مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام
کیس خالی تا سقف 800 چی پیشنهاد می دین. رای کسی می خوام خودش هنوز نمی دونه می خواد چکار کنه احتمالاً می‌خواد بازی هم بکنه.
ضمناً از ترکیبات زیر کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
Core i3 540+P7P55D-E LX+GTS 450
Core i5 650+P7H55+GTS 450
Core i3 540+P7H55+GTX 460

اگر می خواد بازی کنه که این سیستم پیشنهادیه:

CPU:AMD PHENOM II X4 945
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3 1333
M/B:GIGA 770T-UD3
VGA:ASUS GEFORCE GTS 460 768MB DDR5
HDD:SEAGATE 500GB 7200.12
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 535B+
CASE:GREEN MAGNUM2

اما اگر می خواد کار اداری انجام بده که همون سیستم Core i5 /i3 انتخاب بهتریه با این بودجه.

فرشید جان خسته نباشی،
یه DVD Writer خوب بهم معرفی می کنی ؟ دقت رایتش خوب باشه و دیسک Fail تحویلم نده!
حدود قیمتشو هم بگو که سرم کلاه نره! :d

الان بیشتر مدلای SAMSUNG Light Script 24X رو پیشنهاد می دیم، هیچ رایتری هم پیدا نمیشه که با همه ی دیسکای خام بدون مشکل باشه و همه ی دیسکا رو هم بخونه، درایوای اپتیک این محدودیتها رو هم دارن و عمرشون زیاد نیست.

درود
دوستان به راهنمایی می خواستم من واسه جابه جا کردن اطلاعات می خواستم یه هارد اکسترنال 160گیگ بگیرم رفتم بازار اولا" پایینتر از360گیگ نبود دوما" قیمتا واسه بودجه من بالا بود ولی یه چیزی بود به اسم باکس اکسترنال حالا میخواستم بپرسم این باکسا کارایی و سرعت و دوامش چطوره چون یه هارد 320 اینترنال از 2سال پیش دارم میخوام ببینم این وسیله ارزش خرید داره یا نه در ضمن برند معروفی داره یا نه؟ مغازه دار قیمت 28000 تومن به من داد ممنون
باکسای اکسترنال بیشتر برای خواندن موقتی اطلاعات هاردای معمولی بکار میره و برای جابجایی مداوم و اطمینان از امنیت و دوام اطلاعات مناسب نیست، برای منظور شما فقط هارد اکسترنال واقعی پیشنهاد میشه و بهتره یکی از همون مدلای اکسترنال Seagate/WD رو بخری.

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
آقا سلام!
اساتید لطفا کمک کنید !
من یه اسپیکر A500 کریتیو خریدم که 5-1 هست ! پشت این اسپیکر 5 خروجی داره که 2 تا قرمز 2 تا سفید که لفتو رایت هست و یه خروجی مشکی مشابه که جمعا میشه 5 تا !هر 5اسپیکر رو وصل کردم که فقط 2 اسپیکر صدا داره!مادربرد هم 880-GA-UD3H هست !سیم خورودی اسپیکر به مادربرد 3 تا هست به رنگهای مشک سبز و نارنجی که همه رو وصل کردم در هنگام نصب هم پیغامهای اومد که اوکی رو زدم هر کاری میکنم فقط دو خروجی از 5 خروجی پشت اسپیکر صدا داره دیونه شدم درست نشد که نشد!دوستان بگن نصب اسپیکر های 5 به یک راه حل خاصی اره ؟آیا اسپیکر ایراد داره ؟آخه توی تست صدا تو همه اسپیکرها میاد ما موقه پخش نمیاد!با تشکر ا همه دوستان!

ی هم عکسی از وب سایت اصلی :
http://uk.creative.com/products/productarchive.asp?category=4&subcategory=25&product=16927

کسی نبود یه راهنمایی کوچیک به ما بگه؟

R.P.G

کاربر سایت
Mar 21, 2009
1,090
نام
Marked One
سلام

امروز این سیستم رو گرفتم:

CPU: core i7 930 - 310T
VGA: EVGA geforce gtx 460 1gb - 235T
MB: ASRock X58 Xtreme3 - 300T
RAM: Adata 2gb*3 1333 Premier - 89T
Power: Green GP635B-US - 103T
HDD: Seagate 7200 500gb - 46T
Case: Green magnum2 - 45T
Monitor: Samsung P20700 - 227T

چطوره؟
فقط سوالم اینه که فرق بین رم ADATA 2gb 1333 Gaming با ADATA 2gb 1333 Premier چیه ؟

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
شما تو تنظیمات کنترل پنل قسمت صدا تغییرات رو اعمال کردید؟ که اسپیکراتون 5.1 هست یا نه؟

بله تغییرات رو انجام دادم و 5.1 هم گذاشتم !تست صدا هم بود و زمانی که تست صدا رو میزدم تمام اسپیکرها صدا دار میشه اما در زمان پخش صدا از کامپیوتر صدا فقط از یک کانال پخش میشه یک L و R سه خروجی دیگه صدا ندارن ! امکانش هست که این نوع اسپیکر روی مادربرد و کارت صدای آمبرد جواب نده ؟؟؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام

امروز این سیستم رو گرفتم:

CPU: core i7 930 - 310T
VGA: EVGA geforce gtx 460 1gb - 235T
MB: ASRock X58 Xtreme3 - 300T
RAM: Adata 2gb*3 1333 Premier - 89T
Power: Green GP635B-US - 103T
HDD: Seagate 7200 500gb - 46T
Case: Green magnum2 - 45T
Monitor: Samsung P20700 - 227T

چطوره؟
فقط سوالم اینه که فرق بین رم ADATA 2gb 1333 Gaming با ADATA 2gb 1333 Premier چیه ؟
فرقی ندارن، ولی تشابه هر دو سرعت معمولی و فیمت پایین هست . برای مادربردای X58 باید پک سه تایی مخصوص خرید؛ نه ماجول تکی

بله تغییرات رو انجام دادم و 5.1 هم گذاشتم !تست صدا هم بود و زمانی که تست صدا رو میزدم تمام اسپیکرها صدا دار میشه اما در زمان پخش صدا از کامپیوتر صدا فقط از یک کانال پخش میشه یک L و R سه خروجی دیگه صدا ندارن ! امکانش هست که این نوع اسپیکر روی مادربرد و کارت صدای آمبرد جواب نده ؟؟؟؟

صداهای سیستم و موزیک های معمولی که استریو هستن فقط از اسپیکرهای جلو پخش میشن، صدای 5.1 کاناله رو باید با فیلم DVD یا HD که صدای Dolby یا Sorround داشته باشه تست کنی. توی بازیها هم باید صدای 5.1 داشته باشی

البته بعضی از کارتای صدا مثل Creative توی نرم افزار درایورشون قسمتی برای تبدیل صدای استریو به 5.1 دارن.

R.P.G

کاربر سایت
Mar 21, 2009
1,090
نام
Marked One
فرقی ندارن، ولی تشابه هر دو سرعت معمولی و فیمت پایین هست . برای مادربردای X58 باید پک سه تایی مخصوص خرید؛ نه ماجول تکی
یعنی این سه تا دو گیگی که برداشتم اون کارایی رو که باید بده رو نمیده ؟

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی
درود
دوستان به راهنمایی می خواستم من واسه جابه جا کردن اطلاعات می خواستم یه هارد اکسترنال 160گیگ بگیرم رفتم بازار اولا" پایینتر از360گیگ نبود دوما" قیمتا واسه بودجه من بالا بود ولی یه چیزی بود به اسم باکس اکسترنال حالا میخواستم بپرسم این باکسا کارایی و سرعت و دوامش چطوره چون یه هارد 320 اینترنال از 2سال پیش دارم میخوام ببینم این وسیله ارزش خرید داره یا نه در ضمن برند معروفی داره یا نه؟ مغازه دار قیمت 28000 تومن به من داد ممنون

ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه:)

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad

ببین دوست عزیز شما باید تنظیمات جانبی هر نرم افزار یا بازی رو هم انجام بدی.
مثلا برای موزیک گوش کردن باید نرم افزار مورد نظر (مثلا من خودم همین مشکل رو داشتم و با KM Player حلش کردم)‌ رو تنظیم کنید. همینطور فیلم یا بازی.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا خودمم یه سوال دارم در رابطه با کارت صدا :

من کارت صدام ۵ به ۱ هست و یک هدفونی هم دارم که یه جک ورودی داره و کارت صدام هم ورودی هدفون نداره ! چیکار باید بکنم ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
یعنی این سه تا دو گیگی که برداشتم اون کارایی رو که باید بده رو نمیده ؟
هم اون کارایی رو نمیده و هم ممکنه پایداری و ثبات لازم رو نداشته باشه.

ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه:)

راهنمایی کردیم، شما ندیدی پستای قبلی رو.

حالا خودمم یه سوال دارم در رابطه با کارت صدا :

من کارت صدام ۵ به ۱ هست و یک هدفونی هم دارم که یه جک ورودی داره و کارت صدام هم ورودی هدفون نداره ! چیکار باید بکنم ؟

هیچ کارت صدایی از پشتش خروجی اختصاصی هدفون نداره، هدفون باید به همون خروجی اسپیکر وصل بشه یا اگر کارت صدا آنبرد هست، از طریق کانکتور داخل کیس که به فیش Front Panel Audio مشهور هست به کارت صدا وصل بشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
یه مدل رم که کارایی خوبی رو بده با مین اگه میشه معرفی کنید.
بهترین مدل CORSAIR DDR3 XMS3 1333 هست که قیمتش هم زیاد از ماجولای خودت گرونتر نیست. مدلای حرفه ای تر Dominator هم داره که به کار شما نمیاد.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
مرسي فرشيد جان
2 تا سوال داستم

1- اين پاور هاي memonex رو باهاشون كار كردي ؟
گارانتي انفورماتيك گستر هست
اكثرا ديدم تعريف ميكنن ميگن از green خيلي كم صدا ترن
قيمتشون هم مناسب تره مثلا 540 واتش 55500 هست

http://www.memonex.com/PowerSupply540W.asp

2 - بعضي جاها ديدم ميگن پاور هاي كه 1 دونه 6pin براي PCI-E دارن و براي اون يكي بايد از Mulex to 6 pin استفاده كني , اين روش ضرر داره براي كارت گرافيك
درسته همچين چيزي ؟
فرشيد جان سوال من جا موند يا حوصله جواب دادنش نبود ؟ :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر