مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
با تشکر مجدد.اگه core i3 بردارن چی؟زیاد فرق نمیکنه؟

بله، میشه پردازنده رو Core i3 کرد، ولی قدرتش برای برنامه های گرافیکی، محاسباتی و بازیها کم میشه،
البته بعدا در صورت لزوم می تونید به سریعترین پردازنده ها ارتقا بدید.

HADI_2008

کاربر سایت
Mar 12, 2009
77
فرشید جان مادربرد Asus P7P55D از نظر ساپورت cpu ها و گرافیک های جدید مشکلی نداره ؟
من تا یه تومن بخوام سیستممو ارتقا بدم چیا رو تغییر بدم خوبه؟
cpu:core i5 760
vga:2x5670 cross fire
ram :4g 1600
رم رو دوتا دو گیگ دیگه بندازم بشه هشت گیگ گرافیک هم gtx 570 بگیرم خوبه؟ cpu رو قیمتهاش رو ندارم الان core i7 2600k چقدر شده قیمتش؟من حدودا نه ماه پیش برای شرکتم یه سیستم جمع کردم که خودتون پیشنهاد دادید cpu اینه خیلی سرعتش خوبه !

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مدل ASUS P8H61-M هرسه خروجی HDMI , DVI , RGB رو داره .
با توجه به مشخصات سطر Graphic در این لینک میشه بفرمایید چرا RGB از بقیه بهتره؟ یا من اشتباه فک میکنم
در اینکه D-Sub نهایت Resـی که ساپورت میکنه 2048x1536 هستش شکی نیست ولی چرا HDMI و DVI محدودیت دارن به احتمال زیاد محدودیت گرافیک و مین باید باشه !
هو ! بازی با گرافیک بالاتره نید فور اسپید خیلی زیاد هست ! اون با یه gtx 430 هم بالا میاد
6770 , 6790 هم کارایشون یکیه !! و از اون 3 مدل دیگه که بعدش نوشتی خیلی خیلی بالاتر هستن ! تفاوت کارت گرافیکا رو تو رقم دوم از سمت چپ میشه فهمید، هرچی بالاتر بهتره ، البته تو انویدیا و ای تی آی جداگونه

میگم یه ssd میخوام بردارم tarns بهتره یا intel ممنون
خیر 6790 و 6770 کاراییشون یکی نیست 6790 حدودا 12 درصد سریعتره ، این توضیح درباره ی کارت گرافیکا هم فقط تو کارتای AMD و بخش کمی ش صدق میکنه چون تو هم خانواده هم کارت سریعتر هست مثل 6950 در مقابل 6990 !
در مورد SSD هم بستگی به هزینه ای که میخوای بکنی داره !

آخرین ویرایش:

BA1373

کاربر سایت
Nov 18, 2010
159
نام
عبدالله
سلام آقا فرشید
ببخشید دیگه ما اینقد مزاحم میشیمو سراغ سیستم رو ازتون میگیریم.دورو ور ما اینقد دوست و قوم و خویش ریخته که همشون میخوان سیستم ارتقا بدن یا بخرن.همشونم میان سراغ من.منم میگم کی بهتر از آقا فرشید؟.
آقا فرشید حقیقتا ما یه دوس داریم که میخواد یه کیس برای بازی بخره.قیمتش حدود 1 تومن یا نهایتا 1 و صد بیشتر نباشه.میدونم شاید این پول برای یه سیستم که برای بازی هست کافی نباشه ولی شما دیگه استادید یه کاریش بکنین.خیلی خیلی ممنون.

hengamehsh

کاربر سایت
Feb 10, 2012
15
شرمنده هی سوال میپرسم.یه دونه 6790 msi یکی داره فقط تست کرده میگه 205.میارزه بخرمش؟واینکه یه جا خوندم خیلی داغ میکنه.مشکلی ایجاد نمیکنه داغ کردنش؟من گاهی زیاد بازی میکنم.نسوزه یه موقع؟ممنون میشم زودتر راهنماییم کنید.ممنون

arad1

کاربر سایت
Aug 26, 2011
21
سلام فرشید خان
اگر سوالم کمی نامربوط به عنوان تایپیکه معذرت میخوام ولی چون شما تو این بخش فعالتر از بخشهای دیگه هستین. اینجا مطرح میکنم تا نظر شمارو بدونم
فرشید خان کارت گرافیکه gt635 از کارت gt540 البته در لپ تاپها قویتره؟اگر هست چقدر؟از نظر توان اجرای بازی و پاسخگویی تا سالهای اینده
منظورم اینه که چون شماره این کارت بالاتره لزوما عملکرد خیلی بالاتری داره؟خیلی محسوسه؟
اگر نامربوط به این تایپیک سوال کردم باز از شما و دوستان معذرت میخوام
چون میخوام برای خواهرم لپ تاپ بگیرم دو تا لپ تاپ از برندهای ایسوس{با گرافیک gt635} و از برند سونی{با گرافیکه gt540} دقیقا کانفیگه برابراز بیشتر جهات دارن فقط کارت گرافیک هاشون متفاوته
اما چیزی باعث شک میشه اینه که لپ تاپ سونی هم از برند سونیه و بهتر از ایسوسه ولی تنها گرافیکش با لپ تاپ ایسوس فرق داره.در حقیقت میخوام که اگر خیلی قدرت gt540از gt635 بیشتر نیست همون سونی رو بگیرم ولی اگر خلاف اینه همون ایسوس رو بگیرم
واقعا از بابت زیاده گوییم معذرت میخوام به بزرگی خودتون ببخشید.
چون بعد از کلی جستجو یه این دو رسیدم و الانم مستاصلم.
قبلا از لطفتون و راهنماییتون ممنون.در ضمن مدل کامل ایسوس n55sf new و برند سونی هم از سری fهست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
فرشید جان مادربرد Asus P7P55D از نظر ساپورت cpu ها و گرافیک های جدید مشکلی نداره ؟
من تا یه تومن بخوام سیستممو ارتقا بدم چیا رو تغییر بدم خوبه؟
cpu:core i5 760
vga:2x5670 cross fire
ram :4g 1600
رم رو دوتا دو گیگ دیگه بندازم بشه هشت گیگ گرافیک هم gtx 570 بگیرم خوبه؟ cpu رو قیمتهاش رو ندارم الان core i7 2600k چقدر شده قیمتش؟من حدودا نه ماه پیش برای شرکتم یه سیستم جمع کردم که خودتون پیشنهاد دادید cpu اینه خیلی سرعتش خوبه !

از نظر ساپورت پردازنده که هیچ پردازنده ی جدیدی رو نمیشه روش گذاشت، چون اصلا سوکت 1156 هست، سوکتای دو نسل آخر 1155 هستن.
شما اگه بخوای ارتقای درست حسابی بدی باید کل قطعات پردازنده ، مادربرد و گرافیک رو ارتقا بدی با هم، البته برای بازی اولویت شما ارتقای کارت گرافیک هست، پردازنده تا حد زیادی جوابگو هست هنوز

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61
VGA:Geforce GTX 560Ti 1GB DDR5
حدود 1160 تومن میشه

سلام آقا فرشید
ببخشید دیگه ما اینقد مزاحم میشیمو سراغ سیستم رو ازتون میگیریم.دورو ور ما اینقد دوست و قوم و خویش ریخته که همشون میخوان سیستم ارتقا بدن یا بخرن.همشونم میان سراغ من.منم میگم کی بهتر از آقا فرشید؟.
آقا فرشید حقیقتا ما یه دوس داریم که میخواد یه کیس برای بازی بخره.قیمتش حدود 1 تومن یا نهایتا 1 و صد بیشتر نباشه.میدونم شاید این پول برای یه سیستم که برای بازی هست کافی نباشه ولی شما دیگه استادید یه کاریش بکنین.خیلی خیلی ممنون.

1 تومن خیلی کمه، من نمی تونم کاریش کنم، رییس بانک مرکزی باید کاریش می کرد که نکرد و ارز گرون شد!

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67-LE
VGA:GEFORCE GTX 560 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN X3

این میشه 1500 حدودا

سلام فرشید خان
اگر سوالم کمی نامربوط به عنوان تایپیکه معذرت میخوام ولی چون شما تو این بخش فعالتر از بخشهای دیگه هستین. اینجا مطرح میکنم تا نظر شمارو بدونم
فرشید خان کارت گرافیکه gt635 از کارت gt540 البته در لپ تاپها قویتره؟اگر هست چقدر؟از نظر توان اجرای بازی و پاسخگویی تا سالهای اینده
منظورم اینه که چون شماره این کارت بالاتره لزوما عملکرد خیلی بالاتری داره؟خیلی محسوسه؟
اگر نامربوط به این تایپیک سوال کردم باز از شما و دوستان معذرت میخوام
چون میخوام برای خواهرم لپ تاپ بگیرم دو تا لپ تاپ از برندهای ایسوس{با گرافیک gt635} و از برند سونی{با گرافیکه gt540} دقیقا کانفیگه برابراز بیشتر جهات دارن فقط کارت گرافیک هاشون متفاوته
اما چیزی باعث شک میشه اینه که لپ تاپ سونی هم از برند سونیه و بهتر از ایسوسه ولی تنها گرافیکش با لپ تاپ ایسوس فرق داره.در حقیقت میخوام که اگر خیلی قدرت gt540از gt635 بیشتر نیست همون سونی رو بگیرم ولی اگر خلاف اینه همون ایسوس رو بگیرم
واقعا از بابت زیاده گوییم معذرت میخوام به بزرگی خودتون ببخشید.
چون بعد از کلی جستجو یه این دو رسیدم و الانم مستاصلم.
قبلا از لطفتون و راهنماییتون ممنون.در ضمن مدل کامل ایسوس n55sf new و برند سونی هم از سری fهست.

بله، کارت گرافیک GT635M از کارت 540M مقداری قویتر هست، ولی با این حال هر دو در رده ی گرافیکهای متوسط لپ تاپی از نظر قدرت جای می گیرند
بنظر من همون مدل ASUS رو بگیرید از چند نظر برتری داره.

شرمنده هی سوال میپرسم.یه دونه 6790 msi یکی داره فقط تست کرده میگه 205.میارزه بخرمش؟واینکه یه جا خوندم خیلی داغ میکنه.مشکلی ایجاد نمیکنه داغ کردنش؟من گاهی زیاد بازی میکنم.نسوزه یه موقع؟ممنون میشم زودتر راهنماییم کنید.ممنون

6790 که قطعا 205 تومن میارزه اگه سالم باشه، چون 6770 الان حدود 230 تومن هست، کارتای این رده حرارتشون زیاد نیست، مشکل حرارتی خاصی هم نداره.

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
اگه فقط در حد تست بوده قیمت خوبه ، خیر مشکلی پیش نمیاد !

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
میگم دقیقا فرق سرعت Caviar Black و Caviar Green چقدره؟
و اینکه الان 560 TI مارک ایسوس(مدل مخصوصش.اسمشو یادم نیست الان:D)چقدره؟

---------- نوشته در 01:14 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:00 PM ارسال شده بود ----------

لعنت به این زندگی.الان صفحه ی قبل رو چک کردم دیدم سیستم ضعیف تر از سیستمی که من میخواستم میشه 1500.فک کنم بودجه رو باید ببرم دور و بر 2 تومن...

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
من می خواهم یک مادربرد با قابلیت Vt-d بخرم که البته قیمتش هم مناسب باشه،میشه راهنمایی ام کنید؟
VT-d قابلیت CPU (کمپانی intel) هستش نه مین !
مین رو بر اساس نوع سوکت و پلتفرم در نظر میگرن حالا شما برای چه سوکت و پلتفرمی میخوای بودجه ت رو هم بگو !
میگم دقیقا فرق سرعت Caviar Black و Caviar Green چقدره؟
و اینکه الان 560 TI مارک ایسوس(مدل مخصوصش.اسمشو یادم نیست الان:D)چقدره؟

---------- نوشته در 01:14 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:00 PM ارسال شده بود ----------

لعنت به این زندگی.الان صفحه ی قبل رو چک کردم دیدم سیستم ضعیف تر از سیستمی که من میخواستم میشه 1500.فک کنم بودجه رو باید ببرم دور و بر 2 تومن...
از نظر سرعت بهتره بنچمارکاشو ببینی ولی سری Black حدودا 20 درصدی سریعتر هستش ، بصورت کلی سری Green مصرف ، حرارت و صدای تولیدی کمتری دارن که هدف اصلیشون هستش و سرعت تو مرحله بعدی این سری مد نظره اما سری Black برعکس سری Green سرعت هدف اصلی و از اونطرف مصرف انرژی بیشتر ، حرارت و صدای تولیدی بیشتری دارن !
GTX560 Ti DCII هم بین 490 تا 500 متغیره !

artist

کاربر سایت
Jun 2, 2012
11
ssd من 64 گیگ برام کافیه الان اصلا هست تو بازار ؟

بعد یه جا خوندم مادربرد با چیپست z68 اگه هارد ssd بگذاری سرعتش رو روی کل هارد معمولیت شیر میشه !!!! همچین چیزی هست ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام،
بین WD Caviar Green 1 TB SATA3 64MB و
Seagate Barracuda 1TB SATA3 64MB
کدوم یک پیشنهاد میشه ؟

هر دوتا سرعت بالا هستن، فرق زیادی ندارن، مدل SEAGATE چون تک پلات هست سرعت پاسخگوییش بیشتر هم هست.

ssd من 64 گیگ برام کافیه الان اصلا هست تو بازار ؟

بعد یه جا خوندم مادربرد با چیپست z68 اگه هارد ssd بگذاری سرعتش رو روی کل هارد معمولیت شیر میشه !!!! همچین چیزی هست ؟

بله، مدلهای 60 گیگی OCZ VERTEX 3/4 توی بازار موجودن
مادربردای Z68/Z77 هم قابلیتی با نام SRT دارن که می تونن کل هارددیسک معمولی رو با یه SSD ظرفیت پایین کش کنن و سرعت خوندن از هارد رو خیلی افزایش میده در بعضی حالات، اما به پای نصب مستقیم و استفاده از SSD بصورت مجزا نمیرسه.

البته SSD های مختص Cache وجود داره که سرعت و دوام بیشتری در این حالت دارن، اما گرونتر هم هستن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر