر برای سی پی یوی CORE I7 4770 چیه ؟ "

و قیمتش چنده؟

با تشکر

سلام
برند های خوب خمیر سیلیکون:

Zalman
Thermalright
DeepCool
Nocuta
قیمت DeepCool Z5 هم 14 هزار تومن هستش.

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
پس من نظرم این شد. بعد این دو قطعه برام تا 4 5 سال کار میکنن؟! با در نظر گرفتن اینکه تا آبان ماه یه کارت سری 700 به بالا خواهم خرید.
M.B: msi Z77A-G43
CPU: Intel i5 3570K
گرافیک ام رو فعلا عوض نمیکنم نگهش میدارم تا یکم بیشتر پول جمع کنم سری 700 به بالا بگیرم.
فقط یه چیزی شما قیمت مادر بورد رو نگفتید برای فروشش چند بدم بره:"> CPU ایی که دارم رو 350 400 میدم بره مادر بورد رو قیمتش رو بی زحمت بگین.
آقا دستت درد نکنه خیلی لطف کردی.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
پس من نظرم این شد. بعد این دو قطعه برام تا 4 5 سال کار میکنن؟! با در نظر گرفتن اینکه تا آبان ماه یه کارت سری 700 به بالا خواهم خرید.
M.B: msi Z77A-G43
CPU: Intel i5 3570K
گرافیک ام رو فعلا عوض نمیکنم نگهش میدارم تا یکم بیشتر پول جمع کنم سری 700 به بالا بگیرم.
فقط یه چیزی شما قیمت مادر بورد رو نگفتید برای فروشش چند بدم بره:"> CPU ایی که دارم رو 350 400 میدم بره مادر بورد رو قیمتش رو بی زحمت بگین.
آقا دستت درد نکنه خیلی لطف کردی.

تا 5 سال که کار می کنن، اما بعد از 2-3 سال باید دوباره به فکر ارتقاء باشی اگر می خوای کارایی در بازی ها و برنامه های اینده افزایش پیدا کنه.

CPU: Core i5 3570K
Main: MSI Z77 G43 Gaming

این دو تا حدودا 1180 میشه.
------------------------------
مادربورد شما هم حدودا 150-170 هزار تومن ارزش داره.

Ragnar

کاربر سایت
Nov 15, 2010
661
نام
'Dr.'Salar
سلام
سیستم تا 850 دلار:
CPU:Core i5 4670K
Main: MSI Z87M-G43
Ram:Crucial 2*4GB KIT DDR3 1600
VGA: Gigabyte GTX760 Windforce OC
HDD: Seagate 1TB
ODD: Liteon 24x sata
Power:Corsair cx750

کیس هم می تونی از برند Cooler Master و Thermaltake تهیه کنی.

مانتیور هم می تونی Acer GD235HZ همراه Nvidia 3d Vision KIT بخری که روی هم 450 دلار میشه.
البته کارت 760 برای بازی کردن بصورت 3D چندان جوابگو نیست.

بعد این مادربرد قابلیت sli داره ؟ یعنی من بعدا میتونم یه gtx 760 دیگه همراش بزارم ؟:-/

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
تا 5 سال که کار می کنن، اما بعد از 2-3 سال باید دوباره به فکر ارتقاء باشی اگر می خوای کارایی در بازی ها و برنامه های اینده افزایش پیدا کنه.

CPU: Core i5 3570K
Main: MSI Z77 G43 Gaming

این دو تا حدودا 1180 میشه.
------------------------------
مادربورد شما هم حدودا 150-170 هزار تومن ارزش داره.
این مادر بوردی که گفتین خیلی خشگله لامصب بدجوری چشممو گرفته. حالا فرق این مادر بورد با MSI Z77-AG43 در چیه؟!
در مادر برد هایی که نوشته از CrossFire ساپورت میشه بدین منظوره هست که اگر کارت گرافیکی که از پردازنده AMD هست رو روش نصب کنیم بهتر از کارت های nVIDIA کار میکنه.؟ چون در بعضی از مادر بورد ها نوشته شده که هم از CrossFIRE و هم از nVIDIA SLI ساپورت میشه.
اگر این مادر بورد رو گرفتم حالا یا سری گیمینگش یا همون معمولیش با کارت گرافیک خودم که مشکلی ایجاد نمیکنه؟!
باز هم تشکر از شما:x

snake*

کاربر سایت
Aug 8, 2013
42
سلام

من معذرت میخام هی سوال میپرسم

شرمنده

دیگه فک کنم اخرین سوالم باشه

ممنون از پاسخ دهی خوبتون

میخاستم واتر کولر بخرم چه مدلی بهترینه اگه میشه مدل کاملشو بگین ممنون میشم

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
بعد این مادربرد قابلیت sli داره ؟ یعنی من بعدا میتونم یه gtx 760 دیگه همراش بزارم ؟:-/
خیر اون مادربورد قابلیت SLI نداره.
اگر قابلیت SLI رو می خواین می تونین MSI Z87- GD65 Gaming رو تهیه کنید.
که البته کارت صدا Sound balster داره. به Killer Lag و...

این مادر بوردی که گفتین خیلی خشگله لامصب بدجوری چشممو گرفته. حالا فرق این مادر بورد با MSI Z77-AG43 در چیه؟!
در مادر برد هایی که نوشته از CrossFire ساپورت میشه بدین منظوره هست که اگر کارت گرافیکی که از پردازنده AMD هست رو روش نصب کنیم بهتر از کارت های nVIDIA کار میکنه.؟ چون در بعضی از مادر بورد ها نوشته شده که هم از CrossFIRE و هم از nVIDIA SLI ساپورت میشه.
اگر این مادر بورد رو گرفتم حالا یا سری گیمینگش یا همون معمولیش با کارت گرافیک خودم که مشکلی ایجاد نمیکنه؟!
باز هم تشکر از شما:x

مادربورد های سری Gaming شرکت MSI امکانات بیشتری دارند، مانند کارت صدا Sound Blaster و Ehternet Killer و...
اون مدل که معرفی کردم از Crossfire پشتیبانی می کنه. اما از SLI پشتیبانی نمی کنه.
هر دو مادربورد با کارت گرافیک شما سازگار هستش و هیچ مشکلی پیش نمیاد. از PCI-E نسخه 3 هم پشتیبانی می کنن.
ضمنا کارکرد کارت های گرافیک AMD و Nvidia ربطی به مادربورد نداره. و متاثر از پردازنده(CPU) هستش.

سلام

من معذرت میخام هی سوال میپرسم

شرمنده

دیگه فک کنم اخرین سوالم باشه

ممنون از پاسخ دهی خوبتون

میخاستم واتر کولر بخرم چه مدلی بهترینه اگه میشه مدل کاملشو بگین ممنون میشم

سلام. خواهش می کنم.
واتر کولینگ هم می تونید از برند Corsair تهیه کنید.
مدل Corsair H110 از بهترین واترکولینگ ها هستش.

snake*

کاربر سایت
Aug 8, 2013
42
سلام. خواهش می کنم.
واتر کولینگ هم می تونید از برند Corsair تهیه کنید.
مدل Corsair H110 از بهترین واترکولینگ ها هستش

اونا که باز شیلنگ داره و اصطلاحا میگن اب توشه اونا چیه پس؟

و چنده؟

میشه مدلشو بگین؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
دوستان،برند SAPPHIRE چطوره؟تفاوت قیمتیش با برند های دیگه در کارایی و دوامش هست یا بقیه دارن پوله اسمشون رو می خورن؟
برند Sapphire از برند های معتبر و شناخته شده کارت های گرافیک AMD هستش.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
با سلام ایا سی پی یو i5 760 برای gtx 760 گلوگاه میشه؟بعد پاور TOPOWER EZ-Smart 700W PSU برای gtx 760 مناسب هست؟ با سپاس
سلام
سی پی یو i5 760 تقریبا مناسب هستش اما سی پی یو های نسل جدید سری ivy bridge و haswell بیشتر توصیه میشه.
پاور هم بیشتر برند Green توصیه میشه.
برای 760 باید پاور حداقل 650 وات به بالا باشه.

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
میگما امیر اقا الان من کمی دو دل هستم. به نظر شما ارزش داره CPU و M.B رو عوض کنم؟! شما جای من بودی عوض میکردی لطفا نظرتون رو بهم بگین.
بعد این M.B و CPU تو کار کردن هم خوب هستن؟! مثلا مثل این سیستم ام تاخیر و یا هنگ کردن که ندارن؟!
قیمت مادر بورد گیمینگ که گفتین چند هست؟! یه چیز دیگه پاور من 650w هست سیستم که میتونه به راحتی کار بکنه؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر