مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

bo0o0gh

کاربر سایت
Mar 8, 2013
48
سلام
دوستان میشه بیزحمت یه راهنمایی کنید

از کجا میشه فهمید که مانیتور لپ تاپ از g-sync پشتیبانی میکنه یا نه؟
الان دو لپ تاپ asus tuf هست با پردازنده ryzen5 4600h
حالا یکیشون gtx 1650 با صفحه نمایش ۱۴۴هرتز اما اون یکی gtx 1650ti با صفحه نمایش 60هرتر
حالا خواستم بدونم چون که کارت گرافیک 1650 توانایی اجرای همه بازیا با نرخ ۱۲۰ نداره و مانیتورش ۱۴۴هرتز هست قابلیت g-sync داره؟؟ که مشکلاتی مثل تیرینگ و اینطور چیزها پیش نیاد!

و در آخر به نظرتون این دو کانفیگ که گفتم کدومش بهتره؟
Gtx1650ti - display 60hz
Vs
Gtx1650 - display 144hz

——

و یه سوال دیگه
پردازنده های رایزن روی کاغذ و بنچمارک در مقایسه با نمونه های هم قیمتش بهتر هستن
خواستم بدونم نظرتون چیه در موردش؟واقعا خوب هستن؟
چون بعضی فروشنده ها میگفتن بدرد نمیخوره

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون
فرق مادربرد که انتخاب کردم با PRIME B460M-A
الان میگن سری h خوب نیست
واینکه به نظرتون 3060ti ارزون تر میشه؟؟
اگه نه بین 2060super با 2070 مینی کدوم رو پیشنهاد میدین؟

فرقشون در امکانات جانبی، کیفیت مدار تغذیه و نورپردازی هست. باید مادربرد رو بر اساس بودجه و متناسب با پردازنده انتخاب کنید.
کارت RTX 3060Ti هم که فعلا موجود نیست، بنابراین تا موجودی بیشتر نشه، قیمتش هم پایین نخواهد اومد.

2060S و 2070 از نظر راندمان همرده هستند.

سلام
بنده قصد خرید گرافیک 3060ti دارم
در حد ۱۰ تومن میخوام سی پی یو و مادربورد معرفی کنید.
پاور در حال حاضر ۶۰۰ کولر مستر دارم،کافیه؟
رم هم ۸ گیگ ddr4 دارم،فعلا جوابگو هست تا بعد ارتقا بدم؟

Intel Core i5 10500CPU
ASUS B460M-AMotherBoard

پاور کافیه
رم ولی قطعا کمه و 16 گیگی مناسب این ترکیب هست.

سلام
دوستان میشه بیزحمت یه راهنمایی کنید

از کجا میشه فهمید که مانیتور لپ تاپ از g-sync پشتیبانی میکنه یا نه؟
الان دو لپ تاپ asus tuf هست با پردازنده ryzen5 4600h
حالا یکیشون gtx 1650 با صفحه نمایش ۱۴۴هرتز اما اون یکی gtx 1650ti با صفحه نمایش 60هرتر
حالا خواستم بدونم چون که کارت گرافیک 1650 توانایی اجرای همه بازیا با نرخ ۱۲۰ نداره و مانیتورش ۱۴۴هرتز هست قابلیت g-sync داره؟؟ که مشکلاتی مثل تیرینگ و اینطور چیزها پیش نیاد!

و در آخر به نظرتون این دو کانفیگ که گفتم کدومش بهتره؟
Gtx1650ti - display 60hz
Vs
Gtx1650 - display 144hz

——

و یه سوال دیگه
پردازنده های رایزن روی کاغذ و بنچمارک در مقایسه با نمونه های هم قیمتش بهتر هستن
خواستم بدونم نظرتون چیه در موردش؟واقعا خوب هستن؟
چون بعضی فروشنده ها میگفتن بدرد نمیخوره

لپ تاپی که پنل G-Sync داشته باشه هم برچسب یا لیبل مخصوص داره و هم در سایت سازنده برای اون مدل این قابلیت ذکر شده. این که فرکانس نمایشگر 144 هرتز باشه اصلا دلیل نمیشه که جی سینک داشته باشه، اینا دو فن آوری جدا هستن.
ضمن اینکه دمویی داره خود انویدیا که وجود این قابلیت رو موقع اجرا تشخیص میده.

Gtx1650ti - display 60hz بهتره، به شرطی که اگر پنل اون یکی که Gtx1650 - display 144hz هست، قابلیت G Sync نداشته باشه.

پردازنده های نسل دو رایزن خوب هستن و پردازنده های نسل سوم Zen 3 عالی هستن، اشتباه میکنید که از فروشنده ها مشاوره فنی طلب میکنید.

bo0o0gh

کاربر سایت
Mar 8, 2013
48
لپ تاپی که پنل G-Sync داشته باشه هم برچسب یا لیبل مخصوص داره و هم در سایت سازنده برای اون مدل این قابلیت ذکر شده. این که فرکانس نمایشگر 144 هرتز باشه اصلا دلیل نمیشه که جی سینک داشته باشه، اینا دو فن آوری جدا هستن.
ضمن اینکه دمویی داره خود انویدیا که وجود این قابلیت رو موقع اجرا تشخیص میده.

Gtx1650ti - display 60hz بهتره، به شرطی که اگر پنل اون یکی که Gtx1650 - display 144hz هست، قابلیت G Sync نداشته باشه.

پردازنده های نسل دو رایزن خوب هستن و پردازنده های نسل سوم Zen 3 عالی هستن، اشتباه میکنید که از فروشنده ها مشاوره فنی طلب میکنید.
مرسی‌بخاطر توضیحاتت
یه برچسبی روی نمایشگر لپ تاپ بود که نوشته adaptive sync
این یعنی از g sync پشتیبانی میکنه؟
و اگر پشتیبانی میکنه پس کانفیگ gtx 1650 / 144hz بهتره؟

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
سلام به آقا فرشید نازنین
من مادر بردم GigaByte Z370 HD3 هست و سی پی یو 9600K.
به این مادر برد من 9900K میخوره ؟ چه قیمت هست ؟
من اور کلاک نمی کنم یک فن بادی معمولی و مناسب برای این سی پی یو چی هست ؟ چه قیمت ؟
سی پی یو خودم را چه قیمت میتونم بفروشم ؟

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
فرقشون در امکانات جانبی، کیفیت مدار تغذیه و نورپردازی هست. باید مادربرد رو بر اساس بودجه و متناسب با پردازنده انتخاب کنید.
کارت RTX 3060Ti هم که فعلا موجود نیست، بنابراین تا موجودی بیشتر نشه، قیمتش هم پایین نخواهد اومد.

2060S و 2070 از نظر راندمان همرده هستند.
پس مجبورم صبر کنم
به نظرتون الان بقیه قطعات رو بخرم یا بزارم همه رو با هم بخرم
تو بحث مادربرد هم بودجه به b460 میرسه در صورتی که کاراییش بیشتر باشه یا مثلا فرکانس رم بیشتر ساپورت کنه زیاد سر در نمیارم
و اینکه من الان 3 تا فن رو کیسم دارم این b460 ساپورت میکنه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مرسی‌بخاطر توضیحاتت
یه برچسبی روی نمایشگر لپ تاپ بود که نوشته adaptive sync
این یعنی از g sync پشتیبانی میکنه؟
و اگر پشتیبانی میکنه پس کانفیگ gtx 1650 / 144hz بهتره؟

اون برچسب یعنی اینکه سازگار با قابلیت همتراز G-Sync اما از AMD هست، رسما پشتیبانی انویدیا رو نداره، اما به احتمال زیاد قابل فعال سازی و استفاده هست از داخل درایور انویدیا.
اگر پشتیبانی کنه بله، gtx 1650 / 144hz بهتره. هر چند که 1650 اونقدر قدرت نداره که بخواد در بیشتر بازیها 60 فریم بی نقص هم بده، اما بهر حال فعال شدن G-Sync بخشی از ضعفش رو جبران میکنه.

سلام به آقا فرشید نازنین
من مادر بردم GigaByte Z370 HD3 هست و سی پی یو 9600K.
به این مادر برد من 9900K میخوره ؟ چه قیمت هست ؟
من اور کلاک نمی کنم یک فن بادی معمولی و مناسب برای این سی پی یو چی هست ؟ چه قیمت ؟
سی پی یو خودم را چه قیمت میتونم بفروشم ؟

بله که میخوره، پردازنده 9900K دیگه رسما از رده خارجه و در بازار هم با قیمت حدود 10 میلیون موجوده.
فن مناسب مدلی مثل Thrmalright True Spirit 120 هست.

پردازنده خودتون رو میتونید حدود 5 تومن برای فروش بزارید.

پس مجبورم صبر کنم
به نظرتون الان بقیه قطعات رو بخرم یا بزارم همه رو با هم بخرم
تو بحث مادربرد هم بودجه به b460 میرسه در صورتی که کاراییش بیشتر باشه یا مثلا فرکانس رم بیشتر ساپورت کنه زیاد سر در نمیارم
و اینکه من الان 3 تا فن رو کیسم دارم این b460 ساپورت میکنه؟

بقیه ی کدوم قطعات؟
فرکانس بالاتر رم فقط با Z490 پشتیبانی میشه و فقط در صورتی کارایی داره که پردازنده هم مدل رده بالایی باشه و گرافیک هم رده بالا.

قبلا هم گفتم این انتخاب قطعات باید با توجه به قطعات دیگه باشه، شما نباید برای انتخاب تک تک قطعاتت مشخصات و امکاناتش رو به صورت مستقل در نظر بگیری و تمرکز کنی. هر ترکیبی کارشناس میگه همون رو در نظر بگیرید.
برای فن ها همم مشکلی نیست.

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
618
ببخشید با بودجه حدود 23 تومن کدوم یکی از لپ تاپ های زیر رو پیشنهاد میکنید؟ (کار در حد مهندسی اتوکد سبک و فوتوشاپ و کورل سبک)
بررسی مقایسه لپ تاپ موبایل تبلت (bprshop.com)

یه مقایسه هم در خصوص اینها بهم میگین؟ (کدوم بهتره)
Ryzen 7 3700u vs i5 1035G1

i5 1035G1 vs i5 10210U

mx 130 vs radeon 630

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
بقیه ی کدوم قطعات؟
فرکانس بالاتر رم فقط با Z490 پشتیبانی میشه و فقط در صورتی کارایی داره که پردازنده هم مدل رده بالایی باشه و گرافیک هم رده بالا.

قبلا هم گفتم این انتخاب قطعات باید با توجه به قطعات دیگه باشه، شما نباید برای انتخاب تک تک قطعاتت مشخصات و امکاناتش رو به صورت مستقل در نظر بگیری و تمرکز کنی. هر ترکیبی کارشناس میگه همون رو در نظر بگیرید.
برای فن ها همم مشکلی نیست.
منظورم بقیه قطعاته به غیر از کارت گرافیک
نمیدونم چیکار کنم گرون میشن، همین طور میمونه
بحث تستش هم هست
پس مادربرد هم طبق نظر شما
بازم ممنون اقا فرشید سیستم قبلیم رو هم شما بهم پیشنهاد دادین که هنوز داره مثل چی جواب میده

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ببخشید با بودجه حدود 23 تومن کدوم یکی از لپ تاپ های زیر رو پیشنهاد میکنید؟ (کار در حد مهندسی اتوکد سبک و فوتوشاپ و کورل سبک)

یه مقایسه هم در خصوص اینها بهم میگین؟ (کدوم بهتره)
Ryzen 7 3700u vs i5 1035G1

i5 1035G1 vs i5 10210U

mx 130 vs radeon 630

خب این بودجه برای ار شما هنوز خیلی محدوده. خط قرمزتون نداشتن SSD باشه و حتی المقدور مدلهای U از اینتل که توان مناسبی برای کار شما ندارن.
HP DB1200-B مناسبه با پردازنده 3700U و ذخیرساز ترکیبی با SSD

برای گرافیک هم هر دو مدل رده پایین هستن، فرقی توی سرعتشون نداره. اما MX130 سازگاری بهتری با برنامه های حرفه ای تولید محتوا داره.

منظورم بقیه قطعاته به غیر از کارت گرافیک
نمیدونم چیکار کنم گرون میشن، همین طور میمونه
بحث تستش هم هست
پس مادربرد هم طبق نظر شما
بازم ممنون اقا فرشید سیستم قبلیم رو هم شما بهم پیشنهاد دادین که هنوز داره مثل چی جواب میده

میتونید بقیه قطعات رو بخرید و بدید فروشنده جلوی خودتون تست کنه، کارت گرافیک رو بعدا بخرید.
فهرست قطعات و بودجه رو دوباره کامل بگید تا مادربرد رو هم گزینش کنیم.

آخرین ویرایش:

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
618
خب این بودجه برای ار شما هنوز خیلی محدوده. خط قرمزتون نداشتن SSD باشه و حتی المقدور مدلهای U از اینتل که توان مناسبی برای کار شما ندارن.
HP DB1200-B مناسبه با پردازنده 3700U و ذخیرساز ترکیبی با SSD

برای گرافیک هم هر دو مدل رده پایین هستن، فرقی توی سرعتشون نداره. اما MX130 سازگاری بهتری با برنامه های حرفه ای تولید محتوا داره.
ممنونم از شما یعنی رایزن 3700u بهتر از i5 1035G هست؟
این قسمت خط قرمز منظورتون رو نفهمیدم ... یعنی حتما اس اس دی داشته باشه؟ نمیشه الان بدون اس اس دی بخرم بعدا بهش اضافه کنم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنونم از شما یعنی رایزن 3700u بهتر از i5 1035G هست؟
این قسمت خط قرمز منظورتون رو نفهمیدم ... یعنی حتما اس اس دی داشته باشه؟ نمیشه الان بدون اس اس دی بخرم بعدا بهش اضافه کنم؟

3700u در برنامه‌های تولید و پردازش اندکی بهتر عمل کرده، هر چند باز هم برای کار شما ضعیفه، اما در این رده بودجه ای انتخاب بالاتری نمیشه داشت.
خط قرمز هم بله، منظورم اینه که حتما SSD داشته باشه. میشه بعدا اضافه کرد اما اصلا ارزش زحمتش رو نداره و گارانتیش رو هم باطل میکنه.

• Like
Reactions: emaad.mir

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
618
3700u در برنامه‌های تولید و پردازش اندکی بهتر عمل کرده، هر چند باز هم برای کار شما ضعیفه، اما در این رده بودجه ای انتخاب بالاتری نمیشه داشت.
خط قرمز هم بله، منظورم اینه که حتما SSD داشته باشه. میشه بعدا اضافه کرد اما اصلا ارزش زحمتش رو نداره و گارانتیش رو هم باطل میکنه.
یه مدل لنوو پیدا کردم با این بودجه i7 هست ولی اس اس دی نداره و گرافیکش 620 است گفتم اینو بگیرم بعدا اس اس دی اضافه کنم بهتر نیست؟ :-??هزینه اس اس دی 256 حدودا چقدر هست؟

مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل ThinkBook 15 - A | دیجی‌کالا (digikala.com)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یه مدل لنوو پیدا کردم با این بودجه i7 هست ولی اس اس دی نداره و گرافیکش 620 است گفتم اینو بگیرم بعدا اس اس دی اضافه کنم بهتر نیست؟ :-??هزینه اس اس دی 256 حدودا چقدر هست؟

مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل ThinkBook 15 - A | دیجی‌کالا (digikala.com)

پردازنده‌ی این مدل هم رده پایین و ضعیف هست، فرقی با قبلی نداره از نظر راندمان و گرافیکشون هم قابل اعتنا نیست. اگر بعدا بخواید اضافه کنید بسته به مدل و نیاز احتمالی به Kady بین 70 تا 1500 هزینه خواهد داشت.

• Like
Reactions: emaad.mir

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
میتونید بقیه قطعات رو بخرید و بدید فروشنده جلوی خودتون تست کنه، کارت گرافیک رو بعدا بخرید.
فهرست قطعات و بودجه رو دوباره کامل بگید تا مادربرد رو هم گزینش کنیم.
با این قیمتایی که مغازه دارا میدن اینترنتی خرید کنم به صرفه تره
اصفهان جایی سراغ ندارین ؟
i5 10400f
mb:h410-a
ram: aegis 8*2 3000
monitor:s22f350
فرق بین s22r350 چیه؟
کارت گرافیک هم معلوم نیست
از پاور و کیس خودم استفاده میکنم
اگه بقیه قطعاتم رو 10 تومن بفروشم کل بودجه میاد رو 32 تومن

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
سلام آقا فرشید
من حدود ۵ سال پیش سیستمی که پیشنهاد دادی رو تهیه کردم و تا امروز خیلی راضی بودم،
حالا برای نسل جدید با توجه به قیمت ها و وضعیت اقتصادی میخواستم بدونم اگر فقط گرافیک سیستم پایین رو ارتقا بدم خوبه یا بهتره به طور کامل سیستم
رو تغییر بدم؟
امکان گلوگاه شدن هست با توجه به پردازنده قدیمیم؟
گرافیک مدنظرم 2070S هست.

Cpu :i7 4790
MB: Asus h97
VGA: Zotac 970 amp
Ram: 2*8gb ddr3

با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر