مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,290
نام
محمدرضا
سلام !
دوستان منم میخوام به سیستم خستم یه روح تازه ای بدم.
Main : GIGABYTE GA-EP31-DS3L
CPU : Intel Cor2Dou E4600 2.8 GHz
Ram : 2×2 Kingstone 800
کارت فعلی 8600GT 1GB هست که دیگه بازیهارو به زور رو 768×1024 میکشه :D!
آقا من میخوام حدود 250 خرج کنم و یک کارت گرافیک معقول که بتونه رو 720P و آخرین جزئیات بکشه،بخرم.(اصلاً شدنی هست؟)
پاور هم نمیدونم چیه.

پیشاپیش تشکر.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,774
نام
فرشید
سلام !
دوستان منم میخوام به سیستم خستم یه روح تازه ای بدم.
Main : GIGABYTE GA-EP31-DS3L
CPU : Intel Cor2Dou E4600 2.8 GHz
Ram : 2×2 Kingstone 800
کارت فعلی 8600GT 1GB هست که دیگه بازیهارو به زور رو 768×1024 میکشه :D!
آقا من میخوام حدود 250 خرج کنم و یک کارت گرافیک معقول که بتونه رو 720P و آخرین جزئیات بکشه،بخرم.(اصلاً شدنی هست؟)
پاور هم نمیدونم چیه.

پیشاپیش تشکر.
فکر نکنم، باید روحش رو کامل بگیری ازش!

می تونی یه کارت GTX 460 1GB رو با حدود 280 تومن بخری اما بسته به بازی ممکنه از 50 تا 80 درصد قدرت کارت استفاده بشه، بنابراین توی بعضی بازیها ممکنه بازم افت فریم داشته باشی. پاورت هم باید یه GREEN 535 وات به بالا باشه.

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
من یه راهنایی برای خرید سی پی یو میخواستم که با این قطعات من match بشه:(AMD)
مشخصات سیستمم:
ram:2gig patriot bus 800
gpu: geforce 8400 gs 512
MOTHERBOARD:GEFORCE 6100 PM-M2

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
فرشید جان ، من یدونه GTS 450 و اون پاوری که فرمودید رو خریدم . با بازیهای اسپورت که هیچ مشکلی ندارم ، فقط روی بازی Crysis 2 وقتی رزولوشن رو از 1280*720 بالاتر میبرم با تنظیمات High بازی افت فریم پیدا میکنه (خیلی هم افت فریم پیدا میکنه ) . با Cpu ی Q6600 هم همین مشکل رو دارم ، خیلی تغییر محسوسی ایجاد نشد . البته افت فریم کمتر هست ولی خیلی محسوس نیست . بابت راهنماییتون ممنون ، کاملا از خریدم راضی هستم.
فقط یه سوال ، این CPU ی من (E5700) چند درصد از قدرت کارت گرافیکم میتونه استفاده کنه ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون رفيق
ولي به نظرت 570 تكي يكم ضعيف نيست؟ :d
همين الان لب مرزه.. تا سال ديگه حتما كم مياره رو فول اچدي..
در مقايسه با 580 واقعا ضعيفه و در مقايسه با 2تا 6870 (سيستم اول) حرفي برا گفتن نداره :d
خوب جواب سوالت همونیه که فرشید گفت ، من کلا با sli یا cf تو مانیتور زیر "30 مخالفم (منظور TV هستش) وقتی یه کارتی مثل 570 به تنهایی میتونه از پس هر بازی سنگینی بر بیاد دیگه چرا دو تا کارت و دردسرای درایور و باقی ماجراش ؟!
همه چیز که کارت گرافیک نیست من بطور کلی گفتم سیستم اول سریعتره در کل انتخاب با خودته.
سلام خدمت اساتید اهل فن ...

لطفا با 600-650 یه سیستم با مانیتور معرفی کنید که اتوکد و فوتوشاپ رو به صورت نرمال اجرا کنه ... برای شرکت میخوام و به هیچ عنوان ام قرار نیست که باهاش بازی بشه ... فقط فتوشاپ و اتوکد ... هر چی سیستم ارزون تر باشه برای من بهتره ... ممنون از شما ...

پ ن : رامین جان دیگه گفتم مزاحمت نشم ... شما ام اگه پست منو میخونی لطف کن به دادش برس :biggrin1: ... جناب فرشید منتظر سیستم پیشنهادی شما ام هستم ... ممنون
من اینو پیشنهاد میدم :

CPU : intel i3 550
RAM : a-data 4gb 2*2gb ddr3 1333
MAIN : asus p7h55-m
VGA : n/a
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp485a
CASE : green magnum2
MONITOR : samsung 1933sn

حدودا 675 680 تومن در میاد.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,774
نام
فرشید
دوستان خسته نباشید من میخواستم ببینم این هادرهای سیلیکون پاور سری S10 قیمتش چجوریاست؟؟
کلن پیشنهاد میکنید بگیریم یا نه؟؟

کیفیتش که مشکلی نداره اما بهتره از مدلای خود سازنده های هارد مثل Seagate و WD fovd

من یه راهنایی برای خرید سی پی یو میخواستم که با این قطعات من match بشه:(AMD)
مشخصات سیستمم:
ram:2gig patriot bus 800
gpu: geforce 8400 gs 512
MOTHERBOARD:GEFORCE 6100 PM-M2

مادربردت خیلی قدیمیه، متاسفانه پردازنده های جدید رو ساپورت نمی کنه،البته واسه بازی تمام قطعاتت ضعیفن،از جمله گرافیک

فرشید جان ، من یدونه GTS 450 و اون پاوری که فرمودید رو خریدم . با بازیهای اسپورت که هیچ مشکلی ندارم ، فقط روی بازی Crysis 2 وقتی رزولوشن رو از 1280*720 بالاتر میبرم با تنظیمات High بازی افت فریم پیدا میکنه (خیلی هم افت فریم پیدا میکنه ) . با Cpu ی Q6600 هم همین مشکل رو دارم ، خیلی تغییر محسوسی ایجاد نشد . البته افت فریم کمتر هست ولی خیلی محسوس نیست . بابت راهنماییتون ممنون ، کاملا از خریدم راضی هستم.
فقط یه سوال ، این CPU ی من (E5700) چند درصد از قدرت کارت گرافیکم میتونه استفاده کنه ؟

خب مبارکه،برای Crysis 2 که طبیعیه، سنگینترین بازیه PC هست و روی 450 نباید هم با بالاترین تنظیمات توی اون رزولوشن بتونی فریم مناسب بگیری ، اما به هر حال پردازنده ی شما خیلی ضعیفه، گفتم قبلا از 50 تا 70 درصد قدرت کارت می تونه استفاده کنه، مخصوصل توی رزولوشن شما تاثیر CPU کم نیست.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
فکر نکنم، باید روحش رو کامل بگیری ازش!

می تونی یه کارت GTX 460 1GB رو با حدود 280 تومن بخری اما بسته به بازی ممکنه از 50 تا 80 درصد قدرت کارت استفاده بشه، بنابراین توی بعضی بازیها ممکنه بازم افت فریم داشته باشی. پاورت هم باید یه GREEN 535 وات به بالا باشه.

فرشید جان چرا این دوستمون با E4600 میتونه 50-80 درصد از قدرت کارت استفاده کنه ، در حالی که کارتش هم از کارت من قوی تره ، ولی من با E5700 ، حداکثر میتونم 70 درصد از قدرت کارتم استفاده کنم ؟ :(

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,774
نام
فرشید
فرشید جان چرا این دوستمون با E4600 میتونه 50-80 درصد از قدرت کارت استفاده کنه ، در حالی که کارتش هم از کارت من قوی تره ، ولی من با E5700 ، حداکثر میتونم 70 درصد از قدرت کارتم استفاده کنم ؟ :(
برای اینکه ایشون توی رزولوشن بالاتری داره بازی میکنه بنابراین فریم بهتری می تونه بگیره که CPU توش کمتر دخیله،بعدم این محدوده ها بیشتر فرضی و حدودی هست، هیچ کجا نمی تونی آمار و ارقام ثابتی رو پیدا کنی، اینا برای تشریح و تفهیم مطلب هست و استفاده ی دیگه ای نداره.

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
مادربردت خیلی قدیمیه، متاسفانه پردازنده های جدید رو ساپورت نمی کنه،البته واسه بازی تمام قطعاتت ضعیفن،از جمله گرافیک.

نه اصلا برای بازی نمیخوام.فقط میخوام اینها مچ بشن و مشکل سرعتم حل بشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,774
نام
فرشید
مادربردت خیلی قدیمیه، متاسفانه پردازنده های جدید رو ساپورت نمی کنه،البته واسه بازی تمام قطعاتت ضعیفن،از جمله گرافیک.

نه اصلا برای بازی نمیخوام.فقط میخوام اینها مچ بشن و مشکل سرعتم حل بشه.
نه دیگه ، چیز قویتری نمی تونی روش نصب کنی، مگر اینکه مادربر پردازنده و رم رو عوض کنی.

AYARAN

کاربر سایت
Sep 10, 2009
894
نام
پوریا
من یه EVGA GTX580 دارم روی سیستمم.دوستمم همین کارت رو داشت اما به دلیل اینکه داره میره سربازی من ازش فعلا تا چند ماهی کارت رو دارم میگیرم.شایدم خریدم.من مانیتورم LG W2442PA-BF هست.به نظرتون یه LCD 32 بگیرم بهتر نیست برای این 2 کارت ؟
یا میشه یه مانیتور همین مدل رو بگیرم eyefinity کنم.میشه؟؟؟
مانیتور های Eyefinity توی ایران گیر میاد.مثل اون مدل EVGA . نه اینکه خودمون 2 یا 3 تا مانیتور رو بزاریم کنار هم

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,774
نام
فرشید
دوستان می خواستم بدونم کابل تبدیل rgb به composite هست؟
بدرد می خوره؟
قیمتش حدودا چقدر ؟؟؟؟؟
بودنش که هست، طولش هم معمولا 1.5 یا دو متره، البته بلندترش هم موجود هست
قیمت هم متفاوته، از 7 8 تومنی هست تا 20 تومنی، بسته به جنس و طول کابل.

من یه EVGA GTX580 دارم روی سیستمم.دوستمم همین کارت رو داشت اما به دلیل اینکه داره میره سربازی من ازش فعلا تا چند ماهی کارت رو دارم میگیرم.شایدم خریدم.من مانیتورم LG W2442PA-BF هست.به نظرتون یه LCD 32 بگیرم بهتر نیست برای این 2 کارت ؟
یا میشه یه مانیتور همین مدل رو بگیرم eyefinity کنم.میشه؟؟؟
مانیتور های Eyefinity توی ایران گیر میاد.مثل اون مدل EVGA . نه اینکه خودمون 2 یا 3 تا مانیتور رو بزاریم کنار هم

دیگه 32 اینچ میشه تلویزیون ، نه مانیتور
Eyefinity هم مال AMD هست، نه NVIDIA شما باید Sorround Vision کنی اونم با 3 تا مانیتور، اگه می خوای کارت دوم رو بگیری مناسبه.

• Like
Reactions: RockIT

AYARAN

کاربر سایت
Sep 10, 2009
894
نام
پوریا
دیگه 32 اینچ میشه تلویزیون ، نه مانیتور
Eyefinity هم مال AMD هست، نه NVIDIA شما باید Sorround Vision کنی اونم با 3 تا مانیتور، اگه می خوای کارت دوم رو بگیری مناسبه.

گفتم که LCD.
یکیم بیشتر توضیح میدید درباره ی Sorround Vision و اینکه چجوری باید این کار رو بکنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر