مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
کجا میتونم پایه و پیچ ssd m2 گیر بیارم؟ من جعبه مادربردم نگاه کردم چیزی ندیدم به 2-3 تا از خدمات کامپیوتری ها سر زدم نداشتن !

بخش فنی شرکتهایی که کار مونتاژ سیستم رو انجام میدن، همیشه از این پیچ‌ها و پایه‌ها اضافی دارن، از اونا میتونید تهیه کنید. خودم هم بارها نیاز شده از اونها گرفتم.

سلام،
من یه SSD مدل SX8200 PRO تهیه کردم قبلا با ظرفیت 256 الان میخوام یکی دیگه هم اضافه کنم .
دیدم یه مدل Gammix S11 pro 256 هم هست. این مدل جدید بهتره یا همون مثل قبلی رو بگیرم؟ یکمی قیمتش بالاتره.

فرق راندمانی زیادی ندارند، اما SX8200 PRO کمی سریعتر هست و بهتره همون رو بخرید.

آخرین ویرایش:

MAG1991

کاربر سایت
Feb 3, 2018
440
سلام
من میخوام سیستم رو ارتقا بدم
داشتم سایتها رو نگاه می کردم
رم XPG SPECTRIX D40 3600 یا OCPC X3 3200رو میدن 2500 م ( تو این رنج قیمت )
این رم ها ارزش خرید دارن یا نه بهتره که همون گیل و برندای مشهور تر خرید بشه ؟

مادر بورد و سی پی یو هم چیزی که تو ذهنم هست همین 3600 amd و b550
و اینکه پاور پیشنهادی برای همچین سیستمی با گرافیک rx580 gigabyte gaming چی هست ؟

با تشکر

آخرین ویرایش:

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
کجا میتونم پایه و پیچ ssd m2 گیر بیارم؟ من جعبه مادربردم نگاه کردم چیزی ندیدم به 2-3 تا از خدمات کامپیوتری ها سر زدم نداشتن !
با اجازه اساتید منم دنبال همین پیچها بودم..گشتم نبود از پیچ هیتسینک مادربرد های اسقاطی برداشتم!
منظور این پیچه
616ReFFaRML.jpg

31c01rHmKUL.jpg

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
با اجازه اساتید منم دنبال همین پیچها بودم..گشتم نبود از پیچ هیتسینک مادربرد های اسقاطی برداشتم!
منظور این پیچه
616ReFFaRML.jpg

31c01rHmKUL.jpg

به این‌ها میگن اسپیسر یا اسپیسر سَر پیچ.

سایز (ارتفاع) مورد نیازتون ببینید چند میلیمتر هست. راحت گیر میاد. تو سایت ها و فروشگاهای تخصصی لوازم الکترونیکی می‌تونید پیدا کنید. پیچ بالاش رو هم از همونجا بگیرید، شاید پیچ داخل پک ssd باهاش هم سایز نباشه.

• Like
Reactions: Refill and saeed_sg

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
برای بازی های جدید میخوام ssd بگیرم ۲۴۰ گیگ
باید ویندوز هم روش نصب کنم ؟؟
یا خود بازی تنها هم تاثیرش رو میزاره؟؟
ویندوز و نرم افزار میریزید گیم هم اگر میرزید اگر بودجتون را روش بگذارید خیلی بهتره چون بعضی از بازیهای جدید 100 تا 150 گیگ حجم میگیره یعنی میتونید یک بازی روی ssd داشته باشید ولی کلا هنوز هم 240 جواب میده

• Like
Reactions: Altair91

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
من میخوام سیستم رو ارتقا بدم
داشتم سایتها رو نگاه می کردم
رم XPG SPECTRIX D40 3600 یا OCPC X3 3200رو میدن 2500 م ( تو این رنج قیمت )
این رم ها ارزش خرید دارن یا نه بهتره که همون گیل و برندای مشهور تر خرید بشه ؟

مادر بورد و سی پی یو هم چیزی که تو ذهنم هست همین 3600 amd و b550
و اینکه پاور پیشنهادی برای همچین سیستمی با گرافیک rx580 gigabyte gaming چی هست ؟

با تشکر

انتخاب رم بستگی به مادربرد و پردازنده هم داره. پردازنده‌ی ما با رم سریعتر راندمان بهتری میده و بهتره از فرکانس 3200 تا 3800 براش انتخاب کنید. البته رم 3600 مگاهرتزی که CL19 باشه از رم 3200 مگاهرتزی که CL16 باشه راندمانش ممکنه کمتر باشه یا برابر باشن، بنابراین تایمینگ حافظه هم در انتخاب رم مهمه.

مدلی رو بخرید که با مادربردتون در فرکانس اسمی بدون مشکل کار کنه و پایدار باشهو

پاور پیشنهادی برای شما هم 600 وات گرین یا بالاتر هست.

برای بازی های جدید میخوام ssd بگیرم ۲۴۰ گیگ
باید ویندوز هم روش نصب کنم ؟؟
یا خود بازی تنها هم تاثیرش رو میزاره؟؟

نصب ویندوز روی SSD که ضروریه و اولین کاره. اما نصب بازی‌ها بسته به میزان استفاده و حجمشون به طور نسبی میتونه راندمان لود بازی رو افزایش بده.
اگر مدل ظرفیت بالا بردارید طبیعتا جا برای یکی دو بازی پر استفاده هم خالی می‌مونه، اما با مدل 240 گیگی فقط خود ویندوز توصیه میشه به طور دائمی.

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
نمیدونم این سوال مربوط به این تاپیک هست یا نه. در مورد بهترین ویندوز برای گیم، این نسخه های Ltsc ویندوز ۱۰ برای گیم مناسبتره یا نسخه های معمولی؟ هرکی یه چیزی میگه، خود مایکروسافت میگه برای گیم نسخه معمولی بهتره و نسخه ltsc برای دستگاه های خاص ساخته شده، ولی کسانی که عملا تست کردند میگویند نسخه ltsc برای گیم هم بهتره، حتی نسخه های gamer edition رو از روی ایمیج ltsc میسازند که نشان میده ادعای آنها پوچ نیست. اینجا کسی خودش تست کرده این دو نسخه رو؟

آخرین ویرایش:

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
نمیدونم این سوال مربوط به این تاپیک هست یا نه. در مورد بهترین ویندوز برای گیم، این نسخه های Ltsc ویندوز ۱۰ برای گیم مناسبتره یا نسخه های معمولی؟ هرکی یه چیزی میگه، خود مایکروسافت میگه برای گیم نسخه معمولی بهتره و نسخه ltsc برای دستگاه های خاص ساخته شده، ولی کسانی که عملا تست کردند میگویند نسخه ltsc برای گیم هم بهتره، حتی نسخه های gamer edition رو از روی ایمیج ltsc میسازند که نشان میده ادعای آنها پوچ نیست. اینجا کسی خودش تست کرده این دو نسخه رو؟
اول اینکه نسخه گیمر ادیشن میدن بیرون فقط و فقط به خاطر این هست که نسخه ltsc کاستوم ابل هست تا حدودی و خیلی از ابزار هایی که برای یوزر های معمولی فراهم میشه رو یا نداره یا می‌تونید کلا حذف کنید و اجباری نیست. این کار‌ها راندمان ویندوز رو بالاتر میبره.

یه تفاوت دیگه‌ش نسبت با نسخه های pro و Home اینه که اپدیت ها و فیچر های اجباری رو نمی‌گیره و فقط استیبل ورژن براش میاد.

همین قضیه هم خوبه، هم بد. مثلا خیلی قابلیت‌ها که برای گیم میاد بواسطه همین فیچر ها و اپدیت‌ها هست ولی یهو میبینی ۲ سال بجز سکیوریتی اپدیت چیزی برات نیومده!

۲ تا اپشن دل بخواه داری: اگر به میزان کافی رم داری و اگر فضای SSD زیاده و پردازنده مناسب داری و مشکلی با اپدیت نداری از Pro استفاده کنی. فیچر ها و اپدیت‌ها رو بگیری.

یا اینکه ltsc بریزی و بازی کنی، اگر یه موقع اپدیت خاصی پیش اومد برای ویندوز یا فیچری اضافه شد، صبر ایوب پیشه کنی تا برای این نسخه‌ای که ریختی هم بیاد.

در کل من PRO رو ترجیح میدم. انتخابش با شماست.

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
اول اینکه نسخه گیمر ادیشن میدن بیرون فقط و فقط به خاطر این هست که نسخه ltsc کاستوم ابل هست تا حدودی و خیلی از ابزار هایی که برای یوزر های معمولی فراهم میشه رو یا نداره یا می‌تونید کلا حذف کنید و اجباری نیست. این کار‌ها راندمان ویندوز رو بالاتر میبره.

یه تفاوت دیگه‌ش نسبت با نسخه های pro و Home اینه که اپدیت ها و فیچر های اجباری رو نمی‌گیره و فقط استیبل ورژن براش میاد.

همین قضیه هم خوبه، هم بد. مثلا خیلی قابلیت‌ها که برای گیم میاد بواسطه همین فیچر ها و اپدیت‌ها هست ولی یهو میبینی ۲ سال بجز سکیوریتی اپدیت چیزی برات نیومده!

۲ تا اپشن دل بخواه داری: اگر به میزان کافی رم داری و اگر فضای SSD زیاده و پردازنده مناسب داری و مشکلی با اپدیت نداری از Pro استفاده کنی. فیچر ها و اپدیت‌ها رو بگیری.

یا اینکه ltsc بریزی و بازی کنی، اگر یه موقع اپدیت خاصی پیش اومد برای ویندوز یا فیچری اضافه شد، صبر ایوب پیشه کنی تا برای این نسخه‌ای که ریختی هم بیاد.

در کل من PRO رو ترجیح میدم. انتخابش با شماست.
تفاوت نسخه ltsc و عادی در سایت مایکروسافت هم گفته شده و تقریبا همین مواردی هست که شما گفتید، سوال اینه که کدام نسخه در عمل راندمانش توی گیم بهتره. مایکروسافت میگه همان نسخه های معمولی (نسخه هایی که پشتیبانی بلند مدت ندارند) به دلیل وجود فیچرهایی که برای کاربر خانگی در نظر گرفته شده (مثل game mode و غیره) برای گیم بهتره، ولی عده دیگری که خودشان تست کردند میگن خیر، نسخه ltsc به دلیل سبکتر بودن، سیستم رو کمتر درگیر میکنه و در نهایت با اختلاف اندکی راندمان بهتری میده. ویرایش pro و home و enterprise هم یه موضوع دیگست و ربطی به ltsc بودن یا نبودن نداره، البته که ویرایشی مثل pro بهتر از home هست.

آخرین ویرایش:

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
تفاوت نسخه ltsc و عادی در سایت مایکروسافت هم گفته شده و تقریبا همین مواردی هست که شما گفتید، سوال اینه که کدام نسخه در عمل راندمانش توی گیم بهتره. مایکروسافت میگه همان نسخه های معمولی (نسخه هایی که پشتیبانی بلند مدت ندارند) به دلیل وجود فیچرهایی که برای کاربر خانگی در نظر گرفته شده (مثل game mode و غیره) برای گیم بهتره، ولی عده دیگری که خودشان تست کردند میگن خیر، نسخه ltsc به دلیل سبکتر بودن، سیستم رو کمتر درگیر میکنه و در نهایت با اختلاف اندکی راندمان بهتری میده. ویرایش pro و home و enterprise هم یه موضوع دیگست و ربطی به ltsc بودن یا نبودن نداره، البته که ویرایشی مثل pro بهتر از home هست.
برای سیستم‌های قدیمی شاید تفاوت داشته باشه ولی برای پردازنده‌های نسل‌های اخیر و گرافیک‌های قوی و هارد ssd اونقدر تفاوت چشمگیری نیست. داخل گیم‌نت ها gamer ادیشن که نسخه سبک شده ltsc هست نصب می‌کن برای بازی‌های خیلی معمولی ولی اگه همه جور بازی انجام میدید قطعا pro بهتره.

در کل اگر سخت افزار به روزی دارید درگیر ltsc نشید.

MAG1991

کاربر سایت
Feb 3, 2018
440
انتخاب رم بستگی به مادربرد و پردازنده هم داره. پردازنده‌ی ما با رم سریعتر راندمان بهتری میده و بهتره از فرکانس 3200 تا 3800 براش انتخاب کنید. البته رم 3600 مگاهرتزی که CL19 باشه از رم 3200 مگاهرتزی که CL16 باشه راندمانش ممکنه کمتر باشه یا برابر باشن، بنابراین تایمینگ حافظه هم در انتخاب رم مهمه.

مدلی رو بخرید که با مادربردتون در فرکانس اسمی بدون مشکل کار کنه و پایدار باشهو

پاور پیشنهادی برای شما هم 600 وات گرین یا بالاتر هست
سلام مجدد
حالا اگه بخوام مادر بورد رو x570 بردارم
biostar x570gt8 چطوره ؟
کلا بایو استار رو پیشنهاد می کنین ؟

...
سوال دیگه اینکه این سری ۵۰۰۰ ای ام دی تقریبا چند وقت دیگه با قیمت معقول تو ایران در دسترس میشه ؟
ارزش داره برای ۵۶۰۰ صبر کنم چند ماه یا نه همین ۳۶۰۰x رو بگیرم ؟
ممنونم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: majidred2011

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام مجدد
حالا اگه بخوام مادر بورد رو x570 بردارم
biostar x570gt8 چطوره ؟
کلا بایو استار رو پیشنهاد می کنین ؟

...
سوال دیگه اینکه این سری ۵۰۰۰ ای ام دی تقریبا چند وقت دیگه با قیمت معقول تو ایران در دسترس میشه ؟
ارزش داره برای ۵۶۰۰ صبر کنم چند ماه یا نه همین ۳۶۰۰x رو بگیرم ؟
ممنونم

مادربرد رو بهتره از یه برند معتبر و مدل با کیفیت انتخاب کنید. بایواستار عموما برندیه که از همه چیز میزنه تا قیمت رو پایین نگه داره.

از موجود شدن پردازنده‌های عالی سری رایزن 5000 نیز آماری نمیشه ارائه داد، چون معلوم نیست عرضه و تقاضا در مورد این سری در ابتدای کار چگونه باشه.
و البته بله، ارزش صبر کردن قطعا داره.

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
سلام مادربرد من B450 TOMAHAWK هست+Ryzen 3600
می خوام رم رو ارتقا بدم الا این نو رم رو دارم g.skill ripjaws v 2*8gb ddr4-2133mhz سوالی که دارم با ارتقا رم تفاوتی رو تو راندمان ایجاد میشه یا نه؟یا تنها در حد 1-2 فریم میشه؟ارزش ارتقا داره مثلا به یه 3200mhz؟چه ram رو پیشنهاد میدید...

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام مادربرد من B450 TOMAHAWK هست+Ryzen 3600
می خوام رم رو ارتقا بدم الا این نو رم رو دارم g.skill ripjaws v 2*8gb ddr4-2133mhz سوالی که دارم با ارتقا رم تفاوتی رو تو راندمان ایجاد میشه یا نه؟یا تنها در حد 1-2 فریم میشه؟ارزش ارتقا داره مثلا به یه 3200mhz؟چه ram رو پیشنهاد میدید...

راندمان پردازنده‌های رایزن نسل دو و سه بستگی زیادی به راندمان رم داره و هر چه فرکانس بیشتر باشه راندمان هم بالاتر خواهد بود، هم در بازیها و هم در دیگر نرم افزارها، بنابراین توصیه میشه حتما حافظه‌ی 3200 یا بالاتر از برندی مثل GSkill، Corsair و یا Kingeston بخرید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر