مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
Core i5 4690
ASUS GeForceR GTX 770 DirectCU II
Corsair CX750M
Asus H97 Plus
Corsair XMS 2*4GB DDR3
Green X4
WD Green 1 TB

این سیستم رو قیمت گذاری کنید اگه ممکنه.

این مانیتور هم قیمت بدید ممنون میشم.
ASUS VX248H
ققط اینکه ماینتور یک بار پیکسل سوزوند بردم نمایندگی پنل رو کامل عوض کرد ولی دکمه‌های مانیتور به کل از کار افتادن دیگه نبردم برای تعمیر.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
از کجا میشه فهمید پاور چند وات مناسب چقدر است ؟ منظورمرچند وات باید بخریم؟

از مدل و مشخصات تمام قطعات. کارشناس میزان حدودی مصرف هر یک از قطعات رو محاسبه و جمع بندی میکنه.
سایتهای محاسبه گر هم وجود دارند که البته دقت بالایی در ارائه ی توان پیشنهادی ندارند.

سلام دوستان من سیستمم اینه‌.

Graphics gtx 750ti zotac 2gb

Cpu intel i3 4170

Motherboard asus h81-mc

یه پاور گرین gb535a که 535 وات هست داشتم الان سوخته.

رفتم خدمات کامپیوتری گفت مدل پایین ترم رو این سیستم جوابه.با توجه به استفاده زیاد از کامپیوتر و گاهی وقتا شب دانلود گذاشتم بنظرتون پاور مناسب بگیرم چی خوبه.

پاور 450 واتی هم برای این سیستم جوابگو هست، به شرط این که با کیفیت و معتبر باشه.
450 یا 500 واتی گرین خوبه.

سلام خدمت کارشناس محترم سخت افزار جناب استاد فرشید
قیمت کیبورد بی سیم ای فور تک F9300( کیبورد کامل بدون لگ با سرعت 2.4 گیگاهرتز)
مچ شده و همراه با موس بی سیم ای فورتک G10-810F( با دی پی ای 3200 و دکمه های جانبی علاوه بر سه دکمه اصلی و مصرف یک باطری فقط و بدون لگ و سرعت 2.4 گیگاهرتز وقابل حرکت بر روی همه سطوح)
هر دو کار کرده ولی تمیز و سالم هستند و بدون گارانتی
قیمت فروش دسته دومش چند می شه
ممنون از پاسخگویی شما

حدود 550 تومن.

خوب به توصیه دوستان کمی تغییرات در قطعات اعمال کردم تا اینجا
ASUS PRIME X570-P AM4
AMD Ryzen™ 5 3600
Gskill Ripjaws V DDR4 16GB ( 8GB x 2 ) 3200 MHz CL16
Asus ROG-STRIX-GTX1660S-O6G-GAMING
Thermalright TRUE Spirit 120M BW Rev.A Air Cooling System
Green WDS240G2G0B
GREEN GP650A-UK Plus Gaming PSU
Green Z4 Astiak Computer Case
خوب حالا چندتا سوال :
آیا ابعاد کولر True Spirit با این مدل کیس هماهنگی داره؟
آیا داخل جعبه کولر True Spirit براکت سوکت AM4 وجود داره ؟
ایا چسب حرارتی داخل خود کولر True spirit جودو داره؟ اگر نه از چه برند و چه مدلی باید بخرم که مناسب این پردازنده و کولر باشه؟ ( اخرین تجربه تعویض چسب حرارتی سی پی یو من بر میگرده به سال ۱۳۸۷ )
ایا برای کیس باید فن بخرم یا روی خود کیس وجود داره؟ اگر نیست چه مدلی مارکی بخرم؟
ایا پاور توان کافی برای سخت افزار بالا را داره ؟ تعداد فن های کیس را هم حساب کنید.
با تشکر از. همگی

بله، ابعاد کولر هماهنگی داره.
براکت داره، مگه میشه نداشته باشه.
خمیر سیلیکون داخل تمام کولرهای افترمارکت هست و کیفیتش هم خوبه.
خود کیس یک یا دو فن داره. فقط در صورتی کهضروری باشه باید فن اضافه خرید. فن گرین HAF 140 مدل خوبیه.
پاور توانش بیشتر از حد مورد نیاز سخت افزار شما هست که برای بعدها ممکنه به کار بیاد.

Core i5 4690
ASUS GeForceR GTX 770 DirectCU II
Corsair CX750M
Asus H97 Plus
Corsair XMS 2*4GB DDR3
Green X4
WD Green 1 TB

این سیستم رو قیمت گذاری کنید اگه ممکنه.

این مانیتور هم قیمت بدید ممنون میشم.
ASUS VX248H
ققط اینکه ماینتور یک بار پیکسل سوزوند بردم نمایندگی پنل رو کامل عوض کرد ولی دکمه‌های مانیتور به کل از کار افتادن دیگه نبردم برای تعمیر.

کیس و متعلقاتش حدود 6100 تا 6300 برآورد میشن.
مانیتور چون مشکل داره نمیشه قیمت قطعی براش تعیین کرد، توافقی بهتره.

سلام در کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1660 SUPER A6G GAMING ویژگی FanConnect II چیکار میکنه؟ منظور از A6G که داخل این کارت اومده چیه؟

FanConnect برای اینه که فن اضافی کیس رو به کارت گرافیک وصل کنید تا همزمان با افزایش کارکرد و حرارت کارت گرافیک دور فن کیس و در نتیجه توان خروج حرارتش افزایش پیدا کنه.

A6G هم یعنی از سری Advanced و 6 گیگی. تمام مدلهای استریکس این سری ها رو دارند به علاوه ی سری OverClock که برای کارت شما میشه O6G که فرکانسش یه مقدار بالاتره.

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,074
از مدل و مشخصات تمام قطعات. کارشناس میزان حدودی مصرف هر یک از قطعات رو محاسبه و جمع بندی میکنه.
سایتهای محاسبه گر هم وجود دارند که البته دقت بالایی در ارائه ی توان پیشنهادی ندارند.

پاور 450 واتی هم برای این سیستم جوابگو هست، به شرط این که با کیفیت و معتبر باشه.
450 یا 500 واتی گرین خوبه.
یه ۴۰۰ گرین سفارش دادم.بعضی سایتا محاسبه گر داشتن حساب کردم سیصد و هشتادم میخورد بهش.الان بنظرتون مشکل پیش میاد با ۴۰۰ واسش؟

aramesh_61

کاربر سایت
Feb 1, 2012
203
سلام دوستان، خسته نباشید.
آقا چند تا سوال داشتم:
یکی اینکه یه سری قطعه دارم میخواستم بفروشم، اگه میشه یه قیمتی بگید برای فروش:
core i5 4460
gigabyte p85 d3d
ram 8 ddr3 1600
دوم اینکه اگه این قطعات بفروشم و i5 9400f و 16 گیگ رم بذارم چه مقدار تاثیر داره تو اجرای بازیها؟
کارتم 1070 هست، اگه بجای فروش قطعات بالا، کارتمو بفروشم و مثلا یه 1080 بخرم، تاثیرش در اجرای بازیها بهتر نیست؟
ممنونم

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,230
نام
Мojtaba
تو کیس Z2 +hero پاور بهتره رو به بالا نصب بشه یا رو به پائین؟
پاور 80 پلاس گلد هست. چون فن rgb داره گفتم میشه هم به خاطره زیبایی و هم کاهش دما رو به بلا نصبش کرد که به عنوان فن ششم عمل کنه و گرما رو از کیس بده بیرون؟؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یه ۴۰۰ گرین سفارش دادم.بعضی سایتا محاسبه گر داشتن حساب کردم سیصد و هشتادم میخورد بهش.الان بنظرتون مشکل پیش میاد با ۴۰۰ واسش؟

نه مشکلی نیست با این قطعات، استفاده کنید. اگه اول اقدام میکنید دیگه بعدش نپرسید.

سلام دوستان، خسته نباشید.
آقا چند تا سوال داشتم:
یکی اینکه یه سری قطعه دارم میخواستم بفروشم، اگه میشه یه قیمتی بگید برای فروش:
core i5 4460
gigabyte p85 d3d
ram 8 ddr3 1600
دوم اینکه اگه این قطعات بفروشم و i5 9400f و 16 گیگ رم بذارم چه مقدار تاثیر داره تو اجرای بازیها؟
کارتم 1070 هست، اگه بجای فروش قطعات بالا، کارتمو بفروشم و مثلا یه 1080 بخرم، تاثیرش در اجرای بازیها بهتر نیست؟
ممنونم

سه قطعه حدود 3600 میشن
برای کارت گرافیک شما ارتقا به 9400/10400 در خیلی از بازیها تاثیر مثبت داره و گلوگاه رو رفع میکنه.

تو کیس Z2 +hero پاور بهتره رو به بالا نصب بشه یا رو به پائین؟
پاور 80 پلاس گلد هست. چون فن rgb داره گفتم میشه هم به خاطره زیبایی و هم کاهش دما رو به بلا نصبش کرد که به عنوان فن ششم عمل کنه و گرما رو از کیس بده بیرون؟؟؟

همیشه رو به پایین دوست عزیز، رو به بالا هم خطرناکه و هم راندمان خنک کننده ی پاور رو کاهش میده.

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
از کجا لپ‌تاپ بخرم؟ کدوم پاساژ؟ قیمتا بجز بالا بودنشون مشکل دیگه‌ش اینه که وحشتناک نوسان داره. یعنی از این مغازه تا مغازه بغلی ۲ میلیون تفاوت قیمت یه لپ‌تاپ هست.
تا ۲۰ میلیون حالا یکم بالا پایین چیزی رو پیشنهاد میدید؟ برای کار برنامه نویسی می‌خوام گیمینگ خیلی لایت در حد کانتر.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
از کجا لپ‌تاپ بخرم؟ کدوم پاساژ؟ قیمتا بجز بالا بودنشون مشکل دیگه‌ش اینه که وحشتناک نوسان داره. یعنی از این مغازه تا مغازه بغلی ۲ میلیون تفاوت قیمت یه لپ‌تاپ هست.
تا ۲۰ میلیون حالا یکم بالا پایین چیزی رو پیشنهاد میدید؟ برای کار برنامه نویسی می‌خوام گیمینگ خیلی لایت در حد کانتر.

نمیشه جای خاصی رو توصیه کرد، اما میشه توصیه کرد که حتما قبل از خرید یک یا مدل مشخص لپ تاپ رو در نظر داشته باشید و برای خرید همونها به بازار مراجعه کنید، وگرنه خرده فروشان زبر دست به راحتی نظرتون رو در مورد خرید دستگاه مورد نظر با اطلاعات نصفه نیمه و بعضا غلط و ساختگی به جنس مورد نظر خودشون تغییر میدن و بعدا متوجه میشید که اشتباه کردید.

مدل‌هایی مثل Lenovo Ideapad 330 -BZ و ASUS VivoBook M509DJ میتونن برای شما مناسب باشن.

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
نمیشه جای خاصی رو توصیه کرد، اما میشه توصیه کرد که حتما قبل از خرید یک یا مدل مشخص لپ تاپ رو در نظر داشته باشید و برای خرید همونها به بازار مراجعه کنید، وگرنه خرده فروشان زبر دست به راحتی نظرتون رو در مورد خرید دستگاه مورد نظر با اطلاعات نصفه نیمه و بعضا غلط و ساختگی به جنس مورد نظر خودشون تغییر میدن و بعدا متوجه میشید که اشتباه کردید.

مدل‌هایی مثل Lenovo Ideapad 330 -BZ و ASUS VivoBook M509DJ میتونن برای شما مناسب باشن.
الان دو مورد رو در نظر گرفتم. یکی Thinkpad E15 که core i5 ش رو ۲۱۵۰۰ تا ۲۳۵۰۰ قیمت دارم و core i7 هم بین ۲۳ تا ۲۶ متغیره.
یه مورد دیگه هم ideapad gaming 3 با گرافیک ۱۶۵۰ و ۱۶ گیگ رم و ۵۱۲ اس‌اس‌دی و core i5.

تو مورد اول ریویو‌ها گفتن مشکل حرارتی داره و خیلی دمای دستگاه میره بالا. الان بین این دو کدوم رو انتخاب کنم؟‌

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
الان دو مورد رو در نظر گرفتم. یکی Thinkpad E15 که core i5 ش رو ۲۱۵۰۰ تا ۲۳۵۰۰ قیمت دارم و core i7 هم بین ۲۳ تا ۲۶ متغیره.
یه مورد دیگه هم ideapad gaming 3 با گرافیک ۱۶۵۰ و ۱۶ گیگ رم و ۵۱۲ اس‌اس‌دی و core i5.

تو مورد اول ریویو‌ها گفتن مشکل حرارتی داره و خیلی دمای دستگاه میره بالا. الان بین این دو کدوم رو انتخاب کنم؟‌

مهم اینه که کدوم Core i5 و کدوم Core i7؟
اگه دقت کرده باشید مدلهای پیشنهادی از بالاترین پردازنده‌های موبایلی با توان بالاتر استفاده میکردن. بنابراین خود پردازنده‌های Core i5 از نظر راندمان تفاوت های زیادی دارن و Core i7 ها هم همینطور

اولویت برای شما پردازنده هست و نه گرافیک، بنابراین بالاترین پردازنده ی ممکن، 8 یا 12 گیگابایت رم و حداقل SSD 256 رو در نظر داشته باشید و ترجیحا هم Core i5 نخرید، اینا با پردازنده های پی سی خیلی فرق راندمانی دارند.

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
آقا فرشید، این مینی پی سی های اینتل NUC ورژن i5 نسل ۱۰ و ۱۶ گبگ رم با قیمت 14.5 تومن بصرقه هست؟ نسبت به یه لپتاپ با همین مشخصات. برای برنامه نویسی میخوام. ولی صفحه نمایش لپتاپ ها اذیت میکنن به خاطر سایز کوچیکشون و میخوام اینو بزنم به مانیتور. یا اینکه یه کیس با این قیمت بهتر میشه بست برای برنامه نویسی؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید، این مینی پی سی های اینتل NUC ورژن i5 نسل ۱۰ و ۱۶ گبگ رم با قیمت 14.5 تومن بصرقه هست؟ نسبت به یه لپتاپ با همین مشخصات. برای برنامه نویسی میخوام. ولی صفحه نمایش لپتاپ ها اذیت میکنن به خاطر سایز کوچیکشون و میخوام اینو بزنم به مانیتور. یا اینکه یه کیس با این قیمت بهتر میشه بست برای برنامه نویسی؟

بله هم توصیه میشه و هم نسبت به لپ‌تاپ با مشخصات مشابه راندمان خیلی بهتری خواهد داشت.
کیس با این قیمت امکانات بیشتری داره و برای قطعات مناسبش باید بیشتر هم هزینه کنید. راندمان بیشتری هم در پردازش و گرافیک نسبت به NUC ها دارند. استفاده ی NUC ها خاص هست که برای شما مناسبه، برای گیمرها نه.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
درود دوستان.
کارت گرافیک دوستم متاسفانه بخاطر نوسانات برقی سوخت
حدود ۱۰تومن بودجه داره میخوام یه سیستم کامل بدون HDDبصورت قطعات دست دوم جدا جدا یا بصورت باندل جور کنم . تا ماه دیگه هم نمیتونه بودجشو افزایش بده
چی پیشنهاد میدید
Core i5 9400 با Rx 580 یا 480 چطوره ؟ فرق 9400 با 9400f چیه ؟
این پردازنده به نظرتون تا چند وقت میتونه بازیهارو ساپورت کنه ؟

NabiKAZ

کاربر سایت
Sep 11, 2020
8
این سیستمه:
CPU: AMD FX-4100, 4 Core, 3600 MHz
Motherboard: MSI 870A-G54Fx
RAM: 14 GB DDR3
Graphic: AMD Radeon HD 5450 (1024 MB)

قصد دارم بازی های مثل زیر راحت اجرا بشن:
Ghost Recon
Far Cry 5
PES 19
Fifa 19
GTA 5 roleplay

در حال حاضر خیلی کند هستند به طوری که به بازی نمیرسه یا بسیار کم میاره و اسلاید اسلاید لود میکنه.

با این مشخصات سیستم آیا این عادیه؟

و به نظرتون چی رو باید ارتقا بدم؟ و بهترین و قویترین قطعه ای که باید بهش ارتقا پیدا کنم که با سایر قطعات سازگار باشه چیه؟

پیشاپیش متشکرم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر