مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,457
نام
Matthew
سلام به دوستان عزیز.

من هارد اینترنال لبتابم خراب شده، میخوام یه اس اس دی اینترنال بخرم، بودجه هم تا 2.5 نهایت.
چی پیشنهاد می کنید ؟

لبتاب هم الان دیگه متوسط رو به پایین حساب میشه:
GTX 1050 Ti و I5 7300HQ

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
آمدم بگم چقدر از برند کولر مستر این چندوقته من اذیت کرد و بهتون بگم که اصلا سمت پاوراشون نرین ! پاور V750 Gold خریدم سه سال پیش ، سال پیش (یعنی بعد دو سال) خراب شد ، تو همون بین که بردم گارانتی ، یکدونه پاور MWE 750 Bronze V2 هم خریدم چون نمیتونستم بدون سیستم بمونم ، بعد گارانتی بهم یکدونه MWE 750 Gold داد ، اونم بعد از نزدیک به دو ماه تازه اونم تعمیری ، خلاصه اون MWE 750 Bronze V2 عه پریشب فنش خراب شد (توی 10-11 ماه) و داغ میکرد سره همین و خاموش میشد به خاطر امنیت سیستم ، بعد اون پاور تعمیری که خوده گارانتی داد رو گذاشتم ، اون هم همش سیستم کرش می کرد چون برق کافی نمیداد به گرافیک ! جالبیش این بود موقع تحویل به گارانتی آواژنگ گفتم این تعمیریه اوکیه ؟! میگفت آره شما ببرین 5 سالم گارانتی مجدد زدیم روش خیالت تخت !!! بله دیدیم چطوری خیالمون تخت ! دیروز یکدونه گرین گرفتم ، از دیروز بدون مشکل سیستم داره کار میکنه.حالا این کولرمسترهایی که میارن توی ایران رفرش هست یا چی ... به هر حال تجربه من که خیلی بد و اعصاب خورد کن بود با این برند و پاورهایی که دارن.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
آمدم بگم چقدر از برند کولر مستر این چندوقته من اذیت کرد و بهتون بگم که اصلا سمت پاوراشون نرین ! پاور V750 Gold خریدم سه سال پیش ، سال پیش (یعنی بعد دو سال) خراب شد ، تو همون بین که بردم گارانتی ، یکدونه پاور MWE 750 Bronze V2 هم خریدم چون نمیتونستم بدون سیستم بمونم ، بعد گارانتی بهم یکدونه MWE 750 Gold داد ، اونم بعد از نزدیک به دو ماه تازه اونم تعمیری ، خلاصه اون MWE 750 Bronze V2 عه پریشب فنش خراب شد (توی 10-11 ماه) و داغ میکرد سره همین و خاموش میشد به خاطر امنیت سیستم ، بعد اون پاور تعمیری که خوده گارانتی داد رو گذاشتم ، اون هم همش سیستم کرش می کرد چون برق کافی نمیداد به گرافیک ! جالبیش این بود موقع تحویل به گارانتی آواژنگ گفتم این تعمیریه اوکیه ؟! میگفت آره شما ببرین 5 سالم گارانتی مجدد زدیم روش خیالت تخت !!! بله دیدیم چطوری خیالمون تخت ! دیروز یکدونه گرین گرفتم ، از دیروز بدون مشکل سیستم داره کار میکنه.حالا این کولرمسترهایی که میارن توی ایران رفرش هست یا چی ... به هر حال تجربه من که خیلی بد و اعصاب خورد کن بود با این برند و پاورهایی که دارن.
تقریبا اکثر محصولات Coolermaster زبالست :D
خود منم V1000 داشتم سوخت. دوستمم V650S داشت خودش که سوخت هیچی مین و سی پی یو اشم فرستاد هوا. خیر سرشون می گفتن سری V رو Seasonic می زنه اما به طور قطع مزخرف بوده!
همین مساله توی واترکولر هاشم هست. Coolermaster یک شهرت خیلی خاصی توی خرابی AIO هاش داره.
در حال حاضر یک چند تا ایر کولر پایین رده/ متوسط و یک چند تایی هم کیس خوب می زنه. یک هدست اقتصادی هم داره که خیلی طرفدار داره. بقیش زبالست :D

• Like
Reactions: just_p30

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
بالا رفتم پایین اومدم پاور به خوبی گرین ندیدم :D نسبت به قیمت.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
تقریبا اکثر محصولات Coolermaster زبالست :D
خود منم V1000 داشتم سوخت. دوستمم V650S داشت خودش که سوخت هیچی مین و سی پی یو اشم فرستاد هوا. خیر سرشون می گفتن سری V رو Seasonic می زنه اما به طور قطع مزخرف بوده!
همین مساله توی واترکولر هاشم هست. Coolermaster یک شهرت خیلی خاصی توی خرابی AIO هاش داره.
در حال حاضر یک چند تا ایر کولر پایین رده/ متوسط و یک چند تایی هم کیس خوب می زنه. یک هدست اقتصادی هم داره که خیلی طرفدار داره. بقیش زبالست :D

اصلا فکر نمی کردم این برند اینطوری باشه !!! چون 5 سال 8 سال گارانتی هم با اطمینان میزنن روش چه بین الملل چه داخلی ، آدم میگه چقدر مطمینن پس :D نگو همش الکیه.

آره گرین خریدم ، تو حالا فکر کن دمه عید هیچجا هیچی نیست ، حضوریا حتی میگفتن حسابارو بستیم شرمنده ! آخرش این گیرم آمد.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
. نظرتون در مورد پاورهای گیم مکس چیه؟ پاورهای قابل اعتماد هستند یا گرین بهتره؟
. برای سیستم با گرافیک RX 6700XT چه پاوری پیشنهاد می دهید؟
. کیس مناسب برای گرافیک RX 6700XT چی هست؟ این گرافیک ها سه تا فن داره و فکر کنم طولش بیش از 50 سانتی متر باشه
ممنون

فکر کنم سوال شما جامونده بود، ببخشید. وقتی تعداد پست ها زیاد میشه این مورد پیش میاد و لطفا سوالتون رو دوباره تکرار کنید تا پاسخ داده بشه.
پاور گیم مکس رو که قطعا نخرید.
پاور 650 یا 700 گرین سری گلد برای کارت RX 6700 XT توصیه میشه.
کیس مناب میتونه از گرین Z5 و از کولرمستر هم سری MasterBOX MB500 باشه. همچنین کیس های CORSAIR تا قیمت 5 میلیون.

سلام فرشاد جان 3 مدل خنک کننده میگم بی زحمت ببینید برای ryzen 5800x کدوم بهتره
deepcool castle ex 360 rgb
corsair h100i elite 240mm
corsair h150 rgb 360mm
ترجیحا بی صدا ترین رو میخوام که کم روی مخم باشه

برای این پردازنده که H100i هم کفایت میکنه، اما خب H150 میتونه راندمان بالاتر رو با دور فن کمتر داشته باشه.
این که نویز کدوم کمتر هست رو باید در بررسی های معتبر یوتیوب ببینید و بشنوید، من با H100 کار کردم و تایید میشه، اما از نویز H150 خبر ندارم و همین طور از پیچ صدای فن هاش.
از اونجایی که خودم هم روی صدای پمپ و فن حساس هستم، بیشتر فن های کم صدا مثل Noctua رو ترجیح میدم که فقط توی واترکولر ایسوس استفاده شده.

سلام به دوستان عزیز.

من هارد اینترنال لبتابم خراب شده، میخوام یه اس اس دی اینترنال بخرم، بودجه هم تا 2.5 نهایت.
چی پیشنهاد می کنید ؟

لبتاب هم الان دیگه متوسط رو به پایین حساب میشه:
GTX 1050 Ti و I5 7300HQ

بستگی به مدل لپ تاپ و ساپورت بردش داره، اما میتونید مدلهای SATA رو جایگزین هر هاردیسمی بکنید، اگر ضخامتش بیشتر نباشه البته.
مدلهای ساتا 870EVO از سامسونگ توصیه میشن یا ارزونتر بخواید با دوام کمتر هم مدلهای 870QVO

اگر میبینید برای بیشتر ترکیب ها پاور گرین توصیه شده بی دلیل نبوده. در بیشتر موارد و بودجه ها پاورهای گرین از جنبه های مختلف برتری داشتن و فیدبک شون هم خیلی خوب و عالی بوده.
پاور رو هم بهتره بر اساس مدل انتخاب کنید و نه لزوما برند.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
فکر کنم سوال شما جامونده بود، ببخشید. وقتی تعداد پست ها زیاد میشه این مورد پیش میاد و لطفا سوالتون رو دوباره تکرار کنید تا پاسخ داده بشه.
پاور گیم مکس رو که قطعا نخرید.
پاور 650 یا 700 گرین سری گلد برای کارت RX 6700 XT توصیه میشه.
کیس مناب میتونه از گرین Z5 و از کولرمستر هم سری MasterBOX MB500 باشه. همچنین کیس های CORSAIR تا قیمت 5 میلیون.

برای این پردازنده که H100i هم کفایت میکنه، اما خب H150 میتونه راندمان بالاتر رو با دور فن کمتر داشته باشه.
این که نویز کدوم کمتر هست رو باید در بررسی های معتبر یوتیوب ببینید و بشنوید، من با H100 کار کردم و تایید میشه، اما از نویز H150 خبر ندارم و همین طور از پیچ صدای فن هاش.
از اونجایی که خودم هم روی صدای پمپ و فن حساس هستم، بیشتر فن های کم صدا مثل Noctua رو ترجیح میدم که فقط توی واترکولر ایسوس استفاده شده.

بستگی به مدل لپ تاپ و ساپورت بردش داره، اما میتونید مدلهای SATA رو جایگزین هر هاردیسمی بکنید، اگر ضخامتش بیشتر نباشه البته.
مدلهای ساتا 870EVO از سامسونگ توصیه میشن یا ارزونتر بخواید با دوام کمتر هم مدلهای 870QVO

اگر میبینید برای بیشتر ترکیب ها پاور گرین توصیه شده بی دلیل نبوده. در بیشتر موارد و بودجه ها پاورهای گرین از جنبه های مختلف برتری داشتن و فیدبک شون هم خیلی خوب و عالی بوده.
پاور رو هم بهتره بر اساس مدل انتخاب کنید و نه لزوما برند.

درسته ، فرشید خان مدل GED رو هم پیشنهاد میدین برای گیمینگ ؟ مثل این ، یا فقط Evo HP و OCP ؟!

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
ممنون از پاسخ های خوبتون فرشاد جان حالا که صحبت پاور افتاد فقط یک سوال
پاور های برند ترمالتیک چطوره مثلا این مدل

Thermaltake Tough Power PF1 850W ARGB​

پاور کورسیر 750 وات دارم دیگه هفت ساله خجالتش دادیم مثل مرد کار کرده تا الان :D
کورسیر مدل 750 گلد یا 850 گلد rgb دار نداره :D

• Smile
Reactions: Arash-S212

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
650
نام
Ro.s
سلام من الان یه لیکویید کولر دارم از ایسوس سری تاف 120. عید می خواستم تغییرش بدم به مدل 240 حالا از هر برندی که پیشنهاد میشه. آقا فرشاد شما چی پیشنهاد میکنین؟ سری جدید کولر مستر ها که دیگه خودشون LGA1700 ساپورت میکنن و رو باکس هم نوشته اوکیه؟(فکر میکنم آواژنگ تازه واردشون کرده چند صباحیه) یا پیشنهاد دیگری دارین؟
لازم به ذکره که i5-12400f دارم. و بازم لازم به ذکره که مادربرد asus prime z690p d4 هست.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
ممنون از پاسخ های خوبتون فرشاد جان حالا که صحبت پاور افتاد فقط یک سوال
پاور های برند ترمالتیک چطوره مثلا این مدل

Thermaltake Tough Power PF1 850W ARGB​

پاور کورسیر 750 وات دارم دیگه هفت ساله خجالتش دادیم مثل مرد کار کرده تا الان :D
کورسیر مدل 750 گلد یا 850 گلد rgb دار نداره :D

بنظرم همین پاور فعلی رو اگر سالم هست استفاده کنید. RGB برای فن پاور نه استفاده ای داره و نه ملاک خرید میتونه باشه. عموما هم در دیدرس کاربر نیست که جلوه ای داشته باشه.
پاورهای ترمالتک خوب و بد دارن، مثل پاورهای کولرمستر

سلام من الان یه لیکویید کولر دارم از ایسوس سری تاف 120. عید می خواستم تغییرش بدم به مدل 240 حالا از هر برندی که پیشنهاد میشه. آقا فرشاد شما چی پیشنهاد میکنین؟ سری جدید کولر مستر ها که دیگه خودشون LGA1700 ساپورت میکنن و رو باکس هم نوشته اوکیه؟(فکر میکنم آواژنگ تازه واردشون کرده چند صباحیه) یا پیشنهاد دیگری دارین؟
لازم به ذکره که i5-12400f دارم. و بازم لازم به ذکره که مادربرد asus prime z690p d4 هست.

مدل 240 رو از برند کولرمستر، کورسیر یا همون سری تاف ایسوس انتخاب کنید.
چون مادربردتون هم ایسوس هست، داشتن براکت سوکت 1700 ضروری نیست، و با توان حرارتی پردازنده ی 12400f مشکلی با همون mounting معمولی کولرهای دیگه هم نخواهید داشت.
اگر میخواید ریسک تغییر صدا و نویز فن رو نداشته باشید فقط همون مدل از ایسوس با رادیاتور 240 رو انتخاب کنید.

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
650
نام
Ro.s
بنظرم همین پاور فعلی رو اگر سالم هست استفاده کنید. RGB برای فن پاور نه استفاده ای داره و نه ملاک خرید میتونه باشه. عموما هم در دیدرس کاربر نیست که جلوه ای داشته باشه.
پاورهای ترمالتک خوب و بد دارن، مثل پاورهای کولرمستر

مدل 240 رو از برند کولرمستر، کورسیر یا همون سری تاف ایسوس انتخاب کنید.
چون مادربردتون هم ایسوس هست، داشتن براکت سوکت 1700 ضروری نیست، و با توان حرارتی پردازنده ی 12400f مشکلی با همون mounting معمولی کولرهای دیگه هم نخواهید داشت.
اگر میخواید ریسک تغییر صدا و نویز فن رو نداشته باشید فقط همون مدل از ایسوس با رادیاتور 240 رو انتخاب کنید.
اسامی دقیق مدل های مدنظر رو لطف میکنین؟همینطور اگر ممکنه قیمت کلی هم از هرکدوم که معرفی کردین هم لطف بفرمایید. بابت راهنمایی هم بسیار ممنونم.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
سلام
این قطعات کارکرده را لطفا برای فروش قیمت گذاری کنید :

1-CORE i5-9600K
2-GigaByte Z370 HD3 - ده ماه گارانتی داره
3-GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000 MHz -16GB گارانتی آواژنگ
4-فن گرین مدل NOTUS-95 PWM

ممنونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
اسامی دقیق مدل های مدنظر رو لطف میکنین؟همینطور اگر ممکنه قیمت کلی هم از هرکدوم که معرفی کردین هم لطف بفرمایید. بابت راهنمایی هم بسیار ممنونم.

گزینه های موجود و انتخاب های برتر:

MASTERLIQUID ML240 ILLUSION ARGB
MASTERLIQUID ML240L ARGB V2
ASUS ROG Strix LC 240 RGB

قیمتهای تقریبی به ترتیب:

4000
2800
5100

سلام
این قطعات کارکرده را لطفا برای فروش قیمت گذاری کنید :

1-CORE i5-9600K
2-GigaByte Z370 HD3 - ده ماه گارانتی داره
3-GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000 MHz -16GB گارانتی آواژنگ
4-فن گرین مدل NOTUS-95 PWM

ممنونم

5500
4000
2000
100

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,981
تاپیک مربوطه پیدا نکردم، با اجازه اینجا میپرسم:
برای PC کنترلر چی خوبه؟ 🤔
دسته های Xbox 360 برای ویندوز که فکر کنم دیگه از دم فیک باشن، میمونه دسته Xbox One! اونا از لحاظ سازگاری با ویندوز 10 و بازیا چطورن؟ 🤔 مثل 360 مدل for windows ندارن؟🤔
یه سرچ زدم logitech هم کنترلرهای خوش قیمتی داشت، حالا اینکه با بازیهای جدید هنوز سازگار باشن رو شک دارم. کنترلرهاشو داشتم از لحاظ دوام به نظرم بهتر از کنترلر Xbox و PS بود. خصوصا آنالوگهاش. البته تمام مدلای لاجیتک هم تو ایران نیست گمان کنم.

ادیت: یه سوال مهم! کنترلر (xbox, logitech) هر کدوم بزنیم تو بازیهای استیم و کلا بازیهای رسمی pc تو خود بازی منو باهاش منطبق میشه؟ 🤔 (مثلا وقتی تو بازی میگه A رو بزن همون A رو کنترلر هست؟)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر