مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

omid_eng

کاربر سایت
Sep 24, 2010
2
خرید سیستم

سلام دوستان عزیز من تازه عضو شده ام میخوام تو همین هفته یک CPU-مادربورد و کارت گرافیک -رم با 500 تومن بخرم مشخصات سیستمم حتما میخام همین باشه لطفا در خرید کارت گرافیک منو راهنایی کنید ممنون میشم کارم فوریه
[FONT=&quot]
GIGABYTE - P55-UD3P
Intel Core i5 - 750
CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB) DHX[/FONT]

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام دوستان عزیز من تازه عضو شده ام میخوام تو همین هفته یک CPU-مادربورد و کارت گرافیک -رم با 500 تومن بخرم مشخصات سیستمم حتما میخام همین باشه لطفا در خرید کارت گرافیک منو راهنایی کنید ممنون میشم کارم فوریه

[FONT=&quot]GIGABYTE - P55-UD3P [/FONT]
[FONT=&quot]Intel Core i5 - 750 [/FONT]
[FONT=&quot]CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB) DHX[/FONT]
سلام
این سه تا قطعه که می خواین بگیرین حدودا 580میشه!
این سیستم که خود شما نوشتی با یک گرافیک HIGHمی تونی گیم های امروزی و اینده را راحت بازی کنی و مشکل نداشته باشی!
برای همچنین سیستمی می تونی این گرافیک را بگیری و در رزولوشن های 1680 و 1920 بازی کنی!
ZOTAC GTX 460-768MB=240-250-
-290-280=ZOTAC GTX 460-1 GB
اگر در زرولوشن های زیر 1680 بازی می کنی می تونی ATI HD5770بگیری! ;)که حدود 215قیمتش هست!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
[FONT=&quot]
GIGABYTE - P55-UD3P
Intel Core i5 - 750
CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB) DHX[/FONT]
با 500 تومن و اون قطعاتی که گفتی پول کم میاری تازه،دیگه به کارت گرافیک نمی رسه
قبلش بهتر بود قیمت قطعات رو میپرسیدی یا میزاشتی ما برات بهترین ها رو پیشنهاد بدیم.

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
با سلام
هارد سیستم من 320 هست ،می خواستم هارد رو ارتقاء بدم و در این زمینه از دوستان راهنمایی می خوام
اول اینکه بهترین هارد (از نظر سرعت و ظرفیت ) تو محدوده قیمت 120 تا 150 چی میتونم بگیرم
دو مورد رو هم که شنیدم میخواستم بدونم صحت داره یا نه ؟
1. هارد های با ظرفیت بالا مثلا 1 ترابایت عمر و دوام کمتری دارند و احتمال مشکل دار شدن و خرابی اونها بیشتره و نمیشه بهشون اعتماد کرد
2.برای استفاده از هارد های 1 ترابایت حتما باید رم قوی روی سیستم داشته باشیم و با رم فعلی من ممکنه سرعت سیستم کم بشه و سیستم کارایی فعلی رو از دست بده .
رم : 2 * 2GB DDR2
آیا در مورد هارد های جدید با ظرفیت بالا این مشکلات و دردسر ها وجود داره یا خیر
ممنونم و منتظر

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
هارد رو بر اساس قیمت نمیسنجن میگن فلا حجم رو میخوایم (قیمتشم مشخصه چون چیز خاصی نداره) شما تا 150 میتونی 2tb در نظر بگیری برند هم samsung یا seagate البته یه 2 هفته ای میشه که هارد 2 نایاب شده و به شدت قیمتش بالا رفته.
1-همچین چیزی وجود داخلی و خارجی نداره.
2-هارد ارتباط مستقیمی با رم نداره (اصلا ربطی نداره :d) یه سخت افزار واسه ذخیره سازی فایل ها هستش همین و بس.

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
هارد رو بر اساس قیمت نمیسنجن میگن فلا حجم رو میخوایم (قیمتشم مشخصه چون چیز خاصی نداره) شما تا 150 میتونی 2tb در نظر بگیری برند هم samsung یا seagate البته یه 2 هفته ای میشه که هارد 2 نایاب شده و به شدت قیمتش بالا رفته.
1-همچین چیزی وجود داخلی و خارجی نداره.
2-هارد ارتباط مستقیمی با رم نداره (اصلا ربطی نداره :d) یه سخت افزار واسه ذخیره سازی فایل ها هستش همین و بس.
ممنون
نگفتم چه حجمی میخوام چون دقیقا سر همین حجمش دو دل بودم
همونطور که پرسیدم و لطف کردی جواب دادی برای حجم های بالا خیلی حرف های ضد و نقیض شنیده بودم که گفتم اگر اینطور باشه یه 500 بگیرم و دردسر به جون نخرم
(اگر یادت باشه اولی که هارد های 300 اومد یه سری هاشون معیوب بود و از همه جا صابونش به تن من خورد :dو کلی اطلاعات از دست دادم)
seagate 2tb پیدا نکردم ،یه دونه Seagate-1.5 TB-32MB Cache هست قیمت 100.خوبه؟
-
یه زحمت دیگه هم داشتم ، اینکه مانیتور زیر 100 تومن (ترجیحا lcd) گزینه خوبی می تونی معرفی کنی؟یا با این مبلغ نمیشه سراغ مانیتور رفت.(طرف گفته یه مانیتور خوب برای وبگردی میخوام زیر 100)

آخرین ویرایش:

esi2005

کاربر سایت
Nov 26, 2005
207
نام
احسان
سلام دوستان یه سوالی دارم گفتم تو این تاپیک بپرسم من میخوام یه قلم نوری بخرم و هیچ اطلاعی از قیمت و انواع این کالا ندارم خیلی خوشحال میشم منو راهنمایی کنید برای طراحی میخوام;)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
یه سوال هارد western چطوره خوبه؟ سی گیت 500 16 مگ بافره ولی وسترن یه مدل داره 500 گیگ 32 مگ بافره . اگه بده نخرم .
وسترن یک از برندهای معتبر در زمینه ی هارد و کلا storage هستش ، بارها گفتم به شما هم میگم این تفاوت کش توی هارد ها (تو حجم مشخص) فقط جنبه ی تبلیغاتی داره همین و بس.
ممنون
نگفتم چه حجمی میخوام چون دقیقا سر همین حجمش دو دل بودم
همونطور که پرسیدم و لطف کردی جواب دادی برای حجم های بالا خیلی حرف های ضد و نقیض شنیده بودم که گفتم اگر اینطور باشه یه 500 بگیرم و دردسر به جون نخرم
(اگر یادت باشه اولی که هارد های 300 اومد یه سری هاشون معیوب بود و از همه جا صابونش به تن من خورد :dو کلی اطلاعات از دست دادم)
seagate 2tb پیدا نکردم ،یه دونه Seagate-1.5 TB-32MB Cache هست قیمت 100.خوبه؟
-
یه زحمت دیگه هم داشتم ، اینکه مانیتور زیر 100 تومن (ترجیحا lcd) گزینه خوبی می تونی معرفی کنی؟یا با این مبلغ نمیشه سراغ مانیتور رفت.(طرف گفته یه مانیتور خوب برای وبگردی میخوام زیر 100)
خواهش
من شخصا تا الان مشکلی با مدلای 2tb به غیر از یک فروند hitachi که بدجور به ما حال داد نداشتم.
همونطور که گفتم هارد 2tb یه 2 هفته ای میشه که نایاب شده اگر هم باشه قیمتاش نجومیه ، الان همین 1.5 خوش قیمته.
تا 100 که مدل درست و حسابی نیست بگو برسونه به 120 125 تومن یدونه samsung 1633sn بگیره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان یه سوالی دارم گفتم تو این تاپیک بپرسم من میخوام یه قلم نوری بخرم و هیچ اطلاعی از قیمت و انواع این کالا ندارم خیلی خوشحال میشم منو راهنمایی کنید برای طراحی میخوام;)
توی بازار ما انواع زیادی ندارن،اما قلم نوری از برند Genius در مدلهای مختلف از 80 تومن تا 150 تومن بسته به دقت و رزولوشن موجود هست.

mohsen77

کاربر سایت
Jan 2, 2008
14
نام
محسن
سلام.
برای این سیستم یکی میخواد رم بخره ،میخوام بدونم چه رمی بخرم که با بقیه قطعاتش بیشتر مچ باشه.

c2Q 6600
ASus P5Q
ATI 4670 512 DDR3
Power Green 650 real مطمئن نیستم،شاید بیشتر باشه.
الان 1 گیگ رم پاتریوت داره با باس 800
4 تا اسلات رم داره (DDR2) که یکیش فقط پر هستش و 3 تای دیگه خالی ست

هاردشم کمه فکر کنم 160 مکستور ساتا ست.
میخواد اکسترنال بگیره مثل اینکه 1 ترابایت،به هرحال یه راهنمایی کنید ممنون میشم در مورد قطعاتش و اینکه چی بخره.

4 گیگ بخره یا 2 گیگ ؟:dرم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
چیزی به نام مچ شدن تو قطعات نداریم شما بر اساس نیازت باید قطعات رو در نظر بگیری ، حالا اگه میتونه هزینه کنه شما 3 تا 1gb دیگه با همون باس براش بگیر تا پرواز کنه اگر نه که یدونه 2gb دیگه بنداز کنار این کارشو راه میندازه.
اکسترنال میخواد بگیره چیکار کنه ؟! میتونه به عنوان هارد اصلی سیستم هم مورد استفاده قرار بگیره ولی خوب از نظر سرعت قابل مقایسه با sata نیست.

آخرین ویرایش:

omid_eng

کاربر سایت
Sep 24, 2010
2
بازم سلام پس اگر امکان داره یه مادربورد و کارت گرافیک برا این سیستم پیشنهاد بدید بودجه برای خرید cpu , lمادربورد و گرافیک 500

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.
برای این سیستم یکی میخواد رم بخره ،میخوام بدونم چه رمی بخرم که با بقیه قطعاتش بیشتر مچ باشه.

c2Q 6600
ASus P5Q
ATI 4670 512 DDR3
Power Green 650 real مطمئن نیستم،شاید بیشتر باشه.
الان 1 گیگ رم پاتریوت داره با باس 800
4 تا اسلات رم داره (DDR2) که یکیش فقط پر هستش و 3 تای دیگه خالی ست

هاردشم کمه فکر کنم 160 مکستور ساتا ست.
میخواد اکسترنال بگیره مثل اینکه 1 ترابایت،به هرحال یه راهنمایی کنید ممنون میشم در مورد قطعاتش و اینکه چی بخره.

4 گیگ بخره یا 2 گیگ ؟:dرم

باید ماجول DDR2 800Mhz رو بخره،البته بهتره ماجول فعلی رو بزاره کنار و دو تا ماجول 2 گیگ برداره
هارد رو هم اگر واسه ویندوز و نصب برنامه ها می خواد باید اینترنال بخره،هارد اکسترنال فقط واسه موزیک و فیلم و پشتیبان گیری هست.

بازم سلام پس اگر امکان داره یه مادربورد و کارت گرافیک برا این سیستم پیشنهاد بدید بودجه برای خرید cpu , lمادربورد و گرافیک 500

بازم که همون سوال قبلی شد،نمیشه واضحتر بگی چی می خوای؟
ما که گفتیم این سیستم خودش از 500 تومن بیشتر میشه.

• Like
Reactions: Scαrface

mohsen77

کاربر سایت
Jan 2, 2008
14
نام
محسن
سوپرا و فرشید ممنون

اگر ممکنه یه مارک خوب بگید و قیمتش(قیمتش متوسط باشه:d)
همین پاتریوت خوبه؟!!!
3 تا 1 گیگ دیگه بگیره بهتره یا اینکه 2 تا 2 گیگ بگیره؟!!!

بهتر نیست 1 ترابایت اکسترنال بگیره برای ذخیره اطلاعات موزیک و فیلم و ...
و از همون 160 برای ویندوز و نصب بازی استفاده کنه؟!!!

از لحاظ سرعت سوپرا گفتی،منظورت اینه که اکسترنال سرعتش از ساتا بیشتره؟!!! نگرفتم:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر