مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ragnar

کاربر سایت
Nov 15, 2010
661
نام
'Dr.'Salar
سلام دوستان . اگه میشه یه سیستم تا 800 دلار برا گیمینگ معرفی کنید و یک مانیتور ترجیحا 24 اینچ 3d هم جدا از کیس تا 300 دلار هم معرفی کتید ممنون میشم .:) دوشنبه میخوام سیستمو بخرم به کلی گیج شدم :-s

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام دوستان . اگه میشه یه سیستم تا 800 دلار برا گیمینگ معرفی کنید و یک مانیتور ترجیحا 24 اینچ 3d هم جدا از کیس تا 300 دلار هم معرفی کتید ممنون میشم .:) دوشنبه میخوام سیستمو بخرم به کلی گیج شدم :-s
سلام
سیستم تا 850 دلار:
CPU:Core i5 4670K
Main: MSI Z87M-G43
Ram:Crucial 2*4GB KIT DDR3 1600
VGA: Gigabyte GTX760 Windforce OC
HDD: Seagate 1TB
ODD: Liteon 24x sata
Power:Corsair cx750

کیس هم می تونی از برند Cooler Master و Thermaltake تهیه کنی.

مانتیور هم می تونی Acer GD235HZ همراه Nvidia 3d Vision KIT بخری که روی هم 450 دلار میشه.
البته کارت 760 برای بازی کردن بصورت 3D چندان جوابگو نیست.

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
سلام
سیستم فعلی شما اینقدرا هم ضعیف نیستش که در ویندوز با کندی مواجه بشین. البته not respondig یا crash کردن برنامه ها در ویندوز به مقدار خیلی کم در همه سیستم ها مشاهده میشه و مشکل محسوب نمیشه. شما اگر ویندوز رو خیلی وقته عوض نکردید، توصیه میشه ویندوز7 یا 8 با اپدیت های جدید نصب کنید.
کند بودن بودن USB3 هم می تونه از مادربورد باشه هم از هارد یا Device. ضمنا اگر فایل های خیلی زیادی رو بخواین کپی کنین طبیعی هستش که سرعت Write نسبت به یک تک فایل بزرگ کمتر هستش.
سی پی یو های AMD معروف هستن به داغ شدن و مصرف زیاد.
اگر می خواین سیستم جدید تهیه کنید، بودجه خودتون رو مشخص کنید.
خیلی ممنون امیر جان.
الان من ویندوزم رو حدود 1ساله که دارم(ویندوز 7 SP1) تغییر هم بخوام بکنم اطلاعاتش از روش پاک نمیشه؟! چون توی این ویندوزم خیلی فیلم و بازی دارم و آپدیت های زیادی هم برای نرم افزار ها و بازی ها انجام دادم.
کلا مارک مادر بورد من خوب هست؟! (مارک ASrock) هست.
اگر هم بخوام CPU رو عوض کنم CPU اینتل کم صدا تر هست(کمتر داغ میکنه نسبت به این AMD ) ؟! حالا فرکانسش بیشتر بود ایرادی نداره مثلا 3.5 گیگاهرتز. قیمت هم دارید بی زحمت بدین.
ویندوز رو چیکار کنم؟! این ویندوز هایی که ترکیبی از 7 و 8 هست چه طورن خوب هستن؟!
شرمنده خیلی سوال پرسیدم اینم سوال آخر در کل نرم افزار باعث کندی ویندوز میشه؟! با نرم افزار های افزایش سرعت ویندوز میتونم مشکلم رو حل کنم؟!
آقا دمت گرم خیلی آقایی

Völundr

کاربر سایت
Jul 6, 2013
267
خیلی ممنون امیر جان.
الان من ویندوزم رو حدود 1ساله که دارم(ویندوز 7 SP1) تغییر هم بخوام بکنم اطلاعاتش از روش پاک نمیشه؟! چون توی این ویندوزم خیلی فیلم و بازی دارم و آپدیت های زیادی هم برای نرم افزار ها و بازی ها انجام دادم.
اگر هم بخوام CPU رو عوض کنم CPU اینتل کم صدا تر هست(کمتر داغ میکنه نسبت به این AMD ) ؟! حالا فرکانسش بیشتر بود ایرادی نداره مثلا 3.5 گیگاهرتز. قیمت هم دارید بی زحمت بدین.
شرمنده خیلی سوال پرسیدم اینم سوال آخر در کل نرم افزار باعث کندی ویندوز میشه؟! با نرم افزار های افزایش سرعت ویندوز میتونم مشکلم رو حل کنم؟!
آقا دمت گرم خیلی آقایی
اگه اطلاعاتت تو درایوی که فرمتشون نمیکنی(واسه ی نصب ویندوز)باشه پاک نمیشه.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
خیلی ممنون امیر جان.
آقا دمت گرم خیلی آقایی
خب توصیه میشه که شما حتما یک ویندوز 8 نسخه 64 بیت نصب کنید.
ویندوز معمولا روی درایو C نصب میشه. اطلاعات مهم خودتون که در C و Libraries هست رو back up بگیرین. سپس وقتی وارد نصب ویندوز شدید درایو C رو فرمت کنید و ویندوز روی ان نصب کنید.
برد Asrock هم خوب هستش.
سی پی یو های جدید اینتل در کل مصرف کمتر، دمای کمتر و راندمان بهتری نسبت به سی پی یو های AMD دارند.
اگر قصد خرید مادربورد و سی پی یو Intel دارین، بودجه خودتون رو مشخص کنین.
بعضی نرم افزار ها مثل انتی ویروس از منابع سیستم( رم و cpu) استفاده می کنن و ممکن هستش باعث کند شدن بوت ویندوز یا کارکرد سیستم عامل بشه.
نرم افزار هایی هست که بشه سرعت ویندوز رو بهبود بخشید اما نصب ویندوز Fresh بیشتر توصیه میشه.

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
سلام به همه. لطفاً فرشیدجان و رامین جان راهنمایی کنند:

قصد خرید مادربرد z87 رو دارم.بودجه حدود 1800-1900 و انتظارات برای گیم هست و کیفیت ساخت و صدای بسیار خوب و با کیفیت و ظاهر زیبا.گزینه هایی که مد نظرمه g1 sniper5 گیگابایت هست که بخاطر چیپ PEX8747 و 48لین بودن امکان sli 16x-16x رو میده و صدای آنبورد هم با چیپ core3d کاستومایز شده بسیار عالیه و بیس creative sound blaster z هست ولی قیمتش حدود 2 تومنه!

یک گزینه دیگه هم اینه که ASUS SABERTOOTH-Z87 بخرم که هم ظاهر خوبی داره و هم کیفیت ساخت خوب ولی sli 8x-8x هست (البته فرقش با 16x-16x حدود 1 یا 2 درصد هست) و در کنارش یک کارت creative sound blaster zx بخرم که قیمت این کارت هم حدود 630 تومن میشه

در نهایت هر دو حدود 1800-1900 میشه اما snr آنبورد g1 sniper5 بین 101 تا 102 دسی بل و کارت creative sound blaster zx تقریباً 106دسی بل هست.البته خازن های نیچیکون مادربرد گیگا 6 عدده ولی کارت کریتیو 1 عدد و مادربرد گیگا امکانات جانبی بیشتری نسبت به SABERTOOTH داره.

حالا به نظرتون کدام گزینه بهتره؟ اگر توصیه خاصی خودتون دارید ذکر کنید ممنون میشم

با سلام.
فرشید عزیز جواب شما رو دادن منتها منم دلم میخواست نظر خودم رو بگم.
بعد از خراب شدن 2 تا بورد های اند گیگا دیگه سمتش نرفتم. یدونه تلبت هم دارم از گیگا که ایرادش رو حتی تهران هم تشخیص نداد و با وجود گارانتی داشتن نه تعمیرش کردن و نه تعویض. الان هم تو ویترین یه مغازه گزاشتم برا خوشگلی.
توصیه من یه شما اینه که اگر سمت گیگا میرین خرابیش رو هم مد نظر قرار بدین. تو فروش دست دوم هم خریدار گیگا خیلی کمتر از رقیباش هست.
توصیه میکنم از برند ایسوس وردارین و حتما دلوکس رو انتخاب کنین . باس رم دلوکس بیشتر از سایبر توث هستش.
در مورد فرق 8X , 16X هم تفاوت اونقدر کمه که اصلا به چشم نمیاد. تو یه ریویو در حد 0.2 تا 0.5 فریم اندازه گرفته بودن. فکر میکنم تو تامز دیدم.
و اما در مورد کارت صوتی که واقعا اشک منو درآورد این بازار ایران.
اول از همه چیپ Core3D کریتیو ناراضی خیلی زیاد داره واسه همین فورا یه سری دیگه دادن بیرون. مدرک هم کلی ریویو و ویدیو تو یووتووب هستش. مطالعه همشون 2-3 هفته وقت منو گرفت.
بهترین چیپ ست حال حاظر مال همین سری Z هستش.
اگر بودجه دارین ZxR رو بگیرین. وگرنه توصیه میکنم Zx رو وردارین. فرق این و Z تو تا چیزه. ماجول کنترل صدا و خازنهای نیچیکان. البته من دقیقا یادم نیست ولی خازن های نیچیکان تو Zx همون حدود 6-7 تا میشد.
فقط یه نکته مهمی که میمونه اینه که هم Z و هم Core3D فقط حالت 5.1 دارن. الان من مجبور شدن یه کارت دیگه از سری تیتانیوم ور دارم که 7.1 هست که منتظرم دوستان بهم اطلاع بدن.
و نکته مهم آخر اینه که : شما بهتره همیشه یه بورد خوب و یه کارت صدای خوب ورداری به جای اینکه یه بورد تک ورداری که بعدا در صورت خراب شدن یا تعویضش دوباره به فکر کارت صوتی باشی.
در ضمن به هیچ عنوان هم به فکر Asus Xonar نباش گه مشکل درایور دارن.
ببخشید که طولانی شد.

lechking

کاربر سایت
Jan 26, 2011
32
نام
محمد

5450 که از 6570 شما هم ضعیف تر هستش. اکثر کارت های گرافیک امروزی علاوه بر داشتن Vram اختصاصی از رم سیستم مقداری براشون به اشتراک گذاشته میشه. البته حافطه اختصاصی خود کارت گرافیک که روی بردش وجود داره مهم هستش و روی مقداری که share میشه نمیشه روش زیاد حساب باز کرد.
6670 1 گیگ هم از 6570 2 گیگ سریعتر هستش. مقدار حافظه کارت گرافیک خیلی مهم نیست و نقش تعیین کننده ای در کارایی کارت گرافیک نداره.
حافظه بیشتر برای رزولوشن های بسیار بالا مثل 2560 یا بالاتر مهم تر هستش.
پشتیبانی از GDDR5 ربطی به مادربورد نداره.
مادربورد شما وقتی که PCI-E داشته باشه ، کارت های جدید روش قابل نصب هستش.
کارت تا 300-350 هم می تونید GT640 رو بخرید. البته برای های سنگین امروزی مناسب نیستش.
برای بازی های امروزی باید حداقل AMD 7850 یا nvidia GTX 650TI Boost داشته باشید.

[/QUOTE]
بله!!
بازم سوال با وجود اینکه سیتمم بر پایه AMD هستش بهتره از سری کارتهای AMD استفاده کنم یا nvidia GTX یا تاثیره چندهانی نداره؟؟؟
در ضمن کارت گرافیک من
PCI Express 2.1 بود کارتهای که شما معرفی کردید PCI Express 3 مشکلی نیست ؟؟؟

آخرین ویرایش:

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
با سلام.
فرشید عزیز جواب شما رو دادن منتها منم دلم میخواست نظر خودم رو بگم.
بعد از خراب شدن 2 تا بورد های اند گیگا دیگه سمتش نرفتم. یدونه تلبت هم دارم از گیگا که ایرادش رو حتی تهران هم تشخیص نداد و با وجود گارانتی داشتن نه تعمیرش کردن و نه تعویض. الان هم تو ویترین یه مغازه گزاشتم برا خوشگلی.
توصیه من یه شما اینه که اگر سمت گیگا میرین خرابیش رو هم مد نظر قرار بدین. تو فروش دست دوم هم خریدار گیگا خیلی کمتر از رقیباش هست.
توصیه میکنم از برند ایسوس وردارین و حتما دلوکس رو انتخاب کنین . باس رم دلوکس بیشتر از سایبر توث هستش.
در مورد فرق 8X , 16X هم تفاوت اونقدر کمه که اصلا به چشم نمیاد. تو یه ریویو در حد 0.2 تا 0.5 فریم اندازه گرفته بودن. فکر میکنم تو تامز دیدم.
و اما در مورد کارت صوتی که واقعا اشک منو درآورد این بازار ایران.
اول از همه چیپ Core3D کریتیو ناراضی خیلی زیاد داره واسه همین فورا یه سری دیگه دادن بیرون. مدرک هم کلی ریویو و ویدیو تو یووتووب هستش. مطالعه همشون 2-3 هفته وقت منو گرفت.
بهترین چیپ ست حال حاظر مال همین سری Z هستش.
اگر بودجه دارین ZxR رو بگیرین. وگرنه توصیه میکنم Zx رو وردارین. فرق این و Z تو تا چیزه. ماجول کنترل صدا و خازنهای نیچیکان. البته من دقیقا یادم نیست ولی خازن های نیچیکان تو Zx همون حدود 6-7 تا میشد.
فقط یه نکته مهمی که میمونه اینه که هم Z و هم Core3D فقط حالت 5.1 دارن. الان من مجبور شدن یه کارت دیگه از سری تیتانیوم ور دارم که 7.1 هست که منتظرم دوستان بهم اطلاع بدن.
و نکته مهم آخر اینه که : شما بهتره همیشه یه بورد خوب و یه کارت صدای خوب ورداری به جای اینکه یه بورد تک ورداری که بعدا در صورت خراب شدن یا تعویضش دوباره به فکر کارت صوتی باشی.
در ضمن به هیچ عنوان هم به فکر Asus Xonar نباش گه مشکل درایور دارن.
ببخشید که طولانی شد.

سلام ممنونم.
هر بوردی ممکنه خراب بشه.من از msi خاطرات بدی داشتم مشکلات عجیبی داشت ولی الان دوباره رفتم سراغ بوردهای جدید این برند و واقعاً راضی هستم.ایسوس هم داشتم مدل حرفه ای هم داشتم.اگر چه بایوس uefi ایسوس خوبه ولی آپدیت بایوسش بعضی وقتها افتضاحه و بارها مجبور به دانگرید شدم....ضمناً بورد sniper5 اگر اشتباه نکرده باشم 3سال گارانتی آواژنگ داره و در صورت خراب شدن میشه یه امیدی داشت.ایسوس گارانتی ویستا هست که تا حالا چند بار باهاشون برخورد داشتم و اگر بجای ویستا کلاً گارانتی نداشته باشه بهتره! البته آواژنگ هم رفتار ضد و نقیضی داشته.بعضیا خیلی راضی اند بعضیا ناراضی

تفاوت x16-x16 با x8-x8 کم هست البته نه 0.5 فریم.ولی بستگی به مادربرد و پلتفرم هم داره. sniper 5 برای 3sli عالیه.ولی مدل های sabertooth و مشابهش چون به صورت x8-x8-x4 میشوند امکان 3sli ندارن.کراس میشه کرد که دیگه x4 پهنای باند خیلی کم داره و نتیجه زیاد جالب نمیشه.
با کارت های صدای مختلف هم زیاد کار کردم . مشکل سری z درایورهای پر از باگ کریتیو هست و بعضی مدل های z و zx اگر هدفون رو مستقیم به خود کارت وصل کنید صدای هدفون اصطلاحاً muddy میشه.مخصوصاً zx بهتره هدفون به کنترلر وصل بشه.خازن های نیچیکان در z و zx یک عددِ بقیه خازن ها مدل دیگه ای هستن. در مورد 5.1 هم میدونم:) دنبال همین هم هستم. وقتی اسپیکر 5.1 هست دیگه 7.1 کاربرد نداره برام

سری Xonar کار نکردم تابحال ولی سری جدیدش که Phoebus هست نشنیدم مشکل داریور داشته باشه.فقط تکنولوژی پردازش صداش قدیمیه و بخاطر برند ROG قیمت غیرمنطقی داره. D2X 7.1 کارت خوبیه که فکر نمیکنم دیگه تولید بشه.شما با کدوم مدل Xonar مشکل داریور داشتی؟ با ویندوز7 بود یا 8 ؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود

5450 که از 6570 شما هم ضعیف تر هستش. اکثر کارت های گرافیک امروزی علاوه بر داشتن Vram اختصاصی از رم سیستم مقداری براشون به اشتراک گذاشته میشه. البته حافطه اختصاصی خود کارت گرافیک که روی بردش وجود داره مهم هستش و روی مقداری که share میشه نمیشه روش زیاد حساب باز کرد.
6670 1 گیگ هم از 6570 2 گیگ سریعتر هستش. مقدار حافظه کارت گرافیک خیلی مهم نیست و نقش تعیین کننده ای در کارایی کارت گرافیک نداره.
حافظه بیشتر برای رزولوشن های بسیار بالا مثل 2560 یا بالاتر مهم تر هستش.
پشتیبانی از GDDR5 ربطی به مادربورد نداره.
مادربورد شما وقتی که PCI-E داشته باشه ، کارت های جدید روش قابل نصب هستش.
کارت تا 300-350 هم می تونید GT640 رو بخرید. البته برای های سنگین امروزی مناسب نیستش.
برای بازی های امروزی باید حداقل AMD 7850 یا nvidia GTX 650TI Boost داشته باشید.

بله!!
بازم سوال با وجود اینکه سیتمم بر پایه AMD هستش بهتره از سری کارتهای AMD استفاده کنم یا nvidia GTX یا تاثیره چندهانی نداره؟؟؟
در ضمن کارت گرافیک من
PCI Express 2.1 بود کارتهای که شما معرفی کردید PCI Express 3 مشکلی نیست ؟؟؟

[/QUOTE]

کارت های Nvidia روی سیستم های amd کار می کنه و هیچ مشکلی نداره.
کارت های pci-e 3 روی اسلات pci-e2.1 هم کار می کنن. البته بین ورژن 3 و 2.1 تفاوت از نظر پهنای باند هستش و اما در فریم تاثیر خیلی ناچیزی داره.

پس یعنی کارتهای AMD برای سیستم من از اولویت برخوردار نیست؟؟ سری انویدیا همان کارایی را خواهند داشت؟؟
پیشنهاد شما چیه؟؟

با بودجه شما مدل مناسب gt640 هستش.
اگر بودجه خودتون رو تا 500 افزایش بدین می تونید sapphire 7770ghz تهیه کنید که از gt650 هم سریعتر هستش.

آخرین ویرایش:

lechking

کاربر سایت
Jan 26, 2011
32
نام
محمد
پس یعنی کارتهای AMD برای سیستم من از اولویت برخوردار نیست؟؟ سری انویدیا همان کارایی را خواهند داشت؟؟
پیشنهاد شما چیه؟؟

mil@d rb

کاربر سایت
Aug 3, 2013
13
دوستان ببخشید من هی سوال میکتم که پردازنده ی چهار هسته ای amd بهتره یا دو هسته ای intel . ولی با توجه به اینکه الان بازی ها برلی اجرای متوسط به پردازنده ی چهار هسته ای دارن ؛ شما باز هم i3-3220 رو پیشنهاد میکنین؟
و یه سوال دیگه یه جا خوندم که با قابلیت توربو قدرت بالا تر میره مثلا سی پی یوی دو هسته ای تبدیل به چهار هسته ای میشه . اگه این درست باشه بنابراین i3-3220 بهتره .درسته ؟؟؟؟؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
دوستان ببخشید من هی سوال میکتم که پردازنده ی چهار هسته ای amd بهتره یا دو هسته ای intel . ولی با توجه به اینکه الان بازی ها برلی اجرای متوسط به پردازنده ی چهار هسته ای دارن ؛ شما باز هم i3-3220 رو پیشنهاد میکنین؟
و یه سوال دیگه یه جا خوندم که با قابلیت توربو قدرت بالا تر میره مثلا سی پی یوی دو هسته ای تبدیل به چهار هسته ای میشه . اگه این درست باشه بنابراین i3-3220 بهتره .درسته ؟؟؟؟؟
سی پی یو Core i3 3220 دارای دو هسته فیزیکی هستش و 4 تا Thread داره.
قابلبت HyperThreading در این سی پی یو باعث میشه که دو هسته مجازی هم به ان اضافه شود که در مجموع 4 هسته ای می شود.
قابلیت Turbo Mode باعث افرایش هسته نمیشه!
turbo mode باعث میشه فرکانس پردازنده در صورت نیاز در بازی ها و برنامه ها افزایش پیدا کنه و باعث افزایش کارایی میشه.
در کل سی پی یو های اینتل بیشتر توصیه میشه.
مشکلات سی پی یو های amd قبلا هم گفته شده و بنده دوباره تکرار می کنم:
1- حرارت و دمای بالا
2- مصرف زیاد
3- گزارش خرابی زیاد
4- راندمان کمتر نسبت به سی پی یو های Intel

آخرین ویرایش:

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
سی پی یو Core i3 3220 دارای دو هسته فیزیکی هستش و 4 تا Thread داره.
قابلبت HyperThreading در این سی پی یو باعث میشه که دو هسته مجازی هم به ان اضافه شود که در مجموع 4 هسته ای می شود.
قابلیت Turbo Mode باعث افرایش هسته نمیشه!
turbo mode باعث میشه فرکانس پردازنده در صورت نیاز در بازی ها و برنامه ها افزایش پیدا کنه و باعث افزایش کارایی میشه.
در کل سی پی یو های اینتل بیشتر توصیه میشه.
مشکلات سی پی یو های amd قبلا هم گفته شده و بنده دوباره تکرار می کنم:
1- حرارت و دمای بالا
2- مصرف زیاد
3- گزارش خرابی زیاد
4- راندمان کمتر نسبت به بازی های Intel
ای امیر جون دمت گرم دقیقا همین چیزی که در مورد CPU مارک AMD میگید هست.!
من دارم موقع بازی اگه کولر اتاق خونه رو خاموش کنم از سر صدای CPU مخم سوت میکشه!
استی در مورد مادربورد و CPU قیمتش برام مهم نیست نهایت این دوتا برندی که دارم رو میفروشم و CPU اینتل و بورد Asus یا MSI میگیرم.
برای کارت گرافیک چیکار کنم؟! الان GTX 560 دارم توی بازی های امروزی افت فریم داره و روی کارت گرافیک هم خیلی داغ میکنه از سری Asus یا Gygabyte کدومش خوبه؟! قیمت هم تا 700 800 ایرادی نداره.!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
ای امیر جون دمت گرم دقیقا همین چیزی که در مورد CPU مارک AMD میگید هست.!
من دارم موقع بازی اگه کولر اتاق خونه رو خاموش کنم از سر صدای CPU مخم سوت میکشه!
استی در مورد مادربورد و CPU قیمتش برام مهم نیست نهایت این دوتا برندی که دارم رو میفروشم و CPU اینتل و بورد Asus یا MSI میگیرم.
برای کارت گرافیک چیکار کنم؟! الان GTX 560 دارم توی بازی های امروزی افت فریم داره و روی کارت گرافیک هم خیلی داغ میکنه از سری Asus یا Gygabyte کدومش خوبه؟! قیمت هم تا 700 800 ایرادی نداره.!
اگر برای مادربورد و سی پی یو بودجه کافی دارین، می تونین این دو تا رو تهیه کنید.
CPU:Core i7 4770K
Main:MSI Z87-G43 Gaming

کارت گرافیک تا 850-800 هم می تونی GTX660 رو تهیه کنی که از کارت فعلی خودت به طور محسوسی سریعتر هستش که میشه بازی های امروزی رو باهاش با تنظیمات high و بدون AA راحت بازی کرد. بعضی بازی ها را روی ULTRA جوابگو هستش.
البته می تونین سی پی یو رو Core i5 4670K در نظر بگیرین که در بازی هم با 4770K تفاوتی نداره و در عوض بودجه روی کارت گرافیک بگذارین و Gigabyte GTX760 WF OC بگیرید که در سیستم های گیم فعلی زیاد توصیه میشه.

آخرین ویرایش:

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
سلام ممنونم.
هر بوردی ممکنه خراب بشه.من از msi خاطرات بدی داشتم مشکلات عجیبی داشت ولی الان دوباره رفتم سراغ بوردهای جدید این برند و واقعاً راضی هستم.ایسوس هم داشتم مدل حرفه ای هم داشتم.اگر چه بایوس uefi ایسوس خوبه ولی آپدیت بایوسش بعضی وقتها افتضاحه و بارها مجبور به دانگرید شدم....ضمناً بورد sniper5 اگر اشتباه نکرده باشم 3سال گارانتی آواژنگ داره و در صورت خراب شدن میشه یه امیدی داشت.ایسوس گارانتی ویستا هست که تا حالا چند بار باهاشون برخورد داشتم و اگر بجای ویستا کلاً گارانتی نداشته باشه بهتره! البته آواژنگ هم رفتار ضد و نقیضی داشته.بعضیا خیلی راضی اند بعضیا ناراضی

تفاوت x16-x16 با x8-x8 کم هست البته نه 0.5 فریم.ولی بستگی به مادربرد و پلتفرم هم داره. sniper 5 برای 3sli عالیه.ولی مدل های sabertooth و مشابهش چون به صورت x8-x8-x4 میشوند امکان 3sli ندارن.کراس میشه کرد که دیگه x4 پهنای باند خیلی کم داره و نتیجه زیاد جالب نمیشه.
با کارت های صدای مختلف هم زیاد کار کردم . مشکل سری z درایورهای پر از باگ کریتیو هست و بعضی مدل های z و zx اگر هدفون رو مستقیم به خود کارت وصل کنید صدای هدفون اصطلاحاً muddy میشه.مخصوصاً zx بهتره هدفون به کنترلر وصل بشه.خازن های نیچیکان در z و zx یک عددِ بقیه خازن ها مدل دیگه ای هستن. در مورد 5.1 هم میدونم:) دنبال همین هم هستم. وقتی اسپیکر 5.1 هست دیگه 7.1 کاربرد نداره برام

سری Xonar کار نکردم تابحال ولی سری جدیدش که Phoebus هست نشنیدم مشکل داریور داشته باشه.فقط تکنولوژی پردازش صداش قدیمیه و بخاطر برند ROG قیمت غیرمنطقی داره. D2X 7.1 کارت خوبیه که فکر نمیکنم دیگه تولید بشه.شما با کدوم مدل Xonar مشکل داریور داشتی؟ با ویندوز7 بود یا 8 ؟

درایور سری Z باگ هاش خیلی کمتر شده. اتفاقا تو خیلی از ریویوها همه از سری قبلیش شاکی بودن. رو این حساب هستش که میگم کریتیو زود این سری رو داد بیرون.
اتفاقا در مورد کنترلر هم دقیقا بر عکس اینی هستش که شما میگین. هدفون وقتی به ماجول وصل میشه صداش muddy میشه. نه خود کارت. تو آمازون یا نیو اگ در این مورد بحث شده. احتمال 90% تو آمازون.
در مورد سری زونار هم من نداشتم. ولی چون ایسوس از سال 2011 به اینور درایورهاش رو آپدیت نکرده واسه همین کاربران خودشون دست بکار شدن و Costume Driver نوشتن. که برا همه یوزرها بهینه نیست. باز تو نیو اگ و آمازون در موردش بحث شده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر