مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Milad_sh

کاربر سایت
Jan 23, 2010
17
نام
میلاد
CPU:INTEL PENTIUM G630
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 380w
CASE:MAGNUM

اگر بخوای بعدا ارتقا بدی که فقط باید پلاتفرم اینتل بگیری، اگر بخوای کمی ارزونتر دربیاد که می تونی یه مدل ارزونقیمت از پلاتفرم FM2 برداری. بعلاوه، برای بازی اصلا زیر 1500 نباید حساب کرد، این سیستم بزور برای کار اداری مناسب هست، چه برسه به سیستم بازی!

ممنون از جوابتون
ولی اگه از ارتقا صرف نظر کنم و ای ام دی بگیرم مثلاً مادربورد ASUS M4A785TD-V EVO یا M4A89TD PRO و هارد و دی وی دی رایتر رو هم بیخیال بشم نظرتون چیه؟

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دوستان میخوام یه کارت صدا بخرم که کابل 1/4 اینچی هم بخوره ، کیفیتش برای ضبط خونگی خوب باشه و خوش قیمت باشه ، نهایتا 500 تومن . یه چن تا کارت معرفی کنین با این خصوصیات .

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
942
نام
هادی
سلام
پاور GREEN 380 برای سیستم زیر کافیه؟

CPU:Core i3 2120
RAM: 4GB KINGSTON DDR3
M/B: MSI PH61A-P35
VGA: Geforce GTX555Ti 1GB

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
ممنون از جوابتون
ولی اگه از ارتقا صرف نظر کنم و ای ام دی بگیرم مثلاً مادربورد ASUS M4A785TD-V EVO یا M4A89TD PRO و هارد و دی وی دی رایتر رو هم بیخیال بشم نظرتون چیه؟

اگه مدلهای نامبرده ی بالا رو بخوای که یه پردازنده ی معمولی ATHLON II X2 هم باید براش بخری، اما در این محدوده ی قیمت سوکت FM2 ارجحیت داره، راندمان گرافیکی بهتری هم میده:
CPU:AMD A83850
M/B:ASUS F1A55-M LE

به ترتیب 300 و 260 تومن قیمت دارن،

دوستان میخوام یه کارت صدا بخرم که کابل 1/4 اینچی هم بخوره ، کیفیتش برای ضبط خونگی خوب باشه و خوش قیمت باشه ، نهایتا 500 تومن . یه چن تا کارت معرفی کنین با این خصوصیات .

کارت صداهای PC همچین خروجی ندارن، فقط کارت صداهای حرفه ای و استودیو این خروجی رو می دن، اونا هم اکسترنال هستن، مثل مدلهای M-Audio ، کیفیتشون هم که بالاست. اما قیمتشون بالای 1 تومن هست الان
اگر دستگاه خونگی شما دارای SPDIF هم باشه میشه از کارت صداهای دیگه هم استفاده کرد

سلام
پاور GREEN 380 برای سیستم زیر کافیه؟

CPU:Core i3 2120
RAM: 4GB KINGSTON DDR3
M/B: MSI PH61A-P35
VGA: Geforce GTX555Ti 1GB

نه عزیز، کافی نیست، باید یه 485 وات به بالا تهیه کنی، از همون برند

pro-airplane

کاربر سایت
Jan 18, 2013
12
کدام کانفیگ سخت افزاری یا نرم افزاری؟
اشکالی نداره برای سیستم اولی میتونی 1600 بزاری
در مورد گرافیک قبلا هم گفتم اگه برای fsx میخوای شک نکن همین رو بردار .من بازی های جدید رو هم روی این کارت فقط تست کردم البته بازی نکردم بدون هیچ گونه مشکلی همه رو اجرا میکنه منتهی یه بازی مثل فارکرای رو باید بدون فعال کردن anti aliasing بازی کنی قیمتش هم تا آخرین جایی که من میدونم 700 تومن بود که فکر کنم با cpu و ram حدود 2 میلیونی بشه .قیمت هارد ssd رو نمیدونم البته هارد رو از سیستم دوم ببندی بهتره چون ارزونتر در میاد به هر حال اگه در آینده بخوای یه بازی مثل کرایسیس رو انجام بدی شاید شاید مثلا یه 670 لازم باشه همین .در مورد اینکه دقیقا چه کارت گرافیکی بخری با توجه به بودجت بچه های اینجا وارد تر هستند اما اگه بیشتر کارت با fsx است بیشتر از 560 ti هزینه نکن

کانفیگی که گفتی برای استفاده Cpu هستش رو ...
من کارتی می خوام از Ati6870 بهتر باشه , نگفتم فقط FSX گفتم برای گیم هم باشه ... در کل فقط گیم و FSX
حالا من واقعا موندم ...

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
کارت صداهای PC همچین خروجی ندارن، فقط کارت صداهای حرفه ای و استودیو این خروجی رو می دن، اونا هم اکسترنال هستن، مثل مدلهای M-Audio ، کیفیتشون هم که بالاست. اما قیمتشون بالای 1 تومن هست الان
اگر دستگاه خونگی شما دارای SPDIF هم باشه میشه از کارت صداهای دیگه هم استفاده کرد

بیشتر ورودی میخوام :D یعنی ورودی 1/4 بخوره ، خروجی فعلن نمی خوام .

abas.1740

کاربر سایت
Dec 7, 2012
19
میگم برند گرافیک چقد تاثیر داره؟خیلی اختلاف قیمت هست بین برندهای معروف مثل asus با چیزای دیگه مثل ایننو3d ..گالکسی ...پاورکالر یا چیزای دیگه...ارزش خریدن ندارن؟ اختلاف کارایی شون خیلی حس میشه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
بیشتر ورودی میخوام :D یعنی ورودی 1/4 بخوره ، خروجی فعلن نمی خوام .

فرقی نمی کنه، اصلا سوکت 3.5 میلی متری بزرگتر نمی خورن کارتای معمولی PC، البته با تبدیل هم میشه استفاده کرد، چون ورودی می خوای دیگه نیازی هم به تقویت کننده نداره، لزومی به هزینه کردن نیست.

میگم برند گرافیک چقد تاثیر داره؟خیلی اختلاف قیمت هست بین برندهای معروف مثل asus با چیزای دیگه مثل ایننو3d ..گالکسی ...پاورکالر یا چیزای دیگه...ارزش خریدن ندارن؟ اختلاف کارایی شون خیلی حس میشه؟

برند گرافیک بسته به مدل می تونه توی کیفیت قطعات، کیفیت خنک کننده، نویز فن و مقدار مصرف انرژی تاثیرگذار باشه،
برخی برندهای معتبر هم کارتهای اورکلاک شده عرضه می کنند که این هم خودش بین 5 تا 15 درصد راندمانش می تونه از مدل معمولی بالاتر باشه.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
فرقی نمی کنه، اصلا سوکت 3.5 میلی متری بزرگتر نمی خورن کارتای معمولی PC، البته با تبدیل هم میشه استفاده کرد، چون ورودی می خوای دیگه نیازی هم به تقویت کننده نداره، لزومی به هزینه کردن نیست.

تبدیل دارم ، به دردم نمی خوره ، کیفیت ضبطش میاد پایین نویز میندازه . کارت اکسترنال M Audio همه بالای 1 تومنن ؟

من مینبوردم p8p67 ـه ، کارت صدای خاصی هم ندارم ، این قابلیت که گفتین چی هست اصا نمی دونم :D اصا مینبوردم دارتش اینو ؟

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
سلام جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم برا سوالم
با 70 تومن VOICE خوب میشه گرفت ؟ اگه نه ارزون ترین چیزی که بدرد بخوره چی هست و چه قیمتی
یه موس هم تا 60-70 اگه چیزی پیدا میشه بگین
مودم اینترنت توی ping تاثیر داره ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
تبدیل دارم ، به دردم نمی خوره ، کیفیت ضبطش میاد پایین نویز میندازه . کارت اکسترنال M Audio همه بالای 1 تومنن ؟

من مینبوردم p8p67 ـه ، کارت صدای خاصی هم ندارم ، این قابلیت که گفتین چی هست اصا نمی دونم :D اصا مینبوردم دارتش اینو ؟
منظور از SPDIF خروجی دیجیتال صدا هست، در اینصورت استریوی شما هم باید همین پورت رو داشته باشه.

برند حرفه ای موجود توی بازار ما فعلا اینه، برا استودیو استفاده میشه، گزینه ی مناسبتر برای شما CRATIVE X-FI Platinium هست که یه BOX اکسترنال داره و تمام پورتای لازم رو پشتیبانی می کنه:

d560d56b_art_xfi_platinum_pdt_lo.jpeg

قبل از گرونیا حدود 400 تومن بود، الان نمی دونم قیمتش چقدر شده.

سلام جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم برا سوالم
با 70 تومن VOICE خوب میشه گرفت ؟ اگه نه ارزون ترین چیزی که بدرد بخوره چی هست و چه قیمتی
یه موس هم تا 60-70 اگه چیزی پیدا میشه بگین
مودم اینترنت توی ping تاثیر داره ؟

اگه منظورت Headset هست تا 70 تومن که چیزی پیدا نمیشه، از برند RAZER می تونی از 130 تومن به بالا پیدا کنی، مدلای ارزون زیر 50 تومن بدرد نمی خورن
موس خوب گیمینگ هم الان 150 تومن به بالاست

مودم هم معمولا توی پینگ تاثیر خاصی نداره، مگر اینکه وایرلس بهش وصل شی و سیگنالش با کیفیت نباشه.

abas.1740

کاربر سایت
Dec 7, 2012
19
با سلام....یه مساله عجیب...2تا رم 4gb corsair xms3خریدم جعبه هر2شون کاملا یکسانه و روشون نوشته 4 گیگ تو پرانتز یک ضربدر 4 گیگ...رم ها رو که در آوردم رو یکیشون همون جمله و عدد رو جعبه رو نوشته ولی رو اون یکی رم (منظورم رو بدنه هاشون هست)نوشته 8گیگ تو پرانتز 2 ضربدر 4 گیگ 8gb(2*4gbاینا یعنی چی؟ یعنی شانس من یه رم 8 گیگ تو جعبه 4 گیگ افتاده؟ میشه هر 2 رو باهم استفاده کنم؟مچ میشن 2 کاناله کار کنن؟ اگر 8 گیگه قضیه عدد تو پرانتز 2 در 4 چیه؟ در ضمن شماره سریال و ورژن رم ها هم متفاوته.....اگه مشکلی پیش میاره که برم پس بدم....با تشکر

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر