مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
سلام
می خواستم بدونم از بین این کیس ها کدوم از نظر تهویه بهتره، و سیستم رو خنک نگه می داره؟
Green X3
Green Flacon
Green Silent Storm

آیا در این قیمت کیس خوب غیر از Green پیدا می شه؟

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
خوب برای خودت سناریو تعریف می کنی!

عرضه ی سوکت 1150 و پردازنده های نسل آینده احتمالا تا اواخر سال 2013-یعنی حدود 1 سال دیگه- تاخیر خورده، چون AMD چیزی بیرون نداده که رقیب نسل فعلی یا حتی قبلی اینتل باشه
سوکت 1150 برای کامپیوترهای PC هم از DDR3 پشتیبانی می کنه، DDR4 فقط مخصوص سرورها هست، تعداد هسته ها هم مثل الان بین 4 تا 8 هسته برای مدلهای PC خواهد بود، شما تعداد هسته ها رو خیلی فضایی حساب کردی!

سوکت 2011 عمر بیشتری از نسل Ivy Bridge داره و اصلا توی یک محدوده قرار ندارن که بخواد با 3770 مقایسه بشه،
نسل آینده برای گیمینگ هم میاد، ولی همونطور که گفتم دیرتر میاد.

نه آقا کدوم سناریو!
ما که خودمون سوادمون به این چیزا نمیرسه.اینجا گفته:

Haswell will have a total of 14 core x86 , shortened versions of the chip may have: 12, 10 and 8 cores enabled

البته گفته HyperThreading هم داره!

Futurology: Haswell-EP will have 14 cores and 35MB L3 | Tech News Pedia

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از راهنماییت . حالا به نظر شما با یه گرافیک nvidia gt 430 و 2gb رم همون 50 درصد هم کارم راه میوفته ؟ ممنون میشم اگه بازم لطف کنید و راهنمایی کنید .

نه دوست عزیز، کارت 430 و 440 اصلا بدرد بازی نمی خورن، کمترین مدل مناسب GTS 450 هست که الان 250 تومنه، کارت 6770 هم در همین ردست و کمتر توصیه نمیشه
رم هم یه 2 گیگ دیگه اضافه کنی اون 50 درصد اولیه تکمیل میشه.

سلام
می خواستم بدونم از بین این کیس ها کدوم از نظر تهویه بهتره، و سیستم رو خنک نگه می داره؟
Green X3
Green Flacon
Green Silent Storm

آیا در این قیمت کیس خوب غیر از Green پیدا می شه؟

مدل X5 و X3 تهوی ی بهتری دارن
بجز اینا توی این رده قیمتی توصیه نمیشه، البته مدلای CollerMaster 690 هم هستن که الان بالای 200 تومن قیمت دارن.

نه آقا کدوم سناریو!
ما که خودمون سوادمون به این چیزا نمیرسه.اینجا گفته:

Haswell will have a total of 14 core x86 , shortened versions of the chip may have: 12, 10 and 8 cores enabled

البته گفته HyperThreading هم داره!

Futurology: Haswell-EP will have 14 cores and 35MB L3 | Tech News Pedia

خودت به متن جواب خودت دقت می کردی می دیدی که این اطلاعات بر اساس RoadMap تراشه ی سری Haswell-EP هست که برای رده ی فوق حرفه ای و سرور هست و قراره جایگزین سوکت 2011 بشه و برای سوکت 1150 نیست! به این زودیها هم خبری ازش نیست.

A M S 22

کاربر سایت
Dec 19, 2011
16
نام
احمد
باز هم ممنون . اما با نهایت 150 تومن توصیت برای یه گرافیک خوب که بدرد بازی بخوره چیه ؟ فک نکنم بتونم بیشتر هزینه کنم . ممنون میشم از راهنماییت . راستی gt 9500 قدیمیه ؟ اصلا خوب هست برای خریدن ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
همین دیروز لیست و قیمت دادم، الان مشکل کجاست؟؟

فرشید جان اون سیستم خودم خریدم ولی دوستم قطعات زیر را پسندید و بقیه شا گذاشت به عهده شما فرشید جان داداش از 2300 الی 400 بالاتر نره

case: green X5
keyboard:microsaft x4

speaker:log z506

و یه مانیتور 22 اینچ فول اچ دی[/QUOTE]

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77-LX
VGA:GEFORCE GTX 560 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN X5

اینا میشن حدود 2 تومن، با قطعات انتخابی خودت هم هماهنگه، مانیتور رو هم فعلا حرفش رو نزن وضعیتش بحرانیه.

باز هم ممنون . اما با نهایت 150 تومن توصیت برای یه گرافیک خوب که بدرد بازی بخوره چیه ؟ فک نکنم بتونم بیشتر هزینه کنم . ممنون میشم از راهنماییت . راستی gt 9500 قدیمیه ؟ اصلا خوب هست برای خریدن ؟

جواب قبلی واضح بود دیگه، وقتی می گم 450 که میشه 250 تومن، یعنی با 150 تومن که کمتره هیچ چیز بدرد بخوری نمیشه خرید. 9500 هم بدرد نمی خوره.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
قیمت مهم نیست یعنی مهم نیست تا جایی که معقول باشه. سوپرکامپیوتر نمیخوام بگیرم که. 12 میلیون؟؟؟؟ رحم بفرما!
خوب این معقول بودن بالاخره یه عدد یا رقمی میشه دیگه وقتی ما ندونیم سقف هزینه چقدره چجوری باید پیشنهاد بدیم ؟ در صمن سوپر کامپیوتر هم نبود ، برای سوپر کامپیوتر هم حداقل رو 30 میلیون باید فکر کرد نه 12 میلیون !
با نهایت 150 تومن توصیت برای یه گرافیک خوب که بدرد بازی بخوره چیه ؟ فک نکنم بتونم بیشتر هزینه کنم . ممنون میشم از راهنماییت . راستی gt 9500 قدیمیه ؟ اصلا خوب هست برای خریدن ؟
با 150 تومن هم کار خاصی نمیشه کرد میشه همون 430 یا نهایت GT440 ، اینا کارت بازی نیستن مگر اینکه فقط اجرای بازی مد نظر باشه یعنی تنظیمات و جزئیات و همینطور Res در حداقل حالت ممکن قرار بگیره در کل با 150 تومن اتفاق خاصی از نظر کارایی برای شما نمیفته فقط پول شما نابود میشه همین !
9500GT هم 4 5 سالی میشه که به تاریخ پیوسته از نظر کارایی هم پایینتر از GT430 قرار میگیره و ارزش خرید هم نداره !

mamadp2010

کاربر سایت
Aug 15, 2011
24
نام
محمد
بستگی داره برای چه کاری بخوای، اگر برای بازی بخوای خیر، با زیر 450 تومن چیزی نمیشه خرید بای این سه قلم

خوب برای خودت سناریو تعریف می کنی!

عرضه ی سوکت 1150 و پردازنده های نسل آینده احتمالا تا اواخر سال 2013-یعنی حدود 1 سال دیگه- تاخیر خورده، چون AMD چیزی بیرون نداده که رقیب نسل فعلی یا حتی قبلی اینتل باشه
سوکت 1150 برای کامپیوترهای PC هم از DDR3 پشتیبانی می کنه، DDR4 فقط مخصوص سرورها هست، تعداد هسته ها هم مثل الان بین 4 تا 8 هسته برای مدلهای PC خواهد بود، شما تعداد هسته ها رو خیلی فضایی حساب کردی!

سوکت 2011 عمر بیشتری از نسل Ivy Bridge داره و اصلا توی یک محدوده قرار ندارن که بخواد با 3770 مقایسه بشه،
نسل آینده برای گیمینگ هم میاد، ولی همونطور که گفتم دیرتر میاد.

شما برای هر سیستم حدود 1200 کنار بزاری می تونی پایینترین سیستم مناسب برای بازی رو برداری، بدون احتساب مانیتور، مانیتور رو الان صحبت نکنیم بهتره، چون مدلای 19 اینچ از حدود 220 تومن به بالای 300 تومن رسیدن!! سرجمع میشه 1500 برای هر سیستم
حالا اگه بخوام 4 تاشو پایین بگیرم چی ؟ یهنی در حد کانتر و جنرال و دوتا ...
و اون 4 تیه دیگه معمولی؟

بهترین گزینه برای شما خرید سیستم جدید هست، این سیستم رو برای ارتقا باید تمام قطعاتش رو عوض کرد، با ارتقای تنها 1 قطعه چیزی عوض نمیشه

اگر بودجت محدوده فقط ارتقای گرافیک و بعد رم توصیه میشه، اما فقط 50 درصد مشکل رو حل می کنه.

در تکمیل لیست آقا رامین این رو توصیه می کنم، اینم بگم که لیست ایشون سوپرکامپیوتر نبود، اما بهترین چیزی بود که میشد بست، دقیقا خواسته ی شما، این هم توصیه ی پایینتر:

CPU:INTEL Core I7 3930K
FAN:ANTEC 620 H2O
RAM:CORSAIR Vengeance 4*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P9X79-PRO
VGA:MSI Geforce GTX 670 2GB DDR5
SSD:OCZ VERTEX 4 120GB
HDD:Seagate 7200.12 2 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:785W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 5500 میشه.

همین دیروز لیست و قیمت دادم، الان مشکل کجاست؟؟

حالا اگه بخوام 4 تاشو پایین بگیرم چی ؟ یعنی در حد کانتر و جنرال و دوتا و ماست وانتد ...
و اون 4 دیگه معمولی؟

BESAFA

کاربر سایت
Apr 15, 2008
719
نام
Behnam
سلام
مدل X5 و X3 تهوی ی بهتری دارن
بجز اینا توی این رده قیمتی توصیه نمیشه، البته مدلای CollerMaster 690 هم هستن که الان بالای 200 تومن قیمت دارن.
من میخواستم یک کیس برای سیستمم بگیرم
یکی از دوستان X3 داره، میگه تحویه ـی خوبی نداره !!!!
کسی از دوستان هست این کیس رو امتحان کرده باشه؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
حالا اگه بخوام 4 تاشو پایین بگیرم چی ؟ یعنی در حد کانتر و جنرال و دوتا و ماست وانتد ...
و اون 4 دیگه معمولی؟

این برای سیستم معمولی که از پس تمام بازیهای قدیمی از جمله اونایی که گفتین براحتی برمیاد و حدود 890 تومن میشه:

CPU:INTEL PENTIUM 850
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:Geforce GT440 1GB
HDD:SEAGATE 500GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 380w
CASE:MAGNUM

اینم سیستم قویتر برای بازیهای روز با تنظیمات متوسط:

CPU:Core i3 2120
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:Geforce GTS 450 1GB DDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 435W
CASE:MAGNUM

اینم حدود 1160 تومن میشه .

سلام

من میخواستم یک کیس برای سیستمم بگیرم
یکی از دوستان X3 داره، میگه تحویه ـی خوبی نداره !!!!
کسی از دوستان هست این کیس رو امتحان کرده باشه؟؟

شما اگر حرف دوستت رو به مشاوره ی کارشناسی ترجیح می دی دیگه دلیلی نداره اینجا بپرسی، اینجا توصیه ها فنی هست، بر اساس تجربیات کاربران عادی نیست.

lp.love

کاربر سایت
Jun 3, 2009
406
نام
M@M
سلام
این مدل cpu کلا چجوریاست برای بازی و .... و mainboard که اینو ساپورت کنه خیلی هم قیمتش بالا نباشه چی هست؟
AMD A8-3850K Llano 2.9GHz Socket FM1
[h=1]AMD A8-3850 Llano 2.9GHz Socket FM1 100W Quad-Core Desktop APU (CPU + GPU) with DirectX 11 Graphic AMD Radeon HD 6550D AD3850WNGXBOX[/h]این تیکه که قرمز کردم یعنی چی؟
ممنون:d

BESAFA

کاربر سایت
Apr 15, 2008
719
نام
Behnam
سلام
شما اگر حرف دوستت رو به مشاوره ی کارشناسی ترجیح می دی دیگه دلیلی نداره اینجا بپرسی، اینجا توصیه ها فنی هست، بر اساس تجربیات کاربران عادی نیست.​

اوخ اوخ مثل اینکه کفر گفتم !!! شرمنده به خدا ! :D

الان کلا دیگه GTX 460 پیدا نمیشه؟؟؟ چون امروز بازار رضا و ایران رو گشتم، همه گفتن انقدر قدیمیه که حتی زامبی ها هم رو سیستمشون نمیبندنش!!
دوستان جایی رو سراغ دارن این رو بخریم؟؟ یا مثلا 6870 رو؟؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
این مدل cpu کلا چجوریاست برای بازی و .... و mainboard که اینو ساپورت کنه خیلی هم قیمتش بالا نباشه چی هست؟
AMD A8-3850K Llano 2.9GHz Socket FM1
AMD A8-3850 Llano 2.9GHz Socket FM1 100W Quad-Core Desktop APU (CPU + GPU) with DirectX 11 Graphic AMD Radeon HD 6550D AD3850WNGXBOX

این تیکه که قرمز کردم یعنی چی؟
ممنون:d

مدلای آنبرد برای بازی مناسب نیستن و فقط می تونن در رزولوشن های پایین و تنظیمات پایین یا متوسط بازیها رو اجرا کنن
این پردازنده و گرافیک آنبردش هست که شما قرمز کردی، هر چند که نسبت به مدلای آنبرد دیگه سرعت بهتری توی بازیها داره ولی بازم توصیه نمیشه، بیشتر برای سیستم مدیا مناسب هست.

سلام

اوخ اوخ مثل اینکه کفر گفتم !!! شرمنده به خدا ! :D

الان کلا دیگه GTX 460 پیدا نمیشه؟؟؟ چون امروز بازار رضا و ایران رو گشتم، همه گفتن انقدر قدیمیه که حتی زامبی ها هم رو سیستمشون نمیبندنش!!
دوستان جایی رو سراغ دارن این رو بخریم؟؟ یا مثلا 6870 رو؟؟؟

ما مثل بعضیا بی دلیل کسی رو به کفر گویی متهم نمی کنیم، خیالت راحت!
کارت GTX 460 هم خیلی وقتی کمیابه، اما اگر پیدا بشه که هنوز هم راندمانش خوبه، حداقل از این کارتای 550Ti که بهتره،
کارت 6870 هم کم شده ولی پیدا میشه اگر بگردی

اگر نبود دیگه مجبوری که 560 بخری، که سریعتر از ایناست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر