مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,539
نام
ایلیا
سلام دوستان
نظرتون در مورد این سیستم چیه:

MB : Asus P8P67 LE
CPU : Intel i3 2100
VGA : Asus Geforce ENGTX 560
Memory : Corsair 4GB (2*2GB) 1600
Power : Green 530A EU
Case : Green Black 2

برای گیم مناسبه ؟؟؟ بودجه هم نهایتا 1 میلیون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سیستم خوبیه ولی پاور پیشنهادی بدرد نمیخوره البته بالاتر از 1 تومن یعنی 1.080 1.090 در میاد VGA هم با اون قیمت ارزش خرید نداره میشه EVGAش رو در نظر گرفت یه 70 80 تومنی با هم اختلاف دارن.
ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی...
شما چه پاوری پیشنهاد میکنید...
خواهش
حداقل یه 600w میخواد پیشنهاد من GREEN GP685B یا کمتر GP600A-EU هستش.

آخرین ویرایش:

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,539
نام
ایلیا
سیستم خوبیه ولی پاور پیشنهادی بدرد نمیخوره البته بالاتر از 1 تومن یعنی 1.080 1.090 در میاد VGA هم با اون قیمت ارزش خرید نداره میشه EVGAش رو در نظر گرفت یه 70 80 تومنی با هم اختلاف دارن.
ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی...
شما چه پاوری پیشنهاد میکنید...

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
سلام
کلا گرافیک لپ تاپ ها برای کاهش مصرف و کاهش حرارت تولیدی طوری ساخته شده اند که زیاد از پس پردازش های سنگین گرافیکی بر نمی آیند به همین دلیل شما نباید انتظار داشته باشید بازی هایی مثله کرایسس رو با کیفیت بالا اجرا کنید،البته لپ تاپ های سری gaming هم موجودند البته به دلیل سایز و مصرف زیاد عملا چنگی به دل نمیزنند اگر کیفیت تصویر برای شما مهم نیست و فقط قصد اجرا کردن بازی رو دارید مشکلی از این بابت نیست.
تا جایی که من اطلاع دارم تفاوتی بین ddr و gddr ندیدم.
موفق باشید:)
خیلی ممنون دوست عزیز.
سایز و مصرفش زیاد برام اهمیت نداره. چون با خودم اینور اونور نمیبرم زیاد.
فقط میخواستم ببینم اون مدلی که گفتم رو کسی اطلاعات دقیقی راجبش داره که دقیقا توانش در چه حدیه و تو بازی چجوری جواب میده یا نه؟
این هم پست صفحه ی قبلم برا بقیه ی دوستان که ندیدن و اطلاعاتی دارن:
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
من یه سوالی داشتم هرچی فروم رو گشتم جای خاصی برا مطرح کردنش پیدا نکردم. آخرش اینجا رو مناسب ترین محل دیدم. ممنون میشم کمکم کنید.
سوالم اینه: کارت گرافیک GT 555m که MSI برا لپ تاپ های گیمینگش استفاده میکنه قدرتش در چه حده؟ من زیاد اطلاعات ندارم ولی ظاهرا این نوع کارت ها فقط برا لپ تاپ استفاده میشن.
مثلا تو بازیهای سنگین مثل Bf3 و Crysis 2 و Batman:AC و... چجوری جواب میده؟
رمش هم انگار 1 گیگ DDR5 هست.(البته یه جا زده بود DDR5 یه جا هم زده بود GDDR5. نمیدونم جریانش چیه.)
ممنون میشم راهنمایی کنید.

jeyowich

کاربر سایت
Oct 4, 2006
355
نام
م.مهدي
CPU که هیچی ولی مدل پاور بازم مشخص نیست (من برای شما یدونه 700 میارم که 300w هم نیست) در کل همونطور که حدس میزدم CPU برای کارتای مد نظر محدوده و راندمان کارت رو به شدت پایین میاره.
بهتره تو فکر ارتقاء هر سه قطعه و بعدش POWER , VGA و چیزای دیگه باشی.

بسیار عالی ممون

اما قرار بود تا سقف 3 تومن بدم برای جم کردن یه سیستم برای کار با 3D MAX که سی پی یو حرف اول و توش میزنه
ولی یه برنامه دیگه دارم کار میکنم که کارت گرافیک حرف اول و میزنه و طبعا هزینه کمتری داره برام
با این داستان چی پیشنهاد میدین. منظورم اینه اگه قطعات خاصی و پیشنهاد بدیدممنون میشم
شما فک کن یه سیستم نو میخوام بگیرم

ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
خیلی ممنون دوست عزیز.
سایز و مصرفش زیاد برام اهمیت نداره. چون با خودم اینور اونور نمیبرم زیاد.
فقط میخواستم ببینم اون مدلی که گفتم رو کسی اطلاعات دقیقی راجبش داره که دقیقا توانش در چه حدیه و تو بازی چجوری جواب میده یا نه؟
این هم پست صفحه ی قبلم برا بقیه ی دوستان که ندیدن و اطلاعاتی دارن:

اگر قصد ندارید دستگاه رو جابجا کنید دیگه اصولا خرید لپ تاپ هیچ ضرورتی نداره و توصیه نمیشه، با همون پول میشه سیستم بازی با توان گرافیکی و پردازشی دوبرابر تهیه کرد.

بسیار عالی ممون

اما قرار بود تا سقف 3 تومن بدم برای جم کردن یه سیستم برای کار با 3D MAX که سی پی یو حرف اول و توش میزنه
ولی یه برنامه دیگه دارم کار میکنم که کارت گرافیک حرف اول و میزنه و طبعا هزینه کمتری داره برام
با این داستان چی پیشنهاد میدین. منظورم اینه اگه قطعات خاصی و پیشنهاد بدیدممنون میشم
شما فک کن یه سیستم نو میخوام بگیرم

ممنون

با 3200 تومن میشه این سیستم رو برای کار پیشنهاد داد:

CPU:INTEL Core I7 3930K
FAN:ANTEC H2O 620
RAM:CORSAIR 4*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P9X79
VGA: Geforce GTX 560 DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:785W GREEN
CASE:GREEN INFINITY

نمی دونم کدوم برنامه منظورتون هست که گرافیک توش تاثیر داره و لی در کل این سیستم اول برای 3DMAX و بعد با اولویت کمتر برای بازی مناسب هست.

Hooman_Lampard

کاربر سایت
Nov 18, 2010
12
دوستان میخواستم بدونم محدوده قیمت Phenom II X6 1055T و Phenom II X6 1075T چنده؟ البته میدونم الان با این وضع هر روز یه قیمتی هست سخته قیمت گفت...
سوالِ دیگه هم این که کلن این مدلا رو پیشنهاد میکنید یا خیر؟ مرسی.

pr@doctornuke

کاربر سایت
Apr 12, 2011
226
نام
hesam
من به یک پرینتر احتیاج دارم با مشخصات زیر
حدودا روزی 30 پرینت متن با کیفیت و سرعت خوب انجام بده .
life time طولانی مدت داشته باشه
مصرف جوهر مناسبی داشته باشه
حتما پرینت a3 انجام بده
سیاه سفید باشه
بقیه موارد زیاد مهم نیست .
دوست عزیز پرینترای لیزری که A3 چاپ کنن رده اداری محسوب می شن و قیمتشون مدتیه که خیلی بالا رفته، من مدل زیر 1 تومن با مشخصاتی که مدنظر دارید سراغ ندارم.
مثلا مدل HP Laserjet 5200 هست اما حدود 1200 تومن قیمت داره
در رابطه با این پست متوجه شدم باید به بالای 1200 فکر کنم .حدود بودجه رو 1.5 میلیون کردم .
پیشنهادتون بین hp 5200 & sharp ar-5516 x کدومه .
کیفیت و خر کار بودن در اولیوت هست .
و اینکه کدومشون بهتره لیزری یا سوزنی جوهر افشان

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
دوستان میخواستم بدونم محدوده قیمت Phenom II X6 1055T و Phenom II X6 1075T چنده؟ البته میدونم الان با این وضع هر روز یه قیمتی هست سخته قیمت گفت...
سوالِ دیگه هم این که کلن این مدلا رو پیشنهاد میکنید یا خیر؟ مرسی.

اگر مادربرد AM2/3 داری بهترین گزینه ی ارتقا Phenom II X4 975 هست، خرید هیچ کدوم از X6 ها توصیه نمی شه، اگر هم اصلا مادربرد AMD نداری اصلا خرید هیچ کدوم از پردازنده های گفته شده توصیه نمیشه، پردازنده های Core i5 2400/2500/2600 راندمان خیلی بهتری دارند.

قیمتها هم بسته به مدل بین 300 تا 460 تومن بوده قبلا.

در رابطه با این پست متوجه شدم باید به بالای 1200 فکر کنم .حدود بودجه رو 1.5 میلیون کردم .
پیشنهادتون بین hp 5200 & sharp ar-5516 x کدومه .
کیفیت و خر کار بودن در اولیوت هست .
و اینکه کدومشون بهتره لیزری یا سوزنی جوهر افشان

از کیفیت مدل SHARP اطلاعی ندارم ولی از کارکرد مطلوب مدل 5200 اطلاع دارم

برای کار سریع و تعداد بالا اصلا جوهر افشان جوابگو نیست، همون لیزری تنها انتخابه.

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
اگر قصد ندارید دستگاه رو جابجا کنید دیگه اصولا خرید لپ تاپ هیچ ضرورتی نداره و توصیه نمیشه، با همون پول میشه سیستم بازی با توان گرافیکی و پردازشی دوبرابر تهیه کرد.
ممنون.
الان تا سقف 2 میلیون چه سیستمی میشه تهیه کرد برا بازی؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
ممنون.
الان تا سقف 2 میلیون چه سیستمی میشه تهیه کرد برا بازی؟

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67
VGA:GEFORCE GTX 570 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:585W GREEN
CASE:GREEN X3

MohsenDesign

کاربر سایت
Sep 15, 2010
63
نام
محسن
sli کردن دو تا 560 ti پیشنهاد میشه..
یا خرید یک دونه 580 ؟
.
مادربردهای sli به صرفه برای اینتل ؟
.
قیمت پاورهای گرین و از کجا در بیارم ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
sli کردن دو تا 560 ti پیشنهاد میشه..
یا خرید یک دونه 580 ؟
.
مادربردهای sli به صرفه برای اینتل ؟
.
قیمت پاورهای گرین و از کجا در بیارم ؟

دوتا 560Ti در حالت SLI راندمان بیشتری نسبت به 580 دارند ولی در عوض مصرفشون هم بالاتره و پاور قویتری می خوان، SLI هم همیشه راندمانش 100 درصد نیست ولی بهتر از CF هست.

مادربرد اینتلی برای سوکت 1155 مدلهای ASUS P8P68-PRO ,ASUS P8Z68V-PRO دیگه ارزونترین مدلهای SLI ساپورت هستن، مدلهای بالاتر هم مشخصه که این مشخصه رو دارن

قیمت پاورهای گرین این اواخر برای چندمین بار 20 درصدی گرون شده بود که فکر نمی کنم توی سایتها هم هنوز به روز شده باشه، باید صبر کنی برای بعد از تعطیلات.

uncharted 3

کاربر سایت
Jan 25, 2011
179
نام
پویا
سلام و خسته نباشید
اول تبریک سال نو به اقا فرشید گل بعد هم مثل همیشه سوال
یکی از دوستام قصد خرید مانیتور داره و بین مانیتور من samsung bx2485 plus و Samsung S27A950D مونده شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟(استفاده اصلیش 2d (برای بازی کردن) ولی حالا چون محدودیت بوجه نداره می خواد بهترین مانیتور رو بخره قیمت ها رو هم بگید ممنون میشم)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر