مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
الان یه رم 2 گیگ و 4 گیگ خوب چنده ؟

اصلا الآن بخری به صرفه هست ؟ یا بذاری 2-3 ماه دیگه یا تابستون ؟
2 گیگ 35 اینجوراست ddr3
4 گیگ هم به شکل کیت دوتایی هست بهتره 80 تومن
در مورد اینکه الان بخری به صرفه هست یا چند ماه دیگه کلا رم زیاد دچار تغییر قیمت نمیشه
بعد اینکه باید ببنید سیستموت احتیاج داره یا نه که اگه سیستم پروفایلتونه 2 گیگ رم دارید دیگه احتیاج نیست

Arkham Knight

کاربر سایت
Nov 19, 2012
164
سلام دوستان. من میخوام GTX 570 یا GTX 580 بگیرم. میخوام ببینم چه CPU یی بگیرم که بتونم از تمام قدرت کارت گرافیک استفاده کنم؟ قیمت چند در میاد؟
GTX 660-670 یا 680 تو ایران راحت گیر میاد؟ CPU مناسب واسه اونا چی خوبه؟ در اون صورت چند در مییاد؟

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
اشکالی نداره کارتی مثل GTX 670 رورو مادربردی مثل MSI B75A G43 بندازیم؟
بعد این i5 3550 برای gtx 670 کافیه؟
نه چه اشکالی داره مگه مادربرد بدیه;)
بله 3550 مناسبه

سلام دوستان. من میخوام GTX 570 یا GTX 580 بگیرم. میخوام ببینم چه CPU یی بگیرم که بتونم از تمام قدرت کارت گرافیک استفاده کنم؟ قیمت چند در میاد؟
GTX 660-670 یا 680 تو ایران راحت گیر میاد؟ CPU مناسب واسه اونا چی خوبه؟ در اون صورت چند در مییاد؟
در مورد 570 و580 اصلا پیشنهاد نمیشه (دیگه دورانش گذشت)به جای اونا 660TI , 670 قدرت بهتر و قیمت مناسبتری داره!!
در مورد 660ti , 670 این سی پی یو ها هر کدوم به بودجت رسید بگیر
core i5 3450 قیمت 600
core i5 3550 قیمت 630
core i5 3570 قیمت 700

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
اشکالی نداره کارتی مثل GTX 670 رورو مادربردی مثل MSI B75A G43 بندازیم؟
بعد این i5 3550 برای gtx 670 کافیه؟

مشکلی نیست، می تونی استفاده کنی، پردازنده هم کفایت می کنه .

بهتره بجاش GTX 660 یا GTX 660TI بخری. پردازنده هم هر انتخابی از نسل CORE i5 های اینتل کفایت می کنه، پردازنده که حدود 600 تومن درمیاد و این 2 مدلی هم که گفتم به ترتیب 900 و 1050 درمیان.
670 و 680 هم موجودن اما نه به تعداد زیاد و از تمام برندها، بخاطر قیمت بالا معمولا کم وارد میشه، به ترتیب 1400 تا 1700 و 1800 تا 2200 قیمت دارن.

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
مادر برد MSI Z77A-G43 خوبه؟ میشه با اون سیستمی که گفتم مچش کرد؟
فرقش با این مادربردای 700 تومن با بالا چیه؟
اون سیستمیم که گفتی همین مادربرد بودش دیگه!
بله مادربرد عالی هستش نه خوب!
مادربرد های 700 تومنی مادربرد های حرفه ای اورکلاکینگ و کارهای خاص هستش نه به درد من میخوره نه شما(همین مادربرد انقدر خوب هست که ندونی ازش چطور استفاده کنی)مثلا پشتیبانی از رم در حالت اورکلاک تا فرکانس 2800
مثلا مادربرد MSI BIG BAND XPOWER عاقبت مادربرده! ولی به درد ماها نمیخوره 6 تا pcie اورکلاک تضمینی خیلی زیاد بدون اینکه مشکلی پیش بیاد(تضمینی) 6 تا اسلایت رم قیمتشم 1300 1400 و یه سری امکانات به همین شکل(اینارو گفتم متوجه بشی)

آخرین ویرایش:

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
اون سیستمیم که گفتی همین مادربرد بودش دیگه!
بله مادربرد عالی هستش نه خوب!
مادربرد های 700 تومنی مادربرد های حرفه ای اورکلاکینگ و کارهای خاص هستش نه به درد من میخوره نه شما(همین مادربرد انقدر خوب هست که ندونی ازش چطور استفاده کنی)مثلا پشتیبانی از رم در حالت اورکلاک تا فرکانس 2800
مثلا مادربرد MSI BIG BAND XPOWER عاقبت مادربرده! ولی به درد ماها نمیخوره 6 تا pcie اورکلاک تضمینی خیلی زیاد بدون اینکه مشکلی پیش بیاد(تضمینی) 6 تا اسلایت رم قیمتشم 1300 1400 و یه سری امکانات به همین شکل(اینارو گفتم متوجه بشی)

این مادربردهای گرون یک سری قابلیت دارن که شاید من حتی یک بار هم استفاده نکنم. و این یعنی دور ریختن پول.
در عوض این مادرد برد sabertooth z77 یک سری قابلیت باحال داره که نمیشه از کنارش به سادگی گذشت. مثل خنک کنندگی یا رادار گرمایی. اما در عوض فقط از رم های تا باس 1866 پشتیبانی میکنه. ( البته من هنوز نفهمیدم آیا امکان استفاده از رم های با باس بیش از 1600 وجود داره یا نه ؟ چون CPU core i7 3770k نهایت تا 1600 رو پشتیبانی میکنه)
خرید مادربرد روی خرید کارت گرافیکی تاثیر خواهد داشت ( از نظر قیمت )
البته بعضی وقتا یه حسی بهم مبگه یدونه مادربرد بگیر که حد اقل دو تا PCIe 3 رو پشتیبانی کنه.... با اینکه فعلا قصد استفاده از کراس فایر رو ندارم.
اصلا نمیدونم چجوری یک مادربردی که فقط یدونه PCIe3 داره می خواد دو یا چندتا از این کارت گرافیک هارو با هم کراس فایر کنه؟؟

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
این مادربردهای گرون یک سری قابلیت دارن که شاید من حتی یک بار هم استفاده نکنم. و این یعنی دور ریختن پول.
در عوض این مادرد برد sabertooth z77 یک سری قابلیت باحال داره که نمیشه از کنارش به سادگی گذشت. مثل خنک کنندگی یا رادار گرمایی. اما در عوض فقط از رم های تا باس 1866 پشتیبانی میکنه. ( البته من هنوز نفهمیدم آیا امکان استفاده از رم های با باس بیش از 1600 وجود داره یا نه ؟ چون CPU core i7 3770k نهایت تا 1600 رو پشتیبانی میکنه)
البته بعضی وقتا یه حسی بهم مبگه یدونه مادربرد بگیر که حد اقل دو تا PCIe 3 رو پشتیبانی کنه.... با اینکه فعلا قصد استفاده از کراس فایر رو ندارم.
اصلا نمیدونم چجوری یک مادربردی که فقط یدونه PCIe3 داره می خواد دو یا چندتا از این کارت گرافیک هارو با هم کراس فایر کنه؟؟
در مورد باس رم 1600 مقدار پیش فرض که پشتیبانی میکنه حالا شما با اورکلاک میتونی ببری بالا تا 2800 برای همین مادربرد z77-g43 همچنین اگر رم با فرکانس بالاتری خرید کردید باید به بایوس مادربرد خود مراجعه کرده و فرکانس بالاتر رو ست کنید همراه با تایمینگ رمتون
این مادربرد دو اسلایت pcie داره یکیش 3.0 و یکیش 2.0 ولی اصلا جای نگرانی نیست چون در کارتای امروزی(من تست های 7970 هم دیدم)که حتی 1 فریم هم اختلاف بین 2.0 3.0 نیستش
همچنین این مادربرد از crossfire پشتیبانی میکنه

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
منم sabertoots p67 دارم کلا واسه خودش حرفها داره واسه گفتن.الان 8گیگ رم باس 1600 روشه تا 2400 بردم بدونه مشکل جواب داده. البته برای بازی همون 1600 کافیه.ولی خوب این کرم اورکلاک نمیزاره رو 1600 بمونه.تو خریدش اصلا شک نکن.تو این بازاره آشفته مثل گوهر میمونه

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
منم sabertoots p67 دارم کلا واسه خودش حرفها داره واسه گفتن.الان 8گیگ رم باس 1600 روشه تا 2400 بردم بدونه مشکل جواب داده. البته برای بازی همون 1600 کافیه.ولی خوب این کرم اورکلاک نمیزاره رو 1600 بمونه.تو خریدش اصلا شک نکن.تو این بازاره آشفته مثل گوهر میمونه
این خنک کنندگی و رادار گرماییش دقیقا چجوری کار می کنه؟

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
آقا راهنمایی میخوام. خیلی وقته کارت گرافیک قوی میخوام بگیرم. بعد میگن نه GTX 690 و نه GTX 590 موجود نیست. آخه مگه میشه تو کل ایران مثلا GTX 690 موجود نباشه؟ حالا سوالم اینجاس. این بابا بهم گفته GTX 630 دو گیگ موجوده. یک میلیون و دویست. این چطوره؟ شما بگید من چی بگیرم. این میگه اصلا موجود نیست اون دوتا. شما چند تا آپشن بدین بهم

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
آقا راهنمایی میخوام. خیلی وقته کارت گرافیک قوی میخوام بگیرم. بعد میگن نه GTX 690 و نه GTX 590 موجود نیست. آخه مگه میشه تو کل ایران مثلا GTX 690 موجود نباشه؟ حالا سوالم اینجاس. این بابا بهم گفته GTX 630 دو گیگ موجوده. یک میلیون و دویست. این چطوره؟ شما بگید من چی بگیرم. این میگه اصلا موجود نیست اون دوتا. شما چند تا آپشن بدین بهم
بهتر بود اینو تو تاپیک مشاوره برای کارت گرافیک میگفتید ممکنه منتقل بشه
590 مجود نیست(ممکنه گیر بیاد)ولی 690 هست جایی که شما پرسیدید نداشتن باید مرکز بزرگ خردید کامپیوتر هر شهر برید برای تهران پاساژ ایران و رضا هستش قیمتشم 3700 4000 تومن
630 قیمتش 260 هست و اصلا مناسب گیم نیست!
اینا چندتا اپشن:d
gtx 660ti قیمت 1100 1200
hd7950 قیمت 1200 1250
gtx670 قیمت 1350 1450
gtx680 قیمت 1800 1900
(کارت 7970 رو پشنهاد ندادم!)
7970 قیمت 1500 1600(پیشنهاد نمیشه)
حالا اگه بودجت کمتره بگو

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
سلام خدمت دوستان عزیز
من چند وقت پیش تو همین تاپیک اومده بودم مشاوره بگیرم و دوستان زحمت کشیدند و سیستم متناسب با بودجه من رو بهم پیشنهاد دادند
که البته قبل از خرید خاله ام برای تعطیلات اومد خونه ما و به عنوان کادو ۱۸ سالگی یه asus rog خوشگل بهم داد
و از یه جای دیگه هم ۳۵۰۰ دلار رسیده بهم خلاصه اینکه فعلا مشکل مالی و نیاز به دسکتاپ ویندوزی کامل حل شده:d
میخواستم اگر ممکنه دوستان یه سیستم خوب بهم معرفی کنند میخوام فقط روش اوبونتو بریزم
کار سنگین روش نمیکنم به جز برنامه نویسی که خوب اون هم نسبت به ادیت عکس و گیم و... هیچی نیست به جز این فقط برای وبگردی و تماشای فیلم میخوام
البته نقاشی دیجیتال هم میکنم ولی نه حرفه ای
ولی همزمان کار زیاد انجام میدم ترجیح میدم که رم بالا داشته باشم (باز میگم استفاده معمول)
اصلا دلم نمیخواد فریز کنه
ممکنه بخوام به دو تا مانیتور وصل کنمش واسه همین مطمپن نیستم ولی شنیدم باید گرافیک خوب داشته باشه اگر این ویژگی قیمت رو خیلی میبره بالا لطفا قیمتش رو جدا ذکر کنید
کارت صدا میخوام خوب باشه (منaudiophile هستم)
حجم هارد میخوام بالا باشه حداقل ۳ ترابایت سرعتش هم زیاد باشه
ssd خوب میخوام قیمتش مهم نیست فقط حجمش کم باشه (خود سیستم عامل ۵ گیگ جا میگیره برنامه ها هم کم حجمه واسه همین فکر کنم ۶۴ گیگ کافی باشه)
رایترش میخوام خوب باشه
usb 3 هم میخوام حداقل ۲-۳ تا داشته باشه

شرمنده اینقدر دقیق نوشتم :|

ممنون‌:x
------------
پ.ن: یادم رفتم بگم من کامپیوتر رو بعضیوقت ها چند روزروشن میزارم واسه همین میخوام سیستم خنک کننده اش خوب باشه ولی میخوام تا حد ممکن هم کم صدا باشه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر