مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
Cpu: Core i7 4770k
VGA: 2x GTX690 4GIG
RAM: 4x4GIG
1- بتل*فیلد 4 چند فریم میده(تنظیمات آخر و FullHD)؟
2- سیستم تا چند سال بازی ها رو Ultra اجرا میکنه؟

1-بیشتر اوقات 60 فریم رو فیکس میده، در برخی مواقع و انفجارهای سنگین ممکنه تا 50 فریم هم افت کنه که مربوط به کد بازی هست و نه ضعف سیستم.
2- فعلا که مشکلی نخواهد داشت ام هیچ وقت برای گرافیک نمیشه بیشتر از 2 سال انتظار بالاترین راندمان ممکن رو داشت، چون در اینصورت بازیهای PC از لحاظ فنی پیشرفت نخواهند کرد.

خیلی ممنون واسه کمک کردن، فقط 2تا سوال نوب وار: :D
1- با توجه به این مادربرد، من میتونم بعدا Core i7 استفاده کنم یا نه socketها با هم فرق دارن؟
2- الان این سیستم خروجی HDMI داره؟ گرفیک onboardش چیه؟
===============
خودم جواب جفتشو گرفتم، بنظرم عالیترین پیشنهاد رو دادی
واقعا دمت گرم

1- پردازنده های Core i7 یی که به سوکت مادربرد شما بخورن بله، معمولا هر 2 یا 3 سال یکبار سوکت تغییر پیدا می کنه.
2-داره، گرافیک آنبردش هم برای پردازنده ی شما از سری HD4600 هست اما روی سیستم بازی هیچ استفاده ایی نخواهد داشت و قدرتی هم نداره.

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
1- پردازنده های Core i7 یی که به سوکت مادربرد شما بخورن بله، معمولا هر 2 یا 3 سال یکبار سوکت تغییر پیدا می کنه.
2-داره، گرافیک آنبردش هم برای پردازنده ی شما از سری HD4600 هست اما روی سیستم بازی هیچ استفاده ایی نخواهد داشت و قدرتی هم نداره.
از شما هم خیلی ممنون... خب پیشنهاد شما چیه در مورد یه سیستم با قابلیت ارتقا بالا و بودجه 1.5؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
از شما هم خیلی ممنون... خب پیشنهاد شما چیه در مورد یه سیستم با قابلیت ارتقا بالا و بودجه 1.5؟

همونی هست که همکارم گفت!
من نگفتم که بهتر از این سیستمی وجود داره که قابلیت ارتقای بیشتری داشته باشه، منظورم این بود که بیش از اون مدت نباید روی ارتقا به پردازنده های روز حساب کرد.

mz

کاربر سایت
May 26, 2009
10
نام
محمد علی زمردیان
سلام
لطفا اگر میتونید حدود قیمت این قطعات رو بهم بدید .
Intel Core i5 - 3.4GHz - 4670
ASUS - GeForce GTX 770
ASUS - B85-PLUS
GREEN - GP650B-OC

بودجه هم تا سقف 3 تومن میخوام خرج کنم .

اگر جایی رو میشناسید برای خرید قطعه لطفا بهم پ.خ کنید

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
لطفا اگر میتونید حدود قیمت این قطعات رو بهم بدید .
Intel Core i5 - 3.4GHz - 4670
ASUS - GeForce GTX 770
ASUS - B85-PLUS
GREEN - GP650B-OC

بودجه هم تا سقف 3 تومن میخوام خرج کنم .

اگر جایی رو میشناسید برای خرید قطعه لطفا بهم پ.خ کنید

حدود 2980 میشن. با این بودجه بهترین انتخابها هستن.

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
همونی هست که همکارم گفت!
من نگفتم که بهتر از این سیستمی وجود داره که قابلیت ارتقای بیشتری داشته باشه، منظورم این بود که بیش از اون مدت نباید روی ارتقا به پردازنده های روز حساب کرد.
خب، پس بزارید اینطوری بپرسم... شما تو مورد1 گفتید که:
- پردازنده های Core i7 یی که به سوکت مادربرد شما بخورن بله، معمولا هر 2 یا 3 سال یکبار سوکت تغییر پیدا می کنه.
که ینی core i7 با سوکتهای دیگه ای هم هست. حالا آیا از لحاظ performance هم فرق میکنن؟ چون من اگه این سیستم رو بخرم میخوام تا 6 ماه دیگه بروزترین سیستم ممکنه رو داشته باشم واسه همین رو این مورد حساسم، که بدونم 2ماه دیگه که پول میاد دستم میتونم بهترین cpu ممکنه رو ببندم رو این مادربرد یا نه
و تو مورد بعد گفتید که:
داره، گرافیک آنبردش هم برای پردازنده ی شما از سری HD4600 هست اما روی سیستم بازی هیچ استفاده ایی نخواهد داشت و قدرتی هم نداره
منظورتون اینه که برای بازی کردن معمولی ترین گیم ها (مثه wow) هم جواب نیست؟ اگه همینطوره، نظرتون چیه که جای Core i5ی که بهم پیشنهاد کردن، یه core i3 معمولی با یه کارت گرافیک معمولی بگیرم؟
پ.ن: ببخشید اگه طولانی شد. باز هم تشکر

T7T

کاربر سایت
Sep 26, 2010
703
بیخیال سیستم قبلیم شدم میخوام ببینم چیزی از سیستم زیر هست که بشه ارتقا داد و راضی بود ؟

Mainboard Model: P41-C33 (MS-7610)
VGA : AMD Radeon HD 6450 (625M) 2GB DDR3
CPU : INTEL Pentium(R) Dual-Core E5200 @ 2.50GHz
RAM :4GB DDR3 2048MByte PC3-10700 (667MHZ)

]ارتقا CPU و RAM فکر کنم لازم باشه اگه ممکن است کمکم کنید ( اگه چیزی و جا انداختم بگید اضافه کنم )

آخرین ویرایش:

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
با سلام
این هارد های اکسترنال که قابلیت Share، Cloud و ... دارند و WiFi را ساپورت میکنن (مثل این یا این) نیاز به مودم Wireless یا router دارند یا نه؟ یعنی مثلا میشه بدون مودم یا روتر با موبایل بهش وصل بشی فیلم از روی هارد ببینی؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خب، پس بزارید اینطوری بپرسم... شما تو مورد1 گفتید که:
که ینی core i7 با سوکتهای دیگه ای هم هست. حالا آیا از لحاظ performance هم فرق میکنن؟ چون من اگه این سیستم رو بخرم میخوام تا 6 ماه دیگه بروزترین سیستم ممکنه رو داشته باشم واسه همین رو این مورد حساسم، که بدونم 2ماه دیگه که پول میاد دستم میتونم بهترین cpu ممکنه رو ببندم رو این مادربرد یا نه
و تو مورد بعد گفتید که:
منظورتون اینه که برای بازی کردن معمولی ترین گیم ها (مثه wow) هم جواب نیست؟ اگه همینطوره، نظرتون چیه که جای Core i5ی که بهم پیشنهاد کردن، یه core i3 معمولی با یه کارت گرافیک معمولی بگیرم؟
پ.ن: ببخشید اگه طولانی شد. باز هم تشکر

سوکتهای دیگه ای هم در آینده خواهد بود، وگرنه مدل پیشنهادی به شما آخرین نسل هست! تا پایان سال 2014 میلادی هم سوکت جدیدی جانشینش نخواهیم داشت.

برای بازیهای مثل WOW که جوابگو خواهد بود ، من نظرم اینه که حتما Core i5 بردارین که بعدا کارت گرافیک جدا گرفتین از بابت پردازنده مشکلی نداشته باشید.

بیخیال سیستم قبلیم شدم میخوام ببینم چیزی از سیستم زیر هست که بشه ارتقا داد و راضی بود ؟

Mainboard Model: P41-C33 (MS-7610)
VGA : AMD Radeon HD 6450 (625M) 2GB DDR3
CPU : INTEL Pentium(R) Dual-Core E5200 @ 2.50GHz
RAM :4GB DDR3 2048MByte PC3-10700 (667MHZ)

]ارتقا CPU و RAM فکر کنم لازم باشه اگه ممکن است کمکم کنید ( اگه چیزی و جا انداختم بگید اضافه کنم )

متاسفانه هیچ یک از قطعات به جز رم، قابل استفاده نیستن، باید به کل قطعات جدید جایگزین کنید.
اگر رایتر SATA هم داری اونم قابل استفاده خواهد بود.

با سلام
این هارد های اکسترنال که قابلیت Share، Cloud و ... دارند و WiFi را ساپورت میکنن (مثل این یا این) نیاز به مودم Wireless یا router دارند یا نه؟ یعنی مثلا میشه بدون مودم یا روتر با موبایل بهش وصل بشی فیلم از روی هارد ببینی؟

این دستگاهها مستقل می تونن به دستگاههای مختلف وصل بشن و خودشون کار روتر رو هم انجام می دن، البته تعداد دستگاههای قابل اتصال به طور همزمان بسیار کمتر از روتر وایرلس خواهد بود( برای این مدل تا 8 دستگاه)

درود

دوستان گرافیک GTX 560 Ti بهتره یا GTX 660 Ti / برای بازی میخوام ؟ اگر قیمت هاشون رو هم دارید بهم بدید

سپاسگذار

560 که دیگه نیست، تولید هم نمیشه خیلی وقته.
مدل 660Ti هست ولی خیلی کم شده، چون جایگزینش GTX 760 اومده که اون سریعتر هست و قیمتش هم الان خیلی مناسبه،
کارت 660Ti رو حدود 850 تومن و 760 رو هم حدود 920 تومن میشه تهیه کرد.

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
این دستگاهها مستقل می تونن به دستگاههای مختلف وصل بشن و خودشون کار روتر رو هم انجام می دن، البته تعداد دستگاههای قابل اتصال به طور همزمان بسیار کمتر از روتر وایرلس خواهد بود( برای این مدل تا 8 دستگاه)
ممنون ، بهترین برند و مدل 1TB که این قابلیت ها را داشته باشه میشه معرفی کنید .

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سوکتهای دیگه ای هم در آینده خواهد بود، وگرنه مدل پیشنهادی به شما آخرین نسل هست! تا پایان سال 2014 میلادی هم سوکت جدیدی جانشینش نخواهیم داشت.

برای بازیهای مثل WOW که جوابگو خواهد بود ، من نظرم اینه که حتما Core i5 بردارین که بعدا کارت گرافیک جدا گرفتین از بابت پردازنده مشکلی نداشته باشید.
خیلی ممنونم. هم از شما هم از یوزر سوپرا
فقط مادربرد دیگه ای هم دارم واسه انتخاب یا همین بهترینه؟ آخه اسلات PCI نداره (واسه کارت صدا)، ماژول رم هم فقط 2 تا داره (اگه درست فهمیده باشم)

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
با سلام خدمت آقا فرشید و سایر دوستانی که مشاوره میدن!
ممنون میشم اگه قیمت سیستم زیر رو بهم بگید!
اگه تونستید جدا جدا بگید ، اگه هم که نه همون به صورت کلی هم بگید ممنون میشم!

CPU: intel core i5 3330
MB: asus p8b75v
VGA: 5450 2 gig
RAM: 4 gig 1333 adate
H.D.D: 500 gig sata
Power: huathey 400 w
DVD RW: citeon 24u
مانیتورش هم این هست!
SAMSUNG LED 19 inch 5am
قیمت مانیتور رو جدا بگید!
پیشاپیش ممنون!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند