مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,717
دوستان مین من قدیمی هست و SATA3 ساپورت نمیکنه می تونم روش هارد SSD بزارم ؟؟

بعد اگه میشه تا 500 تومن یک هارد SSD خوب معرفی کنید 128 گیگ باشه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان . من میخوام بردازنده pentum g3220 برای اورکلاک بگیرم . بردازنده pentum g3258 قابلیت اورکلاک داره در سایتهای bit tech و toms hardwar دیدم میخواستم بدونم pentum g3220 هم این قابلیت داره؟
توی سایت tech powerup دیدم که cpu pentum g3420 هم قابلیت اورکلاک داره .
اینم لینک .
ASUS Enables Overclocking on H97, H87, B85 and H81 Series Motherboards | techPowerUp

چیزی که من دیدم فقط همون مدل PENTIUM G3258 اختصاصا از طرف اینتل برای اورکلاک باز شده، در مورد مدلهای دیگه هیچ کجا حرفی از باز بودن یاآنلاک شدنشون خبری منتشر نشده.

سیستم گیم خور با قیمت پایین - ثواب داره ها

سیستم خودم اینه . ارتقا بدم ؟؟؟؟ مادربردم سی پیو رو تا i7 فکر کنم ساپورت کنه و رم هم فکر کنم تا 16

MSI PH61A-P35/B3 USB 3
CPU INTEL G850 2.90GHZ 3CACH
RAM 4 GB DDR3 1/333
POWER 250 WATT
DVD SAMSUNG
MODEM INTEL
CASE DELUX SILVER
HDD 500GB MAXTOR
حالا میخوام اینو ارتقاش بدم. چندجا پرسیدم گفتن باید کلا عوض بشه که warfighter-battle 4 - cod ghosts - assassin creed- w atch dogs و gta و امثال اینارو نمیتونم بزنم بر بدن
28.gif
با 1.5 میلیون ولو با قطعات دست دوم ردیفش کرد؟ از خرید آت آشغال هم خوشم نمیاد اگه قرار باشه اجناس بی نام نشون بگیرم اصن نمیگیرم.

شما بجز مادربرد ،رم ، رایتر و هارد باید تمام قطعات دیگه رو عوض کنی

CPU:Core i5 3570
VGA:MSI R9 270X GDDR5
POWER:GREEN 600w
CASE:MAGNUM2

حدود 1700 درمیاد و مشکل شما رو با بازیهای ذکر شده حل می کنه!

فرشید نظرت در مورد اون دو تا مدل asus orion چیه؟فرقشون چی هست ؟چون حدود 50 اختلاف قیمت دارن!
اون مدل فیلیپس چطوره؟
در مورد کراکن هم می گن که بیسش قویه اما صداش بم هست و اون شفافیت و تفکیک لازم رو نداره!!!خودت استفاده کردی نظرت چی بود؟

ORION کیفیت خوبی داره، مدل PRO هم همینطور ، اما خودم از صدای مدلهای پیشنهادی بیشتر خوشم اومده
فلیپس هم هیچ گاه جنس بی کیفیتی توی رده ی هدستها نداشته، اما فقط در رده ی ارزون قیمتها توصیه میشه و برای بازی مدلهای RAZER مناسبتر هستن.

این سیستم مچ هست ؟
MB P8H61
Cpu core i3 2100 3.10GHz
4G Ram
GTX750
power 650W
کلا این سیستم تا 2 سال دیگه میتونه رو medium بازی هارو بیاره؟؟؟؟:-/ تو یجا دیگه هم پرسیدم این سوال رو ولی اون فقط در مورد کارت گرافیک بود :d

بله، مشکلی نداره.

دوستان مین من قدیمی هست و SATA3 ساپورت نمیکنه می تونم روش هارد SSD بزارم ؟؟

بعد اگه میشه تا 500 تومن یک هارد SSD خوب معرفی کنید 128 گیگ باشه

می تونید ولی SATA2 براش کاملا گلوگاه هست و در نتیجه استفاده از SSD هیچ افزایش سرعت محسوسی برای شما نخواهد داشت، در واقع استفاده از SSD روی SATA 2.0 کاملا اشتباه خواهد بود.
مدلهای CORSAIR FORCE GS 128GB و SAMSUNG 840 EVO توصیه میشن.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
یه سیستم عادی (فقط کیس) در حدود قیمت 2 تا 2.5 بدون SSD می خواستم.

در حد استفاده معمولی از CAD و 3DMax بدون مقاصد رندرینگ سنگین.

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
دوستان من سیستمم:
ram: 8gb
mb: asus p8p67
cpu: core i5 2500k
+
دی وی دی رام و دو تا هارد 1 ترا و 500 گیگ هستش امروز گرافیک GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 4GB GDDR5 گرفتم...یه سوالی که داشتم اینه که پاورم green gp585b هستش میخوام بدونم باید پاور رو ارتقا بدم؟یا میکشه این پاور؟
ممنون.

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
دوستان یه 7950 ارزون قیمت گیرم اومده! میخوام بدونم هم رده کدوم کارت گرافیک های جدید هست ؟ مدل رفرنس هست.
در ضمن این هدفون خوبه؟ یه چیز ارزون قیمت میخوام بگیرم دیگه انتظار زیادی ازش ندارم...اگه دورو بر 200 تومن گزینه بهتری هست بگید لطفا
A4Tech - A4Tech

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام لطفا یه موس گیم تا 150 تومن پیشنهاد بدین (یه کم بیشتر شد ایراد نداره) که کنارش دکمه نداشته باشه ممنون

از Logitech مدل G400s توصیه میشه
نمیشه ماوس گیمینگ طراحی شده باشه و کنارش دکمه نباشه!

یه سیستم عادی (فقط کیس) در حدود قیمت 2 تا 2.5 بدون SSD می خواستم.

در حد استفاده معمولی از CAD و 3DMax بدون مقاصد رندرینگ سنگین.

CPU:Core i5 4770
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GT 630
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:GREEN X1

حدود 2485 میشه

دوستان من سیستمم:
ram: 8gb
mb: asus p8p67
cpu: core i5 2500k
+
دی وی دی رام و دو تا هارد 1 ترا و 500 گیگ هستش امروز گرافیک GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 4GB GDDR5 گرفتم...یه سوالی که داشتم اینه که پاورم green gp585b هستش میخوام بدونم باید پاور رو ارتقا بدم؟یا میکشه این پاور؟
ممنون.

پاور شما کفایت می کنه.

دوستان یه 7950 ارزون قیمت گیرم اومده! میخوام بدونم هم رده کدوم کارت گرافیک های جدید هست ؟ مدل رفرنس هست.
در ضمن این هدفون خوبه؟ یه چیز ارزون قیمت میخوام بگیرم دیگه انتظار زیادی ازش ندارم...اگه دورو بر 200 تومن گزینه بهتری هست بگید لطفا
A4Tech - A4Tech

7950 همرده ی کارت AMD R9 280 هست.
برای هدست هم 200 تومن که ارزون قیمت حساب نمیشه، شما هم از برند فیلیپس زیر 200 تومن انتخاب خوبی داری و هم می تونی از RAZERمدل ELECTRA رو انتخاب کنی.

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,709
ORION کیفیت خوبی داره، مدل PRO هم همینطور ، اما خودم از صدای مدلهای پیشنهادی بیشتر خوشم اومده
فلیپس هم هیچ گاه جنس بی کیفیتی توی رده ی هدستها نداشته، اما فقط در رده ی ارزون قیمتها توصیه میشه و برای بازی مدلهای RAZER مناسبتر هستن.
Razer Kraken Analog Music And Gaming Headphones - هدفون آنالوگ مخصوص بازی و موزیک ریزر کراکن
می گم تو لینک بالا اسمش رو یه چیز دیگه زده و چون قیمتش هم خیلی اومده پایین می ترسم اون کراکن اصلی نباشه و یه مدل فرعی باشه....بی زحمت خودت به لینک یه نگاه بنداز و اگه مدل اصلی کراکن هست خیال ما رو راحت کن.
در ضمن روی سیمش دکمه تنظیم صدا داره؟؟....خروجی هدست هم باید آنالوگ3.5 باشه پس در اون صورت اسپیکر باید به کجا وصل بشه؟؟.....باید هی اینو دربیاریم و اون یکی رو وصل کنیم و....!!!
در ضمن فرق مدل معمولی با pro چیه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
Razer Kraken Analog Music And Gaming Headphones - هدفون آنالوگ مخصوص بازی و موزیک ریزر کراکن
می گم تو لینک بالا اسمش رو یه چیز دیگه زده و چون قیمتش هم خیلی اومده پایین می ترسم اون کراکن اصلی نباشه و یه مدل فرعی باشه....بی زحمت خودت به لینک یه نگاه بنداز و اگه مدل اصلی کراکن هست خیال ما رو راحت کن.
در ضمن روی سیمش دکمه تنظیم صدا داره؟؟....خروجی هدست هم باید آنالوگ3.5 باشه پس در اون صورت اسپیکر باید به کجا وصل بشه؟؟.....باید هی اینو دربیاریم و اون یکی رو وصل کنیم و....!!!

راستش خبری در مورد غیر اصل بودن این مدل نشنیدم و هنوز هم همون نمایندگی قبلی داره با قیمت جدید توزیعش می کنه، بنابراین فکر نکنم جنس طرح یا تقلبی باشه
اما در مورد اصل بودن اناس یه سایت خاص که اغلب اوقات زیر قیمت بازار فروش داره اصلا تضمینی نمی دم، فقط دارم در مورد بورس بازار تهران صحبت می کنم!

در مورداستفاده ی همزمان به همراه اسپیکر هم باید بگم که خیلی وقته مادربردهای PC برای خروجی صدای جلوی کیس یه Header مجزای صدا روی مادربرد دارن که با وجود اون هدست آنالوگ هم به Front Audio و جلوی کیس وصل میشه و نیازی به جابجا کردن کانکتور اسپیکر نیست و خروجی اسپیکر می تونه بصورت خودکار در هنگام وصل کردن هدست به جلوی کیس قطع بشه.

یه موس ارزون قیمت معرفی می کنید؟
دوروبر 50 60
ولی خوب باشه:d

خب با این بودجه نمیشه یه ماوس برای کاربردی خاص رو تهیه کرد، یکی از مدلهای معمولی Logitech مثل M325 می تونه انتخاب خوبی باشه.

شرکت بزرگ آواژنگ نماینده ******** در ایران به تازگی مسابقه بزرگی را راه انداخته که جوایزآن یک سفر به اروپا و ۸ دستگاه کامپیوتر برای دوستداران گیم می باشد
اگه میخوای شانس خودتو امتحان میتونی از اینجا ثبت نام کنی

اینجا جای امتیاز جمع کردن و تبلیغ مجانی برای برندها نیست، پستتون رو سریعا پاک کنید!

سلام فرشید عزیز
اگه ممکنه یه سیستم تا رنج قیمت 2تومن به همراه مانیتور پیشنهاد بدید ، ممنون !

CPU:Core i3 4150
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S20B315

kamyar.73

کاربر سایت
Aug 25, 2013
76
سلام دوستان من دنبال:
1. هدفون درست و حسابی 7.1 نباشه از نرم افزار ریزر استفاده میخوام بکنم
2. یه ماوس خوب یا برای چپ دست ها باشه یا جفت دست!
3.ماوس پد درس و حسابی

اگر چند تا پیشنهاد بدید ممنون میشم حدود قیمت رو هم نمیدونم فکر کنم 500-600 تومن کافی باشه البته اگر کمتر بشه چه بهتر

Daman2

کاربر سایت
Jul 21, 2013
170
دوستان می شه یه سیستم به همراه مانیتور تا سقف 2 تومن معرفی کنید که بتونه تا چند سال دووم بیاره؟؟
رزولوشن بالا مد نظرم نیس برای همین فک می کنم با این بودجه بشه همچین سیستمی بست
فقط دی وی دی رایتر و سایر قطعات اضافه که مهم نیستن رو مد نظر قرار ندید
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان من دنبال:
1. هدفون درست و حسابی 7.1 نباشه از نرم افزار ریزر استفاده میخوام بکنم
2. یه ماوس خوب یا برای چپ دست ها باشه یا جفت دست!
3.ماوس پد درس و حسابی

اگر چند تا پیشنهاد بدید ممنون میشم حدود قیمت رو هم نمیدونم فکر کنم 500-600 تومن کافی باشه البته اگر کمتر بشه چه بهتر

1- خب یه مدل از ریزر باید بخرید که بهترین هماهنگی رو با نرم افزارش داشته باشه، مدلهای TIAMAT 2.2 یا KRAKEN انتخابهای شاخصی هستن.
2- برای چپ دست ها مدل RAZER Taipan مناسب هست:
razer-taipan-gallery-2-black.png
3- پد های خود ریزر از سری Razer Goliathus Fragged Speed /CONTROL انتخابهای خوبی هستن با قیمت 60 یا 70 تومن.
دوستان می شه یه سیستم به همراه مانیتور تا سقف 2 تومن معرفی کنید که بتونه تا چند سال دووم بیاره؟؟
رزولوشن بالا مد نظرم نیس برای همین فک می کنم با این بودجه بشه همچین سیستمی بست
فقط دی وی دی رایتر و سایر قطعات اضافه که مهم نیستن رو مد نظر قرار ندید
ممنون

همین پست قبلی همچین سیستمی توصیه شد.
منظور از دوام آوردن اگر کارایی داشتن هست که کلا با این بودجه فقط میشه ضعیفترین سیستم رو بست و فقط هم برای کار اداری و دفتری مناسب هست، تا سالها هم برای این کاربری مناسب خواهد بود اما توقع اجرای برنامه های سنگین یا بازیهای جدید رو نداشته باشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر