مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

SWORD-MASTER

کاربر سایت
Apr 28, 2012
72
نام
ALI
ای گفتی دقیقا" همینطوره ... این وضع بازار که می بینید بیشتر به خاطر بی انصافی بازاریاس که از اوضاع نامساعد اقتصادی سوء استفاده کردند . هیچ تاجری نمیاد با دلار آزاد جنس وارد کنه مگه اینکه جنسش قاچاق باشه که قطعا" آواژنگ و الماس و ... جنس قاچاق نمیارند.
راستش من فکر میکنم از روی سادگی ــه که فکر کنیم وارد کننده هامون با دلار روز اجناس رو وارد میکنن بخصوص جنس هایی که گمرک میشن و ...
مطمئنا به یک تاجر دلار بانکی میدن که 1200-1300ت بیشتر نبوده !
این افزایش قیمت هم یک طرف بخاطر بالارفتن قیمت هارد ــه که خودش بازار رو مستعد کرده بود ! یکیشم بی انصافی تاجر و دست های بعدی تا رسیدن دست شما که بشه اون قیمت !

وعده بانک مرکزی برای اختصاص دلار به IT محقق نشد.

بازار فاوا همچنان زیر فشارهای ارزی
در پي خواستار فاوا چندي پيش وزير ارتباطات و فناوري گفت و گويي با بهمني رئيس بانك مركزي داشته است تا بانك مركزي نسبت به اختصاص ارز دولتي به وارد كنندگان كالا هاي IT اقدام كند،طبق شواهد گفت و گو مثبت ارزيابي شد و بهمني وعده اختصاص دادن ارز دولتي با نرخ مرجع 1226 را داده است،اما تا كنون هيچ يك از واردكنندگان دستشان به دلار 1226 نرسيده است.
پاسخ آقاي بهمني در مورد اختصاص ارز دولتي براي كالاهاي IT كشور
جناب آقای دکتر رضا تقی پور
وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات

سلام علیکم
احتراما بازگشت به نامه شماره 1/49395 مورخ 1390/11/19 در خصوص تامین ارز مورد نیاز شرکت های فعال در حوزه IT و ICT به استحضار می رساند با عنایت به اینکه تامین و انجام پرداخت های ارزی در قالب خرید کالا و یا خدمات به تفصیل در مجموعه مقررات ارزی این بانک پیش بینی گردیده است. لذا خواهشمند است دستور فرمایید تا شرکت های مورد نظر درخواست های مربوط را به یکی از بانک های عامل منعکس نموده تا وفق مقررات ارزی رسیدگی و اقدام لازم به عمل آورند.

محمود بهمنی
رئیس بانک مرکزی

(چكيده اي از خبر اختصاص دادن دلار دولتي به حوزه IT و احتمال محقق شدن يا نشدن آن)
براي اطلاعات بيشتر و خواندن متن كامل خبر به اينجا مراجعه كنيد.

منبع:عصر ارتباط

Last edited by a moderator:

tonystark

کاربر سایت
Apr 26, 2011
96
نام
به تو هیچ ربطی نداره
یک سوال داشتم
سیستم من اینه .میخواستم ببینم میتونم باهاش فیلم بلوری سه بعدی ببینم یا نه
رم 4 گیگ
سی پی دو هسته ای
گرافیک 440 جی تی .1گیگ

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,505
سلام
روی مادر بورد P5G41T-MLX چه گرافیک و سی پی یو یی میشه بست که بهترین بازده رو داشته باشه؟
قطعات الانش:
CPU: dual core 2.8
VGA:7570 hd
1 تومن میخواد خرج کنه
هارد و رم و پاور هم نمیخواد
فقط همون دو تا

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
یک سوال داشتم
سیستم من اینه .میخواستم ببینم میتونم باهاش فیلم بلوری سه بعدی ببینم یا نه
رم 4 گیگ
سی پی دو هسته ای
گرافیک 440 جی تی .1گیگ
واسه دیدن فیلمای BD که مشکلی نیست فقط نیاز به یدونه BD-ROM هستش ولی واسه 3D به غیر از BD-ROM حداقل به یدونه مانیتور 120 هرتز + کیت nVidia هم نیاز هستش قطعاتت هم مشکلی بابت اجراش ندارن.
سلام
روی مادر بورد P5G41T-MLX چه گرافیک و سی پی یو یی میشه بست که بهترین بازده رو داشته باشه؟
قطعات الانش:
1 تومن میخواد خرج کنه
فقط همون دو تا
هیچ کاری نکنه بهتره ارزش ارتقاء نداره ، باید تو فکر تعویض هر سه قطعه اصلی باشه !

آخرین ویرایش:

FarshiD M K

کاربر سایت
Sep 2, 2009
152
سلام
من میخوام یه کیس ببندم در حد 1,300 تومن ممنون میشم راهنمایی کنید.
باهاش بازی هم می خوام انجام بدم. اورکلاک هم نمیکنم در نتیجه پردازنده k و ماردربردی که اورکلاک ساپورت کنه بدردم نمیخوره.
میدونم با این وضعیت نمیشه حتی بازار فردا رو هم پیش بینی کرد ولی با توجه به اینکه معمولا تابستون یه خورده قیمت ها میره بالا ولی از طرفی نسل جدید پردازنده بیشتر همه گیر میشه تو ایران، به نظرتون الان بگیرم یا وایسم تابستون بگیرم؟!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
میتونی اینو در نظر بگیری :

CPU : intel i5 2500
RAM : a-data gs 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : asus p8p67-le
VGA : gainward gtx460 1gb
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp600a-eu
CASE : green x3

حدودا 1.340 در میاد در صورتیکه واسه بازی بخوای چون بازم جای تغییرات داره !

FarshiD M K

کاربر سایت
Sep 2, 2009
152

ممنون که جواب دادید.
برای این سیستم که پیشنهاد دادید چون بازی هم میکنم مانیتور 1920*1080 رو جواب میده یا مانیتور با رزولوشن پایین تر بگیرم؟
اگه میشه جواب این قسمت هم بدید:
میدونم با این وضعیت نمیشه حتی بازار فردا رو هم پیش بینی کرد ولی با توجه به اینکه معمولا تابستون یه خورده قیمت ها میره بالا ولی از طرفی نسل جدید پردازنده بیشتر همه گیر میشه تو ایران، به نظرتون الان بگیرم یا وایسم تابستون بگیرم؟!

با تشکر

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خواهش
خوب تو Resـه 1080 اون کارت به مشکل میخوره ، واسه 1080 حداقل یدونه GTX570 نیازه البته GTX560 Ti هم به غیر از چند بازی خاص تو 1080 از پس اکثر بازیها بر میاد !
در مورد سوال بعدی هم بخش اولش همون جوابه با این وضع چیزی رو نمیشه پیش بینی کرد تو کمتر از 1 ساعت یه قطعه 100 110 تومن تفاوت پیدا میکنه دیگه چجوری میشه حدس زد که آینده ش چی میشه ؟!
ممکنه قیمتا به خاطر جابجایی سری قدیم با جدید یه مقدار افت کنه ولی کاهش محسوس بعید میدونم داشته باشه.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,505
نوشته شده توسط mac man سلام
قطعات الانش:
1 تومن میخواد خرج کنه
فقط همون دو تا

هیچ کاری نکنه بهتره ارزش ارتقاء نداره ، باید تو فکر تعویض هر سه قطعه اصلی باشه !

پس سه قطعه اصلی رو چی پیشنهاد میدین؟
تا 1 تومن

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
این پیشنهاد میشه :

CPU : intel i5 2500k
VGA : evga gtx560

حدودا 1.030 در میاد (پیشنهاد من اینه که اگه میتونه صبر کنه مین های سری Z77 خوب تو بازار پخش بشه بعد واسه خرید اقدام کنه) در مورد پاور هم من نمیدونم خروجی پاور فعلی ش چقدره ولی اینا حداقل یدونه 550w میخواد.

FarshiD M K

کاربر سایت
Sep 2, 2009
152

خواهش
خوب تو Resـه 1080 اون کارت به مشکل میخوره ، واسه 1080 حداقل یدونه GTX570 نیازه البته GTX560 Ti هم به غیر از چند بازی خاص تو 1080 از پس اکثر بازیها بر میاد !
در مورد سوال بعدی هم بخش اولش همون جوابه با این وضع چیزی رو نمیشه پیش بینی کرد تو کمتر از 1 ساعت یه قطعه 100 110 تومن تفاوت پیدا میکنه دیگه چجوری میشه حدس زد که آینده ش چی میشه ؟!
ممکنه قیمتا به خاطر جابجایی سری قدیم با جدید یه مقدار افت کنه ولی کاهش محسوس بعید میدونم داشته باشه.

سلام
امروز رفتم از همین سیستم پیشنهادی شما توی پایتخت چند جا پیش فاکتور گرفتم فقط با یک سری تغییرات:
چون oc نمیکنم و یه مقدار p67 هزینه اش بالاست خواستم h67 بگیرم که هیچ جا موجود نبود! در نتیجه پیشنهاد دادن h61 usb3 یا p61 usb3 بگیرم. (ساپورت usb 3 رو لازم دارم). یکی از مغازه دارها گفت این mb برای این گرافیک پایینه و جواب نمیده!!! حرفش منطقیه؟! اگر منطقیه دلیلش چیه که جواب نمیده؟
گرافیک هم همونطور که گفتین 560 میگرم. فقط میخواستم بدونم تفاوت پرفورمنس 560 با 560ti چه قدره؟ و اصلا ارزش این اختلاف قیمت رو داره؟ یه گرافیک ati هم که از لحاظ پرفورمنس با 560 در یک سطح یا بالاتر که قیمت کمتری داشته چی میتونم بگیرم؟
پاور هم اکثرا 480 یا 530 پیشنهاد دادن چون میخوام یه مقدار قیمت رو کاهش بدم به نظرتون این مقدار برای این سیستم کفایت میکنه؟
پرفورمنس رم های 1333 با 1600 روی این سیستم چه قدر تفاوت ایجاد میکنه؟ آخه توی خود اطلاعات mb زده 1333

ممنون میشم نظر شما رو درباره ی این تغییرات بدونم. امروز اگه به مشکلی نخورم میخوام برم مجتمع کامپیوتر و این سیستم رو بخرم.
در ضمن یه مانیتور خوب ترجیحا برند asus یا سامسونگ (از ال جی دل خوشی ندارم!) که 1920*1080 رو ساپورت کنه با حداقل اندازه( که فک کنم 23' باشه) معرفی کنید که قیمتش هم پایین باشه.
2ms یا 5ms بودن توی بازی تاثیر داره؟

ببخشید که سوالات زیاد شد

پبشاپیش ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
امروز رفتم از همین سیستم پیشنهادی شما توی پایتخت چند جا پیش فاکتور گرفتم فقط با یک سری تغییرات:
چون oc نمیکنم و یه مقدار p67 هزینه اش بالاست خواستم h67 بگیرم که هیچ جا موجود نبود! در نتیجه پیشنهاد دادن h61 usb3 یا p61 usb3 بگیرم. (ساپورت usb 3 رو لازم دارم). یکی از مغازه دارها گفت این mb برای این گرافیک پایینه و جواب نمیده!!! حرفش منطقیه؟! اگر منطقیه دلیلش چیه که جواب نمیده؟
گرافیک هم همونطور که گفتین 560 میگرم. فقط میخواستم بدونم تفاوت پرفورمنس 560 با 560ti چه قدره؟ و اصلا ارزش این اختلاف قیمت رو داره؟ یه گرافیک ati هم که از لحاظ پرفورمنس با 560 در یک سطح یا بالاتر که قیمت کمتری داشته چی میتونم بگیرم؟
پاور هم اکثرا 480 یا 530 پیشنهاد دادن چون میخوام یه مقدار قیمت رو کاهش بدم به نظرتون این مقدار برای این سیستم کفایت میکنه؟
پرفورمنس رم های 1333 با 1600 روی این سیستم چه قدر تفاوت ایجاد میکنه؟ آخه توی خود اطلاعات mb زده 1333

ممنون میشم نظر شما رو درباره ی این تغییرات بدونم. امروز اگه به مشکلی نخورم میخوام برم مجتمع کامپیوتر و این سیستم رو بخرم.
در ضمن یه مانیتور خوب ترجیحا برند asus یا سامسونگ (از ال جی دل خوشی ندارم!) که 1920*1080 رو ساپورت کنه با حداقل اندازه( که فک کنم 23' باشه) معرفی کنید که قیمتش هم پایین باشه.
2ms یا 5ms بودن توی بازی تاثیر داره؟

ببخشید که سوالات زیاد شد

پبشاپیش ممنون
شما واسه پیش فاکتور جای مناسبی نرفتی ، بورس قطعات تو تهران میشه راسته ی میدون ولیعصر تا چهار راه ولیعصر یعنی واسه در آوردن قیمت دقیق باید تو این راسته چرخید.
من سیستم رو بر اساس بودجه پیشنهاد دادم وگرنه میشه مین رو از سری H61 و با تفاوتش یه کارت گرافیک بهتر در نظر گرفت ، اون قضیه جواب ندادن هم درست نیست. (طبق تست و بررسی ها تفاوت محسوسی از نظر کارایی بطور مثال تو بازی با چیپای دیگه نداره)
حدودا 12 یا 13 درصد با 560Ti اختلاف کارایی داره از نظر قیمت هم در کمترین حالت 140 تومن با GTX560Ti اختلاف قیمت داره که به نظر من ارزش نداره.
در مورد پاور هم متاسفانه اطلاعات کافی نداشتن (راندمان پاور معمولا کمتر از مقدار اعلامی هستش) با یه پاور 480 تو کمتر از 3 ماه اون کارت به مشکل میخوره شما هر چی واسه پاور بیشتر هزینه کنی (با توجه به نوع سیستم) از اونور عمر قطعات و کلا سلامت بودن سیستم رو یجورایی تائید میکنی.
1333 با 1600 از نظر کارایی اختلاف چندانی نداره ولی دلیل پیشنهادش اینه که اختلاف قیمتشون ناچیزه.
در مورد مانیتور هم نمیدونم چقدر میخوای هزینه کنی ولی تا رنج 300 ، ASUS VS228HP پیشنهاد خوبیه.
بستگی به پنلش داره ولی در اکثر موارد بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره تا کارایی !
خواهش

آخرین ویرایش:

Lord Abbath

کاربر سایت
May 30, 2008
461
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
آقا ما یک سیتم با بودجه یک میلیون و نیم مخصوص گیم میخوایم که در حد حرفه ای حرفه ای باشد
در ضمن ما cpu را قبلا خریدیم مدل cpu هم( phenom2x4 955 AMD)و مانتیتور را هم قبلا خریداری کردیم حالا خواهشا باقی قطعات را رد حد بودجه یک و نیم میلیون تومان پیشنهاد بدید
راستی اگه ما مثلا دو تا گرافیک بگیریم sli کنیم به نظرتون چطوره ؟ مثلا دو تا کارت 460gtx
با تشکر از کمکتون​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر