مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با این قیمتایی که مغازه دارا میدن اینترنتی خرید کنم به صرفه تره
اصفهان جایی سراغ ندارین ؟
i5 10400f
mb:h410-a
ram: aegis 8*2 3000
monitor:s22f350
فرق بین s22r350 چیه؟
کارت گرافیک هم معلوم نیست
از پاور و کیس خودم استفاده میکنم
اگه بقیه قطعاتم رو 10 تومن بفروشم کل بودجه میاد رو 32 تومن

از تهران خرید کنید دوست عزیز، به خرید سنتی از شهر خودتون اصرار نکنید، هر کجای ایران هم که باشید فرقی نمیکنه.

سلام آقا فرشید
من حدود ۵ سال پیش سیستمی که پیشنهاد دادی رو تهیه کردم و تا امروز خیلی راضی بودم،
حالا برای نسل جدید با توجه به قیمت ها و وضعیت اقتصادی میخواستم بدونم اگر فقط گرافیک سیستم پایین رو ارتقا بدم خوبه یا بهتره به طور کامل سیستم
رو تغییر بدم؟
امکان گلوگاه شدن هست با توجه به پردازنده قدیمیم؟
گرافیک مدنظرم 2070S هست.

Cpu :i7 4790
MB: Asus h97
VGA: Zotac 970 amp
Ram: 2*8gb ddr3

با تشکر

خب با ارتقای تنهای کارت گرافیک به RTX 2070S و یا بهتر 30060Ti به میزان قابل توجهی به راندمانتون در بازیها اضافه میشه. اما پردازنده ی شما هم در بازی‌ها گلوگاه خواهد شد، در برخی بازیها کمتر و در برخی بیشتر.
اولویت با کارت گرافیک هست، که بهترین مدل رو با توجه به بودجه بخرید. بعدا اگر باز پولتون رسید ارتقای همزمان پردازنده، مادربرد و رم به نسل آخر مثل Core i5 10600K یا بهتر.

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
خب با ارتقای تنهای کارت گرافیک به RTX 2070S و یا بهتر 30060Ti به میزان قابل توجهی به راندمانتون در بازیها اضافه میشه. اما پردازنده ی شما هم در بازی‌ها گلوگاه خواهد شد، در برخی بازیها کمتر و در برخی بیشتر.
اولویت با کارت گرافیک هست، که بهترین مدل رو با توجه به بودجه بخرید. بعدا اگر باز پولتون رسید ارتقای همزمان پردازنده، مادربرد و رم به نسل آخر مثل Core i5 10600K یا بهتر.
سیستم فعلی خودم رو چقدر میتونم بفروشم ؟
پاور 650 جوابگوی 2070S یا 3060Ti هست؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سیستم فعلی خودم رو چقدر میتونم بفروشم ؟
پاور 650 جوابگوی 2070S یا 3060Ti هست؟

قیمت سیستم خودتون بستگی به فهرست دقیق قطعات داره، اما اگر کامل باشه حدود 8 تومن میشه برای قطعات اصلی و 4 تومن گرافیک قیمت گذاری کرد.
پاور 650 وات که برای 3070 هم کفایت میکنه.

سلام این کیس های open platform مانند parxis کجا گیر میان ،؟ دیجی قبلا داشت ولی الان دیگه نیست

من متوجه نشدم چه کیسهایی مدنظرتون هست.

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
قیمت سیستم خودتون بستگی به فهرست دقیق قطعات داره، اما اگر کامل باشه حدود 8 تومن میشه برای قطعات اصلی و 4 تومن گرافیک قیمت گذاری کرد.
پاور 650 وات که برای 3070 هم کفایت میکنه.

من متوجه نشدم چه کیسهایی مدنظرتون هست.
مثل این
https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw1LVOpU_Tz40r3E1BduYGzM

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
  • Like
Reactions: hojjjat2

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
اگر اورکلاک نکنیم، 10700k اصلا تفاوتی با 10700 خواهد داشت؟

بله که تفاوت داره، فرکانس کاری سری K در حالت پیش فرض هم بالاتر هست و بدون اورکلاک هم میتونه نرخ فریم بالاتری در بازیها تولید کنه، بسته به این که بازی چقدر به پردازنده وابسته باشه.

• Like
Reactions: Lord Aria

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام خسته نباشید
آقا بین ryzen 3500x و 9400f کدوم واسه گیم بهتره؟
با کارت 1070
ممنونم اگه راهنمایی کنید

هر دو پردازنده‌های خوبی هستن برای بازی، هیچ کدوم هم عامل برتری ندارن.
اگر بعدا بخواید دوباره پردازنده رو به آخرین نسل ارتقا بدید که Ryzan 5 3500X، چون 5600X و بالاتر رو هم میشه استفاده کرد. اگر فکر ارتقا نیستید که Core i5 9400F.

• Like
Reactions: majidred2011

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
آیا حقیقت داره که بعد از کهنه شدن یک محصول و آمدن مدل جدیدتر (مثلا کارت گرافیک) شرکت سازنده درایور جدید رو طوری مینویسه که محصولات قدیمی افت پرفورمنس داشته باشند و مشتری مجبور بشه مدل جدیدتر رو بخره؟
در مورد firmware چطور؟ مثلا اگه intel management engine firmware رو آپدیت کرده باشیم و افت پرفورمنس مشاهده کنیم، آیا راهی هست که به نسخه قدیمی تر دانگرید کنیم یا اصلا این ویژگی رو disable کنیم؟

• Like
Reactions: Lord Aria

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آیا حقیقت داره که بعد از کهنه شدن یک محصول و آمدن مدل جدیدتر (مثلا کارت گرافیک) شرکت سازنده درایور جدید رو طوری مینویسه که محصولات قدیمی افت پرفورمنس داشته باشند و مشتری مجبور بشه مدل جدیدتر رو بخره؟
در مورد firmware چطور؟ مثلا اگه intel management engine firmware رو آپدیت کرده باشیم و افت پرفورمنس مشاهده کنیم، آیا راهی هست که به نسخه قدیمی تر دانگرید کنیم یا اصلا این ویژگی رو disable کنیم؟

خیر، ادعای کند شدن درایورهای قدیمی بارها و بارها شایعه شده و توسط برخی از کاربران هم دامن زده شده. اما تست‌های رسمی از سایت‌های معتبر هم به دفعات برای راستی آزمایی این ادعا انجام شدن و این فرضیه رو رد کردن. حتی در بیشتر موارد درایورها در طول زمان افزایش راندمان رو هم باعث شدن که از بهیه سازی هاشون بوده.

درایور IME هم با راندمان پردازنده در ارتباط نیست و بخش مستقلی هست که در چیپ‌ست سیستم فعال میشه و برای بوت شدن و کارکرد سیستم ضروریه. قابل غیرفعال سازی هم نیست.

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
خیر، ادعای کند شدن درایورهای قدیمی بارها و بارها شایعه شده و توسط برخی از کاربران هم دامن زده شده. اما تست‌های رسمی از سایت‌های معتبر هم به دفعات برای راستی آزمایی این ادعا انجام شدن و این فرضیه رو رد کردن.
اتحادیه اروپا شرکت اپل رو به همین دلیل جریمه کرد. اپل با آپدیت، iPhone های قدیمی رو کند کرده بود و در نهایت اشتباه خودش رو پذیرفت و به اتحادیه اروپا غرامت داد (خبرش رو توی زومیت خونده بودم) حالا شاید در مورد انویدیا چنین چیزی اتفاق نیفتاده باشه ولی در کل چنین داستان هایی مطرح هست.

• Like
Reactions: emaad.mir

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر