مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
دوستان با 3 ملییون میشه یه سیستم نسل اینده ای(برای 4 سال اینده بس باشه) رو جمع کرد؟
بدون مانیتور
میخوام بازی های رو رو حالت Ultra بکشه دیگه..:-/
دوست عزیز فرشید سیستم خودتون رو چه طور ارزیابی میکنید ؟ قیمت این سیستم رو هم میشه لطف کنید؟
ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
قیمت پاور Green GP635B-US چند هست تو بازار؟
سری US تا جایی که اطلاع دارم دیگه تو بازار موجود نیست !
با سلام....یه مساله عجیب...2تا رم 4gb corsair xms3خریدم جعبه هر2شون کاملا یکسانه و روشون نوشته 4 گیگ تو پرانتز یک ضربدر 4 گیگ...رم ها رو که در آوردم رو یکیشون همون جمله و عدد رو جعبه رو نوشته ولی رو اون یکی رم (منظورم رو بدنه هاشون هست)نوشته 8گیگ تو پرانتز 2 ضربدر 4 گیگ 8gb(2*4gbاینا یعنی چی؟ یعنی شانس من یه رم 8 گیگ تو جعبه 4 گیگ افتاده؟ میشه هر 2 رو باهم استفاده کنم؟مچ میشن 2 کاناله کار کنن؟ اگر 8 گیگه قضیه عدد تو پرانتز 2 در 4 چیه؟ در ضمن شماره سریال و ورژن رم ها هم متفاوته.....اگه مشکلی پیش میاره که برم پس بدم....با تشکر
به احتمال زیاد یکیش از پک Dual برداشته شده و به عنوان تک ماژول فروخته شده اگه مشکلی از نظر کارکرد نداره نیازی به تعویض نیست !
سلام بچه ها این کیس چقدر میرزه؟mb:asus ddr2 ,vga 256 ddr2,ram 1gig .hdd 80gig,cpu 3full intel,dvdw sony با یه کیس معمولی .قطعات نو هستش
شما خودت از این اطلاعات چیزی متوجه میشی ؟!
به غیر از DVD-RW بقیه قطعات هیچ مشخصه ای برای شناسایی ندارن !
در آخر نسل این قطعات 5 یا 6 سال پیش منقرض شده حالا چجوری نوعه بماند... ؟!
دوستان با 3 ملییون میشه یه سیستم نسل اینده ای(برای 4 سال اینده بس باشه) رو جمع کرد؟
بدون مانیتور
میخوام بازی های رو رو حالت Ultra بکشه دیگه..
yahoo_7.gif

ممنون
شما سریعترین قطعات موجود (بالای 10 میلیون) رو هم بگیری نمیشه برای 2 سال آینده پیشبینی کرد حالا بودجه های کمتر و 4 سال بماند !
در کل تا 3 تومن اینا پیشنهاد میشه :

CPU : intel i5 3570
RAM : patriot g2 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : asus p8b75-v
VGA : msi tfiv gtx660ti
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp600a-eu
CASE : green x7

حدودا 3.050 در میاد !

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
قیمت پاور Green GP635B-US چند هست تو بازار؟

با سلام....یه مساله عجیب...2تا رم 4gb corsair xms3خریدم جعبه هر2شون کاملا یکسانه و روشون نوشته 4 گیگ تو پرانتز یک ضربدر 4 گیگ...رم ها رو که در آوردم رو یکیشون همون جمله و عدد رو جعبه رو نوشته ولی رو اون یکی رم (منظورم رو بدنه هاشون هست)نوشته 8گیگ تو پرانتز 2 ضربدر 4 گیگ 8gb(2*4gbاینا یعنی چی؟ یعنی شانس من یه رم 8 گیگ تو جعبه 4 گیگ افتاده؟ میشه هر 2 رو باهم استفاده کنم؟مچ میشن 2 کاناله کار کنن؟ اگر 8 گیگه قضیه عدد تو پرانتز 2 در 4 چیه؟ در ضمن شماره سریال و ورژن رم ها هم متفاوته.....اگه مشکلی پیش میاره که برم پس بدم....با تشکر

ماجولایی که شما خریدی با هم فرق دارن و جعبه هاشون هم برای خودشون نیست، یکیشون ماجول تکی هست و یکی دیگشون یه ماجول تکی از یه پک 8 گیگ که یه دونش رو گذاشتن توی پک تک ماجولی!
در عمل مشکلی پیش نمیاد، اما بهتر بود شما از اول یه پک 8 گیگی(2 تا 4 گیگی) اوریجینال می خریدی، نه دو تا ماجول 4 گیگی مجزا

سلام بچه ها این کیس چقدر میرزه؟mb:asus ddr2 ,vga 256 ddr2,ram 1gig .hdd 80gig,cpu 3full intel,dvdw sony با یه کیس معمولی .قطعات نو هستش

قطعات خیلی قدیمی هستن، چیشون نو هست؟
بین 150 تا 200 می تونی قیمت بزاری.

بدون مانیتور
میخوام بازی های رو رو حالت Ultra بکشه دیگه..:-/
دوست عزیز فرشید سیستم خودتون رو چه طور ارزیابی میکنید ؟ قیمت این سیستم رو هم میشه لطف کنید؟
ممنون
PC همیشه نسل آیندس، اون اصطلاح برا کنسولهای پیر هست. 3 تومن هم زیاد نیست
بعدم هیج سیستمی رو توی دنیای PC نمیشه تا 4 سال تضمین کرد. سیستم خودم رو هم عالی ارزیابی می کنم!، چون با آگاهی کامل انتخاب می کنم و تا جایی که ایمن هست بهینه می کنم.

CPU:INTEL Core I7 3570K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77V-LE
VGA:Geforce GTX 660TI 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN DRAGON

حدود 3200 تومن میشه.

abas.1740

کاربر سایت
Dec 7, 2012
19
ببخشید ولی درست متوجه نشدم....یعنی الان من سیستمم 8 گیگ رم داره که 2 کاناله هم کار نمیکنه درسته؟ اصولا باید راندمانشون کاهش پیدا کنه دیگه نه؟ اگه این جور باشه اوضاع وخیمه باید پس بدم... ما رو باش گفتیم پول 8 گیگ دادیم ولی 12 گیگ گیرمون اومده

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ببخشید ولی درست متوجه نشدم....یعنی الان من سیستمم 8 گیگ رم داره که 2 کاناله هم کار نمیکنه درسته؟ اصولا باید راندمانشون کاهش پیدا کنه دیگه نه؟ اگه این جور باشه اوضاع وخیمه باید پس بدم... ما رو باش گفتیم پول 8 گیگ دادیم ولی 12 گیگ گیرمون اومده
خیر معمولا سازنده ها از یه مدل Ram (سری و مشخصاتش هم معلومه) هم بصورت Single یا تکی و هم بصورت Dual یا دو تایی معرفی و عرضه میکنن این از این حالا شما Ram هایی که گرفتی مشخصاتشون یکیه ولی از 2 پک مختلف هستن یعنی یکی از ماژول ها همون بسته بندی تک هستش و اون یکی هم ظاهرا بسته بندی تک هستش ولی خود رم (چون میگی روش نوشته شده 2x4GB) از بسته بندی 2تایی برداشته شده (فروشنده شیطونی کرده) و به عنوان تک ماژول تو بسته بندی تکی قرار گرفته و شما هم خریداری کردی !
برای اینکه معلوم شه حجمشون چقدره خیلی راحت میتونی از طریق بایوس یا بخش System تو محیط ویندوز اقدام کنی !
مرسی
اگه جایی دسته دوم سالم و تمیز با گارانتی داشته باشه چند تومن ارزش خرید داره؟
خواهش
فک میکنم 150 160 مناسب باشه !

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
سلام نميدونستم كجا بايد بپرسم ميخواستم ببينم اين پاورايي كه ميگم براي اين قطعات كفايت ميكنه يا نه اوركلاكم نميكنمAcBel 500w Gold ، GREEN GP480A-EUماردبورد سري z77سي پي يو i5 ivy bridgeكارت گرافيك hd 7770ممنون

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
سلام
دوستان اگه ممکنه به من یک سیستم معرفی کنید به همراه یک مانیتور
برای کارهای معمولی میخوام ... بدون کارت گرافیک
قیمت هم نهایتا 1 میلیون...

paradaimix

Dancing for Dessert Studio
کاربر فعال
Oct 7, 2012
2,253
سلام
دوستان اگه ممکنه به من یک سیستم معرفی کنید به همراه یک مانیتور
برای کارهای معمولی میخوام ... بدون کارت گرافیک
قیمت هم نهایتا 1 میلیون...

دوست عزیز؛ خرید سیستم رومیزی برای کارهای معمولی در بازار امروز اصلا توجیه اقتصادی نداره برای این رنج کار قیمت لپ تاپ بسیار به صرفه تره و شاید قیمت PC هم گرونتر دریاد! مصرف برق هم بالاتر هست.

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
میخواتم این مین و CPU رو بخرم
با چه قیمتی بگیرم و اینکه به صرفه هست؟یعنی بعدا به مشکل بر نمیخورم؟
Socket 1366 - GA-X58A-UD9
CPU ةم930 هست
دوستان ممنون میشم یه خورده زود جواب بدید.

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
ميشه تا ٢٥٠٠ يه سيستم خوف معرفي كنيد؟

ميشه تا ٢٥٠٠ يه سيستم خوف معرفي كنيد؟
راستی هارد و ال سی دی و موس و کی بورد و اسپیکر و دی وی دی رام نمی خوام
ولی بقیه رو می خوام تا
2500...
می خوام بترکونه هااااااااااااااااااااااا
یعنی حداقل تا 7 یا 8 سال داشته باشمش...

Last edited by a moderator:

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
میخواتم این مین و CPU رو بخرم
با چه قیمتی بگیرم و اینکه به صرفه هست؟یعنی بعدا به مشکل بر نمیخورم؟
Socket 1366 - GA-X58A-UD9
CPU ةم930 هست
دوستان ممنون میشم یه خورده زود جواب بدید.

سوکت 1366 قدیمی هست و دیگه ساپورت نمیشه از لحاظ cpu جدید.

TtTtTerrible

کاربر سایت
Oct 23, 2010
157
نام
حسین
سلام و خسته نباشید به خدمت دوستان و آقا فرشید گل
آقا من میخواستم پیشنهاد قطعات یه سیستم کامل بدین با مشخصات زیر.
monitor led
speakero mouso keyboard(در حد معمولی)
Cpu:3.2 be bala
ram: 2*2gb
HDD:500 Gb
Mother Board Asuse Ya Gyga
power ham ke green :D
Graphic (درست حسابی باشه)
اینارو لطفا در حد 1.500 حساب کنین یه خورده بیشتر هم شد مشکلی نیست.لطفا قیمت تک تک قطعات رو هم برام بذارین.
اگه چیزی جا انداختم خودتون اضافه کنین.

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
دوستان برای CPU Intel Core i7-2600k
بهترین مادربودر به نظرتون چی هست؟با قمیت 700 تومن یا پایینتر باشه بهتر(بردی باشه که بعد ها از نظر ارتقاء قطعات به مشکل بر نخورم )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر