مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

morientez

کاربر سایت
Aug 27, 2010
30
پاور ارزون برای گرافیک؟! دو تا پاور؟!
خیر، این کارها معقول نیستن، شما یه پاور معتبر از برند گرین با توان 550 وات به بالا بگیر تا مشکلی نداشته باشی.
خب حدودا چقدر در میاد؟ پاور خودمو چند بر میدارن؟

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
با سلام من مادربردم msi-p41-c33 و الان 4 گیگ رم 1333 دارم فکر کنم مارک کینگستون باشه نمی دونم می خواهم ببینم اگه یکی از 2 گیگ ها را بفروشم و یه 4 گیگ بخرم کنار 2 گیگم بزارم مشکلی به وجود نمی یاره یا باید حتما 4گیگ 4گیگ باشه ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با سلام من مادربردم msi-p41-c33 و الان 4 گیگ رم 1333 دارم فکر کنم مارک کینگستون باشه نمی دونم می خواهم ببینم اگه یکی از 2 گیگ ها را بفروشم و یه 4 گیگ بخرم کنار 2 گیگم بزارم مشکلی به وجود نمی یاره یا باید حتما 4گیگ 4گیگ باشه ؟
میتونی از 2 ماژول با حجم های متفاوت هم استفاده کنی ولی دیگه پیکربندی Dual Channel نداره یعنی افت کارایی !

BATMAN FOREVER

کاربر سایت
Jul 11, 2012
75
نام
علی
سلام بچه ها من می خواستم برای مادر بورد قدیمیم که مدلش asus p5kpl epu هست یه کارت گرافیک انویدیا بگیرم که گرافیک دتیکتش 1gb باشه چه پیشنهادی دارین​

Pooouya

کاربر سایت
Jun 21, 2013
16
بابت هماهنگی مشکلی نیست اما بهتره گرافیک رو دست کم 7850 بردارید و کیس رو هم X3 بردارید.

ممنون...
در مورد کیس آخه فالکون 7تا فن میشه براش گرفت که 3تاش 140mm اما x3 شش تا فن که البته یکیش 200mm هستش...
دقیقا اینش منو سردرگم کرده که خنک کنندگی کدومش بهتره؟...
یا به صورت کلی اصلا با هم فرقی دارن؟...

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
سلام بر آقا فرشید و رامین
آقا اون 690 رو که گفتم می خواستم معامله کنم ولی دیروز با یکی داشتم صحبت می کردم و موضوع رفت سر شرکت Ea و انجین جدیدش که از تکنولوژی hsma huma که روی کارت های گرافیکی فعلی موجود نیست وبه همین خاطر فیفا 14 هم نسخه ای که برا پی سی میاد نسخه ی نسل بعدی نیست!! به همین خاطر فعلا خرید این کارت رو به طور موقت کنسل کردم!! چون این همه خرج می کنم نمی خوام کارتی بخرم که از قابلیتهای نسل بعد بی بهره باشه و در حد یک کارت معمولی بشه!
یه سوال هم داشتم اینکه مثلا از 16 گیگ رم چند گیگش به ویندوز اختصاص داره چند گیگش به بازی؟!

sajedn

کاربر سایت
Jul 29, 2012
381
نام
sajed
آقا اون 690 رو که گفتم می خواستم معامله کنم ولی دیروز با یکی داشتم صحبت می کردم و موضوع رفت سر شرکت Ea و انجین جدیدش که از تکنولوژی hsma huma که روی کارت های گرافیکی فعلی موجود نیست وبه همین خاطر فیفا 14 هم نسخه ای که برا پی سی میاد نسخه ی نسل بعدی نیست!! به همین خاطر فعلا خرید این کارت رو به طور موقت کنسل کردم!! چون این همه خرج می کنم نمی خوام کارتی بخرم که از قابلیتهای نسل بعد بی بهره باشه و در حد یک کارت معمولی بشه!
یه سوال هم داشتم اینکه مثلا از 16 گیگ رم چند گیگش به ویندوز اختصاص داره چند گیگش به بازی؟!

دوست ویندوز 7 اگه رمتون کامل آزاد باشه تا 1.5 گیگ میتونه مصرف کنه ( با درایور ها ) ولی در مواقعی که رمتون بخواد پر بشه مصرفش طبق تجربه من تا 300 مگ پایین میاد !
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان کارت gtx 550ti رو چند میشه فروخت ؟ ( دست دوم )

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام بچه ها من می خواستم برای مادر بورد قدیمیم که مدلش asus p5kpl epu هست یه کارت گرافیک انویدیا بگیرم که گرافیک دتیکتش 1gb باشه چه پیشنهادی دارین​

برای چه هدفی قصد خرید کارت گرافیکی دارید؟
اگر برای بازی هستت که کارتهای قوی روی مادربرد شما نصب می شن اما کارایی لازم رو ندارن، چون پردازنده و سخت افزار ضعیفی دارید، پس به فکر ارتقای کل سیستم باشید.

ممنون...
در مورد کیس آخه فالکون 7تا فن میشه براش گرفت که 3تاش 140mm اما x3 شش تا فن که البته یکیش 200mm هستش...
دقیقا اینش منو سردرگم کرده که خنک کنندگی کدومش بهتره؟...
یا به صورت کلی اصلا با هم فرقی دارن؟...

فقط به تعداد فن ها نیست، به ورودی و خروجی هوا و ابعاد کیس و کیفیت خود فن ها هم بستگی داره، واسه همینه که می گم X3 بهتره، حتی کیفیت ساخت بدنه و پنل بهتری هم داره.

شما دیگه خیلی کنسولیزه شدی( تهاجم کنسولی!) ، کی گفته قرار تکنیک های کنسولی روی PC هم عرضه بشه؟! اصلا کی گفته که بازیهای نسخه ی PC حتما باید اون تکنیک های خاص یه سازنده رو داشته باشن؟ با فن آوریهای فعلی هم سخت افزار PC بسیار جلوتر هست اما تنوع زیادش باعث میشه که تمام سازندگان بازی نتونن از تمام قدرت گرافیک های PC استفاده بکنن.
عدم پورت شدن انجین نسل بعدی فیفا به PC فقط نداشتن توجیه مالی برای EA و سازگاری با PC های ضعیفتر بوده و بقیه ی صحبتها بهانه ای بیش نیستند! قبلا هم EA این کار رو در مورد نسخه ی PC فیفا انجام داده.

در مورد رم هم باز داستان اختصاص رم تفاوت میکنه، اما خود ویندوز بسته به سخت افزار بیش از 1.5 گیگ از حافظه رو لازم نداره.

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
سلام
قیمت این 3 قلم رو به من بگین ممنون میشم

Corsair Dominator 2*4Gb 1600
Corsair Vengeance 2*4Gb 1600
Corsair XMS3 2*4Gb 1600
CoolerMaster 600w
MSI Z87 G45

ممنون

آخرین ویرایش:

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام
با سلام و احترام.

بنده در حال بررسی قطعات روز هستم و می خواستم نظر شما را برای خرید اتی بپرسم؛
بودجه بدون مانیتور، ماوس و کیبورد در حدود ۶ میلیون می باشد. ممنون می شوم اگر امکان دارد در انتخاب کمک کنید:
مادربرد : Asus Z87 Pro
پردارنده : 4770K
رم : Corsair Vengeance 2x4GB 1600Mhz
اس اس دی : Samsung 840 Pro 128GB
هارد : WD Caviar Black 1 TB
کیس : Green Couger X7
پاور : ؟
گرافیک : بین ۷۷۰ و ۷۶۰ کدامیک و از چه برندی؟
اپیکال درایو : کدام DVD Writer ؟
قصد تهیه برای بازی به صورت حرفه ای بر روی مانیتور ۲۳ اینچ با نهایت رزولوشن FullHD می باشد.
اگر قیمت و نوع گارانتی قطعات هم داشتید که چه بهتر.

با سپاس

eeee

کاربر سایت
Jun 27, 2013
27
با سلام و احترام.

بنده در حال بررسی قطعات روز هستم و می خواستم نظر شما را برای خرید اتی بپرسم؛
بودجه بدون مانیتور، ماوس و کیبورد در حدود ۶ میلیون می باشد. ممنون می شوم اگر امکان دارد در انتخاب کمک کنید:
مادربرد : Asus Z87 Pro
پردارنده : 4770K
رم : Corsair Vengeance 2x4GB 1600Mhz
اس اس دی : Samsung 840 Pro 128GB
هارد : WD Caviar Black 1 TB
کیس : Green Couger X7
پاور : ؟
گرافیک : بین ۷۷۰ و ۷۶۰ کدامیک و از چه برندی؟
اپیکال درایو : کدام DVD Writer ؟
قصد تهیه برای بازی به صورت حرفه ای بر روی مانیتور ۲۳ اینچ با نهایت رزولوشن FullHD می باشد.
اگر قیمت و نوع گارانتی قطعات هم داشتید که چه بهتر.

با سپاس

سلام بر شما

اول از همه شما کیستون از نظر بنده با قیمتبدجه بسیار بالایی که دارین مناسب نیس و اصلا بنده کیس های گرین رو قبول ندارم یکی اینکه کلا از جنس پلاستیکه و فن ها ی توشم که ماشالله بهد 20 روز سرعتش کم میشه من نمیخام بگم گرین بدرد نمیخوره ولی اگه کیستون رو کولر مستر استفاده کنین خیلی بهتره بنده خودم الان هم از گرین استفاده کردم و هم از کولر مستر از کولر مستر خیلی راضی هستم اینو دارم جدی میگم بازم میل خودتونه ...

من خودم همین چند روز پیش سری z87 گرفتم و اگر میخاین بردارین asus z87 سایبرتوس رو بردارین خیلی بهتره

پردازنده هم که خوب انتخاب کردین و من 10 روزه به خاطر همین پردازنده سیستم ندارم یعنی پردازنده نیس تو بازار

اس اس دی هم خوبه ولی برندهایی همانند ocz , intel هم خیلی بهتره از نظر من و تجربم

فک کنم پاور یه 1000w کولر مستر gold مناسب باشه لازم به ذکره بگم اصلا گرین برندارین ( بنظر من )

اگه پول بیشتری دارین میتونین از amd asus 7990 6gb که حدود 4/5 میلیونه استفده کنین و اگر بودجه ندارین تا اون حد میتونین از amd 7970 استفاده کنین که 2 میلیونه فک کنم و اگر از nvidia بهتر خوشتون میاد برین سراغ gtx 670 حدود 1700 میلیونه و یا gtx 680 هم خیلی خوبه 680 بردارین بهتره

گارانتی قطعات ایسوس هم که گارانتی سازگاره که واقعا پشتیبانی خوبی دارن ( مطمئن باشین ایسوس محصولاتش خراب نمیشه )

راستی باید بگم که برای چنین پردزنده ی قدرتمندی حتما و حتما از یک کولینک هم استفاده کنین حیفه چنین پردازنده ای
سپاس

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام
با سپاس از شما؛

بهترین SSD فعلا همین سامسونگ ۸۴۰ پرو هست. در مورد کیس های کولر مستر قیمت مدل Haf X که زیادی بالاست. فعلا همین گرین به نظر بهتر هست.
امکان تغییر و افزایش هزینه برای اون مدل AMD مقدور و به صرفه نیست. در ضمن وقتی می شود سری ۷۰۰ برداشت لزومی برای انتخاب سری ۶۰۰ برند nVIDIA نمیبینم.
پاور ۱۰۰۰ به نظر برای این سیستم زیاد نیست ؟

ممنون به هر حال از پاسختون.

eeee

کاربر سایت
Jun 27, 2013
27
با سپاس از شما؛

بهترین SSD فعلا همین سامسونگ ۸۴۰ پرو هست. در مورد کیس های کولر مستر قیمت مدل Haf X که زیادی بالاست. فعلا همین گرین به نظر بهتر هست.
امکان تغییر و افزایش هزینه برای اون مدل AMD مقدور و به صرفه نیست.
پاور ۱۰۰۰ به نظر برای این سیستم زیاد نیست ؟

ممنون به هر حال ار پاسختون.

شما دو روز دیگه که بخواید سیستم رو ارتقاء بدید باز باید یه پاور بهتر بگیرید من گفتم 1000 که تا اخر راحت باشین بازم نظر خودتونه من خودم الان 1200 w دارم و کسی هم کولر مستر کاس موس 2 هست

باز خواهش میکنم وضیفه بود اگه خواستین ادرس یاهوتونو بدین بیشتر توضیح بدم براتون

درباره ی اون گرافیکم من گفتم اگه بودجتون تا اون حد میکشه که اونم خیلی گرونه ... اگه تو پنجمارکها نگاه کنین gtx 680 بسیار گرافیک خوبی هست ولی بازم نظر خودتون اره دیگه سری 700 هم بروزتره

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام
با احترام.
بعید میدونم قصد ارتقا داشته باشم. ممنون بازم منتظر پاسخ و تبادل نظر دیگر عزیران می شوم.
چشم اگر وقت شد در یاهو مراحم خواهم شد.

eeee

کاربر سایت
Jun 27, 2013
27
با احترام.
بعید میدونم قصد ارتقا داشته باشم. ممنون بازم منتظر پاسخ و تبادل نظر دیگر عزیران می شوم.
چشم اگر وقت شد در یاهو مراحم خواهم شد.

با این پیشرفتی که من میبینم فک کنم جوری بشه هر 8 ماه بخوایم سیستم عوض کنیم :d

شما که ماشالله وضعتون خوبه قشنگ دیگه بترکونین :>

کولینگم حتما بگیرین چون پردازنده ی کمی نیس 4770k

- - -ویرایش - - -

راستی درباره ی رم اگه میتونین که 2133 بگیرین بهتر خواهد بود

با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر