مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
یا شما زیاد پول دارین یا من کم دارم کجا قیمت سی پی یو ها عالیه 2 سال پیش یادت رفته ؟؟؟
یهو قیمت ها 10 برابر شد
با 5 6 تومن چه سیستمی میشه بست الان اخه ولی چون تواناییم در این حده فعلا مجبورم
قیمتا واسه ایشون عالیه چون براش پول خرده:D

• Smile
Reactions: Sir Daniel

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
دوستان یکم بد متوجه شدید من خودم چند ماه پیش میخواستم سیستم ببندم اگر ببینید یک 15 بیست صفحه قبل باید باشه تغریبا همین سوال شما را پرسیدم یعنی قیمت ارزون میشه؟ من نظرم پاییز بود که ارزون میشه چون چند سال پیش خودم مغازه داشتم و متناسب با اون زمان در پاییز خرید کم میشد و بازار راکد میشد جنس هم باید میرفت و کمی قیمت ها متعادل تر میشد و با جنس به روز جایگزین میشد پرسیدم پاییز ارزونتر میشه یا نه؟ خیلی راحت اقا فرشید گفت مگه خبریه پاییز که ارزون بشه یکم جا خوردم خرید نکردم چون سیستم همین الان هم دارم ولی خوب سیستمم پایینه ولی الان میبینم گاها بعضی از قیمت ها بالاتر هم رفته یکی از دلایلش واردات کم جنس و تنوع کم هست که خیلی وقتها چیزی که میخوای بخری اصلا نیست تو کشور در هر صورت به نظر من شما یکی دو سال دیگه صبر کن و بخر اونموقع با 20 تومن چیز خوبی گیرت میاد ولی اگر دوسال دیگه با همین 6 تومن بخوای بخری احتمالا فقط یک cpu بتونی بگیری زیاد ناراحت هم نباشید خیلی ها این مشکل را دارن چون تقریبا اکثر سیستم ها پنتیوم هست و باید با نسل جدید جایگزین بشن و تقریبا خیلی ها الان با این قیمت ها شوکه هستند موفق باشید

• Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,590
نام
milad
دوستان یکم بد متوجه شدید من خودم چند ماه پیش میخواستم سیستم ببندم اگر ببینید یک 15 بیست صفحه قبل باید باشه تغریبا همین سوال شما را پرسیدم یعنی قیمت ارزون میشه؟ من نظرم پاییز بود که ارزون میشه چون چند سال پیش خودم مغازه داشتم و متناسب با اون زمان در پاییز خرید کم میشد و بازار راکد میشد جنس هم باید میرفت و کمی قیمت ها متعادل تر میشد و با جنس به روز جایگزین میشد پرسیدم پاییز ارزونتر میشه یا نه؟ خیلی راحت اقا فرشید گفت مگه خبریه پاییز که ارزون بشه یکم جا خوردم خرید نکردم چون سیستم همین الان هم دارم ولی خوب سیستمم پایینه ولی الان میبینم گاها بعضی از قیمت ها بالاتر هم رفته یکی از دلایلش واردات کم جنس و تنوع کم هست که خیلی وقتها چیزی که میخوای بخری اصلا نیست تو کشور در هر صورت به نظر من شما یکی دو سال دیگه صبر کن و بخر اونموقع با 20 تومن چیز خوبی گیرت میاد ولی اگر دوسال دیگه با همین 6 تومن بخوای بخری احتمالا فقط یک cpu بتونی بگیری زیاد ناراحت هم نباشید خیلی ها این مشکل را دارن چون تقریبا اکثر سیستم ها پنتیوم هست و باید با نسل جدید جایگزین بشن و تقریبا خیلی ها الان با این قیمت ها شوکه هستند موفق باشید
من 4 5 ساله میخواستم سیستم ببندم هنوزم که هنوزه نشده یادمه اون موقع سیستم بستم واسه خودم تا بخرم تقریبا 2.5 سال پیش 11 تومن جی پی یوش در حد 2080 ti الان بود
سی پی یوش هم در حد کور ای 9 تازه مانیتور هم داشت الان فقط گرافیکه قیمتش 22 تومن ایناست نمیدونم تاوان چیو داریم میدیم
ولی من احتمال میدم دیگه درست میشه یا با مذاکره یا .........
الان میخوام یا ps4 pro بگیرم 3 4 ماه دیگه یا سیستمی ببندم با 4 5 تومن فقط این 1 یا 2 سال سر گرم بشم
گرافیک هم در حد همین 1.5 یا 2 تومن سی پی یو 1 تومن مادربود هم 600 هفتصد تومن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: farzad_angel

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
من سیستمم برای 6 ساله پیش رم- سی پی یو و گرافیک هم برای 5 سال پیش:|
cpu i4450-ram 16GBDDR3-GTx970
میبینید؟ تا الان هر چی بازی اومده رو شخم زدم رو سطح 1080 همه بازی الترا 50-60 فریم فقط AA رو خاموش کنید که 1080ti هم داشته باشید بازم فریم رو نابود میکنند!
میگیند نه خواستید فیلم میگیرم براتون میفرستم:|
من اون زمون دقیقا 3700 شد تا این کیس رو بستم! الان با 6 میلیون غیر از گرافیک میشه سیستمی بست 15 برابر سیستم من قدرتمند تر باشه، حتما نباید I9 و i8 و i 7 بست، i3 نسل 9 از i7 و i5 نسل 3 و 4و 5 خیلی قوی تره! الان سی پی یو من نسل 4 هست، شما میتونید یکم دیگه بزارید روش بر پایه AMD ببنید ... من هم PS4 داشتم مقایسه بازی ها مقابل این سیستم نسل 3 من مثل یک جوک میونه برای نمونه با همون کیفیتی که GTA V رو پی اس 4 اجرا میشه من رو همین سیستم 60 فریم میگیرم:| سخت افزار سال به سال که هیچی روز به روز داره پیشرفت میکنه شما باید بر اساس نیاز های خودتون سیستم ببندید و همین طوری کشکی انتخاب نکنید!
ایا واقعا کیفیت 4 کا میخواین؟ باید بودجه بالای 20 میلیون باشه!
کیفیت 4 کا و سطح الترا میخواین باید برید رو 25 و بالاتر
برای کیفیت 1080 خیلی دستتون بازه و خیلی راحت میتونید با یک بودجه متوسط خیلی انتخاب ها کنید!
هر چقدر پول بدید همون قدر اش میخورید.
مهمترین نکته ای که تو خرید سیستم باید انجام بدید باید طوری انتخاب کنید که سیستم گلو گاه نشه الان من گرافیکم هم 10-15 درصد برای این سی پی یو گلوه گاه هست..بیشتر افراد میان بهترین گرافیک موجود رو میخرن و توجه زیادی به CPU نمیکنند این طور هم از خود گرافیک نمیتونن اون کار اصلی رو بکشن هم اینده ارتقا سیستم رو سخت تر میکنند هم پول بیشتر رو حدر میدند، اگر پولش رو دارید یک کارت در حد high بخرید و سی پیو رو خوب و اینده نگرانه اتخاب کنید.

• Like
Reactions: masoud101

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
یا شما زیاد پول دارین یا من کم دارم کجا قیمت سی پی یو ها عالیه 2 سال پیش یادت رفته ؟؟؟
یهو قیمت ها 10 برابر شد
با 5 6 تومن چه سیستمی میشه بست الان اخه ولی چون تواناییم در این حده فعلا مجبورم

نه شما کم داری نه من پول دارم من منظورم نسبت به قیمت دلاریش بود این شکلی حساب کنید که کلا ارزش پول ما با پهن فرقی نداره علتش اینه
بر فرض 9900K که قیمتش 500 دلار بود تا 12 تومنم رفت اما الان زیر 7 تومنه یا بقیه ی CPU ها کلا قیمتشون به همین نسبت خیلی افت کرد من 9900K با دلار 12900 خریدم از امازون برام اوردن 7 تومن پام افتاد الان توی ایران ارزون تر دارن می دنش تازه با دلاری که 14000 شده
اما بر فرض H100I خنک کننده 500 درهمه توی ایران می دنش 3500
اینکه می گم قیمت عالیه چون شرایط این شکلی نمی مونه و دوباره اختلافشون زیاد می شه الان CPU ها دارن با حداقل قیمت فروخته می شن اما نسل جدید با این شرایط جدید وارد بشه اختلافش با قیمت دلاریش خیلی زیاد می شه اولشم هست ضمن اینکه قطعا قیمت دلار بازم در ایران افزایش پیدا می کنه.

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,590
نام
milad
نه شما کم داری نه من پول دارم من منظورم نسبت به قیمت دلاریش بود این شکلی حساب کنید که کلا ارزش پول ما با پهن فرقی نداره علتش اینه
بر فرض 9900K که قیمتش 500 دلار بود تا 12 تومنم رفت اما الان زیر 7 تومنه یا بقیه ی CPU ها کلا قیمتشون به همین نسبت خیلی افت کرد من 9900K با دلار 12900 خریدم از امازون برام اوردن 7 تومن پام افتاد الان توی ایران ارزون تر دارن می دنش تازه با دلاری که 14000 شده
در هر صورت امید بر اینکه وضعیت درست بشه همه بتونیم هر چی خواستیم با قیمت جهانی بخریم نه 14 یا 20 برابر

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
من 4 5 ساله میخواستم سیستم ببندم هنوزم که هنوزه نشده یادمه اون موقع سیستم بستم واسه خودم تا بخرم تقریبا 2.5 سال پیش جی پی یوش در حد 2080 ti الان بود
سی پی یوش هم در حد کور ای 9 تازه مانیتور هم داشت الان فقط گرافیکه قیمتش 22 تومن ایناست نمیدونم تاوان چیو داریم میدیم
ولی من احتمال میدم دیگه درست میشه یا با مذاکره یا .........
الان میخوام یا ps4 pro بگیرم 3 4 ماه دیگه یا سیستمی ببندم با 4 5 تومن فقط این 1 یا 2 سال سر گرم بشم
گرافیک هم در حد همین 1.5 یا 2 تومن سی پی یو 1 تومن مادربود هم 600 هفتصد تومن
خب اگر الان میخوای واسه بازی بگیری فقط بهتره کنسول بگیری و یکی دو سالی صبر کن ولی توافقی هم صورت بگیره قیمت پایین نمیاد فقط بالاتر نمیره در ضمن حواست باشه سال دیگه نسل جدید کنسول هم داره میاد زیاد در نخ پرو و اینا نباش مگر اینک تلویزیون 4k داشته باشید

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,590
نام
milad
خب اگر الان میخوای واسه بازی بگیری فقط بهتره کنسول بگیری و یکی دو سالی صبر کن ولی توافقی هم صورت بگیره قیمت پایین نمیاد فقط بالاتر نمیره در ضمن حواست باشه سال دیگه نسل جدید کنسول هم داره میاد زیاد در نخ پرو و اینا نباش مگر اینک تلویزیون 4k داشته باشید
با 5 6 تومن نمیشه در حد ps4 pro سیستم بست ؟؟؟؟؟؟
تی وی 4k ندارم اما پرو رو شاید واسه یکم بهتر بود گیرافیک بازیه تو 1080 میخرم

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,590
نام
milad
میبینید؟ تا الان هر چی بازی اومده رو شخم زدم رو سطح 1080 همه بازی الترا 50-60 فریم فقط AA رو خاموش کنید که 1080ti هم داشته باشید بازم فریم رو نابود میکنند!
من اون زمون دقیقا 3700 شد تا این کیس رو بستم! الان با 6 میلیون غیر از گرافیک میشه سیستمی بست 15 برابر سیستم من قدرتمند تر باشه، حتما نباید I9 و i8 و i 7 بست، i3 نسل 9 از i7 و i5 نسل 3 و 4و 5 خیلی قوی تره! الان سی پی یو من نسل 4 هست، شما میتونید یکم دیگه بزارید روش بر پایه AMD ببنید ... من هم PS4 داشتم مقایسه بازی ها مقابل این سیستم نسل 3 من مثل یک جوک میونه برای نمونه با همون کیفیتی که GTA V رو پی اس 4 اجرا میشه من رو همین سیستم 60 فریم میگیرم:| سخت افزار سال به سال که هیچی روز به روز داره پیشرفت میکنه شما باید بر اساس نیاز های خودتون سیستم ببندید و همین طوری کشکی انتخاب نکنید!
برای کیفیت 1080 خیلی دستتون بازه و خیلی راحت میتونید با یک بودجه متوسط خیلی انتخاب ها کنید!
مهمترین نکته ای که تو خرید سیستم باید انجام بدید باید طوری انتخاب کنید که سیستم گلو گاه نشه الان من گرافیکم هم 10-15 درصد برای این سی پی یو گلوه گاه هست..بیشتر افراد میان بهترین گرافیک موجود رو میخرن و توجه زیادی به CPU نمیکنند این طور هم از خود گرافیک نمیتونن اون کار اصلی رو بکشن هم اینده ارتقا سیستم رو سخت تر میکنند هم پول بیشتر رو حدر میدند، اگر پولش رو دارید یک کارت در حد high بخرید و سی پیو رو خوب و اینده نگرانه اتخاب کنید.
ممنون کاملا عالی و جامع توضیح دادی
الان با 6 تومن چه سیستمی میشه بست ؟

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
در هر صورت امید بر اینکه وضعیت درست بشه همه بتونیم هر چی خواستیم با قیمت جهانی بخریم نه 14 یا 20 برابر

شما الانم تقریبا داری با قیمت جهانی می خری پول ما بی ارزشه و نسبت درامد ما به پولی که داریم مسخره و ناچیزه یعنی درامد 2 سال 1 کارمند فوق لیسانس برابر 1 ماه گارسونی در امریکا هست.

• Like

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,590
نام
milad
شما الانم تقریبا داری با قیمت جهانی می خری پول ما بی ارزشه و نسبت درامد ما به پولی که داریم مسخره و ناچیزه یعنی درامد 2 سال 1 کارمند فوق لیسانس برابر 1 ماه گارسونی در امریکا هست.
همین که دلار سال 2009 هزار تومن بود درامد یک کارگر 1 تومن الان دلار شده 14 تومن حقوق 1 کارگر 1.4
پس قیمت جهانی نیست نسبت به دلار الان باید یه کارگر حد اقل 15 تومن حقوق میگیرفت

• Like
Reactions: s.1

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
دوست عزیز مشخصات سیستمتون را بگید ممنون میشم

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
ممنون کاملا عالی و جامع توضیح دادی
الان با 6 تومن چه سیستمی میشه بست ؟
AMD Ryzen 5 1400 AM4 Processor 1900
ASUS PRIME A320M-C R2.0 AM4 A320 Mainboard 900
GEIL AMD Edition EVO X 16GB 2x8GB 2400Mhz CL17 MEMORY KIT 1300
ASUS ROG-STRIX-GTX1650-O4G-GAMING 3200
تا اینجا شد 7300 :|
دیگه کیس و هارد و پاور رو نگفتم چون حدقل میلیون دیگه بهش اضافه میشد...
کلا گرافیک همه چی رو خراب کرده خیلی گرونه:| حتی اگر RTX 580 رو هم انتخاب میکردم بازم همین قیمت میشد ....بر پایه اینتل هم همین قیمت در میاد ولی بنظرم این قوی تره حالا دوستان دیگه میتونم اینو بهترش کنن و در مورد کلوگاه شدندش بیشتر نظر بدن.

دوست عزیز مشخصات سیستمتون را بگید ممنون میشم
CPU i5 4460 اشتباه شد اون 4450 اونجا هسوال نسل 4
RAM هم 16 گیگ ژل DDR3 1600
گرافیک هم ایسوس جی تی ایکس 970 4 گیگ
هارد هم یک ترا وسترن ابی
پاور هم گرین 700 وات
همش رو هم شد 3.700 با کیس کولر مستر

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر