مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

خوب با توجه به توضیحات به نظر میاد Mainت فقط در حالت OC از RAM با باس 1600 پشتیبانی میکنه یعنی شما یا باید از طریق ابزار .X.M.P تو بایوس اقدام کنی یا بصورت دستی تنظیمات رو انجام بدی که باز با توجه به مدل Main و بایوس ممکنه دسترسی ت محدود باشه و نشه به براحتی سیستم رو در کنار RAM با باس 1600 پایدار کرد !

main=Gigabyte EP43T-UD3L
البته بایوس اپدیت کردم به f9 که تو ی توضیحات اپدیت نوشته بود ساپرت کامل 1600
cpu=q8200
با این شرایط خرید 1600 چه جوریاست
دمت گرم که کمک کردی

سلام آقا الان دقیقا قیمت این قطعات چنده؟
core i5 3570k
gtx 670 power edition msi
ddr3 4gb ram
850w green
green x5
msi z77a-gd65
اگه پیشنهاد به صرفه ترم دارین بفرمایین! مثلا پاور 750 ور دارم اتفاقی نمیافته؟
من نهایت یا OC میکنم یا SLI GTX 670

سلام
سیستم من همینیه که این پایین نوشته
میخواستم بپرسم برای اینکه فریم بهتری توی بازیای جدید با تنظیمات گرافیکی بالا بگیرم باید چه ارتقایی بدم؟
مثلا با حدود 1 تا 2 میلیون تومن و احتساب اینکه اون قطعه قدیمی رو بفروشم چکار کنم بهتره؟
مثلا کارت گرافیکم رو چند میخرن و چه کارتی با این پولی که گفتم میشه خرید؟
یا اینکه سی پی یو هم آیا نیاز به ارتقا داره یا نه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
خسته نباشید

این سیستم من هست :

Processor
Intel Core i3 - 3.1GHz 2100
Motherboard
Asus P8P67
Memory
CORSAIR XMS3 8GB ddr3 1600 dual channel
Graphic Card
Asus Directcu II GTX 560 Ti
Hard Drive
1TB Toshiba TSH-DT01ACA100
SSD
Agility 60 gb sata III
Monitor
Samsung BX2250 led
Power
GREEN - GP585B
Case
Magnum 2

میخوام گرافیک رو ارتقا بدم حدود 1 میلیون دارم و این که کارت گرافیک رو به نظرتون چقد میخرن نزدیک 1 سال و نیم کار کرده
کلا چه چیزای دیگه از قطعات هم باید تغییر کنه؟؟

مرسی آخه برام سوال شده بود برام که با اینکه CPU i5 3570K هست ولی مجبورم شدم خودم دستی با X.M.P تنظیم کنم !
خواهش
خوب بستگی به خود RAM و همینطور بایوس هم داره یعنی بصورت کلی هر RAM (برند و مدل مختلف) با باس 1600یی ممکنه در حالت عادی شناسایی نشه ، به همین دلیل اکثر سازنده ها یه لیست (با توجه به نوع Main) از RAM با برند و مدل های مختلف که تست شده رو در اختیار کاربر میذارن تا دقیقا با وضعیت ساپورت قطعات آشنا باشن که بهش QVL هم میگن.
main=Gigabyte EP43T-UD3L
البته بایوس اپدیت کردم به f9 که تو ی توضیحات اپدیت نوشته بود ساپرت کامل 1600
cpu=q8200
با این شرایط خرید 1600 چه جوریاست
دمت گرم که کمک کردی
با توجه به مشخصات Main از RAM با باس 1600 پشتیبانی میکنه (اون 1600OC مربوط به FSBش میشه) یعنی شما از طریق بایوس و فعال کردن گزینه ی .X.M.P میتونی از RAM با باس 1600 استفاده کنی این از این.
اما همونطور که قبلا هم گفتم برای مورد شما هیچ منفعتی نداره و شاید ضرر هم داشته باشه مگر اینکه رو حساب ارتقاء قطعات رو آینده بخوایم بهش فک کنیم که خوب در اینصورت میتونه پیشنهاد خوبی باشه !
سلام آقا الان دقیقا قیمت این قطعات چنده؟
core i5 3570k
gtx 670 power edition msi
ddr3 4gb ram
850w green
green x5
msi z77a-gd65
اگه پیشنهاد به صرفه ترم دارین بفرمایین! مثلا پاور 750 ور دارم اتفاقی نمیافته؟
من نهایت یا OC میکنم یا SLI GTX 670
حدودا 4,300 در میاد.
قطعات و کلا پیشنهاد خوبیه ، فقط اون Power خیلی بیشتر از خروجی مورد نیاز این قطعات هستش یعنی حتی SLIـه 670 رو هم در نظر بگیریم یه 700w کاملا جوابگوئه و بدون مشکل کار میکنه.
سلام
میخواستم بپرسم برای اینکه فریم بهتری توی بازیای جدید با تنظیمات گرافیکی بالا بگیرم باید چه ارتقایی بدم؟
مثلا با حدود 1 تا 2 میلیون تومن و احتساب اینکه اون قطعه قدیمی رو بفروشم چکار کنم بهتره؟
مشخصات سیستم شما خیلی خوبه یعنی کارت گرافیکت به راحتی از پس اکثر بازیهای سنگین تو Resـه 1080 با بالاترین تنظیمات و جزئیات بر میاد مگر اینکه بخوای آینده و سنگینی بازیهارو در حد Crysis 3 یا Metro - Last Light در نظر بگیری و به فریم بیشتر نیاز داشته باشی که خوب برای همچین مواردی GTX680/HD7970Ghz پیشنهاد میشه یا صبر کنی از سری جدید Nvidia (البته با این حساب که قیمت مناسبی داشته باشن) مثل GTX770 یا 780 رو در نظر بگیری.
برای فروش کارت خودت هم فک میکنم 900 مناسب باشه.
CPU هم کاملا کافیه و مشکلی نداره.
سلام
خسته نباشید

این سیستم من هست :

Processor
Motherboard
Asus P8P67
Memory
Graphic Card
Hard Drive
SSD
Agility 60 gb sata III
Monitor
Samsung BX2250 led
Power
GREEN - GP585B
Case
Magnum 2

میخوام گرافیک رو ارتقا بدم حدود 1 میلیون دارم و این که کارت گرافیک رو به نظرتون چقد میخرن نزدیک 1 سال و نیم کار کرده
GTX560 Ti رو میتونی 650 برای مصرف کننده در نظر بگیری که با هزینه ی ارتقاء که در نظر گرفتی تو این رنج میتونی GTX670 یا HD7970 رو در نظر بگیری فقط مشکل CPU هستش که ترمز یه بخش از کارایی این کارت هارو میکشه و بهتره با یه مدل 4 هسته ای مثل i5 3470 یا 3330 تعویض بشه.

آخرین ویرایش:
سلام

شما اول از همه باید کارت گرافیکت رو ارتقا بدی، اون 580 رو شاید بتونی تا نزدیک 800 تومن هم بفروشی، در اینصورت باید کارتی مثل GTX 680 یا حتی GTX 770 برداری که دومی کمی سریعتر هم هست.
قیمت هم باید حدود 2 تومن باشه برای این 2 مدل که گفتم.

بقیه ی قطعات اصلا نیازی به ارتقا ندارن هنوز.

سلام
خسته نباشید

این سیستم من هست :

Processor
Motherboard
Asus P8P67
Memory
Graphic Card
Hard Drive
SSD
Agility 60 gb sata III
Monitor
Samsung BX2250 led
Power
GREEN - GP585B
Case
Magnum 2

اینم اگه قیمت فروشش رو 700 در نظر بگیریم شما با 1700 می تونی یه کارت GTX 670 برداری.
اولویت بعدی با پردازنده هست که فعلا با این بودجه نمیشه بهش دست زد، بعدا می تونی یه Core i5 3570 بگیری که توی بازیها راندمان بهتری می گیری.
بقیه ی قطعات رو نیازی نیست ارتقا بدی.

حدودا 4,300 در میاد.
قطعات و کلا پیشنهاد خوبیه ، فقط اون Power خیلی بیشتر از خروجی مورد نیاز این قطعات هستش یعنی حتی SLIـه 670 رو هم در نظر بگیریم یه 700w کاملا جوابگوئه و بدون مشکل کار میکنه.
ممنون آقا رامین
پاور اگه میشه پیشنهاد بدین! مثلا 700 وات با چن درصد بازده؟ 750 گرین خوبه؟ 90 درصد بازده داره؟
یکی هم این که مانیتور من 1050p ـه با 59.99 فرکانس!
الن من میتونم 100 فریم بگیرم یا نه؟ ممنون

آخرین ویرایش:
ممنون آقا رامین
پاور اگه میشه پیشنهاد بدین! مثلا 700 وات با چن درصد بازده؟ 750 گرین خوبه؟ 90 درصد بازده داره؟
یکی هم این که مانیتور من 1050p ـه با 59.99 فرکانس!
الن من میتونم 100 فریم بگیرم یا نه؟ ممنون
خواهش
میتونی GREEN GP750B-OC رو در نظر بگیری ، استاندارد 80Plus Gold رو داره و طبق توضیحات GREEN بین 90 تا %93 راندمان اصلی ش هستش.
منظورت 1680x1050ـه ؟
محدودیت فریم که در کار نیست یعنی همین الان اگه V-sync خاموش باشه با همین کارت فعلی ت تو یه بازی مثل COD - MW (حالا 1 , 2 یا 3) به راحتی میتونی 130 140 فریم بگیری ولی بصورت کلی برای بازیهای دیگه بستگی به توانایی کارت و همینطور CPU داره که شما بتونی به سقف فریم کارتت (با توجه به تنظیمات ، AA و Res) برسی.

درود
من یه کیس قدیمی دارم که CPUش خراب شده. می خوام ببینم CPUی تو بازار هست که به مادربوردم بخوره ؟ (GA-945GZM-S2 ) مهم نیست چی باشه فقط برای اینترنت ازش استفاده میکنم . ممنون!

یه سیستم فوق العاده ارزونی که کارت گرافیکش dx11 رو ساپورت کنه، cpu دو هسته ای باشه، رمش حداقل 4 باشه و همه ی بازی های روز حتی metro و crysis 3 رو اجرا کنه چقدر آب می خوره؟ فقط هم case می خوام، حتی رایتر خوب هم دارم، هرچی ارزون تر بهتر، تنها بازی ها رو بالا بیاره، همین، مهمترین نکته هم ارزون بودنه:d

درود
من یه کیس قدیمی دارم که CPUش خراب شده. می خوام ببینم CPUی تو بازار هست که به مادربوردم بخوره ؟ (GA-945GZM-S2 ) مهم نیست چی باشه فقط برای اینترنت ازش استفاده میکنم . ممنون!

باید از دست دوم فروشیها دنبال پردازندش باشی، اگرم پیدا کنی قیمت خیلی بالایی رو در قبالش درخواست می کنن که ارزش خرید نداره.

سلام
تا حدود 2 تومان کمتر یا یکم بیشتر می خواستم CPU و Main و Ram بگیرم ، برای بازی ، اگه لطف کنید یه مدل هایی پیشنهاد بدید ممنون می شم :)

CPU:INTEL Core I5 3570K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:MSI Z77-GD65

حدود 1890 درمیاد و دیگه بهتر از این با این بودجه نداریم.

یه سیستم فوق العاده ارزونی که کارت گرافیکش dx11 رو ساپورت کنه، cpu دو هسته ای باشه، رمش حداقل 4 باشه و همه ی بازی های روز حتی metro و crysis 3 رو اجرا کنه چقدر آب می خوره؟ فقط هم case می خوام، حتی رایتر خوب هم دارم، هرچی ارزون تر بهتر، تنها بازی ها رو بالا بیاره، همین، مهمترین نکته هم ارزون بودنه:d

CPU:AMD A6-3650
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:MSI A55-P33
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
POWER:480A GREEN
CASE:GREEN MAGNUM2

این سیستم ارزونترین ترکیب با قابلیت DX11 هست که می تونه بازیها رو اجرا کنه، نه بیشتر، یعنی رزولوشن پایین و تنظیمات پایین یا متوسط.
حدود 1260 درمیاد.

سلام دوستان
این سیستم منه
cpu :phenom2 x4 965
ram:8 gig 1600 corsair
main:ma770 giga byte
vga:7870 2gb ddr5
میخواستم بدونم اگر main و cpu رو عوض کنم و به جاش i5 3570 k و z77 asus بگیرم .از لحاظ فریم دهی خیلی بهتر میشه یا اینکه نسبت به هزینه ای که میکنم زیاد تغییر نمیکنه؟
برای مثال فریم tomb raider =38
فریمmedal of honor =55
فریم assassins creed3=40
البته با بهترین تنظیمات بازی این فریم هارو میده
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوستان
این سیستم منه
cpu :phenom2 x4 965
ram:8 gig 1600 corsair
main:ma770 giga byte
vga:7870 2gb ddr5
میخواستم بدونم اگر main و cpu رو عوض کنم و به جاش i5 3570 k و z77 asus بگیرم .از لحاظ فریم دهی خیلی بهتر میشه یا اینکه نسبت به هزینه ای که میکنم زیاد تغییر نمیکنه؟
برای مثال فریم tomb raider =38
فریمmedal of honor =55
فریم assassins creed3=40
البته با بهترین تنظیمات بازی این فریم هارو میده
ممنون میشم راهنمایی کنید.

پردازنده شما هنوز هم قوی هست و هر چند که ارتقا به پردازنده های جدید اینتل باعث افزایش فریم و قدرت پردازش محسوس میشه اما اونقدر تفاوت نخواهد داشت که ارزش پرداخت تفاوتش رو داشته باشه. مخصوصا اگر توی رزولوشن 1920*1080 بازی می کنید

البته بهرحال برای ارتقا باید قطعات اصلی رو ارتقا بدید ام هنوز اونقدر ضروری نیست و می تونید تا رسیدن نسل بعدی پلاتفرم اینتل صبر کنید.

CPU:AMD A6-3650
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:MSI A55-P33
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
POWER:480A GREEN
CASE:GREEN MAGNUM2

این سیستم ارزونترین ترکیب با قابلیت DX11 هست که می تونه بازیها رو اجرا کنه، نه بیشتر، یعنی رزولوشن پایین و تنظیمات پایین یا متوسط.
حدود 1260 درمیاد.
نه هنوزم خیلی گرونه، مثلا هارد یک ترابایت 7200 دور خودش 230 قیمتشه، قیمت تک تک قطعاتش چنده؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or