مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

reza_skyfall

کاربر سایت
Feb 27, 2016
16
سلام اقا فرشید این مشخصات سیستممه
cpu: i7 2600k
mb: p8z68 v pro
vga: gtx 590
ram: 8 gb
hdd: 500
گرافیکم مشکل پیدا کرده میخاستم عوض کنم چه گرافیکی بخرم بندازم روش که بتونم بازیای روز رو با کیفیت تقریبا خوب انجام بدم با حدود 1 تومن باتوجه به این قطعات نظرم روsaphire amd rx 470 هست چطوره؟ یا چی بهترم میتونم؟ واسه رزولوشن 1080 بازی میکنما راهنمایی کنید ممنون میشم
و سوال مهم دیگه اینکه به نظرتون هاردم عوض بکنم یه 7200 دور بر ثانیه ای بگیرم یا همین خوبه و یه ssd کنارش بزارم؟
و اگه بخام ssd بگیرم چه مدلی پیشنهاد میکنین؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
بنظر خودم لازمه , آخه درسته کار سنگینی نمیکنم اما همین سیستمم با همین کارت گرافیک آنبورد وقتی روش ویندوز 7 بود خیلی عالی جواب میداد
از وقتی ویندوز 8.1 نصب کردم حتی تو درایو ها میرم گاهی لگ داره تیک میزنه

خوب چون گرافیک آنبورده , 512 مگابایت حافظه داخلی داره و 1280 مگ از رم سیستم شیر میکنه که مجموعا میشن 1792
http://uupload.ir/files/bymo_22.jpg
یعنی از رمم کم میشه

خوب 2 تا رم 2 گیگ ماژول دارم - 2 تا رم 2 گیگ بفروشم بجاش یه رم 8 گیگ بخرم یا 2 تا 4 گیگ؟
کیس ها گیمینگ که گفتی , جایی میشناسی داشته باشن؟ قیمتشون چه رنجیه؟

دو تا 4 گیگی بخرید، پک 8 گیگی هم موجوده
تمام فروشنده های لوازم کامپیوتر می تونن محصولات گیمینگ گرین رو بفروشن، قیمتها و مشخصات خود محصولات با یه سرچ ساده قابل دسترسی هست.

سلام به همه. من حدود یک و نیم موجودی دارم و قصد ارتقا دارم. ولی فعلا پولم به کامل عوض کردن قطعات نمیرسه. میخواستم یا کارت گرافیک (الان GTX 960 دارم) رو عوض کنم یا CPU، رم و مادربورد. به خاطر مونیتورم نمیتونم رزولیشین 1080 بازی کنم به همین دلیل خیلی ها بهم گفتن که با رزولیشین پایین تر از 1080 همین کارت گرافیک کفاف میده و اصل کار CPU، رم و مادربورد هست که قدیمی تر هستن. حالا سوالم اینه که اگه قصد ارتقا داشته باشم کارت گرافیک بخرم یا اون سه تا رو. اگه CPU و رم و مادربورد خوب هم معرفی کنید ممنون میشم. مادربورد هم اگه گیمینگ باشه خوبه ولی اصلا از قیمتاشون اطلاعی ندارم و نمیدونم بودجه ام میرسه یا نه.

ویرایش: یادم رفت بگم که 8 گیگ رم ddr3 و cpu i5 4340 دارم. میدونم که خیلی قدیمیه. ولی شک دارم که با عوض کردن این دو تا فریم و پرفومانس بازی ها به اندازه عوض کردن گرافیک تغییر کنه.

ممنون از همگی

خب نگفتید بیشتر چه بازیهایی رو انجام میدید که تصمیم بگیریم ارتقای اون 3 قطعه ی اصلی مهم تر هست یا خود گرافیک

ولی به نظر هر 4 قطعه نیاز به ارتقا داشته باشن، چون ارتقای کارت گرافیک بدون ارتقای قطعات می تونه تا حد زیادی راندمان رو در بازیها بیشتر کنه، ولی خود پردازنده باز گلوگاه میشه
ارتقای اون 3 قطعه بدون ارتقای گرافیک هم تاثیر زیادی در راندمان بازیها نخواهد داشت. ولی ارتقای آینده نگرانه تری هست و لازمه

گرافیک به تنهایی GTX 1060 6GB

اون سه قطعه به تنهایی:

Intel Core i5 6500 CPU
ASUS B150 PRO GAMING D4 / MSI B150A Gaming Pro MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM

سلام اقا فرشید این مشخصات سیستممه
cpu: i7 2600k
mb: p8z68 v pro
vga: gtx 590
ram: 8 gb
hdd: 500
گرافیکم مشکل پیدا کرده میخاستم عوض کنم چه گرافیکی بخرم بندازم روش که بتونم بازیای روز رو با کیفیت تقریبا خوب انجام بدم با حدود 1 تومن باتوجه به این قطعات نظرم روsaphire amd rx 470 هست چطوره؟ یا چی بهترم میتونم؟ واسه رزولوشن 1080 بازی میکنما راهنمایی کنید ممنون میشم
و سوال مهم دیگه اینکه به نظرتون هاردم عوض بکنم یه 7200 دور بر ثانیه ای بگیرم یا همین خوبه و یه ssd کنارش بزارم؟
و اگه بخام ssd بگیرم چه مدلی پیشنهاد میکنین؟

هارد رو عوض نکنید، یه SSD پر سرعت SAMSUNG 850 EVO بخرید برای ویندوز استفاده کنید
گرافیک هم یه GTX 1060 3GB یا RX 480 توصیه میشه

ممنون فرشید جان.خب در مورد پنل tn کاملا توجیح شدم
سوال آخر؟نظرت در مورد Samsung SD595H Plus چیه؟

اینو که خودم همون اول هم توصیه کرده بودم، خیلی مناسبه برای فیلم و کنسول

سلام
بین گرافیک های 460 و 470 و 480 رادیون کدوم رو پیشنهاد میدید؟
هزینه تا 800 تومن.
مقدار رم و نوع برند و نوع اورکلاک رو لطف کنید

هر کدوم که پولتون رسید و بالاتر بود!
تا 800 تومن که بیشتر از 470 نمیشه ولی هر چقدر هزینه کنید باز راندمان بیشتری می گیرید.

برندهای معتبر مثل ایسوس، گیگابایت یا MSI

• Like
Reactions: -Poormaz-

reza_skyfall

کاربر سایت
Feb 27, 2016
16
سلام اقا فرشید از بین گرافیکهای gtx 1060 3gb و ati rx 480 4gb کدوم قوی تره و تو بازیها فریم بهتری میده؟
بودجم 1400 هست حدودا
و سوال دیگه اینکه 1060 سه گیگ با 6 گیگ چقد تفاوت دارن تو بازیها ایا میصرفه هزینه اضافتر بدم و اینکه کدوم بردارم

آخرین ویرایش:

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
سلام- با بودجه 2 میلیون تومن میخوام یه کیس جمع کنم پیشنهادتون چیه؟ کارت گرافیک ASUS RX 480 Dual Fan OC 4GB GDDR5 میخوام بگیرم لطفا برای رم و سی پی سو و مادربورد و پاور و کیس نظر بدین.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دو تا 4 گیگی بخرید، پک 8 گیگی هم موجوده
تمام فروشنده های لوازم کامپیوتر می تونن محصولات گیمینگ گرین رو بفروشن، قیمتها و مشخصات خود محصولات با یه سرچ ساده قابل دسترسی هست.

مرسی عزیز
کارت گرافیک آنبورد خودش خوبه؟ کافیه؟ یا یه کارت گرافیک 2 گیگ بخرم؟
فقط قیمتش پایین باشه

Grand Theft

کاربر سایت
Dec 16, 2013
814
نام
علی
دوستان نظرتون درباره ی این Mini-PCها چیه؟
سگ جون هستن؟یعنی میشه شب تا صبح روشن نگهشون داشت و دانلود کرد و فیلم دید؟
الان من این مدل رو پیدا کردم بنظرتون خوبه؟
ASUS VivoMini VC65 G4400T

استفادمم در حد همون دانلود و وب گردی و فیلم دیدنه

پ.ن:از ظاهرش هم خیلی خوشم اومده شبیه پی اس4ــه:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ehsanservat

pendulum

کاربر سایت
Nov 7, 2016
30
هر کدوم که پولتون رسید و بالاتر بود!
تا 800 تومن که بیشتر از 470 نمیشه ولی هر چقدر هزینه کنید باز راندمان بیشتری می گیرید.

برندهای معتبر مثل ایسوس، گیگابایت یا MSI

تفاوت ها تو کارکرد فاحشه؟ چون اگه نباشه من همون 600 تومن رو مایلم خرج کنم و 460 بگیرم. 200 تومن هم بذارم تو جیبم پس انداز.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
درود
پردازنده ی 6400 رو چیپست H110 جواب میده ؟ بعد اصلا میخواستم بدونم چیپست تو ساپورت کردن CPU و GPU تاثیر داره یا فقط سوکت مهمه ؟

الان مادربرد H110 MS2H میتونه از پس 6400 و 1060 ایسوس مدل ROG 6 گیگا بایت بر بیاد ؟ خواهشا جواب بدید میخوام فردا برم خرید ...

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام اقا فرشید از بین گرافیکهای gtx 1060 3gb و ati rx 480 4gb کدوم قوی تره و تو بازیها فریم بهتری میده؟
بودجم 1400 هست حدودا
و سوال دیگه اینکه 1060 سه گیگ با 6 گیگ چقد تفاوت دارن تو بازیها ایا میصرفه هزینه اضافتر بدم و اینکه کدوم بردارم

در مقایسه با مدل 3 گیگی که بیشتر RX 480 قویتر هست، ولی با 1400 میشه مدل قویتر 6 گیگی هم خرید که حدود 15 تا 20 درصد قویتره
یا RX 480 رو بگیرید یا GTX 1060 6GB ، چون بودجش رو دارید.

سلام- با بودجه 2 میلیون تومن میخوام یه کیس جمع کنم پیشنهادتون چیه؟ کارت گرافیک ASUS RX 480 Dual Fan OC 4GB GDDR5 میخوام بگیرم لطفا برای رم و سی پی سو و مادربورد و پاور و کیس نظر بدین.

با دو تومن نمیشه سیستمی بست که RX 480 هم شاملش باشه

مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
GigaByte RX 460 WF2X OC 2GB GDDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP450A-UK Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2200

با یک و نیم میلیون چطوری میشه سیستم زیرو ارتقا داد ؟
msi z87g43
i3 4130
r9 270x
8 gig ram
green 650

اگه اولویت با بازی هست فقط کارت گرافیک رو میشه ارتقا داد به مدلی مثل RX 480
ولی پردازنده ی شما هم گلوگاهه برای چنین کارتی و بهتره حداقل به یه Core i5 4690 ارتقا داده بشه.

سلام تا سقف 300 تومن چه کیسی خوبه بگیرم؟
خودم نظرم رو ترمالتیک versa n21 یا green z2 plus hero هست شما نظرتون چیه؟

کیس X3 Viper به نظر خیلی خوبه، کیس های مورد نظر شما هم خوبه اما شاید به کیفیت این مدل نباشه.

مرسی عزیز
کارت گرافیک آنبورد خودش خوبه؟ کافیه؟ یا یه کارت گرافیک 2 گیگ بخرم؟
فقط قیمتش پایین باشه

گرافیک آنبرد که اصلا برای بازی حساب نیست، برای کار غیر بازی و فیلم هم تا حد زیادی قابل قبوله اما باز بهترین نیست.

دوستان نظرتون درباره ی این Mini-PCها چیه؟
سگ جون هستن؟یعنی میشه شب تا صبح روشن نگهشون داشت و دانلود کرد و فیلم دید؟
الان من این مدل رو پیدا کردم بنظرتون خوبه؟
ASUS VivoMini VC65 G4400T

استفادمم در حد همون دانلود و وب گردی و فیلم دیدنه

پ.ن:از ظاهرش هم خیلی خوشم اومده شبیه پی اس4ــه:D

سگ جون که نیستن چون تهویشون محدوده و قطعاتشون معمولی و فشرده، ولی برای کار شما و روشن بودن دائمی بهترین گزینه هستن اگه صدای زیادی تولید نکنن و ترجیحا بی صدا باشن.

تفاوت ها تو کارکرد فاحشه؟ چون اگه نباشه من همون 600 تومن رو مایلم خرج کنم و 460 بگیرم. 200 تومن هم بذارم تو جیبم پس انداز.

بله که فاحشه، تا یک میلیون هم اگه خرجش کنید باز ارزشش رو داره و بهتر از پس انداز کردنه!

درود
پردازنده ی 6400 رو چیپست H110 جواب میده ؟ بعد اصلا میخواستم بدونم چیپست تو ساپورت کردن CPU و GPU تاثیر داره یا فقط سوکت مهمه ؟

الان مادربرد H110 MS2H میتونه از پس 6400 و 1060 ایسوس مدل ROG 6 گیگا بایت بر بیاد ؟ خواهشا جواب بدید میخوام فردا برم خرید ...

جواب که میده ، چیپ ست اصولا توی ساپورت و راندمان تاثیری نداره، توی تعداد پورتهای USB و تعداد اسلاتهای مادربرد و امکانات جانبی تفاوت دارن.
مادربردتون از پس اون کارت هم برمیاد، فقط باید یه پاور 500 واتی معتبر داشته باشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر