مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
سلام

آقا من چند وقتی هست که نیاز مبرم به هارد اکسترنال به خاطر انتقال فایلهایی در حجم بالا پیدا کردم

داشتم همشهری جوان رو میخوندم که توش یه مطلبی خوندم در مورد یه سری قاب که روی هاردای اینترنال قرار میگیره و تبدیلشون میکنه به هارد اکسترنال و با USB به راحتی میشه ازش استفاده کرد، حالا چرا اینو مطرح کردم چون یکی از فامیلامون یه هارد 1 ترا داره که قصد سگ خور کردنشو دارم "البته این شوخی بود چون یه مقدار پول بهم بدهکاره گفته این هاردو جای بدهیت بگیر گفت به کار خودش نمیاد که چون من نیاز به هارد داخلی نداشتم قبول نکردم "

اما بعد خوندن اون مطلب یکمی رفتم تو فکر چون زده بود قیمتش تا 100 تومن هست و کلا برام حدود 250 میوفته که خب از قیمت یه هارد اکسترنال کمتره

حالا سوالم اینه اینا واقعا درست کار میکنن ؟ مشکلی چیزی ؟ "البته بالا پایین شدن سرعت اهمیت خاصی نداره در صورتی که دیگه غیر قابل تحمل نباشه"

بابت توضیح اضافه هم عذر میخوام ...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام

آقا من چند وقتی هست که نیاز مبرم به هارد اکسترنال به خاطر انتقال فایلهایی در حجم بالا پیدا کردم

داشتم همشهری جوان رو میخوندم که توش یه مطلبی خوندم در مورد یه سری قاب که روی هاردای اینترنال قرار میگیره و تبدیلشون میکنه به هارد اکسترنال و با USB به راحتی میشه ازش استفاده کرد، حالا چرا اینو مطرح کردم چون یکی از فامیلامون یه هارد 1 ترا داره که قصد سگ خور کردنشو دارم "البته این شوخی بود چون یه مقدار پول بهم بدهکاره گفته این هاردو جای بدهیت بگیر گفت به کار خودش نمیاد که چون من نیاز به هارد داخلی نداشتم قبول نکردم "

اما بعد خوندن اون مطلب یکمی رفتم تو فکر چون زده بود قیمتش تا 100 تومن هست و کلا برام حدود 250 میوفته که خب از قیمت یه هارد اکسترنال کمتره

حالا سوالم اینه اینا واقعا درست کار میکنن ؟ مشکلی چیزی ؟ "البته بالا پایین شدن سرعت اهمیت خاصی نداره در صورتی که دیگه غیر قابل تحمل نباشه"

بابت توضیح اضافه هم عذر میخوام ...

هاردای اینترنال حساسیت بیشتری نسبت به ضربه(shock) و نوسان برق دارند، حتی اگر با باکسهای متفرقه ی موجود در بازار اونا رو به کانکتور USB مجهز کنید باز هم ریسک خرابی بیشتری دارن چون:

-باکسهای تبدیل از نظر الکتریکی قابل اطمینان نیستن و بسیاری اوقات باعث سوختن هارد میشن، مدلای معتبر توی بازار ما نیستن.
-باس تبدیل به یک آدابتور مجزا برای تغذیه توان الکتریکی نیاز داره، در صورتی که هاردای اکسترنال Portable تنها از پورت USB تغذیه میشن
- بیشتر باکسای تبدیل هنوز USB 2.0 هستن که سرعت خیلی کمتری نسبت به هاردای اکسترنال موجود در بازار میده، همشون الان USB 3.0 هستن.

و تنها مزیتشون سرعت بالاتر هادای اینترنال نسبت هاردای 2.5 اینچی اکسترنال هست.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
من این پاور رو دست دوم می خوام 350 تومن بخرم بدون گارانتی هم هست :
Green GP1035B Power
به نظرتون قیمت خوبه؟بخرم؟
اگه از سلامتش اطمینان داری که با مولتی متر بسته به مدل میشه این کار رو انجام داد یا به تضمین فروشنده ، قیمت خوبه و پیشنهاد میشه.

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
رامین و فرشید عزیز یه سوال دیکه :
من msi z77 gd65 رو پیدا کردم.
یدونه هم لایتنینگ 580 دارم رو این سیستم.
کارم هم با این سیستم تماشای فیلم های FHD با بیت ریت خیلی بالا است در حد بلوری + اینترنت + موسیقی و از این دست.
الان سوال من اینه که گرافیک 2600k برا کارهای بالا کافی هست؟
اگه کافی باشه 580 رو رد کنم وگرنه ( که خودم احتمال میدم کافی نباشه ) نگهش دارم.
ممنون از لطف 2 تا عزیز.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
رامین و فرشید عزیز یه سوال دیکه :
من msi z77 gd65 رو پیدا کردم.
یدونه هم لایتنینگ 580 دارم رو این سیستم.
کارم هم با این سیستم تماشای فیلم های FHD با بیت ریت خیلی بالا است در حد بلوری + اینترنت + موسیقی و از این دست.
الان سوال من اینه که گرافیک 2600k برا کارهای بالا کافی هست؟
اگه کافی باشه 580 رو رد کنم وگرنه ( که خودم احتمال میدم کافی نباشه ) نگهش دارم.
ممنون از لطف 2 تا عزیز.

اگه 2600K کافی نباشه چه پردازنده ای باید کافی باشه؟! مگه بالاتر از این هم داریم؟
3770K فقط حدود 10 درصد سریعتر هست که فرقی با سیستم شما نداره

580 از کافی هم کافیتره، اصلا یه 550Ti هم کفایت می کنه، 580 که دیگه واسه بازی مناسبه و جای خود داره.

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
دوستان من قطعات زیر رو دارم میخوام بدونم چه مادربوردی میتونم بخرم زیر 300 تومن تا تمام وسایل رو بطور تمام و کمال روش سوار کنم؟؟
گرافیک: 5850
سی پی یو:AMD phenom x6 1055t
رم: 4 gb 1600

خواهشا یه چیز خوب و بصرفه با توجه به بودجه من بهم پیشنهاد بدید!

farid95

کاربر سایت
Jul 18, 2011
45
نام
فرید
اگه 2600K کافی نباشه چه پردازنده ای باید کافی باشه؟! مگه بالاتر از این هم داریم؟

580 از کافی هم کافیتره، اصلا یه 550Ti هم کفایت می کنه، 580 که دیگه واسه بازی مناسبه و جای خود داره.
نه فرشید جان فکر کنم اشتباه متوجه شدید
ایشون میفرمایند گرافیک 2600k(منظورشون intel 3000)هست که آیا از پس انتظاراتشون بر میاد یا نه که با توجه به اشاره به:
تماشای فیلم های FHD با بیت ریت خیلی بالا است در حد بلوری
نخیر! intel 3000 نمیتونه انتظاراتشونو برآورده کنه!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
نه فرشید جان فکر کنم اشتباه متوجه شدید
ایشون میفرمایند گرافیک 2600k(منظورشون intel 3000)هست که آیا از پس انتظاراتشون بر میاد یا نه که با توجه به اشاره به:
تماشای فیلم های FHD با بیت ریت خیلی بالا است در حد بلوری
نخیر! intel 3000 نمیتونه انتظاراتشونو برآورده کنه!

ممنون که گفتی، با عجله خوندم کاملا چپکی متوجه شدم!
همونطور که گفتید کافی نیست، حتما باید یه کارت گرافیک مجزای به نسبت خوب روی سیستم نصب باشه. حداقل یه GT 630 یا AMD 7750
البته اینا قابلیت دیکود سخت افزاری دارن و با نرم افزار مناسب راندمان بالا و کیفیت خیلی بهتری نسبت به دیکود روی پردازنده هم تولید م کنن.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان من قطعات زیر رو دارم میخوام بدونم چه مادربوردی میتونم بخرم زیر 300 تومن تا تمام وسایل رو بطور تمام و کمال روش سوار کنم؟؟
گرافیک: 5850
سی پی یو:AMD phenom x6 1055t
رم: 4 gb 1600

خواهشا یه چیز خوب و بصرفه با توجه به بودجه من بهم پیشنهاد بدید!
میتونی MSI 970A-G46 رو در نظر بگیری حدودا 325 330 تومن در میاد.
سلام
اقایون 2 تا سیستم برای دفتر کار میخوام واسه حسابداری و تایپو کارای روزمره.اگه میشه راهنمایی کنید
ممنون
بستگی به بودجه داره ولی برای مصرف اداری اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel celeron g1610
RAM : kingstone 4gb 2x2gb ddr3 1333
MAIN : asus p8h61-m lx
VGA : n/a
HDD : seagate barracuda 500gb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp380a-sp
CASE : green magnum 2

حدودا 1 تومن در میاد ، میشه یه ماژول RAM رو برداشت که در آخر یه 67 68 تومنی حدودا کم میشه ولی به نسبت چون از حالت Dual خارج میشه (کاری به اون 2GB کاهش حجم نداریم) افت کارایی پیدا میکنه ، پیشنهاد بهتر اینه که بگردی 2 تا ماژول 1GB پیدا کنی که پیکربندی 2 کاناله یا همون Dual برقرار باشه و از این نظر افت کارایی نباشه !
بچه ها قیمت ها تغییری کرده یا ثابت مونده؟
اومده پایین؟
یه مقدار جزئی کاهش داشته ولی با تغییرات جدید ارز مثل قبل دائم قیمت ها بالا پایین میشه و ثبات مشخصی نداره !

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
سلام
اقا یه PC برای شروع نسل بعد میخوام
به نظرتون یک ماه بعد رمان خوبی هست؟
بودجه هم حدود 4.200
هارد دارم
+رایتر
کیبورد و موس گیمینگ +مودم

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX

سلام مجدد فرشید جان.
متن من منظورم رو درست نرسونده.
منظور من این بود که گرافیک 2600 که میشه intel 3000 برا تماشای فیلم با بیت ریت بالا مشکل ایحاد میکنه یا نه ؟ یعنی من سیستم رو جمع کنم بدون 580.
طبق تجربه ای که داشتم گرافیک برا تماشای فیلم بالا باشه بهتره.
نظر من اینه که شاید گلوگاه بشه ولی نظر شما برام مهمه.
ممنون

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,110
نام
پرهام
اگه از سلامتش اطمینان داری که با مولتی متر بسته به مدل میشه این کار رو انجام داد یا به تضمین فروشنده ، قیمت خوبه و پیشنهاد میشه.

خوب من متاسفانه به مولتی متر دسترسی ندارم راه دیگه ای وجود نداره که از سلامت پاور اطمینان پیدا کنیم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر