مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
قوی ترین کنسول نسل بعد از این کارت ضعیفه نتنها کافیه تاز ایده اله
من تازه میخوام 2060s بگیرم
امیدوارم یک روزی زنده باشم و با چشم خودم ببینم داری همه بازی ها رو 60 فریم بار ثانیه الترا میزنی بر بدن:D
جدا از شوخی میخوام سیستم رو ارتقا بدم دوستان خرید اس اس دی واقعا تاثیر داره رو بازی ها و کلیت سیستم و بعد واقعا راسته میگن عمرش کمتر از هارد معمولی هست و با رایت زیاد ممکنه خیلی زود خراب بشه؟ الان من یک HHD وسترن دیجیتال دارک بعدز 50 هزار ساعت کارکرد هنوزم عین شیر داره کار میکنه :|:D

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
امیدوارم یک روزی زنده باشم و با چشم خودم ببینم داری همه بازی ها رو 60 فریم بار ثانیه الترا میزنی بر بدن:D
جدا از شوخی میخوام سیستم رو ارتقا بدم دوستان خرید اس اس دی واقعا تاثیر داره رو بازی ها و کلیت سیستم و بعد واقعا راسته میگن عمرش کمتر از هارد معمولی هست و با رایت زیاد ممکنه خیلی زود خراب بشه؟ الان من یک HHD وسترن دیجیتال دارک بعدز 50 هزار ساعت کارکرد هنوزم عین شیر داره کار میکنه :|:D
ممنون:)):)):)):)):D:D:D:D
یکی میگفت اگه کار پیدا کردم خودم برات میخرم :))
من حتی 1660 ti هم داشته باشم واسه 4 5 سال برام کافیه 970 داشتم هم کافی بود :D
عمر ssd ها خیلی بالاس خیالت راحت باشه تا اخر عمر جوابگو هست اما موقع خرید دقت کن ضد لرزه و ضد شوک باشه

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
سلام

میتونید تا یک تومن بهترین اسپیکری که میشه گرفت رو معرفی کنید ، میدونم با این بودجه نمیشه چیز خوبی گرفت ولی یه چیزی باشه که تو همه زمینه ها (فیلم ، گیم ، موسیقی) قابل قبول باشه ، مهمترین چیز فقط واسم اینه که نویز نداشته باشه و بیس چرتی هم نداشته باشه

ممنون

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,509
نام
مهدی
دوستان من ۱ ماهه دارم دنبال سیستم میگردم برای بازی و هرچی صبر میکنم ارزونتر بشه انگار فایده نداره با اینکه کنسول هم دارم ولی خوب هیچی جای سیستم قوی رو نمیگیره حداقل پول یکسال کارگری رو بزنم تو بازی ناکام از این دنیا نرم
این سیستم رو پیدا کردم طرف میگه ۱۶ به نظرتون خوبه بخرم یا بازم بگردم؟به نظرتون همه چی این سیستم اوکی هست یا ضعف داره ؟

CPU : core i7 7700 3.6ghz LGA 1151

VGA: MSI GTX 1070 TI DUKE 8GB GDDR5

HARD : WD WD20EZRZ BLUE 2TB 64MB

SSD : transcend SSD220s 240g

RAM 2*8 16 GIG 3000 EVO RGB

MOTHERBOARD : ASUS ROG STRIX Z270H GAMING

POWER :RAID MAX GOLD 1000 ماژولار

Fan CPU cooler master standard cooler i70c

Case Green x3-plus-vipe

UnHoLy666

کاربر سایت
Feb 7, 2014
217
نام
عرفان
دوستان من ۱ ماهه دارم دنبال سیستم میگردم برای بازی و هرچی صبر میکنم ارزونتر بشه انگار فایده نداره با اینکه کنسول هم دارم ولی خوب هیچی جای سیستم قوی رو نمیگیره حداقل پول یکسال کارگری رو بزنم تو بازی ناکام از این دنیا نرم
این سیستم رو پیدا کردم طرف میگه ۱۶ به نظرتون خوبه بخرم یا بازم بگردم؟به نظرتون همه چی این سیستم اوکی هست یا ضعف داره ؟

Case Green x3-plus-vipe

پاورش معتبر نیست. بقیه قطعات خوبن.

Amoodaolf

کاربر سایت
Sep 8, 2013
325
نام
پوریا
دوستان یک سوال داشتم گرافیک VGA: GTX 1660 6G از نسل DDR6 خیلی مدل داره دقیقا تو مشخصات فنی یک گرافیک باید چی بالا باشه که میگن این گرافیک خوبه بیشتر برای گیم مثلا فرکانس حافظه یا فرکانس هسته و غیر ....
گرافیک 1660 از 4 میلیون شروع میشه تا 6-7 میلیون بنظر شما کدوم گرافیک خوبه البته گرون نباشه برای گیم میخوام نظرتون درباره GTX 1650 هم بگید
باتشکر

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,509
نام
مهدی
قیمت نو قطعات رو حساب کن 25 یا 30% کم کن میشه قیمت کارکردش..چونه بزن
حالا چونه که زدم به ۱۵ راضی شده فقط می‌خوام بدونم این سیستم ارزش این هزینه رو داره و جوابگوی بازی هست یا نه چون زیاد اطلاعات ندارم از قطعات کامپیوتر

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
دوستان یک سوال داشتم گرافیک VGA: GTX 1660 6G از نسل DDR6 خیلی مدل داره دقیقا تو مشخصات فنی یک گرافیک باید چی بالا باشه که میگن این گرافیک خوبه بیشتر برای گیم مثلا فرکانس حافظه یا فرکانس هسته و غیر ....
گرافیک 1660 از 4 میلیون شروع میشه تا 6-7 میلیون بنظر شما کدوم گرافیک خوبه البته گرون نباشه برای گیم میخوام نظرتون درباره GTX 1650 هم بگید
باتشکر
تفاوت بین مدلا زیاد نیست و تقریبا بیشترش برمیگرده به کولینگ، تعداد فن، کیفیت ساخت و اندکی اورکلاک ولی عملکرد داخل گیم فرق زیادی با هم نداره مگه اینکه کارت اورکلاک شده در حد چند فریم بهتر باشه که بنظرم نسبت به بودجت اقدام کن.
من نمیدونم شما کجا قیمت داری اما زیاد مدلای مختلف 1660 زیر 5 نیست، مثلا مدل Ph asus هست که تک فنه هست که واقعا نمیدونم کولینگش چجوری باشه با یک فن :D بالاتر از اون نزدیک 5 تومن Asus Tuf هست که خوبه، اما پیشنهاد من 1660Ti هست که میتونی مدلای ارزون ترشو 5.5 گیر بیاری که عملکرد بهتری داره از 1660.
1650 ـم پیشنهاد نمیدم، اول اینکه 4 گیگه و الان 6 گیگا زور داره بالاش میاد سر Texture Quality ـه گیما چه برسه 4، تو اون رنج اگه سر گارانتی حساس نباشی Rx580 هست که 8 گیگه و عملکردی نزدیک به 1660 داره.

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
حالا چونه که زدم به ۱۵ راضی شده فقط می‌خوام بدونم این سیستم ارزش این هزینه رو داره و جوابگوی بازی هست یا نه چون زیاد اطلاعات ندارم از قطعات کامپیوتر
کمی سرچ کردم همین قطعات بخای نو بگیری حدود 21 تموم میشه وضعیت گارانتیشون چطوره؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید اون مستر تک چی؟ اون به درد نمیخوره؟ تو قیمت ها الان دیدم 300 فرقشون هست، اگر مستر تک بهتره خب اونو بگیرم اگه زد6 بهتره اینو بگیرم. من بیشتر الان کیفیته و جاداریه مهمه کدومش کار راه انداز تره برای بعدا هم به مشکل نخورم.
دست شما درد نکنه.

مسترتک برند ایرانی سفارش چین هست و قطعات با کیفیت معمولی میزنه، چیزی نیست که بخوایم به گرین ترجیحش بدیم، مگر بر اساسِ قیمت.

دوستان در مورد ماین هم میشه توضیح بدید و راهنمایی کنید ؟ از کجا متوجه شیم کارتی ماین شده یا نه ؟ تو یکی از سایتهایی که دست دوم میفروشن پر از کارتهای rx 580 هست. کمی مشکوک میشه آدم. آیا اصلا ماین آسیب میرسونه به کارت ؟ ارزش داره خرید کارت دست دوم ؟
ممنون.

این که بشه فهمید کارت ماین شده یا نه کارِ راحتی نیست، قطعی هم نیست. فقط میشه وضعیت سلامت محصول رو با یک سری نرم افزارها دقیق بررسی کرد. برنامه‌هایی مثل 3DMARK و OCCT که برای تستِ کارتای گرافیکی مناسب هستن.
اصولا کارت‌هایی یا مدلهایی که بیشتر برای ماینرها جذاب و قابل استفاده بودن رو کمتر توصیه می‌کنیم.

2 سی پی یو ی 9100f و 9400f به ترتیب برای کارت های 1650super و 1660ti کافی هستن ؟؟؟؟؟

بله، به ترتیب کافی هستن.

سلام
یه کیس میخواستم تا حدود ۲۰ میلیون تومان

با قیمتهای قبل از عید:

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(دو میلیون و ۹۳۰ هزار تومان)
(پنج میلیون و ۵۹۰ هزار تومان)
Intel Core i5 9400F
(Intel Core i5 8400)
(AMD Ryzen 5 3600)
CPU
سه میلیون و ۵۸۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۴۴۰ هزار تومان)
(دو میلیون و ۳۱۰ هزار تومان)
ASUS TUF H370-PRO GAMING
(ASUS PRIME Z370-A II)
(ASUS PRIME B450-Plus AM4)
MotherBoard
یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
نه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
(ده میلیون تومان)
ASUS ROG STRIX RTX2060S 8G 8GB GDDR6
(GIGABYTE RX 5700 GAMING OC 8GB GDDR6)
VGA
۷۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۸۵۰ هزار تومان
(۹۲۰ هزار تومان)
SAMSUNG 860 EVO 250GB
( ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
۲۹۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۸۹۰ هزار تومانGREEN GP550A-UK PlusPower
یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGREEN X3+ VIPERCase
بیست و یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

سلام

میتونید تا یک تومن بهترین اسپیکری که میشه گرفت رو معرفی کنید ، میدونم با این بودجه نمیشه چیز خوبی گرفت ولی یه چیزی باشه که تو همه زمینه ها (فیلم ، گیم ، موسیقی) قابل قبول باشه ، مهمترین چیز فقط واسم اینه که نویز نداشته باشه و بیس چرتی هم نداشته باشه

ممنون

Logitech Z313 توی این رده قیمت بهترین گزینه هست.

Case Green x3-plus-vipe

به عنوان یک سیستم آماده و قیمت 15 تومن بله، خرید خوبی هست اگر سالم باشه کامل.

باتشکر

شما به جزئیات فنی خیلی وارد نشو، چون نیاز به پیشینه‌ی اطلاعاتِ سخت افزاری داره، فقط بودجه و مدلهای موجود رو فهرست کنید تا بگیم کدوم گزینه ها بهتر هستن.
فرق بین 1650 و 1660 خیلی زیاده و اگر میتونید حتما 1660 بخرید و از برندهای معتبر هم انتخاب کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر