مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

sbAL1REZA

کاربر سایت
Jan 6, 2015
537
با سلام
من حداقل بودجم 400 تومنه و بیشترین 600 تومن برای خرید کیبورد مکانیکال
و میخوام حتما mechanical باشه بقیه ی پارامتر ها زیاد برام مهم نیست حالا شما اگر مشخصه ای هست که حتما باید باشه و یا خوبش باشه ممنون میشم بگید
بعد سایزش هم میخوام تا اونجایی که میشه کوچیک باشه
  • بین Blackwidow Ultimate 2016 Stealth و کیبورد گیمینگ لاجیتک G610 و +G710 و cougar 700k و deathstalker chroma یا expert و با کمی افزایش بودجه شاید تا 700 تومن G810 یا g910 و یا K70 corsair و یا کیبورد گیمینگ استیل سریس Apex M500 Cherry MX Red
  • ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ehsanservat

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
سلام
فرشید جان بین 1تا حداکثر 1200 بودجه دارم برای مانیتور
چه مدلی پیشنهاد میدی؟به نظرت lg29um65 خوبه؟
ترجیحا 27 اینچ کمتر نباشه
یه سوال هم دارم؟این میلی ثانیه چقدر تاثیر داره؟
سپاس

• Like

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

مشکلی نداره اون مادربرد هم خوبه

بین اون دو مدل گرافیک هم هر دوتا عالین، کارت گیگا یه چن درصدی سریعتره و کارت MSI کمی خنک تر و کم صداتر، همه هم در حدی نیست که بدون بررسی دقیق بشه احساس کرد.

با سلام
و میخوام حتما mechanical باشه بقیه ی پارامتر ها زیاد برام مهم نیست حالا شما اگر مشخصه ای هست که حتما باید باشه و یا خوبش باشه ممنون میشم بگید
  • بین Blackwidow Ultimate 2016 Stealth و کیبورد گیمینگ لاجیتک G610 و +G710 و cougar 700k و deathstalker chroma یا expert و با کمی افزایش بودجه شاید تا 700 تومن G810 یا g910 و یا K70 corsair و یا کیبورد گیمینگ استیل سریس Apex M500 Cherry MX Red
  • ممنون

ببین Razer و Logitech از کلیدهای مکانیکی ابداعی خودشون استفاده می کنن ولی Corsiar و Steelseries از کلیدهای معروف Cherry MX با رنگهای مختلف که هر کدوم ویژگیهایی دارن در کیبورداشون استفاده می کنن و بیشتر هم با نور پردازی RGB

توی مدلای نسبتا ارزون هم Cougar 700K رو می پسندم و از طراحی کیبوردهای مکانیکی لاجیتک هم اصلا خوشم نمیاد، اما مدل K70 و کیبورد استیل هر دو عالین. اینا بنا به سلیقه ی افراد فرق می کنه، اگه خودت تست کنی خیلی بهتره.

سلام
فرشید جان بین 1تا حداکثر 1200 بودجه دارم برای مانیتور
چه مدلی پیشنهاد میدی؟به نظرت lg29um65 خوبه؟
ترجیحا 27 اینچ کمتر نباشه
یه سوال هم دارم؟این میلی ثانیه چقدر تاثیر داره؟
سپاس

lg29um65 رو که که به خاطر ابعادش توصیه نمی کنم چون با خیلی بازیها سازگار نیست، فقط دسکتاپ عریض تری داره
مدل 27 اینچی اگه بخواید توی این رده بودجه ای فقط رزولوشن 1080p میشه خرید که دقیت تفکیک خیلی بالایی نداره ولی برای فیلم و کار اداری مناسبه. مدل Samsung C27F390 کیفیت خوبی داره.

میلی ثانیه هم تاثیر داره ولی نه در حدی که سازنده ها معرفی می کنن، تاثیر واقعیش فقط در تست ها و با ابزار دقیق آزمایشگهای مشخص میشه

برای بازی بهتره همیشه پنلهایی با سرعت پاسخگویی پایین مثل 5 میلی ثانیه و کمتر بگیرید تا اثر ماتی و محو شدگی در اشیای متحرک کمتر به چشم بیاد.

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
با سلام
  • ممنون

ببین Razer و Logitech از کلیدهای مکانیکی ابداعی خودشون استفاده می کنن ولی Corsiar و Steelseries از کلیدهای معروف Cherry MX با رنگهای مختلف که هر کدوم ویژگیهایی دارن در کیبورداشون استفاده می کنن و بیشتر هم با نور پردازی RGB

توی مدلای نسبتا ارزون هم Cougar 700K رو می پسندم و از طراحی کیبوردهای مکانیکی لاجیتک هم اصلا خوشم نمیاد، اما مدل K70 و کیبورد استیل هر دو عالین. اینا بنا به سلیقه ی افراد فرق می کنه، اگه خودت تست کنی خیلی بهتره.

یه نکاتی هم من اضافه کنم.
ریزر و لاجیتک تو همه محصولاتشون سویچ های خودشون رو استفاده نمیکنن. مثلا توی Logitech g610 که مدل مورد علاقه ی خودم هست از چری ام ایکس قهوی ای و قرمز استفاده میکنه.
حالا شما اگه بودجه ات میخوره حتما برو سمت کی ۷۰ کورسیر ولی قیمتش بالای ۸۰۰ه اگه ار جی بی برات مهم نباشه تو حدود ۷۰۰ تومن هم میشه کورسیر رو انتخاب کرد.
اگه میخوای کی برد کوچیک باشه میتونی سری تورنومنت ادیشن ریزر هم انتخاب کنی که مدل بدون کروما زیر ۴۰۰ پات در میاد. البته طبق تجربه خودم خرابی ریزر زیادی بالاست و گارانتیش مزخرفه. تا الان ۳ تا موس و ۲ تا هدفون ریزر پیش خودم خراب شده.
استیل سریز هم مدل ایپکس ام ۵۰۰ که تو ایران موجوده خیلی کیبرد خوبیه ولی اصلا طراحیشو من نمیپسندم و طبق ریویو ها هم یکم طول میکشه تا با طراحی کلید ها عادت کنی.
در کل نظر من به ترتیب
K70 Corsair
ارزون تر هم
Logitech g610

رنگ سویچ هم کاملا سلیقه ایه

mehr4n

کاربر سایت
Nov 19, 2008
34
نام
مهران
سلام
من یک سیستم قدرتمند میخواستم برای برنامه نویسی و امکان آوردن چندین سیستم عامل به صورت مجازی . مانیتور نیاز ندارم و واسه بازی نمیخوام کارت گرافیک آنچنانی هم نمیخواد. تا پنچ میلیون تومان چه چیزی معرفی می کنید. من این ها را دیدم ولی مطمئن نیستم که درست انتخاب کردم یا نه

ASUS B150M-A- M 2 Motherboard
Intel Skylake Core i7-6700K CPU
Samsung 850 Pro SSD Drive - 512GB
ADATA Premier DDR4 2133MHz CL15 Single Channel Desktop * 2 = 32 GB

مثلا من خودم مطمئن نیستم که این مادربورد و این سی پی یو و رم با هم compatable هستن یا نه یا اینکه اصلا میشه دو تا از این رم هم زمان استفاده کرد یا خیر، دوست دارم نظر افرادی که این تو این زمینه حرفه ای هستند رو بدونم. اگه این مشخصات مناسبه چه نوع کیس و پاوری نیازه، اگه هم که پیشنهاد بهتری دارین خوشحال میشم بدونم

با تشکر

• Like

sbAL1REZA

کاربر سایت
Jan 6, 2015
537
یه نکاتی هم من اضافه کنم.
ریزر و لاجیتک تو همه محصولاتشون سویچ های خودشون رو استفاده نمیکنن. مثلا توی Logitech g610 که مدل مورد علاقه ی خودم هست از چری ام ایکس قهوی ای و قرمز استفاده میکنه.
حالا شما اگه بودجه ات میخوره حتما برو سمت کی ۷۰ کورسیر ولی قیمتش بالای ۸۰۰ه اگه ار جی بی برات مهم نباشه تو حدود ۷۰۰ تومن هم میشه کورسیر رو انتخاب کرد.
اگه میخوای کی برد کوچیک باشه میتونی سری تورنومنت ادیشن ریزر هم انتخاب کنی که مدل بدون کروما زیر ۴۰۰ پات در میاد. البته طبق تجربه خودم خرابی ریزر زیادی بالاست و گارانتیش مزخرفه. تا الان ۳ تا موس و ۲ تا هدفون ریزر پیش خودم خراب شده.
استیل سریز هم مدل ایپکس ام ۵۰۰ که تو ایران موجوده خیلی کیبرد خوبیه ولی اصلا طراحیشو من نمیپسندم و طبق ریویو ها هم یکم طول میکشه تا با طراحی کلید ها عادت کنی.
در کل نظر من به ترتیب
K70 Corsair
ارزون تر هم
Logitech g610

رنگ سویچ هم کاملا سلیقه ایه

بعد بین G610 و این black widow ultimate 2016 کدومو انتخاب میکنید؟
بعد چرا G710 از G610 ارزون تره؟

• Like

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
بعد بین G610 و این black widow ultimate 2016 کدومو انتخاب میکنید؟
بعد چرا G710 از G610 ارزون تره؟
من خودم از محصولات ریزر خیلی خوشم میومد ولی واقعا این خرابیش روی مخمه. از اون طرف هم خر کاری لاجیتک کاملا اثبات شده است. من خودم برنامه دارم احتمال خیلی زیاد G610 رو بخرم و تنها چیزی که جلومو گرفته اینه که ار جی بی نیست.

G710 هم تو ایران ارزون تره وگرنه قیمت واقعیش یه ۱۰ دلاری از G610 بالا تره. که اونم احتمالا به خاطر زمان وارد کردنش به ایران باشه.
مزیت ۷۱۰ نسبت به ۶۱۰ اینه که سویچ ابی داره که متاسفانه تو ۶۱۰ سویچ ابی موجود نیست. که بازم میگم سویچا سلیقه ایه.

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دوستان pc م قدیمیه , این مشخصات یا همون کانفینگ داره

سی پیو AMD A6-3500 APU with Radeon(tm) HD Graphics
مادربورد ECS A55F-M3
رم 4096 -- 2 تا ماژول 2 گیگ
کارت گرافیک سوخته از گرافیک آنبورد استفاده میکنم , حالا نمیدونم گرافیکم آنبورد مادربورد هست یا آنبورد cpu
( با گرافیک آنبورد آلن ویک اجرا کردم اجرا کرد )
تو مشخصات گرافیک نوشته AMD Radeon HD 6530D
عکس از مشخصات گرافیک
http://uupload.ir/files/lzpu_qqq.jpg
ویندوزمم 8.1 ه

حالا سوالم اینه , میخوام pc ارتقا بدم
کار خاصی هم باهاش انجام نمیدم کارا عادی روزمره مثل آفیس - موزیک گوش دادن - عکس - وبگردی - گاهی هم بازی
برام سریع بودن سیستم از هر چیزی مهمتره

کدوم لوازم کامپیوترمو ارتقا بدم , مثلا گرافیک چی بگیرم و ...............
کم قیمت در بیاد کف باشه

در ضمن این کیس ها مود شده هست اونا از کجا بگیرم چندن؟ همونایی که طرح دارن یه طرف درش شیشه ایه و ..........

sbAL1REZA

کاربر سایت
Jan 6, 2015
537
بعد black widow ultimate 2016 چی؟
من خودم از محصولات ریزر خیلی خوشم میومد ولی واقعا این خرابیش روی مخمه. از اون طرف هم خر کاری لاجیتک کاملا اثبات شده است. من خودم برنامه دارم احتمال خیلی زیاد G610 رو بخرم و تنها چیزی که جلومو گرفته اینه که ار جی بی نیست.

G710 هم تو ایران ارزون تره وگرنه قیمت واقعیش یه ۱۰ دلاری از G610 بالا تره. که اونم احتمالا به خاطر زمان وارد کردنش به ایران باشه.
مزیت ۷۱۰ نسبت به ۶۱۰ اینه که سویچ ابی داره که متاسفانه تو ۶۱۰ سویچ ابی موجود نیست. که بازم میگم سویچا سلیقه ایه.

الان فکر میکنم میگم 480 تومن اگه بدم و بعد 1 سال خراب بشه حتی یک دکمش بیچاره میشم چون من شهرستانی هم هستم و اصلا به هیچ عنوان تعمیراتی تو شهر ما نیست و اگر هم باشه میفرسته تهران که تهران هم به احتمال 80 درصد پس میفرسته پس باید سعی کنم حتما یه مقاوم بگیرم به احتمال زیاد همون k70 رو بگیرم
اره تو فروم های خارجی هم به خرابی محصولات razer گیر داده بودن و یکی از دوستان اینجا در مورد کیبورد های apex گفتن خرابی بوردشون زیاده و منو یکم ترسوند
ولی فقط این k70 قیمتش یکم زیاده و لاجیتک هم من موس g400 شو داشتم خدایی 6 سال عالی کار کرد و بسیار تو شرایط فوق حرفه ای و حساس جواب داد و کم نیاورد ولی 1 سال پیش سیمش خراب شد و تعمیر شد دوباره الان بصورت random قطعی پیدا کرده دیگه گذاشتمش برا کارای معمولی
لطف کردید همگی باز هم اگر موردی به چشمتون خورد ممنون میشم اینجا بگید

• Like

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
مشکلی نداره اون مادربرد هم خوبه

بین اون دو مدل گرافیک هم هر دوتا عالین، کارت گیگا یه چن درصدی سریعتره و کارت MSI کمی خنک تر و کم صداتر، همه هم در حدی نیست که بدون بررسی دقیق بشه احساس کرد.

lg29um65 رو که که به خاطر ابعادش توصیه نمی کنم چون با خیلی بازیها سازگار نیست، فقط دسکتاپ عریض تری داره
مدل 27 اینچی اگه بخواید توی این رده بودجه ای فقط رزولوشن 1080p میشه خرید که دقیت تفکیک خیلی بالایی نداره ولی برای فیلم و کار اداری مناسبه. مدل Samsung C27F390 کیفیت خوبی داره.

میلی ثانیه هم تاثیر داره ولی نه در حدی که سازنده ها معرفی می کنن، تاثیر واقعیش فقط در تست ها و با ابزار دقیق آزمایشگهای مشخص میشه

برای بازی بهتره همیشه پنلهایی با سرعت پاسخگویی پایین مثل 5 میلی ثانیه و کمتر بگیرید تا اثر ماتی و محو شدگی در اشیای متحرک کمتر به چشم بیاد.

ممنونم
البته من فراموش کردم بگم برای ps4 می خوام.ترجیحا دوس دارم full hd باشه.اگر یه مقدار قیمتش بالاتر باشه ایراد نداره.

Last edited by a moderator:
  • Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان pc م قدیمیه , این مشخصات یا همون کانفینگ داره

سی پیو AMD A6-3500 APU with Radeon(tm) HD Graphics
مادربورد ECS A55F-M3
رم 4096 -- 2 تا ماژول 2 گیگ
کارت گرافیک سوخته از گرافیک آنبورد استفاده میکنم , حالا نمیدونم گرافیکم آنبورد مادربورد هست یا آنبورد cpu
( با گرافیک آنبورد آلن ویک اجرا کردم اجرا کرد )
تو مشخصات گرافیک نوشته AMD Radeon HD 6530D
عکس از مشخصات گرافیک
http://uupload.ir/files/lzpu_qqq.jpg
ویندوزمم 8.1 ه

حالا سوالم اینه , میخوام pc ارتقا بدم
کار خاصی هم باهاش انجام نمیدم کارا عادی روزمره مثل آفیس - موزیک گوش دادن - عکس - وبگردی - گاهی هم بازی
برام سریع بودن سیستم از هر چیزی مهمتره

کدوم لوازم کامپیوترمو ارتقا بدم , مثلا گرافیک چی بگیرم و ...............
کم قیمت در بیاد کف باشه

در ضمن این کیس ها مود شده هست اونا از کجا بگیرم چندن؟ همونایی که طرح دارن یه طرف درش شیشه ایه و ..........

برای کاری که شما نیاز داری لزومی به ارتقاش نیست
مگر اینکه رم رو 8 گیگی کنی و یه SSD هم برای نصب ویندوز بخری و روی سیستم نصب کنی تا خیلی سریعتر بشه.

کیسهای گیمینگ فعلی همگی درشون شیشه ای هست!

ممنونم
البته من فراموش کردم بگم برای ps4 می خوام.ترجیحا دوس دارم full hd باشه.اگر یه مقدار قیمتش بالاتر باشه ایراد نداره.

خب پس اصلا نباید به فکر مدلهای غیر متعارف مثل اون مدل از LG باشی و باید مدلی با نسبت 16 به 9 بخری، همون مدل از سامسونگ که گفتم خوبه،
قیمت بالاتر هم امکاناتی داره که اصلا به درد کنسول نمی خوره و کاربردش برای پی سی هست.

• Like

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
خب پس اصلا نباید به فکر مدلهای غیر متعارف مثل اون مدل از LG باشی و باید مدلی با نسبت 16 به 9 بخری، همون مدل از سامسونگ که گفتم خوبه،
قیمت بالاتر هم امکاناتی داره که اصلا به درد کنسول نمی خوره و کاربردش برای پی سی هست.
درود فرشید جان. میشه نظرتون رو در مورد این مدل بگید؟ چون از لحاظ مشخصات فنی دیدم از اون سامسونگ بالاتره. خواستم نظر تخصصی شما رو بدونم.
Monitor ASUS VS278H

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود فرشید جان. میشه نظرتون رو در مورد این مدل بگید؟ چون از لحاظ مشخصات فنی دیدم از اون سامسونگ بالاتره. خواستم نظر تخصصی شما رو بدونم.
Monitor ASUS VS278H

پنلش TN هست و از نظر کیفیت تصویری هم پایین‌تر از مدل معرفی شده ی سامسونگ هست. نظرم هنوز همونه.

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
برای کاری که شما نیاز داری لزومی به ارتقاش نیست
مگر اینکه رم رو 8 گیگی کنی و یه SSD هم برای نصب ویندوز بخری و روی سیستم نصب کنی تا خیلی سریعتر بشه.

کیسهای گیمینگ فعلی همگی درشون شیشه ای هست!

بنظر خودم لازمه , آخه درسته کار سنگینی نمیکنم اما همین سیستمم با همین کارت گرافیک آنبورد وقتی روش ویندوز 7 بود خیلی عالی جواب میداد
از وقتی ویندوز 8.1 نصب کردم حتی تو درایو ها میرم گاهی لگ داره تیک میزنه

خوب چون گرافیک آنبورده , 512 مگابایت حافظه داخلی داره و 1280 مگ از رم سیستم شیر میکنه که مجموعا میشن 1792
http://uupload.ir/files/bymo_22.jpg
یعنی از رمم کم میشه

خوب 2 تا رم 2 گیگ ماژول دارم - 2 تا رم 2 گیگ بفروشم بجاش یه رم 8 گیگ بخرم یا 2 تا 4 گیگ؟
کیس ها گیمینگ که گفتی , جایی میشناسی داشته باشن؟ قیمتشون چه رنجیه؟

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
سلام به همه. من حدود یک و نیم موجودی دارم و قصد ارتقا دارم. ولی فعلا پولم به کامل عوض کردن قطعات نمیرسه. میخواستم یا کارت گرافیک (الان GTX 960 دارم) رو عوض کنم یا CPU، رم و مادربورد. به خاطر مونیتورم نمیتونم رزولیشین 1080 بازی کنم به همین دلیل خیلی ها بهم گفتن که با رزولیشین پایین تر از 1080 همین کارت گرافیک کفاف میده و اصل کار CPU، رم و مادربورد هست که قدیمی تر هستن. حالا سوالم اینه که اگه قصد ارتقا داشته باشم کارت گرافیک بخرم یا اون سه تا رو. اگه CPU و رم و مادربورد خوب هم معرفی کنید ممنون میشم. مادربورد هم اگه گیمینگ باشه خوبه ولی اصلا از قیمتاشون اطلاعی ندارم و نمیدونم بودجه ام میرسه یا نه.

ویرایش: یادم رفت بگم که 8 گیگ رم ddr3 و cpu i5 4340 دارم. میدونم که خیلی قدیمیه. ولی شک دارم که با عوض کردن این دو تا فریم و پرفومانس بازی ها به اندازه عوض کردن گرافیک تغییر کنه.

ممنون از همگی

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر