مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
من از قیمت ها متاسفانه خبر ندارم الان، میخواستم ببینم با جایگزین کردن مواردی که گفتم قیمت تمام شده چقدر در میاد
با بودجه ۹۵۰۰ میشه گرافیک ۱۰۶۰ با یه مادربورد بهتر برداشت ؟

شما اول تعیین کن چقدر بودجه‌ی جدید رو تعیین کردی که من قطعات مناسب رو تعیین کنم، این که مادربرد بالاتر بره یا قطعه ی دیگه رو هم در انتخاب قطعات در نظر می گیرم. جایگزین کردن قطعات رو کسی انجام میده که قطعات رو بشناسه.
اما این که هر قطعه ای رو بخواید بگید چرا این نیست یا هست دیگه انتخاب کارشناس حساب نمیشه، انتخاب خودتون هست.

میشه روی مادربوردی که dual channel ddr4 هست ، 4 تا رم سینگل چنل بزارم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ ( هر 4 تا رم مثل هم هستن )
3 تا بزارم چی ؟ :D

بله 4 تا ماجول هم میشه، اما اولویت با دو تا ماجول هست. پایداری و سرعت بهینه هست.
3 تا ماجول هم میشه ولی تعداد ماجولهای فرد اصلا بهینه نیست.

سلام

برای این دو قطعه, GTX 1060 3GB OC و i3 7100

مادربود بایوستار H110MHC و رم HyperX Fury 2400Mhz رو انتخاب کردم. میخواستم بدونم آیا اینها با هم متناسب هستن؟

و اینکه بین یک پاور گرین 750 (مدل دقیقش یادم نیست) که حدود 3 سال کار کرده و یه پاور نو اما از برند های متفرقه( مثلا تراست TR480W )خرید کدوم عاقلانه تر هست؟ یا اصلا ارزونترین پاور مناسب با این سیستم چیه؟

با تشکر.

بله، قطعات متناسب هستن.
پاور گرین چون قطعات با کیفیتتری داره توصیه میشه. پاور 550 وات یا بالاتر توصیه میشه.

ببخشيد ماوس پد از خوده لاجيتك بگيرم اگه ماوسم لاجيتكه يا نه هر ماوس پدى اوكيه؟

بين لاجيتك g613 مكانيكال كه گفتم و اين
Razer Ornata Chroma - Revolutionary Mecha-Membrane Gaming Keyboard with Mid-Height Keycaps

كدومو پيشنهاد ميدين؟
خودم ميگم خوبيه لاجيتك اينه كه كيبوردش وايرلسه ولى رايزر نيست
چيو پيشنهاد ميدين

بهتره ماوس پد لاجیتک باشه از نظر سازگاری و استایل، وگرنه نیازی نیست هم برند باشن.

این مواردی که می پرسین سلیقه ای هست، من نباید جزییات رو به جای شما مقایسه و انتخاب کنم.
کیبوردهای گیمینگ هنوز مدلهای سیمی تاخیر کمتر و پایدارتری دارند، اما ماوس های وایررلس خوب مثل مدلی که گفتید هم موجودن و مشکلی ندارند.

یک کیبورد جدا میخوام به لپتاپ خودم وصل کنم و ازش برای شغل تایپ میخوام استفاده کنم.
با قیمت حداکثر 300 هزار تومان چه پیشنهادی دارید؟

کیبورد لاجیتک MK270 بسیار با کیفیته و قیمتش هم مناسب. البته عادت به نحوه ی تایپی که شما دارید، فاصله ی کلیدها و فیدبک کلیدها برای کاربران حرفه ای مهم هست و اینها رو باید خودتون امتحان کنید.

سلامی دوباره :)
این سیستم رو چند بفروشم خوبه ؟
motherboard: Asus p8h61
Cpu: i3 2100 + فن خوده سی پی یو
Ram : 2*4GB 1333hz (مارک هاشون فرق داره )
Gpu : Galaxy GTX 750ti 2GB oc 1fan
Psu: Huntkey Cp-400W
اگر ممکنه قیمتای جدا هم بگید ممنون میشم
(همه هم جعبه هاشون موجوده ، اگر مهمه :) )

400
700
600
950
100
-----
2750

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام ، قیمت آکبند تک به تک این سیستم رو میخواستم ، (بودجه حدود 14) همینطور همخوانی و راندمان مناسب داره ؟ برند هاش خوبه؟ موجودن تو بازار ؟
Gigabyte H370 hd3​
MB​
corei5 8400​
CPU​
Gskill Aegis 2x8 3000​
Ram​
Green 550 UK​
PSU​
evo860 250 gb​
SSD​
GIGABYTE GTX 1070 WINDFORCE​
VGA​
Striker​
Case​

آخرین ویرایش:

Criminal

کاربر سایت
Nov 13, 2010
1,652
نام
Arshia
شما اول تعیین کن چقدر بودجه‌ی جدید رو تعیین کردی که من قطعات مناسب رو تعیین کنم، این که مادربرد بالاتر بره یا قطعه ی دیگه رو هم در انتخاب قطعات در نظر می گیرم. جایگزین کردن قطعات رو کسی انجام میده که قطعات رو بشناسه.
اما این که هر قطعه ای رو بخواید بگید چرا این نیست یا هست دیگه انتخاب کارشناس حساب نمیشه، انتخاب خودتون هست.
بودجه بنده 10 میلیون هستش

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام ، قیمت آکبند تک به تک این سیستم رو میخواستم ، (بودجه حدود 14) همینطور همخوانی و راندمان مناسب داره ؟ برند هاش خوبه؟ موجودن تو بازار ؟
Gigabyte H370 hd3​
MB​
corei5 8400​
CPU​
Gskill Aegis 2x8 3000​
Ram​
Green 550 UK​
PSU​
evo860 250 gb​
SSD​
GIGABYTE GTX 1070 WINDFORCE​
VGA​
Striker​
Case​

شبیه به سیستم پیشنهادی خودم توی زومجی هست، اگه همونه که قیمتاش اخیرا بروز شده.

بودجه بنده 10 میلیون هستش

در اینصورت بهترین ترکیب همون بود که قبلش معرفی کردم.
ترکیب یه رده بالاتر حدود 12 تومن درمیاد که گرافیکش GTX 1060 میشه و SSD هم به فهرست اضافه میشه.

توصیه میکنم بودجه رو به 12 تومن افزایش بدید تا نگرانیهاتون در مورد راندمان در آینده کمتر بشه.

Western Digital WD4000FYYZ RE Edition 4TB 64MB Enterprise Internal Hard Drive
این هارد ریفرش شده هست ؟

همینجوری که از روی مدل نمی شه چنین چیزی رو گفت. ولی بعضی مدلها توی بازار یهو سرازیر میشن که تاریخ ساختشون خیلی قدیمی بوده و فروشنده ها متوجه میشن که مدلها بازیافتی و تعمیری هستن و قیمتشون هم پایین تره.
البته این هاردا هم قطعا برچسب‌های متفاوتی از مدلهای اوریجینال آکبند کارخونه ای دارن که میشه از همدیگه متمایزشون کرد.

Criminal

کاربر سایت
Nov 13, 2010
1,652
نام
Arshia
در اینصورت بهترین ترکیب همون بود که قبلش معرفی کردم.
ترکیب یه رده بالاتر حدود 12 تومن درمیاد که گرافیکش GTX 1060 میشه و SSD هم به فهرست اضافه میشه.

توصیه میکنم بودجه رو به 12 تومن افزایش بدید تا نگرانیهاتون در مورد راندمان در آینده کمتر بشه.
اون سیستم 8 تومانی که معرفی کرده بودین با 1060 حدود 9500 می شد باز کارت ها گرون شده ؟
بودجه رو میتونم تا یه ssd 120gb افزایش بدم متاسفانه
با 10,400 نمیشه 1060 و ssd 120gb برداشت ؟ :(

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
شبیه به سیستم پیشنهادی خودم توی زومجی هست، اگه همونه که قیمتاش اخیرا بروز شده.
تشکر از پاسختون.
پاور 650 و کیس استرایکر که تو زومجی پیشنهاد دادید ، مثل اینکه یه کمی موجودیش کم شده ، یا نیست یا قیمت فضایی میدن . بنظرتون پاور 550 بعنوان جایگزین کفایت میکنه ؟ و اینکه کیس جایگزین چی پیشنهاد میشه؟
جهت اطمینان این مادربورد H370 HD3 Gigabyte توی اینترنت پیدا کردم قیمت ارزون تری داره ، اگه تو بازار گیر بیارم ، مشکل راندمان یا کیفی نداره که ؟

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
یه سوال دیگه داشتم خواستم بدونم که هارد اکسترنال وسترن الان بهره یا adata کدوم احتمال پریدن اطلاعات رو بیشتر داره خرابی کدوم بیشتره با تشکر

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
اون سیستم 8 تومانی که معرفی کرده بودین با 1060 حدود 9500 می شد باز کارت ها گرون شده ؟
عزیز چرا کارت گرافیک دست دو نمیگیری ؟ یا 3 میلیون که میخوای بدی برای 1060 بده یه 1070 بگیر دست دوم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید

سیستم 9500 هم کارتش 1050tiمیشه:
قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومانIntel Core i3 8100CPU
یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-KMotherBoard
یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 2400 MHz -16GBRAM
دو میلیون و ۹۱۰ هزار تومان
-
ASUS Phoenix GTX 1050 Ti 4GB GDDR5
(GIGABYTE GTX 1050 Ti OC WF2X 4GB GDDR5)
VGA
۶۳۰ هزار تومان
(۶۲۰ هزار تومان)
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
(WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB)
HDD
۲۲۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۶۷۰ هزار تومان
(۵۲۰ هزار تومان)
+GREEN GP500B-HP
(GREEN GP530A-EU)
Power
۳۳۰ هزار تومانGREEN Z+ GrandCase
نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

با 500 تومن باقی مونده میشه یه SSD 250GB خرید، کار دیگه ای نمیشه کرد، چون اولویت با کارت گرافیک این سیستمه

با سلام خواستم بدونم سیستم من با مشخصات i5 7500 و ۱۶ گیگ رم جی اسکیل و گرافیک ۱۰۶۰ برای اوایل نسل بعد جواب میده

کدوم نسل بعد؟ معیارهای کنسولی رو برای PC بکار نبرید لطفا.
سیستم شما راحت تا دو سال آینده رو با تنظیمات بالا یا متوسط و 1080p جواب میده.

تشکر از پاسختون.
پاور 650 و کیس استرایکر که تو زومجی پیشنهاد دادید ، مثل اینکه یه کمی موجودیش کم شده ، یا نیست یا قیمت فضایی میدن . بنظرتون پاور 550 بعنوان جایگزین کفایت میکنه ؟ و اینکه کیس جایگزین چی پیشنهاد میشه؟
جهت اطمینان این مادربورد H370 HD3 Gigabyte توی اینترنت پیدا کردم قیمت ارزون تری داره ، اگه تو بازار گیر بیارم ، مشکل راندمان یا کیفی نداره که ؟

بله، در متن مقاله هم گفته بودم که یه سری اقلام کمیاب شدن، اما هنوز هم پیدا کردنشون توصیه میشه.
پاور 550 وات گرین هم خوبه برای این سیستم.

کیس جایگزین هم GREEN Z4 یا X2 میشه توصیه کرد.
مادربرد هم گیگا یه سری متفرقه و بدون گارانتی فروخته میشن با قیمت کمتر، چون گیگا اینجا نماینده فروش داره سعی می کنیم برای قیمت از قیمته های گارانتی اصلی استفاده کنیم. اگر با همون گارانتی قیمت کمتر پیدا کردید که دیگه مشکلی نیست.

یه سوال دیگه داشتم خواستم بدونم که هارد اکسترنال وسترن الان بهره یا adata کدوم احتمال پریدن اطلاعات رو بیشتر داره خرابی کدوم بیشتره با تشکر

هیچ فرقی نداره و هیچ برندی نیست که خراب نشدن یه هادر مکانیکی رو تضمین کنه.
هم WD هاردای خوبی داره که محافظ پوششی و ضد شوک ندارن و هم ADATA که با محافظ ضد ضربه فروخته میشه و کمی در برابر ضربه مقاوم تر هستن.

عزیز چرا کارت گرافیک دست دو نمیگیری ؟ یا 3 میلیون که میخوای بدی برای 1060 بده یه 1070 بگیر دست دوم

اینم راه حل خوبیه برای افرادی که می تونن صحت و سلامت کارت رو موقع خرید تشخیص بدن.

Criminal

کاربر سایت
Nov 13, 2010
1,652
نام
Arshia
بازار دست دوم یکم خطریه، بنده هم زیاد سر رشته ندارم :D
———
یه مورد من ODD نیاز ندارم میشه از لیست حذفش کرد؟

آخرین ویرایش:

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
خرید 1050 یا 1050ti با این قیمت ها هیچ توجیهی نداره ! حتی 1060 هم اینجوریه و با درایور های جدید amd صد در صد اولویت با rx580 8g است( با توجه به قیمت کمتر)
وقتی با 2200-2300 میشه 570 خرید دیگه چرا 1050 ؟
فقط به خاطر مارک ایسوس تقریبا 25-30 فریم زیر کارت های amd فریم میگیرید:)

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
سلام.
سیستم من در حال حاضر این هست:

Core i5 6500
GTX 1060
8GB Ram DDR4
مدل رم هم Corsair Vengeance هست، یک ماژول 8 گیگابایتی.

با توجه به این که نمایشگر 4K ندارم، فعلا برای اکثر بازی ها خوبه. فقط قصد دارم دو تا کار انجام بدم. یکی اضافه کردن SSD و دومی ارتقا رم به 16 گیگابایت.

اول اینکه برای ارتقا رم چه محدودیتهایی دارم؟ حتماً باید مدل مشابه رم کنونی بخرم؟ میشه یه رم از یه مارک دیگه با سرعت مشابه کنارش بزارم؟! اگه رمی که میخرم سرعتش بالاتر ماکزیمم سرعت قابل پردازش سی پی یو و مادربوردم باشه داون کلاک میکنه یا کلاً مشکل به وجود میاد؟ خلاصه یه راهنمایی کلی بکنید ممنون میشم.

مورد دوم هم راهنمایی برای خرید SSD هست. تا مرز 600 تومن چه انتخابی دارم؟

آخرین ویرایش:

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
سلام.
سیستم من در حال حاضر این هست:

Core i5 6500
GTX 1060
8GB Ram DDR4
مدل رم هم Corsair Vengeance هست، یک ماژول 8 گیگابایتی.

با توجه به این که نمایشگر 4K ندارم، فعلا برای اکثر بازی ها خوبه. فقط قصد دارم دو تا کار انجام بدم. یکی اضافه کردن SSD و دومی ارتقا رم به 16 گیگابایت.

اول اینکه برای ارتقا رم چه محدودیتهایی دارم؟ حتماً باید مدل مشابه رم کنونی بخرم؟ میشه یه رم از یه مارک دیگه با سرعت مشابه کنارش بزارم؟! اگه رمی که میخرم سرعتش بالاتر ماکزیمم سرعت قابل پردازش سی پی یو و مادربوردم باشه داون کلاک میکنه یا کلاً مشکل به وجود میاد؟ خلاصه یه راهنمایی کلی بکنید ممنون میشم.

مورد دوم هم راهنمایی برای خرید SSD هست. تا مرز 600 تومن چه انتخابی دارم؟
اولویت با خرید رم هم مارک و هم مدل با یک فرکانس هست ولی خب تا فرکانس 2400 به احتمال زیادی رم ها با مدل متفاوت هم میتونن بدون مشکل با هم دوال چنل بشن.
من رم های ارزون اپیسر با fdk و geil تست کردم و بدون مشکل کنار هم کار کردن.

ولی اگه فرکانس رمتون بالا 2400 هست حتما توصیه میکنم یک ماژول 8 گیگ با همون مدل و فرکانس رم فعلی بگیرید تا احتمال خطا به کمترین حالت برسه.

ssd هم در فروشگاه های اینترنتی مدل 250 گیگ evo 860 رو تا 670 تومن دیدم که بهترین مدل تا این قیمت هست.

• Like
Reactions: LBJ4Ever

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر