مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
شما اول از همه باید کارت گرافیک رو ارتقا بدی، یه کارت قوی مثل GTX 980/980 Ti
و دوم از همه هم به یه SSD پر سرعت نیاز داری، یه 120 یا 256 گیگی از SAMSUNG 850 PRO/EVO که به عنوان دیسک بوت برای ویندوز کنار بزاری.
مرسی فرشید جان...فقط خیلی تفاوت بین برند zotac با بقیه هست؟
چون خیلی اختلاف قیمت هست!
خواستم ببینم zotac خیلی پایین تره؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
فرشید عزیز میشه بگید HD710 بهتره یا HD720 ؟؟؟
دوستم میخواد بخره بین این دوتا مونده...

فرق تکنیکی محسوسی ندارن و طراحیشون متفاوت هست، پس هر دو تا عالین.

سلام دوستان مشخصات سیستمم رو پایین مینویسم .
میخوام سه قطعه رو ارتقا بدم 1. مینبورد 2.سی پی یو 3. رم
بودجم هم 2.000.000 تومن
core i7 2600k sandy bridg
asus p8 p67
corsair 1600 mhz 4*2gb
asus gtx 580 direct cuiii
powerbird 1200w
ممنون میشم راهنمایی کنید

ضعیفترین قطعه ی شما کارت گرافیک هست، حالا نمی دونم علت اینکه می خواید 3 قطعه ی اصلی رو ارتقا بدید برای خرید گرافیک نسل پاسکال در آینده هست یا خیر

Intel Core i7 6700 CPU
ASUS Z170 PRO Gaming MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM

مرسی فرشید جان...فقط خیلی تفاوت بین برند zotac با بقیه هست؟
چون خیلی اختلاف قیمت هست!
خواستم ببینم zotac خیلی پایین تره؟

خیلی که نه
زوتاک برد مرجع رو بیشتر استفاده می کنه با قطعات استاندارد الکترونیکی و خنک کننده ی با چارچوب پلاستیکی، بقیه ممکنه از برد اختصاصی و حرفه ای تر با قطعات با دوام تر و خنک کننده ی بهتر استفاده کنن
وارد کننده هم سود کمتری می گیره تا نمایندگی های ایسوس و گیگابایت.

falah20

کاربر سایت
Dec 11, 2007
197
فرق تکنیکی محسوسی ندارن و طراحیشون متفاوت هست، پس هر دو تا عالین.

ضعیفترین قطعه ی شما کارت گرافیک هست، حالا نمی دونم علت اینکه می خواید 3 قطعه ی اصلی رو ارتقا بدید برای خرید گرافیک نسل پاسکال در آینده هست یا خیر

Intel Core i7 6700 CPU
ASUS Z170 PRO Gaming MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM

خیلی که نه
زوتاک برد مرجع رو بیشتر استفاده می کنه با قطعات استاندارد الکترونیکی و خنک کننده ی با چارچوب پلاستیکی، بقیه ممکنه از برد اختصاصی و حرفه ای تر با قطعات با دوام تر و خنک کننده ی بهتر استفاده کنن
وارد کننده هم سود کمتری می گیره تا نمایندگی های ایسوس و گیگابایت.

ممنون دوست گرامی. علت اصلی تغیر بیشتر بخاظر مشکل بیدا کردن یکی از قظعاتم هست یا مینبورد ...و یا رم ها. سیستم بعضی اوقات بوت نمیشه چراغ MEMOK مین روشن میشه... از طرفی هم قطعاتم قدیمی شدن
ببخشید 2تا سوال داشتم.
6700 با 6700k skylate چه فرقی دارن کدوم بهتره؟
به نظر شما باور فعلی من جوابگوی این قطعات جدید هست؟ با توجه به اینکه در اینده هم گرافیک gtx 980 به سیستمم اضافه میشه؟

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
سلام خدمت شما عزیزان.
چند تا سوال داشتم.
من به تازگی سیستم زیر رو خریدم میخواستم ببینم نظرتون دربارش چیه؟
cpu:i5 6600k
m.b:giga z170 d3h
vga :giga wf r7 370 2gb
ram :g.skill ripjaws v 2x8gb 2400
psu:cooler master v650 gold
hdd :wd 1tb blue
case : green x3+ viper
cpu cooler : cooler master hyper d92
میدونم کارتم انتخاب اشتباهی بوده و 950 بهتر بود ولی چون منتظز پاسکال هستم مشکلی نیست.
میخواستم ببینم پاورم برای 1070 کافیه؟کیفیت این مدل پاور چطوره؟
خنک کننده پردازنده مناسبه و میشه برای اورکلاک سبک روش حساب کرد؟
ارزش داره مادربورد رو با مدل های گیمینگ عوض کنم یا صبر کنم تا نسل 7 پردازنده ها؟
با تشکر.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام خدمت شما عزیزان.
چند تا سوال داشتم.
من به تازگی سیستم زیر رو خریدم میخواستم ببینم نظرتون دربارش چیه؟
cpu:i5 6600k
m.b:giga z170 d3h
vga :giga wf r7 370 2gb
ram :g.skill ripjaws v 2x8gb 2400
psu:cooler master v650 gold
hdd :wd 1tb blue
case : green x3+ viper
cpu cooler : cooler master hyper d92
میدونم کارتم انتخاب اشتباهی بوده و 950 بهتر بود ولی چون منتظز پاسکال هستم مشکلی نیست.
میخواستم ببینم پاورم برای 1070 کافیه؟کیفیت این مدل پاور چطوره؟
خنک کننده پردازنده مناسبه و میشه برای اورکلاک سبک روش حساب کرد؟
ارزش داره مادربورد رو با مدل های گیمینگ عوض کنم یا صبر کنم تا نسل 7 پردازنده ها؟
با تشکر.

همه چیزش خوبه فقط کارت گرافیک خیلی ضعیفه، اگه می خواستی صبر کنی اصلا نباید کارت می خریدی
پاور برای نسل بعد هم کفایت می کنه، کیفیتش هم خوبه
خنک کننده هم رده پایین هست و باید به مدل بالاتر با فن بزرگتر برمیداشتی، هر چند این مدل هم برای اورکلاک معمولی بد نیست.

مادربرد هم همین خوبه، نیازی نیست عوضش کنی.
شما برای همه چی می خواستی صبر کنی، چرا رفتی خرید کردی اصن؟ مگه قراره هر چی جدید میاد رو سریع خریداری کنیم؟

ASUS R9 FURY DCIII OC STRIX GAMING 4GB HBM
این بهتره یا
GTX 980?

FuryX و NANO از این مدل Fury و همین طور GTX 980 در بسیاری موارد قویتر هستند، خرید کارت Fury معمولی توصیه نمیشه.

• Like
Reactions: msbazicenter

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
همه چیزش خوبه فقط کارت گرافیک خیلی ضعیفه، اگه می خواستی صبر کنی اصلا نباید کارت می خریدی
پاور برای نسل بعد هم کفایت می کنه، کیفیتش هم خوبه
خنک کننده هم رده پایین هست و باید به مدل بالاتر با فن بزرگتر برمیداشتی، هر چند این مدل هم برای اورکلاک معمولی بد نیست.

مادربرد هم همین خوبه، نیازی نیست عوضش کنی.
شما برای همه چی می خواستی صبر کنی، چرا رفتی خرید کردی اصن؟ مگه قراره هر چی جدید میاد رو سریع خریداری کنیم؟
راسیتش من رفته بودم که gtx 970 extreme بگیرم ولی قیمت کلی 1 تومن بالاتر از مبلغی شد که در نظر گرفته بودیم بخاطر همین این سیستمو گرفتم.کارت amd هم بخاطر این گرفتم که فروشنده گفت میتونه راحت تبدیلش کنه به 1070.درمورد نخریدن هم متاسفانه نمیتونستم صبر کنم.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
راسیتش من رفته بودم که gtx 970 extreme بگیرم ولی قیمت کلی 1 تومن بالاتر از مبلغی شد که در نظر گرفته بودیم بخاطر همین این سیستمو گرفتم.کارت amd هم بخاطر این گرفتم که فروشنده گفت میتونه راحت تبدیلش کنه به 1070.درمورد نخریدن هم متاسفانه نمیتونستم صبر کنم.

پس حتما پیگیری کنید که بعد از اومدن کارت GTX 1070 براتون تهیش کنه، بدون اون سیستم شما واقعا یه کمبود واقعی داره و برای بازی نمیشه روش حساب کرد.

• Like
Reactions: mahdavy

Furion

کاربر سایت
Aug 2, 2015
21
با سلام
دوستان میخواسم یه مادربورد خوب بهم معرفی کنید نه صرفا برای گیم...میخوام نقل و انتقال اطلاعات سریع باشه.
بودجه هم 400-600

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
با سلام
دوستان میخواسم یه مادربورد خوب بهم معرفی کنید نه صرفا برای گیم...میخوام نقل و انتقال اطلاعات سریع باشه.
بودجه هم 400-600

Asus Z170 pro Gaming
Asus H170 Pro Gaming

بالایی قابلیت اورکلاک داره و پایینی نداره، هر کدوم رو بردارید انتخاب خوبیه.

• Like
Reactions: Furion

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
با سلام
بودجه هم 400-600

شما هم نگفتی مادربرد برای چه پلتفرم و چه قطعات و چه بودجه ای و هم نگفتی منظورت از نقل و انتقال سریع اطلاعات چیه؟! چون این مادربرد نیست که به تنهایی مسول انتقال اطلاعات باشه.
انتخاب مادربرد به تنهایی از نظر فنی امکان پذیر نیست و منطقی هم نیست.

• Like
Reactions: Furion

Furion

کاربر سایت
Aug 2, 2015
21
شما هم نگفتی مادربرد برای چه پلتفرم و چه قطعات و چه بودجه ای و هم نگفتی منظورت از نقل و انتقال سریع اطلاعات چیه؟! چون این مادربرد نیست که به تنهایی مسول انتقال اطلاعات باشه.
انتخاب مادربرد به تنهایی از نظر فنی امکان پذیر نیست و منطقی هم نیست.
میخوام یه سری دیتارو به واسطه ی مودم انتقال بدم.
آیا چیپ شمالی و یا جنوبی مسول این کار هسن ؟

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
سلام
لپ تاپ Dell XPS 13 Core i5 صفحه نمایش غیر لمسی تو بازار عرضه نشده؟ فقط کانفینگ بالای این مدل از دل رو اوردن تو سایت ها. ممکنه عرضه شه منتظر بمونم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ممنون دوست گرامی. علت اصلی تغیر بیشتر بخاظر مشکل بیدا کردن یکی از قظعاتم هست یا مینبورد ...و یا رم ها. سیستم بعضی اوقات بوت نمیشه چراغ MEMOK مین روشن میشه... از طرفی هم قطعاتم قدیمی شدن
ببخشید 2تا سوال داشتم.
6700 با 6700k skylate چه فرقی دارن کدوم بهتره؟
به نظر شما باور فعلی من جوابگوی این قطعات جدید هست؟ با توجه به اینکه در اینده هم گرافیک gtx 980 به سیستمم اضافه میشه؟

ببخشید اقا فرشید جواب منو ندادید

مدل 6700K کمی فرکانس بیشتری داره و قابلیت اورکلاک هم داره، در حالی که مدل 6700 معمولی رو به هیچ طریقی نمیشه بهینه تر کرد و سرعتش رو افزایش داد.
پاور شما هم فقط در صورتی که برند اصلی و جنس با کیفیت باشه جوابگو هست، البته من تا به حال این نام رو نشنیدم و مشکوکه.

میخوام یه سری دیتارو به واسطه ی مودم انتقال بدم.
آیا چیپ شمالی و یا جنوبی مسول این کار هسن ؟

بله، تراشه های مادربرد این سرعت رو تعیین می کنن و اگر تراشه زیادی ضعیف یا رده پایین باشه ممکنه سرعت ادواتی رو که به پل جنوبی متصل هستن محدود کنه.

سلام
لپ تاپ Dell XPS 13 Core i5 صفحه نمایش غیر لمسی تو بازار عرضه نشده؟ فقط کانفینگ بالای این مدل از دل رو اوردن تو سایت ها. ممکنه عرضه شه منتظر بمونم؟

نمی تونم پیش بینی کنم و اطلاعی ندارم.

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
می خوام سیستم رو نسل جدید کنم و یه 1.100 میلیون هم اضافه کنم این 3-4 تا قطعه رو عوض کنم!!گرافیکمم 960 که بعدا اپگریدشون می کنم!!

PH61A-P35 msi

Intel Core i3 Dual 2120 (Sandy Bridge) 3.30GHz

1333 ram 8gb

power memonex 600W

اینارو چند می خرن بعد پول فروششون +1.1میلیون چه قطعه می تونم بگیرم

یه سیستم خوب+کیس معمولی باشه می خوام!!!
و کدوم یک از این مادربردها بهتره!!??
ASUS H170
ASUS B150 PRO GAMING-AURA

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟