مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

PiKO PiKO

کاربر سایت
Oct 2, 2010
324
نام
علیرضا
بچه من میخوام ارتقاء سیستم بدم و چند تا سوال دارم.
1.اینکه چه قطعاتی بگیرم که هم قوی باشند هم اینکه من رو حداقل برای 3 تا 4 سال از ارتقاء سیستم راحت کنن؟(میدونین که همه ما بیشتر برای بازی کردن ارتقاء سیستم میدیم و بالا رفتن گرافیک و سنگین شدن هر روزه ی بازیها رو هم در نظر بگیرید.)
2.به نظرتون بهترین زمان برای خرید کی هستش(از دو لحاظ قیمت و آمدن جنس های جدید میگم) قبل از تابستون یا اوایل تابستون؟
سیستم الآنم هم اینه.
CPU:Intel Core 2 Dou E7400 2.80GHz
VGA:1024 Nvidia GeForce 9400 GT
RAM:2 GB
Mainboard:Gigabyte S-Series GA-P31-ES3G

بی زحمت قیمت ها رو هم ذکر کنید.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
یک سوال ! الان حدود 4-5 ماهه بازار اجناس خارجی و بخصوص کامپیوتر وحشتناک شده ! یعنی ما باید به این وضع عادت کنیم ؟ در صورت درست شدن وضعیت دلار هم فکر نکنم این فروشنده های خوش انصاف ایرانی که به دنبال چپوندن جنسشون هستن سریع قیمت ها رو کاهش بدن و کلا چند ماه دیگه با فرض اینک وضعیت دلار درست بشه باید منتظر قیمت های قبل و معقول باشیم ؟!
مثلا من فکر نمیکنم حتی اگه قیمت هارد به قیمت قبل هم برگرده تو ایران تاثیر چندانی داشته باشه و مسئله دلار هم حل بشه !

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
P5W DH Deluxe
این مادربورد منه
باید کلا سیستم عوض بشه.

---------- نوشته در 10:51 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:37 PM ارسال شده بود ----------

یک سوال ! الان حدود 4-5 ماهه بازار اجناس خارجی و بخصوص کامپیوتر وحشتناک شده ! یعنی ما باید به این وضع عادت کنیم ؟ در صورت درست شدن وضعیت دلار هم فکر نکنم این فروشنده های خوش انصاف ایرانی که به دنبال چپوندن جنسشون هستن سریع قیمت ها رو کاهش بدن و کلا چند ماه دیگه با فرض اینک وضعیت دلار درست بشه باید منتظر قیمت های قبل و معقول باشیم ؟!
مثلا من فکر نمیکنم حتی اگه قیمت هارد به قیمت قبل هم برگرده تو ایران تاثیر چندانی داشته باشه و مسئله دلار هم حل بشه !
آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است البته اونطور هم که شما گفتید نیست چون اکثر وارد کنندگان کالاهای آی تی کشور از دلار آزاد(تهیه دلار دولتی برای تعداد معدودی است و به خاطر مسائلی واردکنندگان دلار آزاد رو برای واردات ترجیح می دهند) برای تهیه کالاهایشان استفاده می کنند و دلار آزاد هم قیمت بالایی دارد در نتیجه قیمت کالاها به سرعت افزایش یافته است در مورد هارد به خاطر سیل و کمبود موجودی بازار رو دچار شوک کرد در نتیجه شاهد رشد 130 درصدی قیمت هارد بوده ایم در مورد بازار ایران هم خدا عالم است البته شنیده ها حاکی از کمبود اجناس در بازار در روزهای آینده حکایت می کند و نتیجه اش هم میشود قیمت فضایی البته فروشندگان خوش انصاف احتکارگر هم در اوضاع بد بازار بی نصیب نبودند همه ی این عوامل زنگ خطری برای بازار حوضه آی تی کشور تبدیل شده است تا بازار رو با خطر رکود بی سابقه مواجه کند

---------- نوشته در 10:55 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:51 PM ارسال شده بود ----------

1.اینکه چه قطعاتی بگیرم که هم قوی باشند هم اینکه من رو حداقل برای 3 تا 4 سال از ارتقاء سیستم راحت کنن؟(میدونین که همه ما بیشتر برای بازی کردن ارتقاء سیستم میدیم و بالا رفتن گرافیک و سنگین شدن هر روزه ی بازیها رو هم در نظر بگیرید.)
2.به نظرتون بهترین زمان برای خرید کی هستش(از دو لحاظ قیمت و آمدن جنس های جدید میگم) قبل از تابستون یا اوایل تابستون؟
سیستم الآنم هم اینه.

سلام
بهتر است اول شما بودجه مد نظرتون رو بگید تا بهتر بشه تصمیم گیری کرد،سیستم درخواستی شما به قیمت امروز بیش از 3.000.000 تومن هزینه بر میداره

---------- نوشته در 11:01 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:55 PM ارسال شده بود ----------

سیستم الآنم هم اینه.

1-بهتر است بودجه مد نظرتون رو اعلام کنید تا بهتر دوستان پیشنهاد بدهند
2-مسلمه که صبر کنی بهتر است تا یکی دو ماه آینده قطعات جدیدی وارد بازار میشوند

mojy56

کاربر سایت
Nov 8, 2009
50
نام
مجتبی
:))
عزیز یه خورده امید به من بده
فعلا پولی ندارم که بخوام کلی سیستمو عوض کنم همین هم که دارم کلی بازی با 1080 جواب میده بیشتر منظورم این بود اگه cpu رو عوض کنم cpu ای که به برد من بخوره چه قد تو کارایی سیستمم تاثیر داره ارزش داره عوض کنم یا نه. اگه ارزش داره پیشنهاد شما چیه .
ممنون

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد
سلام

مونیتور LG LED 226 E2250T رو خریداری کرده ام. از کجا می توانم متوجه پیکسل سوخته بشوم !؟

موقع خرید دقت نکردم ، بارکد گارانتی روی جعبه هست ولی سریالش با تیزبُر کنده شده ! مونیتور مشکل خاصی ندارد ، توی سایت مادیران هم که اطلاعات رو وارد کردم نوشته گارانتی اش تا سال 92 هست. لزومی داره پیگیری کنم !؟

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
فعلا پولی ندارم که بخوام کلی سیستمو عوض کنم همین هم که دارم کلی بازی با 1080 جواب میده بیشتر منظورم این بود اگه cpu رو عوض کنم cpu ای که به برد من بخوره چه قد تو کارایی سیستمم تاثیر داره ارزش داره عوض کنم یا نه. اگه ارزش داره پیشنهاد شما چیه .
ممنون
شما نهایت قوی ترین پردازنده دوئل هسته ای هم تهیه کنید به خاطر ضعیف بودن کارت گرافیک شما تأثیر چندان زیادی در بازی برای شما نداره،(مثلا اگر شما کارتی در حد 6870 داشتید اونوقته که پردازنده ی شما برای کارت گرافیک bottleneck ایجاد میکنه و نیاز به ارتقاء دارید) در نهایت خود شما تصمیم گیرنده اصلی هستید به نظر من خرید یک پردازنده دیگر اصلا به صرفه نیست شما اگه خواستید به فکر ارتقاء کلی باشید در ضمن زیاد ناراحت نشین چون اگر شما همین حالا بهترین سیستم بازار رو ببندید باز تا یکی دو ماه آینده قطعات بهتری وارد بازار میشوند

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,773
نام
فرشید
ممنون

همونطور که گفتن مادربرد شما قدیمیه و بهترین پردازنده ای که بهش بخوره هم باز ارزش خرید نداره؛ حتی اگر هم موجود باشه، پولت رو حروم نکن.

سلام
مونیتور LG LED 226 E2250T رو خریداری کرده ام. از کجا می توانم متوجه پیکسل سوخته بشوم !؟

موقع خرید دقت نکردم ، بارکد گارانتی روی جعبه هست ولی سریالش با تیزبُر کنده شده ! مونیتور مشکل خاصی ندارد ، توی سایت مادیران هم که اطلاعات رو وارد کردم نوشته گارانتی اش تا سال 92 هست. لزومی داره پیگیری کنم !؟

پیکسل سوخته با نرم افزار مخصوص یا این سایت قابل تشخیص هست، سریالش رو هم شاید کندن که توی سایت وارد کنن و جایزه ببرن.
اگر مشکل خاصی نداره احتیاج به پیگیری نیست.

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد
ممنون فرشید جان

پیکسل سوخته ای رؤیت نشد ... کارت قرعه کشی اش هم داخل جعبه مونیتور بود که توی سایت مشخصات رو وارد کردم.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,773
نام
فرشید
در حال حاضر با یک تومن به سختی میشه کیس برای بازی پیشنهاد داد اگر فقط قصد خرید کیس رو دارید پیشنهاد من به شما این استmain board:asus p8p67-le=190.000cpu:core i3 2100=220.000ram:corsaire 1600 4gb(2x2gb)=60.000h.d.d:w d 500=185.000vga:geforce gts 450 1gb or hd 6770=260.000case:green black 4=55.000power:green 535b-us=100.000
بودجه را تا چه قيمتي بالا ببرم خوبه من بدون مانيتور مي خوام و در پاييز قصد ارتقا دارم

برای نقل قول کردن از کلید "پاسخ با نقل قول" استفاده کنید، برای پست دادن توی فروم سخت نیست که نحوه ی کار رو یاد بگیرید
برای ارتقا هم تا پاییز خیلی زمان مونده، ربطی به قطعات پیشنهادی الان و قیمتاشون نداره. همون پاییز بپرسید.

PiKO PiKO

کاربر سایت
Oct 2, 2010
324
نام
علیرضا
سلام
بهتر است اول شما بودجه مد نظرتون رو بگید تا بهتر بشه تصمیم گیری کرد،سیستم درخواستی شما به قیمت امروز بیش از 3.000.000 تومن هزینه بر میداره

---------- نوشته در 11:01 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:55 PM ارسال شده بود ----------

1-بهتر است بودجه مد نظرتون رو اعلام کنید تا بهتر دوستان پیشنهاد بدهند
2-مسلمه که صبر کنی بهتر است تا یکی دو ماه آینده قطعات جدیدی وارد بازار میشوند

خوب اگه زحمتی نیست میشه یه سیستم (نام و مدل قطعات) رو بهم پیشنهاد بدی به قول معروف یه سیستم بهم پیشنهاد بدی.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
شما همه چی رو میگی غیر از بودجه ، هم میشه با 500 تومن سیستم بست هم با 10 تومن بگو چقدر میخوای هزینه کنی تا بشه نظر داد !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر