مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

BehzaDG

کاربر سایت
Nov 28, 2006
1,814
غرض از مزاحمت دوباره آقا فرشید اینکه:
من یک پاور 435 b گرین دست دوم در فوروم همسایه پیدا کردم از یک فرد معتبر که 1 ماه هم گارانتیش میکنه 165 و یک مدل هم توی دیجیکالا هانت کی CP 350H با 3 سال گارانتی آونگ 180
کدوم رو پیشنهاد میدید

سیستم: Amd Athlon X2
Main Asus p5
graphic 710 GT
4 گیگ رم

ehsanmax

کاربر سایت
Jun 6, 2006
131
نام
EHsan
سلام دوستان
من میخوام سیستم جمع کنم تا سقف نهایت ۱۸ تومن. ممنون میشم راهنماییم کنید... برای کارهای گرافیکی و ادیت بیشتر لازم دارم، مثل فتوشاپ و پریمیر، در کنارش میخوام همه‌ی گِیم هارو هم جواب بده کاملا.
فقط لطفا سی پی یو اینتل معرفی کنید، و مادربورد هم ایسوس، خودم i7 8700 مد نظرم هست، به نظرتون خیلی تفاوت داره با i7 8700k ؟ یا i5 چطور ؟
مادربورد چی پیشنهاد میدید از ایسوس یا گیگابایت ؟
رم هم ترجیح ام ایسوس هست یا کروشیال...
گرافیک 1070ti میخوام.
باقی قطعات هم معرفی کنید کامل ممنون میشم...
فقط ssd حتما میخوام، ترجیحا ۲۵۶ یا حتی بیشتر.
هارد ۲ یا ۳ ترابایت میخوام.
منبع تغذیه و فن پردازنده هم کولر مستر میخوام، چه مدلیش خوبه ؟
کِیس هم گرین خوبه ؟ چه مدلی ؟
در آخر یه مانیتور گیمینگ که ۱۴۴ هرتز باشه و از نظر رنگی در‌ حد خوبی باشه و ۲۳ یا ۲۴ اینچ باشه هم لطفا پیشنهاد بدید... ترجیحا زیر ۴ میلیون.
ممنون میشم کامل نظرتون رو بگید

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
سلام دوستان عزیز مد نظرمه این ستاپ که خدمتتون مینویسم رو جمع کنم میخواستم در مرحله اول نظرتون رو بدونم و دو این که از کجا میتونم با قیمت خوب و سریع خرید کنم
Ryzen 5 2600 قلب سیستم
ASUS ROG STRIX X370-F GAMING AM4
Seagate Barracuda 4TB 256MB Buffer
SSD: Samsung 860 EVO 500GB
MASTERLIQUID ML240L RGB خنک کننده
Corsair Vengeance LPX 2×8GB=16GB DDR4 3200MHz CL16
Enermax T.B. RGB 1500RPM 120mm

Deepcool RGB 350 LED صرفا جهت این که بار پاور رو بدونید وگرنه مهم نیست :D
Asus ROG Strix GTX 1060 Gaming DCIII 6GB البته شدیدا بین ایسوس و msi همین مدل گیر کردم با توجه به اختلاف قیمت زیادش !!
Antec High Current Gamer Gold Series 750W

Monitor BenQ Zowie Full HD XL2411P
به نظرتون 1060 تو بازی مثل apex , forntnite . rainbowsix . counter , battlefield فریم بالا 60 میده ؟ و فورت رو مثلا 144 فریم اجرا میکنه ؟
البته شاید فرکانس رم بالا باشه یا پاور به نظرم خیلی دسته بالا باشه ولی این رو در نظر بگیرید که بعدا ابدیت های میخوام انجام بدم ولی فعلا این ها مد نظرم هست
و اینکه ariacomputer.ir سایته قیمتاش مناسب هست و با گارانتی های اصلی بیشتر قطعات رو داره کسی خرید کرده ازش ؟ میشه اعتماد کرد چون انصافا پیرم در اومده پول سیستم رو جمع کنم نمیخوام خرید ریسکی کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید :x

rosoneri9

کاربر سایت
Sep 6, 2012
585
نام
دانیال
پاوری که دارید برند معتبری نیست و 700 واتش ممکنه 250 وات واقعی هم نباشه.
برای اون مدل کارت گرافیک هم یه 450 وات واقعی و ترجیحا 500 وات به بالا از برند گرین توصیه میشه. GREEN GP530A-ES هم مدلش هست با قیمت 420 تومن.
مرسی از راهنماییتون...فقط یه سوال دیگه می خواستم بپرسم،چرا قیمت این مدل کارت گرافیکی که گفتم(AORUS GTX 1060 6GB GDDR5 REV 2.0) پایین تر هست نسبت به بقیه؟تا اون جایی که میدونم برند معتبری هم هست:-?...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
غرض از مزاحمت دوباره آقا فرشید اینکه:
من یک پاور 435 b گرین دست دوم در فوروم همسایه پیدا کردم از یک فرد معتبر که 1 ماه هم گارانتیش میکنه 165 و یک مدل هم توی دیجیکالا هانت کی CP 350H با 3 سال گارانتی آونگ 180
کدوم رو پیشنهاد میدید

سیستم: Amd Athlon X2
Main Asus p5
graphic 710 GT
4 گیگ رم

قطعات شما که 300 وات هم براش کافیه، ولی اون مدل پاور گرین خیلی با کیفیت تر هست و اون مدل HuntKey هم خیلی معمولی و متفرقه.
بنابراین مدل گرین توصیه میشه.

سلام دوستان
من میخوام سیستم جمع کنم تا سقف نهایت ۱۸ تومن. ممنون میشم راهنماییم کنید... برای کارهای گرافیکی و ادیت بیشتر لازم دارم، مثل فتوشاپ و پریمیر، در کنارش میخوام همه‌ی گِیم هارو هم جواب بده کاملا.
فقط لطفا سی پی یو اینتل معرفی کنید، و مادربورد هم ایسوس، خودم i7 8700 مد نظرم هست، به نظرتون خیلی تفاوت داره با i7 8700k ؟ یا i5 چطور ؟
مادربورد چی پیشنهاد میدید از ایسوس یا گیگابایت ؟
رم هم ترجیح ام ایسوس هست یا کروشیال...
گرافیک 1070ti میخوام.
باقی قطعات هم معرفی کنید کامل ممنون میشم...
فقط ssd حتما میخوام، ترجیحا ۲۵۶ یا حتی بیشتر.
هارد ۲ یا ۳ ترابایت میخوام.
منبع تغذیه و فن پردازنده هم کولر مستر میخوام، چه مدلیش خوبه ؟
کِیس هم گرین خوبه ؟ چه مدلی ؟
در آخر یه مانیتور گیمینگ که ۱۴۴ هرتز باشه و از نظر رنگی در‌ حد خوبی باشه و ۲۳ یا ۲۴ اینچ باشه هم لطفا پیشنهاد بدید... ترجیحا زیر ۴ میلیون.
ممنون میشم کامل نظرتون رو بگید

انتخاب پردازنده ی خودتون تایید میشه، چون نرم افزارهای Adobe با پردازنده‌های اینتل راندمان بالاتری دارند در تولید محتوا.

مدل نام قطعه
Intel Core i7 8700 CPU
DeepCool Lucifer K2 COOLING
ASUS TUF Z370-PRO GAMING MotherBoard
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB RAM
GIGABYTE GTX 1080 G1 Gaming 8G GDDR5X VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 860 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
GREEN STRIKER Case
جمع کل‌ (تومان) —

لازم نبود قطعات رو تک تک نام ببرید. کارشناس باید کامل معرفی بشه.
رم که ایسوس نداریم، مدل معرفی شده و کلیه ی قطعات عینا توصیه میشه.

مانیتورهای گیمینگ رو که کلا موجودیشون نابود شده در داخل، اما ASUS VG245H یا بهتر ASUS PG258Q گزینه های عالی هستن. خیلی گرونتر از 4 تومن هستن.

سلام دوستان عزیز مد نظرمه این ستاپ که خدمتتون مینویسم رو جمع کنم میخواستم در مرحله اول نظرتون رو بدونم و دو این که از کجا میتونم با قیمت خوب و سریع خرید کنم
Ryzen 5 2600 قلب سیستم

Asus ROG Strix GTX 1060 Gaming DCIII 6GB البته شدیدا بین ایسوس و msi همین مدل گیر کردم با توجه به اختلاف قیمت زیادش !!
به نظرتون 1060 تو بازی مثل apex , forntnite . rainbowsix . counter , battlefield فریم بالا 60 میده ؟ و فورت رو مثلا 144 فریم اجرا میکنه ؟
البته شاید فرکانس رم بالا باشه یا پاور به نظرم خیلی دسته بالا باشه ولی این رو در نظر بگیرید که بعدا ابدیت های میخوام انجام بدم ولی فعلا این ها مد نظرم هست
میشه اعتماد کرد چون انصافا پیرم در اومده پول سیستم رو جمع کنم نمیخوام خرید ریسکی کنم

قطعات انتخاب شده مشکل عمده ای ندارن
مدلهای گرافیک ایسوس بی جهت گرونتر هستن، قطعا مدل MSI هم عالی هست (مدل رده بالای Gaming X البته)

کارت GTX 1060 اصولا بیشتر بازیهای منتشر شده رو می تونه توی 1080p به 60 فریم برسونه، اما نه همه ی بازیها رو
و البته شما که مانیتور 144 هرتزی انتخاب کردی، بهتره به سراغ GTX 1070 بری.

برای خرید هم از فروشنده های معتبر اقدام کنید یا پیام خصوصی بدید.

مرسی از راهنماییتون...فقط یه سوال دیگه می خواستم بپرسم،چرا قیمت این مدل کارت گرافیکی که گفتم(AORUS GTX 1060 6GB GDDR5 REV 2.0) پایین تر هست نسبت به بقیه؟تا اون جایی که میدونم برند معتبری هم هست:-?...

مدل انتخابی شما از رده بالاترین مدل ها هست و این که قیمتش به نسبت بقیه پایین تر هست هیچ ارتباطی با کیفیت پایینتر نداره.

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
Ryzen 5 2600 قلب سیستم

و اینکه ariacomputer.ir سایته قیمتاش مناسب هست و با گارانتی های اصلی بیشتر قطعات رو داره کسی خرید کرده ازش ؟ میشه اعتماد کرد چون انصافا پیرم در اومده پول سیستم رو جمع کنم نمیخوام خرید ریسکی کنم

سلام
2600x بردار اگه اشتباه نکنم فن هم همراهش هست و نیازی نیست بخری. من خودم 1700 دارم خیلی هم خنکه با فن استوک خودش خیلی هم خشکله :-c
رم فرکانس بالا هم فک نکنم تو بازی تاثیری انچنانی داشته باشه که بخوای بیشتر هزینه کنی
در کل من اگه جات بودم کارت گرافیکو دست دو میگرفتم 1080 الان با قیمت بین 3/200/000 تا 4/000/000 پیدا میشه
مانیتور هم 2K بردار:D
اره سایت معتبریه
بودجتو مشخص کن

• Like
Reactions: .: FRANKLIN :.

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
قطعات شما که 300 وات هم براش کافیه، ولی اون مدل پاور گرین خیلی با کیفیت تر هست و اون مدل HuntKey هم خیلی معمولی و متفرقه.
بنابراین مدل گرین توصیه میشه.

انتخاب پردازنده ی خودتون تایید میشه، چون نرم افزارهای Adobe با پردازنده‌های اینتل راندمان بالاتری دارند در تولید محتوا.

مدل نام قطعه
Intel Core i7 8700 CPU
DeepCool Lucifer K2 COOLING
ASUS TUF Z370-PRO GAMING MotherBoard
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB RAM
GIGABYTE GTX 1080 G1 Gaming 8G GDDR5X VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 860 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
GREEN STRIKER Case
جمع کل‌ (تومان) —

لازم نبود قطعات رو تک تک نام ببرید. کارشناس باید کامل معرفی بشه.
رم که ایسوس نداریم، مدل معرفی شده و کلیه ی قطعات عینا توصیه میشه.

مانیتورهای گیمینگ رو که کلا موجودیشون نابود شده در داخل، اما ASUS VG245H یا بهتر ASUS PG258Q گزینه های عالی هستن. خیلی گرونتر از 4 تومن هستن.

قطعات انتخاب شده مشکل عمده ای ندارن
مدلهای گرافیک ایسوس بی جهت گرونتر هستن، قطعا مدل MSI هم عالی هست (مدل رده بالای Gaming X البته)

کارت GTX 1060 اصولا بیشتر بازیهای منتشر شده رو می تونه توی 1080p به 60 فریم برسونه، اما نه همه ی بازیها رو
و البته شما که مانیتور 144 هرتزی انتخاب کردی، بهتره به سراغ GTX 1070 بری.

برای خرید هم از فروشنده های معتبر اقدام کنید یا پیام خصوصی بدید.

مدل انتخابی شما از رده بالاترین مدل ها هست و این که قیمتش به نسبت بقیه پایین تر هست هیچ ارتباطی با کیفیت پایینتر نداره.
اره همون مدل msi مد نظرمه
1070 هم گوشه ذهنم داشتم ولی هی دارم بودجه و قطعات رو بالا پایین میکنم بتونم حتما اونم باز مدل ایکس msi مد نظرمه

سلام
2600x بردار اگه اشتباه نکنم فن هم همراهش هست و نیازی نیست بخری. من خودم 1700 دارم خیلی هم خنکه با فن استوک خودش خیلی هم خشکله :-c
رم فرکانس بالا هم فک نکنم تو بازی تاثیری انچنانی داشته باشه که بخوای بیشتر هزینه کنی
در کل من اگه جات بودم کارت گرافیکو دست دو میگرفتم 1080 الان با قیمت بین 3/200/000 تا 4/000/000 پیدا میشه
مانیتور هم 2K بردار:D
اره سایت معتبریه
بودجتو مشخص کن
والا بنچمارک هارو دیدم اختلاف داشتن ولی خیلی نبود تو گیم خیلی فرق میکنه ؟ نظرمه در اینده سری 7 رده بالا بردارم
فن استوک هاش واقعا خوبه نظرمه نسبتا خوب بردارم بعد اورکلاک کردم هم اوکی باشه
دست دو رو خیلی نیستم چون معلوم نمیکنه مخصوصا گرافیک چه بلایایی سرش اومده
مانیتور همین هم شکاف خوردم برسونم بودجه رو اول میخواستم ال جی 29 یا 27 اینج بردارم :D

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
سلام یه راهنمایی میکنید ؟
1- یه سوال داشتم این مدل VGA: Gigabyte Aorus RX 570 OC WF 2X 4GB فروشندگان و قیمت کارت گرافیگ VGA Card
یا این مدل Sapphire Pulse Radeon RX 570 ITX 4GB Graphics Card فروشندگان و قیمت کارت گرافیگ VGA Card
چه فرقی دارند در صورتی که جفت شون rx 570 هستند آیا از لحاظ قدرت توی بازی ها یا همون میزان فریم دهی فرق دارند ؟؟!! پس دلیل این همه اختلاف شون چیه از نظر قیمت؟؟؟

2- اینکه چجوری یک پاور با وات مناسب برای یه سیستم انتخاب کنم ؟؟؟ یعنی چجوری بفهمم فلان کیس چه وات پاوری میخاد؟

3- آیا مادربردی که نوشته رم ddr4 را ساپورت میکند آیا میشود رم ddr3 یا حتی پایین تر نصب کرد ؟؟؟!!!

ودر آخر اگر من بخام در زمینه سخت افزار کامپیوتر مسلط بشم و خودم بتونم هم بهترین قطعات رو انتخاب کنم و هم اسمبل کنم میشه یک منبع جامع معرفی کنید مثلا فیلم آموزشی یا کتاب یه دنیا سپاااااسس

آخرین ویرایش:

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
سلام یه راهنمایی میکنید ؟
1- یه سوال داشتم این مدل VGA: Gigabyte Aorus RX 570 OC WF 2X 4GB فروشندگان و قیمت کارت گرافیگ VGA Card
یا این مدل Sapphire Pulse Radeon RX 570 ITX 4GB Graphics Card فروشندگان و قیمت کارت گرافیگ VGA Card
چه فرقی دارند در صورتی که جفت شون rx 570 هستند آیا از لحاظ قدرت توی بازی ها یا همون میزان فریم دهی فرق دارند ؟؟!! پس دلیل این همه اختلاف شون چیه از نظر قیمت؟؟؟

2- اینکه چجوری یک پاور با وات مناسب برای یه سیستم انتخاب کنم ؟؟؟ یعنی چجوری بفهمم فلان کیس چه وات پاوری میخاد؟

3- آیا مادربردی که نوشته رم ddr4 را ساپورت میکند آیا میشود رم ddr3 یا حتی پایین تر نصب کرد ؟؟؟!!!

ودر آخر اگر من بخام در زمینه سخت افزار کامپیوتر مسلط بشم و خودم بتونم هم بهترین قطعات رو انتخاب کنم و هم اسمبل کنم میشه یک منبع جامع معرفی کنید مثلا فیلم آموزشی یا کتاب یه دنیا سپاااااسس
در مورد سوال اول مدل گیگابایت کمی به صورت دیفالت اورکلاک شده هست و مقداری در فریم دهی بهتر خواهد بود و خنک کننده بهتری هم داره ولی اصلی ترین تفاوت قیمت مربوط تقاضا برای اون برند و قیمت واردشده کارت ها توسط واردکننده و اینجور چیز هاست. در کل به نظرم اون کارت اولی قیمتش واقعا بیهوده است ! وقتی 1060 gtx با قیمت 2600 وجود داره !

2-برای انتخاب پاور چنیدین سایت وجود داره که میتونید قطعات رو انتخاب کنید و در اخر توان پیشنهادی رو میده.
Power Supply Calculator - PSU Calculator | OuterVision

3- خیر

4- کتاب در این مورد منبع مناسبی نیست و بهترین مرجع یوتوب هست که هزاران ویدیو در مورد انتخاب سیستم میتونید پیدا کنید برای مثال این کانال در مورد اسمبل عالیه.

• Like
Reactions: pc.gamer

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
در مورد سوال اول من کامل متوجه نشدم ببینید توی بنجمارک ها فقط مدل کارت رو مینویسه مثلا rx 570 دیگه نمیاد بگه مدل گیگابایت یا msi یا فلان چقدر فریم دهی دارند پس در کل میشه گفت که شاید در حد 5 فریم یا کمتر فرق دارنذ این حرف من درسته؟؟؟ پس در کل اون برندی رو بگیریم از یک مدل یکسان که اروزنتره

یک چیز دیگه اینکه این کارت rx 570 رو با قیمت 2.050.000 تومان میشه خریداری کرد پس بهتر از کارت gtx 1060 که گفتید 2600 قیمتشه نیست؟؟ چون هردوشون تقریبا یه رده هستند!!!
مقدار دقیق اختلاف رو باید در تست ها جستجو کرد ولی در کل همون 5-7 درصد اختلاف بین فرم دهی کارت ها با فرکانس پایه و کارت های اورکلاک شده باشه (در بعضی بازی ها شاید اختلاف بیشر یا کمتر بشه ) ولی اختلاف بین 1060 و 570 زیاده و کلا رده بندی متفاوتی دارن رقیب اصلی 1060 کارت rx580 است.
کارت rx570 با اون قیمت بهترین جایگزین برای کسی هست که فرضا میخواد 1800-1700 برای 1050ti که با اختلاف خیلی زیادی ضعیفتر از rx570 هست.
ادیت زدم پست رو نظرتو درباره RX 580 نسبت به GTX 1060 بگو چون قیمتشم 2.200
اون rx 580 ورژن 4 گیگ هست که در بازی های جدید باعث محدودیت میشه و باید تنظیمات گرافیکی رو کاهش داد.
در مورد مدل های 8 گیگ در مقایسه با 1060 در رزولیشن 1080 تقریبا با هم برابرند (بعضی بازی ها 1060 بهتره بعضی هاشون rx580 ) ولی در 1440p عملکرد rx580 بهتر از 1060 است. در بازی های dx12 هم برنده قطعی rx580 هست. البته نکته منفی rx580 هم دمای بیشتر و مصرف 65 وات توان بیشتر - حدود 50 درصد بیشتر از gtx1060 - است.

آخرین ویرایش:

pc.gamer

کاربر سایت
Sep 20, 2016
46
مقدار دقیق اختلاف رو باید در تست ها جستجو کرد ولی در کل همون 5-7 درصد اختلاف بین فرم دهی کارت ها با فرکانس پایه و کارت های اورکلاک شده باشه (در بعضی بازی ها شاید اختلاف بیشر یا کمتر بشه ) ولی اختلاف بین 1060 و 570 زیاده و کلا رده بندی متفاوتی دارن رقیب اصلی 1060 کارت rx580 است.
کارت rx570 با اون قیمت بهترین جایگزین برای کسی هست که فرضا میخواد 1800-1700 برای 1050ti که با اختلاف خیلی زیادی ضعیفتر از rx570 هست.
ادیت زدم پست رو نظرتو درباره RX 580 نسبت به GTX 1060 بگو چون قیمتشم 2.200

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
سلام دوستان
اصولا مادربردایی که توی بازار فروشگاها میدن نباید جعبش پلمپ شده باشه؟ من از یه جایی مادربرد و سی پی یو خریدم که سی پی یو پلمپ بود و هولوگرام AMD روش بود اما مادربرد هیچ پلمپی نداشت و به راحتی جعبش باز بود و از این بابت شک کردم که نکنه تعمیری باشه.
نکته دیگه اینکه جفتشون کارت گارانتی ماتریس دارن، اونی که مال cpu اردیبهشت صادر شده و لمینت هست جنسش ولی اونی که واسه مادربرده 11/13 صادر شده و جنسش نرم تره (لمینت نیست) و اون قسمت پشتش که مشخصات محصول هست به صورت برچسب خورده!
به نظرتون گارانتیش فیکه یا برد مشکل داره؟ من کاملا بردو بررسی کردم و مشکل/سوختگی خاصی توش متوجه نشدم و حتی به اصطلاح اون بوی نو بودن PCB هم میداد! الانم پیچ کردم و استفاده میکنم مشکلی نیست و بایوس و ایناش همه چی اوکیه ولی این موضوعی که گفتم فکرمو درگیر کرده.
ممنون

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
سلام دوستان
اصولا مادربردایی که توی بازار فروشگاها میدن نباید جعبش پلمپ شده باشه؟ من از یه جایی مادربرد و سی پی یو خریدم که سی پی یو پلمپ بود و هولوگرام AMD روش بود اما مادربرد هیچ پلمپی نداشت و به راحتی جعبش باز بود و از این بابت شک کردم که نکنه تعمیری باشه.
نکته دیگه اینکه جفتشون کارت گارانتی ماتریس دارن، اونی که مال cpu اردیبهشت صادر شده و لمینت هست جنسش ولی اونی که واسه مادربرده 11/13 صادر شده و جنسش نرم تره (لمینت نیست) و اون قسمت پشتش که مشخصات محصول هست به صورت برچسب خورده!
به نظرتون گارانتیش فیکه یا برد مشکل داره؟ من کاملا بردو بررسی کردم و مشکل/سوختگی خاصی توش متوجه نشدم و حتی به اصطلاح اون بوی نو بودن PCB هم میداد! الانم پیچ کردم و استفاده میکنم مشکلی نیست و بایوس و ایناش همه چی اوکیه ولی این موضوعی که گفتم فکرمو درگیر کرده.
ممنون
متاسفانه شرکتهای معتبر برای مادربرد هاشون پلمپ نمیزارن. ایسوس و گیگابایت که اینطورین، بقیه رو نمیدونم. شمااگه ویدئوهای آنباکسینگ یوتیوب رو هم دیده باشی مادربرد های جدید پلمپ ندارن، اگر هم پلمپی روش باشه خود فروشنده چسبونده. واقعاً نمیدونم این چه مرضی هست که برای تمام محصولاتشون پلمپ میزارن به جز مادربرد! همین هم باعث سؤ استفاده های فراوانی شده. بهترین راه برای این که از آکبند بودن مادربرد مطمئن بشی اینه که مدلی رو انتخاب کنی که توی بازار فراوان باشه، دوم اینکه به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنی که خرید و فروششون بالاست، سوماً توی مغازه از بین چند تا مادربرد که همگی یک مدل هستن یه دونش رو خودت بیرون بکشی. (اگه بتونی یه پول اضافه بهش بدی که دستتو بگیره ببرت توی انبار و از بین سی چهل تا مادربرد خودت یه دونش رو بیرون بکشی که چه بهتر) بعد همونجا جلوی فروشنده باید بازش کنی و نو بودنش رو بررسی کنی، مخصوصاً جای پیچها رو. سوراخ های مادربرد دورش نقطه های ریز لحیم هست و اگه قبلاً به کیس پیج شده باشه اون لحیم ها صدمه می بینه و مشخص میشه. ورژن بایوس رو هم چک‌ کن، بایوسی که به صورت دیفالت روی مادربرد هست نباید ورژن جدید باشه، اگه جدید بود معلوم میشه بایوسش توسط افراد متفرقه آپدیت شده. البته برای شما دیگه دیر شده چون هم برد رو به کیس پیچ کردی هم بایوسش رو احتمالاً آپدیت کردی و دیگه نمیشه فهمید بایوسی که همون اول روش بوده چه ورژنی بوده. شاید حرفایی که زدم خنده دار به نظر بیاد ولی قرار ندادن پلمپ روی محصول مهمی مثل مادربرد همین مکافات ها رو هم در پی داره مشتری هم حق داره که از آکبند بودن جنسی که میخره مطمئن بشه چون داره بابتش پول میده.

آخرین ویرایش:

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,761
متاسفانه شرکتهای معتبر برای مادربرد هاشون پلمپ نمیزارن. ایسوس و گیگابایت که اینطورین، بقیه رو نمیدونم. شمااگه ویدئوهای آنباکسینگ یوتیوب رو هم دیده باشی مادربرد های جدید پلمپ ندارن، اگر هم پلمپی روش باشه خود فروشنده چسبونده. واقعاً نمیدونم این چه مرضی هست که برای تمام محصولاتشون پلمپ میزارن به جز مادربرد! همین هم باعث سؤ استفاده های فراوانی شده. بهترین راه برای این که از آکبند بودن مادربرد مطمئن بشی اینه که مدلی رو انتخاب کنی که توی بازار فراوان باشه، دوم اینکه به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنی که خرید و فروششون بالاست، سوماً توی مغازه از بین چند تا مادربرد که همگی یک مدل هستن یه دونش رو خودت بیرون بکشی. (اگه بتونی یه پول اضافه بهش بدی که دستتو بگیره ببرت توی انبار و از بین سی چهل تا مادربرد خودت یه دونش رو بیرون بکشی که چه بهتر) بعد همونجا جلوی فروشنده باید بازش کنی و نو بودنش رو بررسی کنی، مخصوصاً جای پیچها رو. سوراخ های مادربرد دورش نقطه های ریز لحیم هست و اگه قبلاً به کیس پیج شده باشه اون لحیم ها صدمه می بینه و مشخص میشه. ورژن بایوس رو هم چک‌ کن، بایوسی که به صورت دیفالت روی مادربرد هست نباید ورژن جدید باشه، اگه جدید بود معلوم میشه بایوسش توسط افراد متفرقه آپدیت شده. البته برای شما دیگه دیر شده چون هم برد رو به کیس پیچ کردی هم بایوسش رو احتمالاً آپدیت کردی و دیگه نمیشه فهمید بایوسی که همون اول روش بوده چه ورژنی بوده. شاید حرفایی که زدم خنده دار به نظر بیاد ولی قرار ندادن پلمپ روی محصول مهمی مثل مادربرد همین مکافات ها رو هم در پی داره مشتری هم حق داره که از آکبند بودن جنسی که میخره مطمئن بشه چون داره بابتش پول میده.
ممنون این قضیه رو نمیدونستم
یه مقدار راجع به اون فروشنده تو نت تحقیق کردم و ظاهرا معتبر هستش. اینکه چرا ماتریس نمیاد بردایی که وارد میکنه رو پلمپ کنه جالبه.
در هر صورت شنبه زنگ میزنم شرکت پیگیری میکنم. اگه واقعا خودشون جنس کارتاشونو اینقد بی کیفیت کرده باشن و بجای چاپ لیزری روش برچسب زده باشن (با توجه به افزایش قیمت کارت لمینت براق از اردیبهشت تا الان بعید نیست) که دیگه خیلی عالیه چون قشنگ خودشون زمینه رو باز میذارن هر کس کارتاشونو خیلی راحت جعل کنه.
جالبیش اینه هیچ کدوم از کارت گارانتیاشون هولوگرامی که باید رو نداره. یعنی قطعه گارانتی میکنن نمیخوان رو کارتش یه هولوگرام بزنن. در مورد رم های کورسیر که تخت جمشید وارد میکنه هم همینور هم همینطور مثلا انتظار داشتم مثل سری های قبلی هولوگرام شرکتو داشته باشه ولی بجاش روش یه برچسب کاغذی زده شده که نوشته تا این تاریخ گارانتی داره :))

• Like
Reactions: pizza

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر