مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
درود

فرشید جان و رامین جان

من یه کارت آکبند ASUS GTX670 TOP 2GB دارم که هنوز نبستم رو سیستم! میگم به نظر شما با توجه به اینکه الان قیمتش 1880 شده, اینو با یه ASUS 7970 DCII 3GB عوض کنم که الان 1450 هستش و مابقی سر بگیرم خوبه؟ چون تو بنچمارک و فریم هایی که دیدم ASUS 7970 DCII 3GB بهتر عمل کرده بود!

یا اینکه سر بدم و با یه SAPPHIRE VAPOR-X HD 7970 GHz Edition 6GB GDDR5 عوض کنم؟! چند سر بدم؟

اصن به نظرتون برا گیم ارزش داره کپلر و فیزیکس 670 بیخیال بشم و به خاطر فریم بهتر برم سراغ این دو کارتی که گفتم؟

ممنون:x

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
درود

فرشید جان و رامین جان

من یه کارت آکبند ASUS GTX670 TOP 2GB دارم که هنوز نبستم رو سیستم! میگم به نظر شما با توجه به اینکه الان قیمتش 1880 شده, اینو با یه ASUS 7970 DCII 3GB عوض کنم که الان 1450 هستش و مابقی سر بگیرم خوبه؟ چون تو بنچمارک و فریم هایی که دیدم ASUS 7970 DCII 3GB بهتر عمل کرده بود!

یا اینکه سر بدم و با یه SAPPHIRE VAPOR-X HD 7970 GHz Edition 6GB GDDR5 عوض کنم؟! چند سر بدم؟

اصن به نظرتون برا گیم ارزش داره کپلر و فیزیکس 670 بیخیال بشم و به خاطر فریم بهتر برم سراغ این دو کارتی که گفتم؟

ممنون:x

به هیچ وجه!، هنوز هم 670 توی برخی عناوین از 7970 سریعتر هست و در کل راندمان متوسط بهتری داره، اصلا تعویض با هیچ مدلی از 7970 توصیه نمیشه، حتی GHz Edition ،کارت شما هم مدل TOP هست و سرعت بالایی داره. مگر اینکه فقط برای تفاوت قیمتش اینکارو بکنی.

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
به هیچ وجه!، هنوز هم 670 توی برخی عناوین از 7970 سریعتر هست و در کل راندمان متوسط بهتری داره، اصلا تعویض با هیچ مدلی از 7970 توصیه نمیشه، حتی GHz Edition ،کارت شما هم مدل TOP هست و سرعت بالایی داره. مگر اینکه فقط برای تفاوت قیمتش اینکارو بکنی.

دست گلت درد نکنه. والا خودمم از ATI خوشم نمیاد! ولی این بنچمارک ها رو دیدیم,نظرمون عوض شدش :

اینجا هم مقایسه کرده البته ورژن ماتریکس مد نظرش بوده ولی DCII هم هست:

ASUS Matrix HD 7970 Platinum Edition Video Card Review | Overclockers

راستی فرشیدجان این حافظه 6 گیگ اختصاصی SAPPHIRE VAPOR-X باعث تفاوت خاصی میشه؟ چون من نتایج نسخه 3 گیگی SAPPHIRE VAPOR-X دیدم,حتی 680 فانتوم 4 گیگی رو هم پشت سر گذاشته بود. تعجب کردم...

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
سلام دوستان! یه سوالی داشتم!
من رفتم یه مودم وایرلس گرفتم! ما تو خونه دو تا کامپیوتر داریم! حالا میخوام ببینم که چه وسیله ای باید بگیرم که اون یکی کامپیوتر هم به نت وصل بشه!( از طریق وایرلس) شنیده بودم که یه قطعه ایه که مثل USB میزنن به کامپیوتر تا سیگنال رو بگیره! میخواستم ببینم قیمتش چنده؟ و اینکه اسمش دقیقا چیه؟ بعد هم اینکه تنظیمات خاصی هم میخواد؟

Tuco

کاربر سایت
Dec 14, 2005
759
سلام دوستان! یه سوالی داشتم!
من رفتم یه مودم وایرلس گرفتم! ما تو خونه دو تا کامپیوتر داریم! حالا میخوام ببینم که چه وسیله ای باید بگیرم که اون یکی کامپیوتر هم به نت وصل بشه!( از طریق وایرلس) شنیده بودم که یه قطعه ایه که مثل USB میزنن به کامپیوتر تا سیگنال رو بگیره! میخواستم ببینم قیمتش چنده؟ و اینکه اسمش دقیقا چیه؟ بعد هم اینکه تنظیمات خاصی هم میخواد؟
سلام
شما باید یه usb wireless adaptor بگیری که از طریق پورت یو اس بی وصل میکنی به pc و درایورش رو نصب میکنی و بعد هم به مودم کانکت میکنی همین
مدل d-link DWA 140 رو من دارم خوبه ولی قیمتش الا از ۶۰ هزار تومان هست تا ۷۵ به دلار داره بستگی داره

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
سلام
شما باید یه usb wireless adaptor بگیری که از طریق پورت یو اس بی وصل میکنی به pc و درایورش رو نصب میکنی و بعد هم به مودم کانکت میکنی همین
مدل d-link DWA 140 رو من دارم خوبه ولی قیمتش الا از ۶۰ هزار تومان هست تا ۷۵ به دلار داره بستگی داره
ای بابا! اینا هم گرون شدن؟!!!:d کسی از دوستان اگه مدلای دیگه ای رو میشناسه که ارزونتر باشن رو معرفی کنه خواهشا! راستی کیفیت اینا روی پینگ اثر میذاره؟! مهمه برام!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
دست گلت درد نکنه. والا خودمم از ATI خوشم نمیاد! ولی این بنچمارک ها رو دیدیم,نظرمون عوض شدش :

اینجا هم مقایسه کرده البته ورژن ماتریکس مد نظرش بوده ولی DCII هم هست:

ASUS Matrix HD 7970 Platinum Edition Video Card Review | Overclockers

راستی فرشیدجان این حافظه 6 گیگ اختصاصی SAPPHIRE VAPOR-X باعث تفاوت خاصی میشه؟ چون من نتایج نسخه 3 گیگی SAPPHIRE VAPOR-X دیدم,حتی 680 فانتوم 4 گیگی رو هم پشت سر گذاشته بود. تعجب کردم...

این بنچمارکی که گذاشتی از معدود بازیهایی هست که روی کارتای AMD راندمان بالاتری میده، مثل AvP ، توی کل سری 7000 و بخاطر قدرت پردازش Cumpute بهتر، اما توی بازیهای دیگه کارت 670 و مخصوصا مدل TOP با فاصله از 7950 سریعتر و همرده ی 7970 هست

حافظه ی بالای 2 گیگ هم برای این کارتا توی رزولوشن HD هیچ تاثیری نداره و بیشتر برای حالت چند مانیتوره کمی تفاوت ایجاد می کنه، در موارد دیگه استفاده ای ازش نمیشه. چه 4 گیگ باشه چه 10 گیگ! بلا استفاده و تبلیغاتی هست.

سلام دوستان یه سیستم تا مرز 1.5 معرفی کنید که مانیتور و کیس و کیبورد هم شاملش بشه .
برای گیم

با 1500 برای کیس تنها هم بسختی بشه سیستمی مناسب بازی توصیه کرد چه برسه به لحاظ کردن مانیتور و لوازم دیگه.

CPU:Core i3 2120
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:Geforce 550Ti 1GB
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 380w
CASE:MAGNUM
MONITOR:SAMSUNG 19A310

با مانیتور 1600 تومن میشه و کمتر از این هم نمیشه خرید.

آخرین ویرایش:

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
590
نام
امیر
سلام
می خوام یه گرافیک بگیرم برای ((3d max)) و ((بازی به صورت غیر حرفه ای)) ،
زیر 200 تومن ): !!! البته اگر نظری بالاتر دارید بگید .
مادربوردم ga-ma785g-ud3h هست که یه گرافیک آنبورد 4500 ati داره
میشه باهاش کراس فایر کرد ؟
در کل نظرتون چیه ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام
می خوام یه گرافیک بگیرم برای ((3d max)) و ((بازی به صورت غیر حرفه ای)) ،
زیر 200 تومن ): !!! البته اگر نظری بالاتر دارید بگید .
مادربوردم ga-ma785g-ud3h هست که یه گرافیک آنبورد 4500 ati داره
میشه باهاش کراس فایر کرد ؟
در کل نظرتون چیه ؟

برای 3DMAX یه کارت رده متوسط هم کفایت می کنه، در حدی که بتونه فقط آبجکتها رو بدون مشکل Preview بده و برای Viewport هم سرعت مناسبی داشته باشه،
به گرافیک آنبرد که اصلا نباید توجه کنی، کراس فایر هم توی 3DMAX کاربردی نداره، یه کارتی مثل 6670 یا Geforce 440هم برای کار شما مناسبه، اما ترجیحا مدل 450 یا 6770 به بالا رو بخری برای بازی هم جوابگو هست.

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
ای بابا! اینا هم گرون شدن؟!!!
yahoo_4.gif
کسی از دوستان اگه مدلای دیگه ای رو میشناسه که ارزونتر باشن رو معرفی کنه خواهشا! راستی کیفیت اینا روی پینگ اثر میذاره؟! مهمه برام!

دوسته عزیز مودمت چی هستش ؟!! بعدشم فاضله مودم تا پی سی چقدره؟! من خودم یه asus گرفتم دو آنتنه هستش البته pcie یعنی اینترنال هستش هر جای خونه مودم رو بزارم سیگنال زیر 70% نمی ره اگه خواستی بگو موذلشو بهت بگم قیمت هم دوربر 50 یا 60 تومانه ارزونتر هم بخواهی تک آنتنش حدود 30 تا 40 هستش که اونم بازم می گم بستگی به فاصله مودمت تا پی سی داره!!

در مورد مدل ها هم فقط از نظر سرعت انتقال که 150 و 300 تو بازار هستش و شعاع آنتن دهی که بستگی به تعداد آنتن ها داره با هم فرق دارن در مورد usb هم بگم که این مدل ها برد و شعاع آنتن دهیشون نصبت به مدل های اینترنال pci یا pcie کمتره!!

Last edited by a moderator:

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
دوسته عزیز مودمت چی هستش ؟!! بعدشم فاضله مودم تا پی سی چقدره؟! من خودم یه asus گرفتم دو آنتنه هستش البته pcie یعنی اینترنال هستش هر جای خونه مودم رو بزارم سیگنال زیر 70% نمی ره اگه خواستی بگو موذلشو بهت بگم قیمت هم دوربر 50 یا 60 تومانه ارزونتر هم بخواهی تک آنتنش حدود 30 تا 40 هستش که اونم بازم می گم بستگی به فاصله مودمت تا پی سی داره!!

در مورد مدل ها هم فقط از نظر سرعت انتقال که 150 و 300 تو بازار هستش و شعاع آنتن دهی که بستگی به تعداد آنتن ها داره با هم فرق دارن در مورد usb هم بگم که این مدل ها برد و شعاع آنتن دهیشون نصبت به مدل های اینترنال pci یا pcie کمتره!!
دستت درد نکنه!:d
مدل مودمم اینه... d-link n300 بعدش هم روش نوشته... dsl-2750 U
فاصله مودم تا کامپیوتر هم دو حالت داره! چون دو تا کامپیوتر داریم! در حالت اول فقط 10 متر فاصله داره و یه دیوار هم بینشونه! در حالت دوم هم که کامپیوتر طبقه بالاست و نزدیک همون 10 متر حساب کن فاصله رو(به صورت اوریب حساب کردم:d)
1. کارت اینترنتی که خودت گرفتی و اینترنال هست تا چه فاصله ای رو ساپورت میکنه؟ تک آنتنش تا چقدر ساپورت میکنه؟
2.مدلای اکسترنال قوی ترن یا اینترنال ؟ یا فرقی ندارن اصلا؟ ( منظورم از نظر فاصله ی تحت پوشش و قدرت دریافت سیگنال هست)
3. مدلای اینترنال ارزونترن یا اکسترنال؟
4. نصب مدلای اینترنال آسونه؟ کجا نصب میشه؟
5. این که میگی تا زیر 70 % نمیگیره... میخوام ببینم روی سرعت و پینگ تاثیر داره؟ تا چه اندازه؟ حداقل تا چقدر باید سیگنال بگیره که دچار افت کیفیت نشه؟

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
دستت درد نکنه!:d
مدل مودمم اینه... d-link n300 بعدش هم روش نوشته... dsl-2750 U
فاصله مودم تا کامپیوتر هم دو حالت داره! چون دو تا کامپیوتر داریم! در حالت اول فقط 10 متر فاصله داره و یه دیوار هم بینشونه! در حالت دوم هم که کامپیوتر طبقه بالاست و نزدیک همون 10 متر حساب کن فاصله رو(به صورت اوریب حساب کردم:d)
1. کارت اینترنتی که خودت گرفتی و اینترنال هست تا چه فاصله ای رو ساپورت میکنه؟ تک آنتنش تا چقدر ساپورت میکنه؟
2.مدلای اکسترنال قوی ترن یا اینترنال ؟ یا فرقی ندارن اصلا؟ ( منظورم از نظر فاصله ی تحت پوشش و قدرت دریافت سیگنال هست)
3. مدلای اینترنال ارزونترن یا اکسترنال؟
4. نصب مدلای اینترنال آسونه؟ کجا نصب میشه؟
5. این که میگی تا زیر 70 % نمیگیره... میخوام ببینم روی سرعت و پینگ تاثیر داره؟ تا چه اندازه؟ حداقل تا چقدر باید سیگنال بگیره که دچار افت کیفیت نشه؟

اینترنال بهتره نصبشم آسونه مثل کارت شبکه یا کارت صدا نصب می شن خوب شما مودمت برد خوبی داره شما یه کارت شبکه 2 آنتن سری n از برند dlink بگیرید که با مودتون به خوبی ست می شه چون شما فاصلتون زیاده حتمآ 2 آتن بگیرین مدلای اینترنال ارزون ترن و هم برد بیشتری رو آنتن می دن کیفیت هم با لن یا همون کابل شبکه خیلی بهتره نسبت به وایرلس واسه پینگ و بازی!! زیر 70% نمی گیره یعنی سیگنال دریافتی که با برنامه خود کارت شبکه روی پی سی می گیرم نشون می ده زیر 70% نمی یاد اما خوب با کارت تک آنتنه تا 30% هم افت سیگنال دارم فاصله پی سی من تا مودمم 7 یا 8 متری هستش!!

snakeonline

کاربر سایت
Sep 26, 2005
208
نام
مسعود
سلام
دوستان یه سیستم برای بازی تا مرز 2 میلیون تومن(با مانیتورش) معرفی میکنید. تا حالا چند سیستمی که از این تایپیک پیشنهاد گرفتم و خریدم فوق العاده بوده.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام
دوستان یه سیستم برای بازی تا مرز 2 میلیون تومن(با مانیتورش) معرفی میکنید. تا حالا چند سیستمی که از این تایپیک پیشنهاد گرفتم و خریدم فوق العاده بوده.

چندتا سیستم منظورت چیه عزیز؟!

تاپیک برای استفاده ی شخصی پیشنهاد میده و برای کاربرد تجاری نیست.

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H67
VGA:GEFORCE GTX 560 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 500GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN X3

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر