مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
Rtx 2060 صرفه اقتصادی داره؟

پاسخ سوال شما سخته، یعنی باید چجوری باشه که صرفه ی اقتصادی داشته باشه؟
همه ی قطعات فعلا قیمتهای بالایی دارن و از این جنبه هیچ قطعه ای صرفه نداره.

• Like
Reactions: DAT 47

Bolandmartabe

کاربر سایت
Oct 10, 2020
48
سلام ، خیلی ممنون از پاسختون
به نظرتون RTX 2060 ویژه لپ تاپ تا ۶ سال دیگه بازی های روز رو با کیفیت 1080 و LOW با ۳۰ فریم اجرا می کنه؟ و اگر اجرا نمی کنه تا چه مدت دیگر اجرا خواهد کرد؟
خیلی خیلی ممنونم

• Like
Reactions: Farshidstar2012

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
سلام اقا فرشید گل. خسته نباشید.
اقا فرشید سیستم اداری معرفی میکنیدکه قیمتش هم مناسب(پایین)برای شروع کار باشه.
موارد مصرف هم برای اجرا نرم افزار های حساب داری، وبگردی، انجام کاری بازرگانی، و به شبکه لوکال داخلی وصل بودن.
همه اجزا باشه به علاوه موس و کیبورد و مانیتور... به غیر از سی دی رام.
و امکانش هست رو یکی از سیستم هایی که میگیرم یه ssd بعدا اضافه کنم برای سریع تر شدن انجام کار.
و به نظرتون از کدوم بازار تهیه کنم که قیمت کف باشه؟ مثلا مرکز پاساژ کامپیتور؟! یا جاهای دیگه
پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام اقا فرشید گل. خسته نباشید.
اقا فرشید سیستم اداری معرفی میکنیدکه قیمتش هم مناسب(پایین)برای شروع کار باشه.
موارد مصرف هم برای اجرا نرم افزار های حساب داری، وبگردی، انجام کاری بازرگانی، و به شبکه لوکال داخلی وصل بودن.
همه اجزا باشه به علاوه موس و کیبورد و مانیتور... به غیر از سی دی رام.
و امکانش هست رو یکی از سیستم هایی که میگیرم یه ssd بعدا اضافه کنم برای سریع تر شدن انجام کار.
و به نظرتون از کدوم بازار تهیه کنم که قیمت کف باشه؟ مثلا مرکز پاساژ کامپیتور؟! یا جاهای دیگه
پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومانIntel Core i3 9100F BOXCPU
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانASUS PRIME H310M-KMotherBoard
دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000-16GBRAM
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGT 710VGA
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومانWD Blue 250GBSSD
۴۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
یک میلیون و ۳۳۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGREEN Z1Case
پانزده میلیون و ٨۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

SSD رو بعدا هم میتونید اضافه کنید و ODD رو هم حذف کنید
از بورس کامپیوتر ولی عصر قیمت بگیرید و خرید کنید.

mjmk

کاربر سایت
Aug 19, 2018
279
سلام و عرض ادب خدمت آقا فرشید.
لطفا یه سیستم برای گیم و رندرینگ و نرم افزار های ویرایش عکس و فیلم معرفی کنید.
برای قسمت گیم بتونه بازی هارو با کیفیت FHD ، 60-45FPS تا 5 سال آینده روی تنظیمات HIGH اجرا کنه. (RDR2 رو هم بتونه با این تنظیمات به خوبی اجرا کنه)
برای قسمت رندرینگ و نرم افزار های ویرایشی (مایا - پریمیر پرو - افتر افکت - فتوشاپ) مد نظرم هست. همه اینارو در سطح مبتدی کار میکنم. یعنی ویرایش عکس و فیلم در سطح FHD هستن و رندرها سبکن.
RGB و اورکلاک اصلا مهم نیست اینارو در نظر نگیرید. در مورد قطعات هم، ارزون ترین وبهترین قطعات رو در انتخاب کنید. مثلا بین سری rog strix و phoenix همون phoenix رو در نظر بگیرید.
مادربورد wifi و بلوتوث داشته باشه و از pcie 4.0 پشتیبانی کنه.
هارد 1 ترا باشه و ssd هم 250G
اگر هم به نظرتون استفاده از CPU ها و GPU های جدید انویدیا و amd لازمه (حتی اگه تو بازار نیست) همون قطعات رو بگید چون همین الان قصد خرید ندارم.
قیمت رو هم تا حد امکان پایین نگه دارید.
چند تا سوال هم داشتم. استفاده از Ray Tracing تو بازی ها حتما به کارت های RTX نیازه؟ چون شنیدم RT یه قابلیت نرم‌افزاری هست و حتما نیازی به هسته های پردازشی مخصوص نداره.
بهترین زمان برای خرید این سیستم چه موقعی هست. ممکنه با ورود محصولات جدید انویدیا و AMD قیمت ها بیاد پایین؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
خیر..240 زیر تست بالای 75 میره کلا i7 , i9 سری 9 و 10 زیر 240 اشتباهه..مشکل جا و جیب ندارید 360 بگیرید...سمت گرین هم نرید
من هم شنیدم گرین از وقتی که واردات محصولات مشابه خارجی ممنوع شده و بی رقیب شده، کیفیتش افت کرده. حالا نمیدونم این چیزی که من شنیدم تا چه حد موثقه، ولی معمولا همینطوره و این قانون بازاره، وقتی رقابت سالم وجود نداشته باشه کیفیت هم افت میکنه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام و عرض ادب خدمت آقا فرشید.
لطفا یه سیستم برای گیم و رندرینگ و نرم افزار های ویرایش عکس و فیلم معرفی کنید.
برای قسمت گیم بتونه بازی هارو با کیفیت FHD ، 60-45FPS تا 5 سال آینده روی تنظیمات HIGH اجرا کنه. (RDR2 رو هم بتونه با این تنظیمات به خوبی اجرا کنه)
برای قسمت رندرینگ و نرم افزار های ویرایشی (مایا - پریمیر پرو - افتر افکت - فتوشاپ) مد نظرم هست. همه اینارو در سطح مبتدی کار میکنم. یعنی ویرایش عکس و فیلم در سطح FHD هستن و رندرها سبکن.
RGB و اورکلاک اصلا مهم نیست اینارو در نظر نگیرید. در مورد قطعات هم، ارزون ترین وبهترین قطعات رو در انتخاب کنید. مثلا بین سری rog strix و phoenix همون phoenix رو در نظر بگیرید.
مادربورد wifi و بلوتوث داشته باشه و از pcie 4.0 پشتیبانی کنه.
هارد 1 ترا باشه و ssd هم 250G
اگر هم به نظرتون استفاده از CPU ها و GPU های جدید انویدیا و amd لازمه (حتی اگه تو بازار نیست) همون قطعات رو بگید چون همین الان قصد خرید ندارم.
قیمت رو هم تا حد امکان پایین نگه دارید.
چند تا سوال هم داشتم. استفاده از Ray Tracing تو بازی ها حتما به کارت های RTX نیازه؟ چون شنیدم RT یه قابلیت نرم‌افزاری هست و حتما نیازی به هسته های پردازشی مخصوص نداره.
بهترین زمان برای خرید این سیستم چه موقعی هست. ممکنه با ورود محصولات جدید انویدیا و AMD قیمت ها بیاد پایین؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

قیمتمدلنام قطعه
شانزده میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
-
Intel Core i7 10700
(AMD Ryzen 7 5800X)
CPU
هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z490-P
(ASUS PRIME B450M-A AM4)
MotherBoard
دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست و هشت میلیون و ۷۵۰ هزار تومان
-
ASUS ROG STRIX RTX 2070S 8G GAMING 8GB GDDR6
( ASUS ROG STRIX RX 5700XT GAMING OC 8GB GDDR6)
VGA
یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان WD Blue 7200Rpm 64MB 1TBHDD
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان
(یک میلیون و ۸۴۰ هزار تومان)
SAMSUNG PM981a M.2 256GB
( ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
۴۳۰ هزار تومانSamsung 24X SATAODD
سه میلیون و ۲۸۰ هزار تومانGREEN GP650A-UK Plus GamingPower
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN Z4Case
شصت و سه میلیون و ۹۱۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

در مورد سوالات
داشتن Ray tracing حتما نیاز به کارت RTX یا سری 6000 از کارتهای AMD داره، نرم افزاری فقط نمایشی هست.
بهترین زمان وقتیه که ارز ارزونترین حالت باشه که قابل پیش بینی نیست.

من هم شنیدم گرین از وقتی که واردات محصولات مشابه خارجی ممنوع شده و بی رقیب شده، کیفیتش افت کرده. حالا نمیدونم این چیزی که من شنیدم تا چه حد موثقه، ولی معمولا همینطوره و این قانون بازاره، وقتی رقابت سالم وجود نداشته باشه کیفیت هم افت میکنه.

محصولات گرین بی رقیب نیست، فقط رقبا قیمت خیلی بیشتری دارن در بازار داخلی.
خنک کننده‌های گرین هم کم کیفیت نیستن و در مدلهای 240 و 360 توصیه هم میشن، اما حرفه ای هایی که به نورپردازی RGB یا پمپ با قدرت بیشتر و ارتعاش کمتر اهمیت میدن باید برندهای دیگه رو امتحان کنن.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
سلام، SSD Nvme ـه 480-500 گیگ در حد 2 تومن چه گزینه هایی هست؟
نظر خودم رو NM610 M.2 2280 لکسار هست که تستاشم دیدم سرعتش نسبت به قیمتش خیلی خوبه، گزینه دیگه هم هست تو این رنج که ندیده باشم؟ Samsung 970Evo ـم که بالا 3 تومنه.
بعد برا منی که مادربردم مینی هست (MSI B350m Gaming Pro) میوفته پایین چسبیده به گرافیک دماش برا خودش یا گرافیک مشکلی ایجاد نمیکنه؟
ممنون

آخرین ویرایش:

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
سلام، SSD Nvme ـه 480-500 گیگ در حد 2 تومن چه گزینه هایی هست؟
نظر خودم رو NM610 M.2 2280 لکسار هست که تستاشم دیدم سرعتش نسبت به قیمتش خیلی خوبه، گزینه دیگه هم هست تو این رنج که ندیده باشم؟ Samsung 970Evo ـم که بالا 3 تومنه.
بعد برا منی که مادربردم مینی هست (MSI B350m Gaming Pro) میوفته پایین چسبیده به گرافیک دماش برا خودش یا گرافیک مشکلی ایجاد نمیکنه؟
ممنون
یکمی بزاری روی این قیمت sx8200 pro بگیر. حدودا 2.6 قیمتشه ورژن 512 گیگ.

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
سلام
ماه بعد می خوام گرافیک ام رو اپگرید کنم ولی موندم RTX 2070 SUPER بخرم یا صبر کنم برای RTX3070. بودجه هم در حدود 20-22 تومن حداکثر.این gtx 1060 3gb که 2ساله دارم خیلی تو گیم اینا اذیت ام کرد می خوام یه چیزی بخرم حداقل یه 4 سالی رو عالی جواب بده ولی ادم وسوسه میشه یه 1-2 ماهی صبر کنه برای RTX3070 که در حده یه 2080ti هست

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
یکمی بزاری روی این قیمت sx8200 pro بگیر. حدودا 2.6 قیمتشه ورژن 512 گیگ.
دمت گرم، این خیلی خوبه :D چند تا تست دیدم ازش با اینکه عملکرد نزدیک سامسونگ داره اما قیمتش خیلی بهتره، تعریفم زیاد میکردن.
فقط همون سوالم موند الان این همراه با هیت سینکش که داخل جعبه هست زیر گرافیک جا میشه؟ مشکل دما پیدا نمیکنه؟
product_2_20170222183052_58ad685c9b342.png SX8200-Pro-1TB.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر