مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

دوستان این کل مشخصاتی هست که من می خوام بخرم بخرم؟
files_articles__2293924[w500h281mresizeByMaxSize].jpg

پس اگه خودم از دوبی بخرم بیارم مناسبه درسته؟ چون فرقش با 680 کمتر از 7 یا 8 فرم توی مثلا جهاد 2 هست که با 100 دلار ارزونتر خرید خوبی به حساب میاد.

کاش برای منم بیاری :d داداشم داره میاد ولی ایسوسش اروپا که نیومده. MSI و Palit هست ولی نمیدونم چرا گیر دادم به ایسوس و نگرفتم. ولی باقی قطعات رو گرفتم. از آقا فرشید هم بابت راهنمایی هاش بازم تشکر میکنم.

دوستان این کل مشخصاتی هست که من می خوام بخرم بخرم؟
files_articles__2293924[w500h281mresizeByMaxSize].jpg

مسائل فنیش با دوستان فقط بگم رو قیمت هاش حساب نکنی! :d برای مثال بگم قیمت i5-2300 الآن فکر کنم حول و حوش 300 تومنه! قیمتا دیگه تو ایران لحظه ای هست.

بازم شرمنده.میخواستم ببینم کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید برای خرید توی این مدل مدم ها.تا رنج 100 تومن میخوام.پیشنهاد بهتری هم هست ؟

D-LINK DSL-2750U
LINKSYS WAG120N
TPLINK TD-W8960N
ASUS - DSL-N10

آخرین ویرایش:
بازم شرمنده.میخواستم ببینم کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید برای خرید توی این مدل مدم ها.تا رنج 100 تومن میخوام.پیشنهاد بهتری هم هست ؟

D-LINK DSL-2750U
LINKSYS WAG120N
TPLINK TD-W8960N
ASUS - DSL-N10

همگی مدلهای خوبین
برای سهولت استفاده و آنتن دهی بهینه مدل ASUS N-10 توصیه میشه، برای تنظیم حرفه ای و قابلیت بالا هم WAG 120N که البته برد کمتر و سرعت پایینتری داره.

همگی مدلهای خوبین
برای سهولت استفاده و آنتن دهی بهینه مدل ASUS N-10 توصیه میشه، برای تنظیم حرفه ای و قابلیت بالا هم WAG 120N که البته برد کمتر و سرعت پایینتری داره.

ممنون.مثلا من اگر این مدل رو بگیرم ASUS N-10 میتونم برای یه همچین آنتنی هم جدا بگیرم که بردم بیشتر شه ؟؟

Last edited by a moderator:
ممنون.مثلا من اگر این مدل رو بگیرم ASUS N-10 میتونم برای یه همچین آنتنی هم جدا بگیرم که بردم بیشتر شه ؟؟

D-LINK - ANT24-0700 ― RayanSaba - رایان صبا

این مودم روتر خوش آنتن 5dbi داره که به اندازه ی یه واحد مسکونی قوی هست، اگر قویتر بخواید هم می تونید آنتنش رو جدا کنید و آنتن 7Dbi رو که لینک گذاشتید بخرید

Last edited by a moderator:
با سلام اساتید محترم سیستمی میخواستم واسه کار طراحی و کار با نرم افزاریی مثله Photoshop با بودجه 600-700 تومن
با تشکر

خب این مبلغ خیلی کمه، نهایش بشه با این پول سیستم اداری خیلی معمولی بستف مناسب کار طراحی نیست.

سلام دوستان
من یک سوالی داشتم من یک مادربرد برای سی پی یو core i7 3770 که حدود 700 هزارتومان است می خواستم بخرم مادربرد چیپ z68 ایسوس است مدل asus -p8z68-v است که قیمت حدود 490 هزارتومان است ولی می توان چیپ 67هم گذاشت مدل asus -p867 le با قیمت 340 هزارتومان یا msi z68a gd55 با قیمت 270 هزارتومان هر سه تای مادربرد هم سی پی یو را ساپورت می کند حالا این سوال را دارم آیا اگر مادربرد 490 هزارتومان را خریداری کنم واقعا سرعت و کارایی بالاتر می رود یا فرقی نمی کند چون تفاوت قیمت 200 هزارتومان است در ضمن سیستم را برای کار محاسباتی ورندر 3d max می باشد و کارت گرافیک معمولی asus gt 440 روی سیستم قرار می گیرد
با تشکر

من cpu 2500k و مادربرد h61h2 a تستهای که با گرافیک خود cpu انجام دادم در پردازش cinebech 11r انجام دادم امتیاز 4 گرفت و در super pi 1m امتیاز 10s گرفت که امتیاز ش با مادربرهای 500 هزاری هم برابر بود به نظر من msi بگیر هیچ فرقی هم نمیکنه اور خوبی هم داره من مادربردم 70 هزار تومن گرفتم میتونی مادر برد منوبگیری اگه اور نمیکنی.

اگه بودجه رو تا سقف 1 میلیون تومن بالا ببرم چطور؟ میشه سیستم مناسب طراحی تهیه کرد؟

کمترین سیستمی که برای شما پیشنهاد میشه اینه:

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67-LE
VGA:GEFORCE GTX 520 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN Hunter

حدود 1165 تومن درمیاد

من cpu 2500k و مادربرد h61h2 a تستهای که با گرافیک خود cpu انجام دادم در پردازش cinebech 11r انجام دادم امتیاز 4 گرفت و در super pi 1m امتیاز 10s گرفت که امتیاز ش با مادربرهای 500 هزاری هم برابر بود به نظر من msi بگیر هیچ فرقی هم نمیکنه اور خوبی هم داره من مادربردم 70 هزار تومن گرفتم میتونی مادر برد منوبگیری اگه اور نمیکنی.

پردازنده ی سری K رو روی مادربرد H61 نمی زارن هیچوقت! نه میشه اورش کرد و نه دلیلی داره که پردازنده ی گرون سری K رو روی مادربرد Value گذاشت
از مادربردهای معمولی P67 و Z68 یا بهتر Z77 می تونه انتخاب کنه، نه چیپ ست های دیگه.

پردازنده ی سری K رو روی مادربرد H61 نمی زارن هیچوقت! نه میشه اورش کرد و نه دلیلی داره که پردازنده ی گرون سری K رو روی مادربرد Value گذاشت
از مادربردهای معمولی P67 و Z68 یا بهتر Z77 می تونه انتخاب کنه، نه چیپ ست های دیگه.[/QUOTE]

دلیلش خالی شدن جیب بخاطر چند درصد کارای بیشتر که هیچ تاثیری هم توی کارای نداره ایشون که اورکلاکر نیست.

آخرین ویرایش:
با سلام به همه،
من قصد دارم یه گیم نت راه بندازم، میشه لطفا منو راهنمایی کنید که برای بازی های متداول مثل دوتا و کانتر چه سیستم هایی با چه مشخصاتی باید تهیه کنم، با حداقل هزینه و دوام خوب
CPU? VGA? RAM? MB? EX
ممنون میشم اگه چندتا دوست با تجربه راهنماییم کنن

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or