مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
سلام
میشه لطف کنید یه لپ تاپ بین 40 تا 45 برای گیمینگ معرفی کنید.
والا دقیق اطلاع ندارم از وضعیت قیمتی داخل ایران و فقط با سرچ تو سایت هایی که خاطرم هست دارم میگم، ولی فکر کنم با این بودجه حالا شاید 2-3 تومن بالاتر، بشه Lenovo Legion 5 بگیرید با گرافیک 3060 و توان 115 که با Dynamic Boost به 130 میرسه CPU Core i7 11800H (حالا مدل های 11400H هم هست که تو همون بازه قیمتی مد نظر شما قرار می‌گیره) صفحه نمایش Full HD 165 هرتز G-sync داره. به نظرم به خصوص مدلی که i7 11800H مدل با ارزشی هست. تو لپتاپ هایی که گرافیک 3060 دارند یکی از بهترین پرفورمنس ها رو به طور کلی نشون میده از خودش.

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
سلام وقت به خیر
سیستم برای انجام امور گرافیکی، طراحی و معماری (فقط کیس و قطعات بدون مانیتور و موس و…) و حالا در کنارش گیم، تا سقف نهایت ۲۰ م چی پیشنهاد میکنید؟
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام وقت به خیر
سیستم برای انجام امور گرافیکی، طراحی و معماری (فقط کیس و قطعات بدون مانیتور و موس و…) و حالا در کنارش گیم، تا سقف نهایت ۲۰ م چی پیشنهاد میکنید؟
ممنون

این سیستم رده پایین با حدود 20 تومن پیشنهاد میشه که ترکیب ایده الی نیست. برای سیستم مناسب باید 40 یا 50 تومن بودجه اختصاص بدید.

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانIntel Core i3 12100F BOXCPU
سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومانASUS PRIME B660M-K D4MotherBoard
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3200-16GBRAM
هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS PH GTX 1650 OC 4GB GDDR6
(ASUS DUAL Radeon RX 6500 XT OC 4GB GDDR6)
VGA
یک میلیون و ۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانWD Green 240GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
بیست و سه میلیون و ۹۳۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

Nashenas Nashenasi

کاربر سایت
Jun 28, 2022
6
نام
ناشناس ناشناسی
سلام
چند سوال دارم

الان من برسی کردم کارت گرافیک 2060 از 3050 ارزون تر و از نظر عملکرد بهتره اما الان یه نسل قدیمی تره ممکنه اگه تهیه کنم در آینده به مشکل بخورم ؟

و کارت گرافیک 2060 با cpu core i5 12400F به گلوگاه بر نمی خوره ؟
و برای خرید مادربرد چه مادربردی الان مناسبه (مثلا سوکت رو میدونم باید با cpu متناسب باشه) چه ویژگی های بهتره داشته باشه ؟

و اینکه این درگاه های M.2 و Pci و Pcie دقیقا کارشون چیه تعدادشون به چه دردی میخوره ؟(توی گوگل گشتم چیزی متوجه نشدم ازش)

• Love
Reactions: Arash-S212

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان یه مودم خوب adsl برای بازی آنلاین که پول اضافه هم نخوام بدم چی بگیرم؟
سرعت خطم ۱۶ مگه یعنی ۱.۶۰۰ مگ بر ثانیه دانلود دارم

اگر سرعت بسته شده‌ی خط شما 16 مگابیت باشه، یعنی مجموع سرعت دانلود و اپلود شما باید به 2 مگابایت بر ثانیه برسه.
در مورد مودم انتخاب زیاد هست، اما یکی از مدلهای VDSL برند Dlink یا TPLink مثل TP-Link Archer VR600 رو انتخاب کنید که از نظر سخت افزار هم حداقل توان مناسب رو داشته باشن.

از خرید برند متفرقه و مودمی که در بازار داخلی داره تولید میشه هم تا اطلاع ثانوی اکیدا خودداری کنید. محصول بدون بررسی و بدون تاییدیه معتبر و بدون توان رقابت با محصول روز بازار جهانی به درد سطل زباله میخوره.

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
اگر سرعت بسته شده‌ی خط شما 16 مگابیت باشه، یعنی مجموع سرعت دانلود و اپلود شما باید به 2 مگابایت بر ثانیه برسه.
در مورد مودم انتخاب زیاد هست، اما یکی از مدلهای VDSL برند Dlink یا TPLink مثل TP-Link Archer VR600 رو انتخاب کنید که از نظر سخت افزار هم حداقل توان مناسب رو داشته باشن.

از خرید برند متفرقه و مودمی که در بازار داخلی داره تولید میشه هم تا اطلاع ثانوی اکیدا خودداری کنید. محصول بدون بررسی و بدون تاییدیه معتبر و بدون توان رقابت با محصول روز بازار جهانی به درد سطل زباله میخوره.
ممنون فرشید جان
فقط به این دلیل این سوال رو اینجا مطرح کردم که بدونم این مودم ها که قیمت بیشتری دارن مثل همین مودم که شما معرفی کردید، چه مزیت و برتری که قابل تشخیص باشه حین کار نسبت به مدل هایی مثل TP-LINK TD-W8968 یا TP-Link TD-W9970 دارن ؟ چون اختلاف زیاد هست بین قیمتشون ، یعنی آیا اون مزیت ها برای من کارایی داره ؟ من تو خونم نهایت یک نفر دیگه میخواد به مودم گوشی وصل کنه

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون فرشید جان
فقط به این دلیل این سوال رو اینجا مطرح کردم که بدونم این مودم ها که قیمت بیشتری دارن مثل همین مودم که شما معرفی کردید، چه مزیت و برتری که قابل تشخیص باشه حین کار نسبت به مدل هایی مثل TP-LINK TD-W8968 یا TP-Link TD-W9970 دارن ؟ چون اختلاف زیاد هست بین قیمتشون ، یعنی آیا اون مزیت ها برای من کارایی داره ؟ من تو خونم نهایت یک نفر دیگه میخواد به مودم گوشی وصل کنه

مزیتشون امکانات بیشتر، پردازنده قویتر، سرعت وایرلس بالاتر و سازگاری بیشتر با دیوایس های جانبی مختلف باید باشه.
مدلی که من معرفی کردم رده متوسط و ارزون قیمت هست، مدلهایی که شما نام بردید رده پایین وبیشتر مناسب کارهای عمومی، منازل و ادارات کوچک هست که حداقل سرعت براشون کافیه.

این که مزیت ها براتون کارایی داره رو خودتون باید تصمیم بگیرید یا بعدا تجربه کنید.

ممنون
از روی اینکه توسط logitech g hub و logi options+ شناسایی بشه میشه تشخیص داد؟

ممکنه بشه، اما من تست نکردم.
فرضا هم بشه، جنس تقلبی باز شده رو قطعا فروشنده هم پس نخواهد گرفت.

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
550
نام
Ahmadreza
سلام
قصد تعویض کیبوردم رو دارم. کیبورد فعلیم Razer Cynosa V2 هست. یکم دکمه هاش سفته و تو گیم به مرور زمان دست رو اذیت میکنه. مشکل دیگه ای که دارم بزرگ بودنش هست و با توجه به اینکه میزم کوچیکه خیلی از وسایلم جا نمیشه. تصمیم روی مینی ها دارم و بین دو گزینه Huntsman Mini و Blackwidow Mini مرددم. نظر خودم بیشتر رو Blackwidow مینی سری Yellow Switch هست. دلیل اینکه گزینه های دیگه رو نمیگم بیشتر به خاطر اینه میخوام با موس و موس پدم سینک باشه ولی اگه گزینه های بهتری هم سراغ دارید لطفا راهنمایی کنید.

• Like

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,421
برند خوب Thermal paste چی هست؟ برا لپتاپم میخوام ممنون.

و اینکه اگه راهنمایی خوبی برا Undervolt کردن گرافیک میشناسید بگید خودم یبار انجام دادم هیچ تاثیری روی دما نذاشت

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر