مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

حالا میشه یه مین خوب در حد150-140 معرفی کنین؟

این cpu یکم برا یه کامپیوتر خانگی زیاد نیست؟
CPU : Intel E8400
قیمت اینا رو هم اگه میشه جلوش بنویسین؟
VGA : ZOTAC GTX 260 OR GTS 250
RAM = 2 GB patriot DDR2 800
PSU : GREEN GP580B
HDD:MAXTOR 160 GIG

با تشکر
چرا نمیشه ؟! :cheesygri
تا 150 من asus p5q-pro یا giga ga-ep45-ud3r رو پیشنهاد میدم.;)
خوب این بستگی به خودت داره ، شما gtx260 رو در نظر داری پس یه cpu خوب میخوای که پا به پای اون جلو بیاد و کم نیاره ، هرچند میتونی کمتر هم برداری ولی به نظر من الان یه cpu خوب بگیر خیال خودتو راحت کن.;)

کمک

منظور اینه که این سری CPU اصلا به رم DDR3 احتیاج نداره و اگر رم DDR2 واسش بخری سرعتش با DDR3 فرق نمیکنه،یا مادربرد P5QC بخر و DDR3 بزار روش، یا اصلا مادربرد P5Q-PRO بخر و DDR2 بزار روش

تنها پردازنده ای که باید با DDR3 کار کنه سری Core i7/i5 هست که مادربرد و سوکتش هم فرق میکنه.
گرافیک GTX 260 هم کارت خوبیه و قیمتش هم مناسبه.

پاورت واسه اون سیستم کافیه زیادم هست.;)

خواهش
1-درسته از ddr3 پشتیبانی نمیکنه.
2-با توجه به قیمتش الان ارزش خرید نداره با یکم بالاتر میشه مین بهترین در نظر گرفت.
3-مشخصه gtx260 سریعتره اصلا قابل مقایسه با 9800gt نیست.
خواهش

نه منظورش اینه که تفاوت کارایی ddr2 و ddr3 تو cpuهای lga775 زیاد نیست و با توجه به قیمتاشون عمرا ارزش خرید نداره.;)
کارایی واقعیشون رو میتونی تو i7 ببینی.;)
خوب اون 260 با برد zotac که 216 هم هستش پایینترین قیمت رو نسبت به برندای دیگه داره و تا 300 به نظر من بهترین انتخابه.;)

خب میگید الان چکار کنم؟ یعنی خیالDDR3 رو از سر بیرون کنم؟
اگه DDR2 بردارم که دوباره یه سال نشده باید بندازمش دور. همین الانشم DDR2 با بازیهایی مثل GTA IV مشکل داره.
اگه میشه یه راهنمایی کنید و یه سیستم DDR3 پیشنهاد بدین. البته حساب جیب این حقیر رو هم داشته باشید.

MB: 200T
CPU: 200T
VGA:250T
البته به این قیمتها 100T دیگه هم میتونم اضافه کنم ولی فکر کنم CPU 1366 خیلی قیمتش بالاتر از اینهاست.

اگه دیدید که با این قیمتها نمیشه DDR3 جمع کرد یه سیستم DDR2 لطف کنید واسم بنویسید که از این فلاکت بیام بیرون.
تشکر از همه عزیزانم

چرا نمیشه ؟! :cheesygri
تا 150 من asus p5q-pro یا giga ga-ep45-ud3r رو پیشنهاد میدم.;)
خوب این بستگی به خودت داره ، شما gtx260 رو در نظر داری پس یه cpu خوب میخوای که پا به پای اون جلو بیاد و کم نیاره ، هرچند میتونی کمتر هم برداری ولی به نظر من الان یه cpu خوب بگیر خیال خودتو راحت کن.;)

حالا میشه نتیجه نهایی رو برام بنویسید که چی بگیرم که از 600 ت بیشتر نشه و خیلی هم عالی باشه؟
(به جزHDD و DVD ROM و MODEM و CASE)

آخرین ویرایش:
یعنی از
G.SKILL Trident 6GB (3 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 2000و
OCZ Reaper HPC 6GB (3 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 2000و
OCZ Blade Series 6GB (3 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 2000
که گفته بودم بهتره
خب اینایی که شما نوشتی فقط باسشون بیشتره و چیپشون هم فرق میکنه ، قیمتشون هم فک نکنم تو تهران بتونی کمتر از 350 تومن پیدا کنی ، این رمها بدلیل باس 2GHz اورکلاک رو آسون تر میکنن (اما تا زمانی که قیمتشون به قیمت جهانی نزدیک نشه ارزش خرید ندارن) ولی شما با همون رم TeamGroup هم مشکلی برای اورکلاک نداری
بهرحال انتخاب با خودته ، خرج بیشتر فقط برای کمی اورکلاک بیشتر یا در نظر گرفتن Performance / Price !

البته به این قیمتها 100T دیگه هم میتونم اضافه کنم ولی فکر کنم CPU 1366 خیلی قیمتش بالاتر از اینهاست.

اگه دیدید که با این قیمتها نمیشه DDR3 جمع کرد یه سیستم DDR2 لطف کنید واسم بنویسید که از این فلاکت بیام بیرون.
تشکر از همه عزیزانم
حالا که شما اصرار بر DDR3 دارید :

MB : ASUS P5QC...160 t
CPU : Intel E8400...195 t
RAM : OCZ 2*2GB DDR3 1066 or Patriot...150 t
VGA : ZOTAC GTX 260²...245 t

آخرین ویرایش:
خب اینایی که شما نوشتی فقط باسشون بیشتره و چیپشون هم فرق میکنه ، قیمتشون هم فک نکنم تو تهران بتونی کمتر از 350 تومن پیدا کنی ، این رمها بدلیل باس 2GHz اورکلاک رو آسون تر میکنن (اما تا زمانی که قیمتشون به قیمت جهانی نزدیک نشه ارزش خرید ندارن) ولی شما با همون رم TeamGroup هم مشکلی برای اورکلاک نداری
بهرحال انتخاب با خودته ، خرج بیشتر فقط برای کمی اورکلاک بیشتر یا در نظر گرفتن Performance / Price !
حرف شما درسته
شما سایتی رو می شناسی که اورکلاک i7 رو آموزش داده باشه؟
راستی شما برای خنک کننده مدل Nirvana120 رو پیشنهاد کردید اینم مشخصاتش :
ZEROtherm Nirvana NV120 120mm 2-ball UFO Bearing / Transparent CPU Coolerl

* Compatibility: Socket 754 / 939 / 940 / AM2 / LGA775
* RPM: Silent Mode 700 ±10% RPM Max mode 2600 ±10% RPM
* Air Flow: Max 84.7 CFM
* Noise Level: Under 39 dBA
* Power Connector: 3 Pin
* LED: 2 – Blue LED
* Heatsink Material: Copper Core/Copper Heatpipe/Aluminum Fins (all Nickel-Chrome plated)
1366 رو که ساپورت نمی کنه برادر من ؟!؟!.... :smile:

حرف شما درسته

* Heatsink Material: Copper Core/Copper Heatpipe/Aluminum Fins (all Nickel-Chrome plated)
هیچ جا نمیتونی آموزشی پیدا کنی که مختص یه CPU یا پلاتفرم خاص باشه،اما توی فروم ها تاپیکهای مربوط به مادربردای مختلف وجود داره، باید بگردی.
در ضمن Nirvana NV120 هم سوکت 1366 رو با یه Clip جدا که موجود هست ساپورت میکنه.

هیچ جا نمیتونی آموزشی پیدا کنی که مختص یه CPU یا پلاتفرم خاص باشه،اما توی فروم ها تاپیکهای مربوط به مادربردای مختلف وجود داره، باید بگردی.
در ضمن Nirvana NV120 هم سوکت 1366 رو با یه Clip جدا که موجود هست ساپورت میکنه.
این clip رو که می گید داخل پکیجش موجوده؟

با راهنمایی شما دوستان تصمیم گرفتم این سیستم رو جمع کنم :
CPU:
Intel Core i7 920 Nehalem 2.66GHz
Main Board:
Asus P6T Deluxe V2
RAM:
OCZ Blade Series 6GB (3 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 2000
VGA:
XFX GX260NADBF GeForce GTX 260 Black Edition Core 216 896MB 448-bit
CASE:
NZXT Blackline
HDD:
Western Digital Caviar Black WD5001AALS 500GB 7200 RPM SATA 3.0Gb/s Hard Drive - OEM
FAN:
Nirvana NV120
اگه نظرتون رو راجع بهش بگید ممنون میشم
در آخر هم یه پاور مناسب برای این سیستم و برای اورکلاک معرفی کنید
با تشکر

Last edited by a moderator:
حرف شما درسته

این یه Overclock Guide مخصوص Core i7 920 و مادربورد ASUS P6T Deluxe از سایت معتبر X-bitlabs

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i7-920-overclocking.html

تقریبا آموزش کاملی هست

در مورد NV120 همونطور که فرشید جان گفتند با LGA 1366 مشکلی نداره فقط برای نصب نیاز به پایه های مخصوص LGA 1366 داره

این clip رو که می گید داخل پکیجش موجوده؟
داخل پک نیست باید جداگانه تهیه کنید

اگه نظرتون رو راجع بهش بگید ممنون میشم
خب شما کارت گرافیک از GTX 295 به GTX 260 تغییر دادید 260 کجا و 295 کجا ! 295 بیش از 2 برابر GTX 260 قدرت داره !

به نظرم رو رم زیادی داری خرج میکنی !

پاور هم برای این سیستم یه پاور 750 وات مثل Corsair TX750 Watt یا Thermaltake 750 Watt با قیمت حدود 175 تومن کافیه ؛ یا اگه فکر میکنی که در آینده میخوای SLI کنی میتونی یه پاور 1000 وات برداری که GREEN 1030W با قیمت 200 تومن بد نیست !

آخرین ویرایش:
سلام !
میخاستم یه Case تا قیمت 550 بهم پیشنهاد کنین (اگه یکم بیشتر هم شد مهم نیست ولی خیلی زیاد تر نشه) فقط DVD Writer نمیخام چون خودم دارم !!
در ضمن من قصد دارم قطعات رو از تهران بخرم و خودم وصل کنم میخاستم بدونم به نظر شما از پسش بر میام یا بهتره ریسک نکنم (به خاطر قیمتش میگم چون قیمت قطعات تو تهران ارزون تره) البته من اطلاعاتی در این مورد دارم و فکر میکنم بتونم ولی میترسم کارایی داشته باشه که بعدا" از کار خودم پشیمون بشم...
و اینکه فکر میکننین جایی تو تهران باشه که بتونه سیستم رو برام ببنده و 1-2 روزه بهم بده اگه چنین جایی هست آدرسش رو PM کنین
راستی اگه ممکنه قیمت هر قطعه ای که پیشنهاد میکنین رو هم بگین که با رشت مقایسه کنم...
ممنون :love:

شما میتونی از SPEAKER های برند Creative و Logitech بنا به سلیقه اونی رو که میپسندی انتخاب کنی ، من مثلا Creative Inspire 5.1 T6100 یا Logitech X540 رو پیشنهاد میدم که حدود 110 تومن هست
البته شما حتما باید یه کارت صدای با کیفیت هم بگیری مثل Creative X-FI یا Audigy 4 که از 80 تومن هس تا 200 تومن.
خیلی ممنون از راهنماییهاتون... ببینم اینا صداهاشون بلند و راضی کننده هست؟!...آخه قیافه هاشون مثل اسپیکر فعلی منه! من فکر می کردم با این بودجه یه اسپیکر غول از آب در میاد!
(از همین اسپیکر گنده های که پشت ویترین مغازه هاست، قیمتیم ندارن! 80-90 تومن بود)
پس اگه میشه یه مقدار راهنمایی کنید و توضیح بدید، کارت صدا ارزون تر از 80 تومن نیست؟!
راستی، این اسپیکر ها صدای دالبی هم دارن؟!

آخرین ویرایش:
سلام !
میخاستم یه Case تا قیمت 550 بهم پیشنهاد کنین (اگه یکم بیشتر هم شد مهم نیست ولی خیلی زیاد تر نشه) فقط DVD Writer نمیخام چون خودم دارم !!
در ضمن من قصد دارم قطعات رو از تهران بخرم و خودم وصل کنم میخاستم بدونم به نظر شما از پسش بر میام یا بهتره ریسک نکنم (به خاطر قیمتش میگم چون قیمت قطعات تو تهران ارزون تره) البته من اطلاعاتی در این مورد دارم و فکر میکنم بتونم ولی میترسم کارایی داشته باشه که بعدا" از کار خودم پشیمون بشم...
و اینکه فکر میکننین جایی تو تهران باشه که بتونه سیستم رو برام ببنده و 1-2 روزه بهم بده اگه چنین جایی هست آدرسش رو PM کنین
راستی اگه ممکنه قیمت هر قطعه ای که پیشنهاد میکنین رو هم بگین که با رشت مقایسه کنم...
CPU : Intel E7300...105-110 t
MB : ASUS P5QL PRO...105 t
RAM : Patriot 2*2GB DDR2 800...50 t
VGA : Radeon HD 4850...180 t
HDD : 500GB , Samsung , Seagate , Maxtor...60 t
PSU : GREEN 535W...55 t

خب میگید الان چکار کنم؟ یعنی خیالDDR3 رو از سر بیرون کنم؟
اگه DDR2 بردارم که دوباره یه سال نشده باید بندازمش دور. همین الانشم DDR2 با بازیهایی مثل GTA IV مشکل داره.
اگه میشه یه راهنمایی کنید و یه سیستم DDR3 پیشنهاد بدین. البته حساب جیب این حقیر رو هم داشته باشید.

تشکر از همه عزیزانم
قبلا هم گفتم خرید ddr3 به غیر از i7 بی معنیه.;)
یعنی چی ddr2 با بعضی از بازیها مشکل داره ؟ اصلا چه ربطی به بازی داره ؟! :confused:
هر کدومشون یه پهنای باند مشخصی دارن ، تو c2d باس 667 به راحتی پهنای باند cpu رو پر میکنه و بالاترش افزایش کارایی چشمگیری نداره ، حالا من نمیدونم اصرار شما رو ddr3 چیه ! :-"
با این بودجه که عمرا نمیتونی I7 ببندی ، فقط بیا بگو بودجه ی کلی چقدره و چه قطعاتی میخوای همین.:biggrin1:
حالا میشه نتیجه نهایی رو برام بنویسید که چی بگیرم که از 600 ت بیشتر نشه و خیلی هم عالی باشه؟
(به جزHDD و DVD ROM و MODEM و CASE)
با این که چند بار نتیجه گرفتیم ولی بازم میگیریم :cheesygri :

CPU : intel e8400 or e7400
RAM : patriot 4gb 2*2gb 800
MAIN : asus p5q or p5q-se
VGA : zotac gtx260/216
POWER : green gp580b

حدودا 670 تومن در میاد میتونی main رو p5q-se و ram رو 2gb در نظر بگیری جمعا 44 45 تومن کم میشه.;)
سلام !
میتونی اینو در نظر بگیری :

CPU : intel e7400
VGA : zoac or evga gts250
HDD : samsung or maxtor 500gb 32mb
POWER : green gp535a

حدودا 600 605 تونن در میاد میتونی main رو p5q-se هم در نظر بگیری یه 17 18 تومنی کم میشه.;)
در مورد اسمبل سیستم هم کاری نیست که بشه یه شبه یاد گرفت بهتره بدی همونجایی که میگیری برات ببنده ، نهایت 2 ساعته ردیف میشه.;)

با این که چند بار نتیجه گرفتیم ولی بازم میگیریم :cheesygri :

CPU : intel e8400 or e7400
VGA : zotac gtx260/216

حدودا 670 تومن در میاد میتونی main رو p5q-se و ram رو 2gb در نظر بگیری جمعا 44 45 تومن کم میشه.;)

ما که از ظهره که منتظر یک نتیجه ایم.در کل ممنون!

سلام , من یه سیستم می خوام بگیرم حدود 1,500,000 تومان البته با monitor 19 wide که برا game خیلی خوب باشه. چی می تونم بگیرم؟
من اینو پیشنهاد میدم :

CPU : intel i7 920
RAM : teamgroup elite 3*1gb ddr3 1333
MAIN : asus p6t-se or ecs x58b-a
VGA : evga gtx275 or zotac gtx260/216
HDD : samsung or maxtor 500gb 32mb
ODD : samsung or pioneer (dvd-rw & dvd-rom)
CASE : green tuniq or trio
MONITOR : samsung t220p or lg w2261v

حدودا 1555 1560 در میاد.;)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
    or