مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

abt

کاربر سایت
Aug 6, 2014
1,702
نام
Ali
دوستان یه رم رو سیستم دارم با مشخصات زیر، میخواستم یه ۸ گیگ دیگه بگیرم کنارش، حالا میخوام بدونم دقیقا باید کپی همین باشه تا مشکلی پیش نیاد؟ کلا چه محدودیتی هست برا جفت کردن رم؟
Gskill AEGIS Series 8GB 2400Mhz CL17

یه سوال دیگه هم این که الان ryzen 1400 با gtx 1050ti دارم، میخواستم بدونم رایزن ۱۴۰۰ تا چه کارت گرافیکی میتونه کارمو راه بندازه و گلوگاه انچنان ایجاد نکنه. برا 1080p 60fps

Sent from my SM-A305F using Tapatalk

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,809
نام
مهراد
دوستان سلام خسته نباشید
من میخوام کارت گرافیک ببندم برای سیستم
اول اینکه نمیدونم بیام هزینه کنم یه 2060 معمولی 6gb بخرم بخاطر ری تریسینگش یا نه بیام یه 1660 ti بگیرم
و اینکه باز این وسط میگم بیام 1080 دست دوم با حداقل یک سال گارانتی بگیرم، نظر شما چیه و مدل دقیق چیزی ک فکر می‌کنید بهتر هست معرفی کنید بی زحمت

• Like
Reactions: SAEED_TAJ

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
هر چی میگیری سری ۲۰۰۰ بگیر..چون علاوه بر ری تریسینگ از dlss و direct x 12 ultimate هم پشتیبانی میکنه..البته ۲۰۶۰ معمولی نخری بهتره نسخه super شو بخر یا کلا برو سمت ۲۰۷۰..
دوستان سلام خسته نباشید
من میخوام کارت گرافیک ببندم برای سیستم
اول اینکه نمیدونم بیام هزینه کنم یه 2060 معمولی 6gb بخرم بخاطر ری تریسینگش یا نه بیام یه 1660 ti بگیرم
و اینکه باز این وسط میگم بیام 1080 دست دوم با حداقل یک سال گارانتی بگیرم، نظر شما چیه و مدل دقیق چیزی ک فکر می‌کنید بهتر هست معرفی کنید بی زحمت

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

• Like
Reactions: SiminSecret and s.1

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,589
نام
milad
هر چی میگیری سری ۲۰۰۰ بگیر..چون علاوه بر ری تریسینگ از dlss و direct x 12 ultimate هم پشتیبانی میکنه..البته ۲۰۶۰ معمولی نخری بهتره نسخه super شو بخر یا کلا برو سمت ۲۰۷۰..
داداش بی زحمت میشه یه توضیح در مورد direct x 12 ultimate و dlss بدی ؟؟؟
من الان 2060 سوپر یا 2070 سوپر رو بخرم از اینایی که گفتی پشتیبانی میکنه ؟؟
کارت rx 5700 یا 5700xt میخواستم بخرم هم ارزونن هم اینکه تو مواردی فریم بیشتری از 2070 و 2060 سوپر دارن

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
دی ال اس اس فناوری جدید انویدیا هست که خیلی رو کیفیت بازی و فریم تاثیر مثبت داره..نسل ۲ dlss هم تازه معرفی شده که خیلی از نسل یک بهتره..حتمن ویدئوهاشو تو سایتها ببین..direct x 12 ultimate هم نسل جدید دایرکت ایکس هست و روی کارتهای ۲۰۰۰ به بالا قابل استفاده هست و همینطور روی کنسول نسل بعد..کلا کارتهای سری ۲۰۰۰ همه اینا رو ساپورت میکنه
داداش بی زحمت میشه یه توضیح در مورد direct x 12 ultimate و dlss بدی ؟؟؟
من الان 2060 سوپر یا 2070 سوپر رو بخرم از اینایی که گفتی پشتیبانی میکنه ؟؟
کارت rx 5700 یا 5700xt میخواستم بخرم هم ارزونن هم اینکه تو مواردی فریم بیشتری از 2070 و 2060 سوپر دارن

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

• Like
Reactions: milad.ps4

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
شما 2060Super که تقریبا 2 میلیون گرونتره رو انتخاب کردید من میتونم خود 2060 با Cpu 9700 رو بزارم که تقریبا همین در میاد قیمتش . من سیستم رو برای بازی + انریل انجین میخوام

تفاوت مدل معمولی و سوپر دو تومن خیلی کمتره. اگر بتونید 9700K و کارت 2060 رو بخرید که دیگه حرفی نمی مونه.

سلام و درود. سال نو مبارک.

- برای pc گیمینگ رزولوشن 4K و حدال امکان ساپورت HDR ، مقرون به صرفه ترین مانیتور و تلویزیون چیه از نظر شما؟ رفرش ریت اهمیتی نداره.

- تو رنج 3700000 اسپیکر ادیفایر 530S ارزش خرید داره؟

هیچ مانیتور 4K مناسب گیمینگ در بازار داخلی وجود نداره، چه برسه به اینکه HDR هم باشه.
از اون مدل ادیفایر هم اطلاعاتی ندارم.

ارزون ترین سیستم برای کار با افتر افکت چیه میشه راهنمای کنید
برای کارهای سبک میخوام

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانIntel Core i5 9400FCPU
سه میلیون و ۵۸۰ هزار تومانASUS TUF H370-PRO GAMINGMotherBoard
یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومانASUS ROG STRIX 1650VGA
۷۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۸۵۰ هزار تومان
(۹۲۰ هزار تومان)
SAMSUNG 860 EVO 250GB
( ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
۲۹۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۸۹۰ هزار تومانGREEN GP550A-UK PlusPower
یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGREEN X3+ VIPERCase
پانزده میلیون و ۵۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

سلام i9 9900k رو asus tuf pro gaming b360 جوابه یا مادربرد رو ارتقا بدم به z390. و به نظر شما برا اردیبهشت قیمتا منطقی تر میشن؟
قطعات پیسی برا بعد عید وارد میشن یا به خاطر شرایط پیش اومده بیماری فعلا هیچ خبری نیست؟

همونطور که گفتن مادربرد Z370 یا Z390 برای 9900K انتخاب کنید.
نه از قطعه خبری هست و نه از بازگشایی بعد از عید. فعلا اولویت این موارد نیست.

دوستان منم راهنمایی کنید این سیتسم کارکرده چقدر ارزش داره بخرم و اینکه تا چه مدت پاسخگوی بازی های روز هستش

حدود 14500 تا 15 تومن.
تا یکی دو سال بدون ارتقای گرافیک جوابگو هست.

دوستان یه رم رو سیستم دارم با مشخصات زیر، میخواستم یه ۸ گیگ دیگه بگیرم کنارش، حالا میخوام بدونم دقیقا باید کپی همین باشه تا مشکلی پیش نیاد؟ کلا چه محدودیتی هست برا جفت کردن رم؟
Gskill AEGIS Series 8GB 2400Mhz CL17

یه سوال دیگه هم این که الان ryzen 1400 با gtx 1050ti دارم، میخواستم بدونم رایزن ۱۴۰۰ تا چه کارت گرافیکی میتونه کارمو راه بندازه و گلوگاه انچنان ایجاد نکنه. برا 1080p 60fps

Sent from my SM-A305F using Tapatalk

اگه کپی همین رم رو بخرید که بهترین حالت هست. اما یه ماجول 2400 مگاهرتز مشابه هم احتمال زیاد کنارش کار می کنه، ولی سرعتش دیگه بهینه نیست
پردازندتون برای بیشتر کارتهای رده بالا گلوگاه هست، ولی بهتره به جای اینکه خرید کارت گرافیکتون رو به قدرت پردازنده مشروط کنید، بهترین کارتی رو که می‌تونید بخرید و بعدا پردازنده رو ارتقا بدید. برای 60 فریم 1660Ti یا 1660S حداقل توصیه هست فعلا.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
اقا فرشید این کولر خوبی هست ؟ برای 8700k رو فرکانس 5 هرتز؟
Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Air Cooling System

بله، یکی از بهترین ایرکولینگ‌های موجود هست که راندمانش به واترکولینگ‌ها هم نزدیکه. اگر کیس با ابعاد این کولر مشکلی نداشته باشه توصیه میشه، مخصوصا که فن‌های خیلی خوبی داره و عمری کار می‌کنن.

دوستان درجِ لینک سایت‌های داخلی و مخصوصا فروشگاه‌ها در انجمن ممنوع هست. لطفا رعایت کنید.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,589
نام
milad
سلام نظرتون درباره این مادر بورد چیه ASUS ROG MAXIMUS IX CODE Z270 Mainboard ؟؟؟
و نظرتون در مورد این کارت گرافیک ASUS ROG STRIX RTX2070 SUPER 8GB GAMING ؟؟؟ ارزش 3 میلیون بیشتر رو بجای rx 5700 xt که 8.5 تومنه داره ؟؟بعد اینکه با مادر بورد بالا سازگاری داره ؟؟ و اینکه برای 1080 و 2k اگه بخوایم انتخاب کنیم 2060 سوپر کافیه یا 2070 سوپر انتخاب بهتریه ؟
پردازنه همAMD Ryzen 7 3800X رو در نظر گرفتم در صورتی که با مادر بورد بالا سازگاری داشته باشه اما میشه برای این 2070s یه پردازنده ارزون تر گرفت که صد در صد به هم بخورن ؟؟
و اینک رم16 گیگ 4000 mhz الان موجوده ارزش و عملکرد قابل توجهی داره نسبت به 3000 ؟؟
اس اس دی هم Samsung PM981a M.2 512GB که سرعت خواندن و نوشتنش 3500 و 3000 هست به شرطی که با مادر بورد سازگار باشه
و اینکه اینم در نظر گرفتم گرونه اما اگه ارزش داشته باشه بجای سامسونگ انتخاب کنم
XPG SX8200 Pro 1TB PCIe Gen3x4 M.2 NVMe 2280 ؟؟
و در نهایت مادربوردی که انتخاب کردم 2.5 تومنه اگه گزینه بهتری نهایت 500 تومن هم بیشتر ولی برای قطعات بالا ایده ال باشه بی زحمت معرفی کنی ؟؟؟

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
بله، یکی از بهترین ایرکولینگ‌های موجود هست که راندمانش به واترکولینگ‌ها هم نزدیکه. اگر کیس با ابعاد این کولر مشکلی نداشته باشه توصیه میشه، مخصوصا که فن‌های خیلی خوبی داره و عمری کار می‌کنن.

دوستان درجِ لینک سایت‌های داخلی و مخصوصا فروشگاه‌ها در انجمن ممنوع هست. لطفا رعایت کنید.

ممنون بنظر شما کدوم رو بگیرم؟ برای 8700k روی 5گیگاهرتز هم میخوام بزار اورکلاکی که خوده مادربرد انجام میده میزارم نه به صورت دستی
Silver Arrow IB-E Extreme
Green GLACIER360 GLC360-A AiO

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
فکر کنم باید بیخیال اون فرکانس بشم چون با توجه به بودجه ای که دارم نمیتونم سی پی یو گرونتر بردارم

فرکانس 4k ?
الان چنتا بنچ مارک ببین راجبه این 3600 با رایزن خیلی خوب جواب داده latency ه پایینی داره

CPU هم میتونی ryzen5 3600 بگریی با مینبورد b450 خوب مثل MSI Tomahawk بعدا هم اگر خواستی CPU رو میتونی ارتقاءبدی به 3800X یا حتی 3900X ( اورنشده ) این مین فکر کنم از پسش به راحتی بربیاد .
قیمتی 3600 ارزونتر از 3600X نصبتا تو عملکرد خیلی یکسان بوده .

بازم اینجا بچه های دیگه بهتر میدونن و خود فرشید جان که هم تجربه داره هم علمشو .
___

چرا اینقدر قطعات تو ایران گرونه !؟ الان چک کردم دیدم 20 30 درصد حداقل گرونتر از جهانیه , البته این مشکل کبود عرضه هم هست ولی بازم خیلی گرونتر از قیمت جهانیه
الان کلا تو کانادا و آمریکا هم یکم عرضه کم شده , تو مایکروسنتر کمبود یک سری قطعات مشهود شده ولی جدا تو ایران این قیمت ها ناراحت کننده است .

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,589
نام
milad
فرکانس 4k ?
الان چنتا بنچ مارک ببین راجبه این 3600 با رایزن خیلی خوب جواب داده latency ه پایینی داره

CPU هم میتونی ryzen5 3600 بگریی با مینبورد b450 خوب مثل MSI Tomahawk بعدا هم اگر خواستی CPU رو میتونی ارتقاع بدی به 3800X یا حتی 3900X ( اورنشده ) این مین فکر کنم از پسش به راحتی بربیاد .
قیمتی 3600 ارزونتر از 3600X نصبتا تو عملکرد خیلی یکسان بوده .

بازم اینجا بچه های دیگه بهتر میدونن و خود فرشید جان که هم تجربه داره هم علمشو .
___

چرا اینقدر قطعات تو ایران گرونه !؟ الان چک کردم دیدم 20 30 درصد حداقل گرونتر از جهانیه , البته این مشکل کبود عرضه هم هست ولی بازم خیلی گرونتر از قیمت جهانیه
الان کلا تو کانادا و آمریکا هم یکم عرضه کم شده , تو مایکروسنتر کمبود یک سری قطعات مشهود شده ولی جدا تو ایران این قیمت ها ناراحت کننده است .
فرکانس رم رو گفتم میخواستم 4000mhz بخرم دیدم هم باید مادربورد گرون بخرم هم cpu
4k که کلا نمیرم سمتش چون نه tv 4k داریم نه مانیتور 4k میخرم
قیمتاشون طوریه که اصلا توشون ارزون وجود نداره منی که مثلا میخوام 3600 رو با قیمت نزدیک 6 تومن بخرم یکم صبر می کنم 3800x رو که فکر می کنم 7 8 تومنه میخرم میخوام بگم همشون گرونن
فردا پس فردا قطعه هم بیاد دیگه فکر نکنم قیمت کم کنن همیشه یه بهانه ای دارن
دو سایت لیون کامپیوتر و دیجی کالا خیلی گرون میدن قشنگ باعث میشن بقیه همه قیمتارو ببرن بالا

آخرین ویرایش:

Amoodaolf

کاربر سایت
Sep 8, 2013
325
نام
پوریا
سلام

دوستان چرا این RX 580 اینقدر برند داره گیج شدم کدومشو بگیرم البته بعضی هاشون گرون بودن بعضی ها ارزون چرا کسی میکتونه برام توضیح بده باتشکر

XFX GTS XXX Edition RX 580 8G OC

MSI Radeon RX 580 Armor 8G

Sapphire Radeon Nitro+ RX 580 8G

MSI Radeon RX 580
GAMEING 8G

GIGABYTE AORUS RX 580 8GB

• Like
Reactions: mostafa93

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر