مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
فرشید جان هارد SATA 3.0 الان توی بازار چه بنچ مارک هایی هست ؟ حداقل حجمشون 1 تراست !؟ الان چی خوبه با حداقل حجم و قیمتش !؟

چه بنچمارکهایی؟؟! منظورت برند هست؟!
همون برندهای سابق، WD,SEAGATE,SAMSUNG,HITACHI
بیشتر هم مدلهای SEAGATE هستن توی بازار، از 500 گیگ به بالا موجود هست، در حال حاضر که هارد هنوز گرونه، ولی همون 1 ترابایتیش با قیمت 190 تومن انتخاب بدی نیست

با لپ تاپی با این مشخصات میشه بازیهای روز رو روی حداکثر تنظیمات و 720p اجرا کرد؟

Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.10 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz

8 GB DDR3

750 GB 5400 RPM

Nvidia GeForce GT525M 1024 MB UpTo 4096 MB

رزولوشن 720P برای کنسولهاست، نباید با رزولوشن نمایشگرهای PC یا لپ تاپ مقایسه کرد

اما گرافیک این مدل دستگاه رده پایین محسوب میشه و حتی توی رزولوشن های پایین هم امیدی به اجرا کردن تنظیمات متوسط و فریم بالا هم درش نیست، چه برسه به تنظیمات بالا
مدل GEFORCE GT555 به بالا برای رزولوشن کمتر از HD در بیشتر مواقع جوابگو هست.

newmember

کاربر سایت
Apr 16, 2012
5
فرشید جان ممنون بابت جوابت اینکه من روی گیگا تاکید کردم چونکه در اکثر پستها فقط ایسوس معرفی میشه و من هم تجربه ائی با این برند ندارم مادربرهای قبلی همگی گیگا بودند و من هم راضی هستم اما این ssd که گفتی چطوری و کجای کامپیوتر نصب میشه و قیمتش چنده
با تشکر

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
فرشید جان ممنون بابت جوابت اینکه من روی گیگا تاکید کردم چونکه در اکثر پستها فقط ایسوس معرفی میشه و من هم تجربه ائی با این برند ندارم مادربرهای قبلی همگی گیگا بودند و من هم راضی هستم اما این ssd که گفتی چطوری و کجای کامپیوتر نصب میشه و قیمتش چنده
با تشکر
اکثر SSDها هم سایز هارد لبتاب یا همون "2.5یی هستن ، تو یه خشاب مخصوص به شکل هارد استاندارد "3.5 در میان و تو کیس نصب میشن.
SSDهای پیشنهادی هم به ترتیب 320 و 305 تومن قیمت دارن.(البته اولی سخت گیر میاد)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
با تشکر

مشکلی نیست، ما تجربش رو داریم!
مادربردای جدید از لحاظ کاربر تفاوتی ندارن و همگی بایوسهای UEFI جدید دارن، احتیاج به تجربه قبلی نداره.

فرشید جان من می خواستم 1.400.000 واسه این لپ تاپ پول بدم با این پول چه سیستمی توصیه میکنی؟(کیس فقط)

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M-PRO
VGA:GEFORCE GTX 560Ti 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN X3

حدود 1420 تومن میشه و از اون لپ تاپ توی بازیها حدود 2 تا 3 برابر بهتر عمل می کنه.

دوستان نظری در مورد خرید ندارن ؟ وقت مناسب کی هست؟

خرید چی؟ هیچ کس نمی تونه پیش بینی کنه، توقع داری چی بگیم؟؟!

آخرین ویرایش:

MohsenDesign

کاربر سایت
Sep 15, 2010
63
نام
محسن
بازم من :D
این ماوسی که دارم روکشش خراب شده، دست من هم عرق میکنه، همیشه روش دستمال کاغذی میذارم..
سیمش م زدم به کیبردم چون کوتاهه و همش جلو دست و پاس، دیگه میخوام از سیم دار بودنش راحت شم !
یه ماوس با مارک متفرقه هم گرفتم که هر روز باطریش و باید عوض میکردم، دیگه گذاشتمش کنار

اینایی که گفتم، روش حساس م ..
جنس، سیم، مصرف باطری

با این حساب من مدل ..
Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000
رو دیدم تو نت، مثل اینکه کناراش حالت چرم داره ؟ میزان باطریشم زده ده ماه..
دیگه ازقطع شدن و تیک گرفتن و حساسیتش تو بازی .. سر در نمیارم
میخوام ببینم جوری هست که بخوام باهاش بازی کنم و وسطش یهو سرعتش کم نشه !؟
( من زیاد اهل بازی نیستم، سالی یه بار یه بازی مثل cod یا bf یا امثال اینارو میزنم )

newmember

کاربر سایت
Apr 16, 2012
5
با تشکر از دو دوست عزیز Farshid و Supra یک سوال دیگه هم داشتم این چیپ ست ها و سی پی های جدید 2011 از نظر کارائی نسبت به نسل های قبلی مثل 1155 چقدر تفاوت کارائی دارند در واقع منظورم از این سوال این است که آیا نسبت کارائی , سرعت و قیمت در مقایسه با نسل قبل تفاوت محسوسی داره یا خیر؟ و آیا بصورت گسترده در ایران وارد شده یا محدود?

G@m3r

کاربر سایت
Jan 31, 2012
346
مدل Linksys WAG 120 رو هم می تونی بخری.
کیبورد و ماوس وایرلس هم مدلهای Microsoft Desktop 800/1000 هست که به ترتیب 72 و 104 تومن قیمت دارن.
CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H67
VGA:GEFORCE GTX 560Ti 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:585W GREEN
CASE:GREEN X3

این کیس حدود 1415 تومن درمیاد و بهترین انتخابه،
برای بازی روی PCمعمولا TV توصیه نمیشه، چون رزولوشنش پایینتر هست و سرعت پاسخگویی کمتری داره،
در مورد قیمتها نمیشه پیش بینی کرد، فعلا بعضی قیمتها داره بالا پایین میشه.
خب اگه اینجوره یه مانیتور خوب تا 200 تومن رو هم پیشنهاد کنید.
بعد تو تهران کجا بخرم بهتره؟به نظرتون قسطی هم میدن؟

Mantis

کاربر سایت
Jul 2, 2009
197
نام
مانی
فرشید جان من ترجیح میدم که به جای P8H61M-PRO asusاز برند msi بردم رو انتخاب کنم.شما چه مدلیشو که از نظر قیمت در این سطح باشه پیشنهاد میدی؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
بازم من :D
این ماوسی که دارم روکشش خراب شده، دست من هم عرق میکنه، همیشه روش دستمال کاغذی میذارم..
سیمش م زدم به کیبردم چون کوتاهه و همش جلو دست و پاس، دیگه میخوام از سیم دار بودنش راحت شم !
یه ماوس با مارک متفرقه هم گرفتم که هر روز باطریش و باید عوض میکردم، دیگه گذاشتمش کنار

اینایی که گفتم، روش حساس م ..
جنس، سیم، مصرف باطری

با این حساب من مدل ..
Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000
رو دیدم تو نت، مثل اینکه کناراش حالت چرم داره ؟ میزان باطریشم زده ده ماه..
دیگه ازقطع شدن و تیک گرفتن و حساسیتش تو بازی .. سر در نمیارم
میخوام ببینم جوری هست که بخوام باهاش بازی کنم و وسطش یهو سرعتش کم نشه !؟
( من زیاد اهل بازی نیستم، سالی یه بار یه بازی مثل cod یا bf یا امثال اینارو میزنم )

کلا مدلهای وایرلس برای بازی مناسب نیستن، مگر یک یا 2 مدل خیلی گرونقیمت از Razer،
مدلی که شما گفتی هم مدل خوبیه و کیفیت بالایی هم داره، ولی دورش طرحداره، چرمی نیست. قطعا دوامش از موسهای متفرقه ای که تا بحال گرفتی بیشتره.

با تشکر از دو دوست عزیز Farshid و Supra یک سوال دیگه هم داشتم این چیپ ست ها و سی پی های جدید 2011 از نظر کارائی نسبت به نسل های قبلی مثل 1155 چقدر تفاوت کارائی دارند در واقع منظورم از این سوال این است که آیا نسبت کارائی , سرعت و قیمت در مقایسه با نسل قبل تفاوت محسوسی داره یا خیر؟ و آیا بصورت گسترده در ایران وارد شده یا محدود?

پردازنده های سوکت 2011 و تراشه X79 برای بازار سطح بالا، پردازشهای حرفه ای سنگین مثل برنامه های تدوین صدا و تصویر، گرافیک، انیمیشن و کار سه بعدی طراحی شدن و بسته به برنامه از 0 تا 40 درصد راندمان بیشتری دارن، اما برای بازیها در اکثر عنوانها افزایش راندمانی نسبت به پردازنده های 1155 ندارن یا اگر دارن محسوس نیست

وارد ایران شدن و موجودن با قیمتهای فضایی، مادربردهای بالای 500 تومن و پردازنده های بالای1.2 میلیون تومن.

خب اگه اینجوره یه مانیتور خوب تا 200 تومن رو هم پیشنهاد کنید.
بعد تو تهران کجا بخرم بهتره؟به نظرتون قسطی هم میدن؟

می تونی SAMSUNG LED 20A310 رو انتخاب کنی.

فرشید جان من ترجیح میدم که به جای P8H61M-PRO asusاز برند msi بردم رو انتخاب کنم.شما چه مدلیشو که از نظر قیمت در این سطح باشه پیشنهاد میدی؟

بله خب، MSI هم داره، اما اگر ترجیح می دید و دلیل قابل قبولی هم داری باید خودت هم مدلش رو انتخاب کنی، برند برای ما مهم نیست.

MohsenDesign

کاربر سایت
Sep 15, 2010
63
نام
محسن
کلا مدلهای وایرلس برای بازی مناسب نیستن، مگر یک یا 2 مدل خیلی گرونقیمت از Razer،
مدلی که شما گفتی هم مدل خوبیه و کیفیت بالایی هم داره، ولی دورش طرحداره، چرمی نیست. قطعا دوامش از موسهای متفرقه ای که تا بحال گرفتی بیشتره.

خوب فرشید جان این مدل ها چطور ؟

Microsoft Touch Mouse Limited Edition Artist Series
یا
Touch Mouse
که باهاش میشه کارهای جالبی انجام داد، اما نمیدونم میصرفه اینقدر هذینه کنم ؟
آخه از طرفی ویندوز 8 داره میاد، با این ماوس های لمسی به نظرم بهتر بشه با رابط مترو کار کرد !
اگر میشه راجع به کیفیت و حساسیتش نظر بدید (در بازی )
....
Microsoft Explorer Touch Mouse
اینم دیدم، ویدئوهاش و هم دانلود کردم از یو..ب اما فقط اسکرولش لمسیه
....
Logitech Touch Mouse M600
اینم دیدم ویدئوش و خیلی خوشگل بود، یه جورایی طرف میگفت از مجیک هم دیزاینش بهتره و ..
ولی نمیدونم ایران اومده یا نه
....
بعد اینکه قیمتاش و اگر داری برام بزن که اگر بگیرم از خودت میگیرم

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
خوب فرشید جان این مدل ها چطور ؟

Microsoft Touch Mouse Limited Edition Artist Series
یا
Touch Mouse
که باهاش میشه کارهای جالبی انجام داد، اما نمیدونم میصرفه اینقدر هذینه کنم ؟
آخه از طرفی ویندوز 8 داره میاد، با این ماوس های لمسی به نظرم بهتر بشه با رابط مترو کار کرد !
اگر میشه راجع به کیفیت و حساسیتش نظر بدید (در بازی )
....
Microsoft Explorer Touch Mouse
اینم دیدم، ویدئوهاش و هم دانلود کردم از یو..ب اما فقط اسکرولش لمسیه
....
Logitech Touch Mouse M600
اینم دیدم ویدئوش و خیلی خوشگل بود، یه جورایی طرف میگفت از مجیک هم دیزاینش بهتره و ..
ولی نمیدونم ایران اومده یا نه
....
بعد اینکه قیمتاش و اگر داری برام بزن که اگر بگیرم از خودت میگیرم

اگر موس حرفه ای می خوای تا 150 تومنهم ارزش هزینه کردن داره، چون دوام بیشتری داره

از مدلهای مایکروسافت مدل MS Arc Wireless موجود هست و کاربری راحت و دوام خوبی داره، خودم هم استفاده کردم. قبلا حدود 90 تومن بود، الان رو نمی دونم
مدل Touch رو اینجا ندیدم و فکر هم نمی کنم برای بازی مناسب باشه
مدل لاجیتک هم موجود نیست.
اگر نگران بازی هستی باید ماوس گیمینگ بخری، که در اینصورت بجز همون یکی دو مدل Razer دیگه وایرلس نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر